Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Admin » Sat, 08 Nov 2014 , 13:46

Kam kene vete ne stadium ate ndeshje dhe nuk po i hy detajeve por me barazu ate qe ka ndodh ne Beograd me ate qe ndodhi ne Shkoder asht fymje per tane shkodrant e tane Shqipnine ....
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sun, 23 Nov 2014 , 23:14

http://www.shqiptarja.com/home/1/incide ... 54550.html" onclick="window.open(this.href);return false;

demek i kishin skualifiku per tan vitin

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 24 Nov 2014 , 01:19

vvvllaznia wrote:http://www.shqiptarja.com/home/1/incide ... 54550.html

demek i kishin skualifiku per tan vitin

anej nga je dhe aq larg tifozat e tirones e kane fajin...isha vetn ne stadium...39 gabel te elbasonit shkulen stolat dhe erdhen tek ne me gjujt...ke dhe video...
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 24 Nov 2014 , 01:21

tirona eshte denu 15 neshje pa tifoz brenda ne tiron...apo se ke lexu si lajm akoma...
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 24 Nov 2014 , 01:26

http://www.lapsi.al/sport/2014/11/23/nd ... HJsz9LF-ms" onclick="window.open(this.href);return false;

nqs do donim me ushtru dhune me aq sa ishim pushtonim elbasonin jom mo ato pseudotifoz


nga nji tifoz elbasanlli qe ka bo koment tek linku i postuar:

Submitted by Bledi Turhani on Sun, 11/23/2014 - 23:33
Jam puro elbasanlli. Ajo qe pashe sot, eshte me te vertete per te ardhur keq qe tifozerine e elbasanit e perfaqesojne 30 egjiptian. E them me plote gojen se tifozeria e tiranes ishte madheshtore. Ishalla ndonje dite dhe elbasanin ta mbeshtesin kaq shume
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 24 Nov 2014 , 08:41

Ledi1920 wrote:tirona eshte denu 15 neshje pa tifoz brenda ne tiron...apo se ke lexu si lajm akoma...
E kam lexu shum mire ashtu siç kam lexu qe tifo-grupi fanatik ultras denohet me nje vjet qendrim lerg stadiumit apo jam gabim??? Apo ishin tifoza te thjesht???? Çudi ju keni kriju probleme ne Vlone, Korçe, Shkoder e Elbasan per nje kaç ç maj mend une e gjithmone per faj te tjerve. Te tjert nuk maj se kan kriju probleme midis tifozerive. Te ket ken kush te ket ken mjafton qe te pagujn damet

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 24 Nov 2014 , 09:51

vvvllaznia wrote:
Ledi1920 wrote:tirona eshte denu 15 neshje pa tifoz brenda ne tiron...apo se ke lexu si lajm akoma...
E kam lexu shum mire ashtu siç kam lexu qe tifo-grupi fanatik ultras denohet me nje vjet qendrim lerg stadiumit apo jam gabim??? Apo ishin tifoza te thjesht???? Çudi ju keni kriju probleme ne Vlone, Korçe, Shkoder e Elbasan per nje kaç ç maj mend une e gjithmone per faj te tjerve. Te tjert nuk maj se kan kriju probleme midis tifozerive. Te ket ken kush te ket ken mjafton qe te pagujn damet

Tani do flas drejt sic kom fol gjithmone pa doreza.
Sa vjet ke pa e ndjek vllaznin neper rrethe???? Se nga kompjuteri dhe nga larg jane dy realitete shume te ndryshme.

Pse na ndodh ne???? Mbase ngaqe urrehemi??? Mbase ngaqe kemi ekipin me te titulluar??? Dje ne Elbasan 5 minuta kane kendu per Elbasanin dhe 80 minuta tu shajt tironen nga motra dhe kur marin pergjigjen bojn si huligan. Patjeter qe ka element qe duhet kontrolluar por kto situata nuk vijn gjithmone nga cunat ton. Nqs e ke von re pse ndodhin kto kur tirona lu jashte, sepse po te ishim problematik ne do ndodhnin ne qemal stafa?? Rrethet akoma te presin me gure si ne epoken e neadertalit.
Pyti vllaznit ku eshte me kollaj me bo tifo ne Tirone apo ne rrethe, apo ku luhet futboll. Jam kurioz te di pergjgijen.
Ktu e keni nje djale shkodron qe e kam shoqeru une me pa neshjen Tirona-Vllaznia ne qemal stafa(0-0 ku shkodra me barazimin qe mori na hoqi nga lufta per titull). Pyteni a eshte sha noj here vllaznia ne kor.

Kush eshte dallimi midis nje tifozi te Tirones dhe nji Fanatics????
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 24 Nov 2014 , 10:00

Une nuk them se ne jemi perfekte. Se ka dhe tek ne individ qe jane te pamenaxhueshem per momentin por nqs tek ne jane 10 perballe nesh jane 100. Eshte shum kollaj me von gishtin dhe me thon ata e bon.
Nqs shef videon. Duket qarte qe ata gabelt kane ardh tek ne dhe skemi shku ne tek ta. Pse u deshte qe te vinin??? Ku ishte policia???

Ne korce ket vit transferta skish probleme, po ashtu dhe ne vlore. Tjesh i sigurte qe shumica prej nesh nuk e mendon te berit tifozllik duke shpreh dhune.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 24 Nov 2014 , 20:24

Ledi1920 wrote:
vvvllaznia wrote:
Ledi1920 wrote:tirona eshte denu 15 neshje pa tifoz brenda ne tiron...apo se ke lexu si lajm akoma...
E kam lexu shum mire ashtu siç kam lexu qe tifo-grupi fanatik ultras denohet me nje vjet qendrim lerg stadiumit apo jam gabim??? Apo ishin tifoza te thjesht???? Çudi ju keni kriju probleme ne Vlone, Korçe, Shkoder e Elbasan per nje kaç ç maj mend une e gjithmone per faj te tjerve. Te tjert nuk maj se kan kriju probleme midis tifozerive. Te ket ken kush te ket ken mjafton qe te pagujn damet

Tani do flas drejt sic kom fol gjithmone pa doreza.
Sa vjet ke pa e ndjek vllaznin neper rrethe???? Se nga kompjuteri dhe nga larg jane dy realitete shume te ndryshme.

Pse na ndodh ne???? Mbase ngaqe urrehemi??? Mbase ngaqe kemi ekipin me te titulluar??? Dje ne Elbasan 5 minuta kane kendu per Elbasanin dhe 80 minuta tu shajt tironen nga motra dhe kur marin pergjigjen bojn si huligan. Patjeter qe ka element qe duhet kontrolluar por kto situata nuk vijn gjithmone nga cunat ton. Nqs e ke von re pse ndodhin kto kur tirona lu jashte, sepse po te ishim problematik ne do ndodhnin ne qemal stafa?? Rrethet akoma te presin me gure si ne epoken e neadertalit.
Pyti vllaznit ku eshte me kollaj me bo tifo ne Tirone apo ne rrethe, apo ku luhet futboll. Jam kurioz te di pergjgijen.
Ktu e keni nje djale shkodron qe e kam shoqeru une me pa neshjen Tirona-Vllaznia ne qemal stafa(0-0 ku shkodra me barazimin qe mori na hoqi nga lufta per titull). Pyteni a eshte sha noj here vllaznia ne kor.

Kush eshte dallimi midis nje tifozi te Tirones dhe nji Fanatics????
Me mu mundesh me fol hapur gjithmone e pa pik problemit sepse un keshtu preferoj e prej mejet ske me pas kurre as kercnime e as shamje e as kerkese adreset ku jeton me gadit hesapet sepse ne radhe te par nuk jam tipi e ne radhe te dyt jam i sigurt qe nuk ta kisha shti frigen
Pse ndodh me ju??? Pyte vedin, un mendimin tem ta jap ma poshte
Mbase ngaqe urrehemi??? Besoj qe po, nje person inteligjent e kishte pyt vedin pse ne urrehemi, shpresoj qe ta kesh ba kete pytje edhe ti
Mbase jeni ekipi ma i titulluar??? Tham 100% jo, nuk fitoni asgja tesh 5 vjet e kur fitoshit keto gjana nuk kan ndodh. Un besoj qe ju ka hi vedi ne qef qe dmth ju duket vedi shum i bukur dhe i zoti por ne Shkoder thojm nami ma i madh qe mund te merresh asht te 'hift vedi ne qef' sepse njerezit mendjemadh kurr nuk kan ken te rrespektushem e gjithmone gamar jan qujt. Un besoj qe ju sot jeni tifo-grupi ma i madh ne Shqiperi, ndoshta keni edhe kangt ma te bukura ( sinqerisht nuk di a ka Vllaznia nji qe kendohet ne stadium e kam pa disa video shum te bukura prej jush tesh qe ishit te skualifikum ne Sterman Stermasi apo ne nje lagje te Tiranes ku po ndjekshit ndeshjen e Tiranes ) dhe ju duket vedi ma i madh, ma i bukur e ma i fort dhe mendoni se mund te bani ligjin kudo. Pak a shum ashtu siç na ka ndodh tanve kur ishim 10 vjeça e lushim ne lagje, vishim 15 vjeçart na merrshin topin ton e vazhdoshin me lujt. Tham qe e pat ne Shkoder se nganjeher edhe ai 10 vjeçari nuk e len vedin te komandohet.
Un kam besoj nja 12 vjet pa pa Vllaznin du ke lujt si mik ne nje ndeshje dhe e fundit ka ken ne Tiran kunder Tiranes. Asgja nuk ka ndodh megjithese kan ken kohna te tjera.
Na kallxo ti se ça ka ndodh ne Elbasan se asgja nuk kuptohet dhe mediat ne pergjithsi jan te politizume e disa flasin kunder jush e disa pro

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Tue, 25 Nov 2014 , 10:47

Me behet qejfi qe flet hapur dhe te pergezoj.
Do ta nis tek fanatiksat. Video qe ke pa eshte tek lagjia ime. Xhomlliku quhet. Persa i perket tifogrupit nuk pretendoj te quhemi me te miret per tifozet e tjere, tifozat e tirones gjithmon kane me mbeshtet tironen qofshin fanatiks apo noj emer tjeter po ashtu nuk pres qe tifozet e ekipeve te tjera tna duan apo tna respektojne por te pakten te sillen korrekte.

Tani ne ndeshjen ne Elbasan ja e verteta.

tifoze te tiranes ne Numer ishin 1500 mbrapa portes te sahatit. kur filoi ndeshja tifozet e elbasanit hudhen nja 20 flakadan ne fushe gje qe coi ne djegien e kabllove dhe djegien e fushes. Ne filluam kenget tona qe jane vetem ne mbeshtetje te tirones pa fyer ekipin kundershtar....kurse nga pala tjeter ne drejtim nesh kishte vetem kenge, tirona k***** e Shqiperise, tirona te q***** motren etj etj. Pas pesimit te dy golave te tirones ekstaze e tyne qe dhe me e thelle. I kemi kthy reston vetem ne momemntin e barazimit. Ne pjese te dyte nje lojtar i tyne gjate nxemjes bote xheste nga ne duke provoku hapur. Se kuptoj pse zgjodhi me bo nxemjen tek tifozat e tirones dhe pse duhet te provokonte. Me pas sharjeve ne distance tifozat e elbasanit lejn vendin dhe afron tek ne duke gjuajtur me flakadan dhe karrike der tek hekrat ndares. Po te kishte pas aty dy kordone me polica skish me ndodh asgje. Gabimi jone qe qe 10-15 vete nga ne nuk mbajten vendin por ju kthyen xhesteve te tyne te dhunes dhe shyqyr qe ishin pak pasi po te shkonim te gjithe 130 stola do ishin shume pak. Pergezoj gjith te tjeret qe mbajten vendin e vet dhe u treguan gjakftohte dhe nuk shkuan me u perlesh me tifozat e elbasonit, gje qe shihet dhe ne video. Disa nga tifozat me te vjeter bashke me policine dhe me disa lojtar bene te mundur distancimin e cunave dhe qe rifilloi ndeshja. Pas golit te trete nga ne stadiumi u boshatis ne kohe rekord. Gjithashtu na habiti dhe fakti qe nga tifozat tone kaloi njoni hekrat, hoqi bluzen e tirones dhe doli me bluzen e elbasonit. Dehste te rrembente nje flamur po sja doli/ Se kuptoj si u gjet aty pasi biletet e tirones jane shit vetem ne tirane tek klubet e tifozave te tirones. kaq per ca ndodhi atje. Te flas pak per stadiumin e kombetares.

Duke pa stadiumet e tjera ky patjeter qe ka me shume kushte por prape punimi dhe cilesia lejn me deshiru. Ato stolat qe jane thy se kuptoj pse. Sepse nuk jane ne zonen e perleshjeve. Ishin kaullcuk por i holle sa dhe kur mbeshteteshe tek karrikja pjesa e shpines perkulej. Cilesi e dobet. Kush ka qen ne staium e di qe grupimet rrijn ne kembe, mjafton te veje kemben persiper dhe me pak force mund te thyhej. Jo se justifikoj veprimet e cunave por jane stola stadium,duhet te merren masa qe tjet sa me e vishtir me i shkul se te kishte rreagu gjith tifozeria e tirones do kishte dem shume here me te madh.


Te flas tifogrupin. Vjet filloi u rrit grupi. Faktikisht ka ndodh dhe me para qe tifozat e tirones beheshin me te shumte ne numer kur tirona nuk del kampion sesa kur fiton tituj. Jam i mendimit qe nqs do ket cdo stadium shqiptar foorca te shumta policie me kordon ndares te tifogrupeve miq asgje nuk do ndodh. Te jesh i sigurte qe e kemi si parim qe neper rrethe shkojm me mbeshtet ekipin dhe jo me shpreh dhune. Kemi disa element apo huligan,vandal etj qe po perpiqemi me i majt nen kontroll gjate rretheve. Pse nuk ndodhin kshu gjonash ne tirane. Derbi Partizoni-Tirona ska probleme pasi eshte dhe policia me e afte dhe me e shumte ne numer kurse ne elbason a kishte apo skishte stadiumi gjithsesj 20 polic te pakten aty ku ishim ne. ka rrethe vlla qe jane nji shekull mrapa, leje kulturen qe percjellin por imagjino sec kulture tifozlliku kane.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Admin » Sat, 29 Nov 2014 , 13:52

Sdu me ju kthy fart ktyne gjanave apo me thane se kush e kishte fajin per ndeshjen ne Elbasan, por ajo qe mu sme pelqen eshte "viktimizmi" qe bajne nji pjese e tifozave te Tiranes.

Kam kene vete ne stadium Javen e 3-te edhe asnjihere tifozat e Tiranes nuk jane provoku, ka kene e kundertata. Tifozat tuj kane provoku, kane gjujt me stola, kane hi ne fushe etj. etj.

Kshu qe nuk besoj se tifozat e tiranes jane te "kullum" e "korrekt" sic i pershkrun Ledi !!
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Mon, 01 Dec 2014 , 12:07

Se di ne Shkoder nuk flas dot dhe skam fol per ate neshje se as ne tv se kam pa se kam qen jashte.
Fola per ket neshje qe isha prezent ne stadium. Nuk po thena qe jena te kullum se kena dhe ne ca kokrra aty qe vetem me bo vandalizma jon dhe per ket jena tu u perpjek me i neutrazilu ne neshjet qe vijn se smund ta pesoje gjith tifozeria per 50 njerez apo jo??? Ne shkoder ka pas dhe burra me femije tek tifozat e tirones kshuqe spergjithesohen te gjithe tifozet e tirones me kta individe.

Ne Elbasan minumimi kena qene 1500 vete. Vetem 30 jane perlesh te tjeret skan lujt fare venit. Se besoj se ka nga ata qe thon se kishim shku me tendence me thy stadiumin e elbasonit aq me teper qe jena te denum dhe prisnim tpagushim gjoben per me vajt ne stadium. Provokimet kane ardh nga elbasani. I keni me video e foto te faktume por gjithsesi nuk jam ktu me ju mush menjen ju thjesht po shfaq te kunderten e disa mediave qe jan ne krah te F$hf-se.

Per neshjen ne shkoder jena denu si asnje tifozeri tjeter me perpara. Ka tifozeri apo stadiume ne rrethe qe akoma te presin dhe percjellin me gure. Asnje me pare nuk eshte denu kaq shume dhe akoma nuk denohet. Pse duhet tu bonim ne shembull??? Neper rrethe policia nuk di te menaxhoje tifozerite dhe aq me teper tifozerite mike pranej vijne dhe kto. Ne derbin e urrejtjes tirona - partizoni pse nuk ndodhin kto incidente??? Se ste le policia me bo as gek as mek. Nqs shihen vetem fanaticsat si sillen ju ftoj te shkoni te shifni i here tifozerit e tjera ca bojn (mbase jo tigrat se me to keni qendru ne te njejtat shkalle). Mbase duke pa ata do e kuptoni ndryshimin pse ne jena me to superior. Superior jo si individe apo per mendjemadhesi por superior ne mentelitet tifozlliku.

Persa i perket denimit e quajm veten viktime persa i perket sjelljes ne stadium do jua them mendimin qe kam. Edhe tifozat e tirones shajne (sjane te gjith intelektuale)dhe shyqyr qe ka arrit kjo dite sepse ne cdo stadium qe kom qen skena ngel nojhere pa u shajt, neper rethe ulshim kokat dhe nuk nxirnim ze se do na vehej gjith stadiumi me gura edhe me kercenime nga mo te ndryshmet. Shifnin nga policia por cte shifshe kot, e kupto qe je vetem dhe pa force me nxjerr i llaf nga goja. Ndryshimi eshte ktu sot e kesaj dite. Rrethet ishin msu pa pergjgije kur shanin ne korr. Dhe mospergjigja e tifozave te tirones per median tregonte kulture dhe qytetari dhe per tifozerite e tjera urtesi. Tani qe dhe ne rrethe kur shahet tirona morin pergjigje nga tifozet e tirones (pasi jane te shumte ne numer) ju duket si anormale. Edhe sot e ksaj dite cdo ekip qyteti apo katuni kur vje ne qemal stafa sha tironen si pa te keq dhe kur marin pergjgije pastaj u vje keq. Nqs e nis i pari mos prit qe tjetri te duartrokase. Nqs tifozat e tirones ne shkoder e kane kerku vete ashtu sic thoni ju ta them une i pari qe shum mire ju eshte bo se e kan msim per heret e tjera.


Per mediat dhe per duken me shok e kam shpreh mendimin seshte nevoja ta perseris plus qe dhe ju te njejten mendim ndani por ne shume ndeshje shokve te mi neper rrethe ju eshte hap koka nga guret qe vinin mrapa shpine dhe asnji se ka permen ket fakt. pPr 100 stola te thyee ktyne servileve dhe pijeneceve te zyrave u erdhi keq. Dhe per ca stolash per ato stola qe i kane vjedh me kohe.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Wed, 03 Dec 2014 , 18:43

Admin wrote:Sdu me ju kthy fart ktyne gjanave apo me thane se kush e kishte fajin per ndeshjen ne Elbasan, por ajo qe mu sme pelqen eshte "viktimizmi" qe bajne nji pjese e tifozave te Tiranes.

Kam kene vete ne stadium Javen e 3-te edhe asnjihere tifozat e Tiranes nuk jane provoku, ka kene e kundertata. Tifozat tuj kane provoku, kane gjujt me stola, kane hi ne fushe etj. etj.

Kshu qe nuk besoj se tifozat e tiranes jane te "kullum" e "korrekt" sic i pershkrun Ledi !!
100% dakord
Gjana qi ndodhin jane, nuk asht ndoi hata e madhe, po u ba bajate kjo teoria e komplotit.
Ne Elbasan fanaticsat nuk jane fajtore se vetem iu pergjigjen atyne qi shkun te sektori tyne per sherr, kurse ne shkoder jane fajtore ata qi iu pergjigjen me te njejten monedhe fanaticsave qi shkun poshte tribunes tyne tu i provoku e tu i ra 2-3 vetave qi gjeten poshte (nuk e han kush ate "ikem der atje prej gurve" se nuk arrijne aty) Ec e merre vesh.
Jane fiksu te komploti e i lidhin tana kto ngjarje bashke. Vazhdojne e permendin ngjarjen e Shkodres per cdo gja qi i ndodh.

Per mendimin tem kjo krijon antipatine (nuk du me perdor termin urrejtje") te te tjeret ma shume se gjanat e tjera qi thane Ledi e Vvllaznia. Viktimizmi bashke me arrogancen qi shprehin neper komunikta e statuse ne faqe zyrtare, e ket ja kan vu ne dukje edhe shume tifoza te Tiranes kur krahasun rastin e Shkodres me ate te beogradit.
Se nuk bajne ndoi gja ma te keqe se te tjeret ne stadium. E qi bajne mire tifo nuk ia mohon kush. Pervec egzagjerimeve si "te paret e te vetmit" ose ksaj te fundit "1500 vete ne trasferte, rekord kombetar..." :D :D

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 04 Dec 2014 , 08:50

http://www.panorama-sport.com/kategoria ... bardheblu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tham qe asht e kot me komentu.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 04 Dec 2014 , 08:51

Po shkruj vetem dy fjal. Asht e kot qe ankohena per Uefen kur na sillena edhe ma keq

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Thu, 04 Dec 2014 , 10:26

Skodrinon wrote:
Admin wrote:Sdu me ju kthy fart ktyne gjanave apo me thane se kush e kishte fajin per ndeshjen ne Elbasan, por ajo qe mu sme pelqen eshte "viktimizmi" qe bajne nji pjese e tifozave te Tiranes.

Kam kene vete ne stadium Javen e 3-te edhe asnjihere tifozat e Tiranes nuk jane provoku, ka kene e kundertata. Tifozat tuj kane provoku, kane gjujt me stola, kane hi ne fushe etj. etj.

Kshu qe nuk besoj se tifozat e tiranes jane te "kullum" e "korrekt" sic i pershkrun Ledi !!
100% dakord
Gjana qi ndodhin jane, nuk asht ndoi hata e madhe, po u ba bajate kjo teoria e komplotit.
Ne Elbasan fanaticsat nuk jane fajtore se vetem iu pergjigjen atyne qi shkun te sektori tyne per sherr, kurse ne shkoder jane fajtore ata qi iu pergjigjen me te njejten monedhe fanaticsave qi shkun poshte tribunes tyne tu i provoku e tu i ra 2-3 vetave qi gjeten poshte (nuk e han kush ate "ikem der atje prej gurve" se nuk arrijne aty) Ec e merre vesh.
Jane fiksu te komploti e i lidhin tana kto ngjarje bashke. Vazhdojne e permendin ngjarjen e Shkodres per cdo gja qi i ndodh.

Per mendimin tem kjo krijon antipatine (nuk du me perdor termin urrejtje") te te tjeret ma shume se gjanat e tjera qi thane Ledi e Vvllaznia. Viktimizmi bashke me arrogancen qi shprehin neper komunikta e statuse ne faqe zyrtare, e ket ja kan vu ne dukje edhe shume tifoza te Tiranes kur krahasun rastin e Shkodres me ate te beogradit.
Se nuk bajne ndoi gja ma te keqe se te tjeret ne stadium. E qi bajne mire tifo nuk ia mohon kush. Pervec egzagjerimeve si "te paret e te vetmit" ose ksaj te fundit "1500 vete ne trasferte, rekord kombetar..." :D :D

Ka qene ne kontekstin e ketij viti. Sepse i bie mos kesh pa futboll shqiptar se ka pas dhe transferta me 3-4 mije vete ne qemal stafa si nga shkodranet si dhe nga tifozet e ekipeve te tjera kur kane luftu per titull. Gjithsesi jo cdo individ qe shkru ne FB eshte patjeter mendimi i tifogrupit por nejse ska rendesi shume. Sa me shume tifoze te kete neper stadiumet tona aq me mire eshte se i japin neshjes tjeter atmosfere.

Perderisa asnje nuk pergezon punen e mire qe bejme neper stadiume por vec din me shajt do ja bojm dhe pak qefin vetes
:D :D :D
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Thu, 04 Dec 2014 , 10:37

vvvllaznia wrote:Po shkruj vetem dy fjal. Asht e kot qe ankohena per Uefen kur na sillena edhe ma keq
Si ftioz i Tiranes ky vendim mua me pelqen se dua ta shoh tironen ne stadium aq me teper nje neshje derbi.

Por dua te dal ktu, si mundet te na shohi ne Uefa me sy te mire kur F$HF me vampiret qe ka futbolli shqiptar brenda hy cdo vit tek listat e zeza. Permenden neshje te shitme ne europe, kampionate te paracaktuara, tolerime flagrante, vendime albitrash per rekord gines etj etj. Ju mendoni se ata nuk i dine dhe nuk i shohin??? I dine mer vlla shum mire po kush do merret me Shqiperine perderisa nuk duam/dime te zhvillojm nje gare sportive te paster asnji ne europe ska me na dhon rendesi.

Edhe ky vendimi i mesiperm eshte nga ato vendimet qesharake qe vetem F$HF-ja i bo.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Thu, 04 Dec 2014 , 16:26

Ledi1920 wrote:

Ka qene ne kontekstin e ketij viti. Sepse i bie mos kesh pa futboll shqiptar se ka pas dhe transferta me 3-4 mije vete ne qemal stafa si nga shkodranet si dhe nga tifozet e ekipeve te tjera kur kane luftu per titull. Gjithsesi jo cdo individ qe shkru ne FB eshte patjeter mendimi i tifogrupit por nejse ska rendesi shume. Sa me shume tifoze te kete neper stadiumet tona aq me mire eshte se i japin neshjes tjeter atmosfere.

Perderisa asnje nuk pergezon punen e mire qe bejme neper stadiume por vec din me shajt do ja bojm dhe pak qefin vetes
:D :D :D
N'fakt un e kam lexu ne faqe zyrtare ne FB, se nuk i llogaris te tjeret qi shprehin mendime personale. E them ket ma shume per rastet e tjera qi permenda, si krahasimi i ngjarjeve Beograd/Shkoder.
Se per rekordin e tifozave nuk asht problem, e thashe sa per humor.

Ne ket forum shume here kena thane qi bani mire tifozllek, tu fillu prej postimit tem siper
vvvllaznia wrote:http://www.panorama-sport.com/kategoria ... bardheblu/

Tham qe asht e kot me komentu.
Ky asht idiot komplet
Nqs ka pase nder mend me i leju tifozat ne derbi kishte mujt me e komuniku denimin mbas ksaj ndeshje, e mos me kriju precendent

Post Reply