Page 1 of 1

Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Fri, 05 Sep 2014 , 14:49
by fpjalmi
Me 7 shtator diten e diele ne oren 20:45 , Shqiperia do luajn ne transferte me skuadren ma te forte te grupit ,Portugaline e cila nuk do kete Kristiano Ronaldon ne kete ndeshje te pare kualifikuese . 6 vjet me pare , Portugalia ishte ma e forte sesa Sot , dhe asnji njeri nuk e harron barazimin historik me 10 lojtare te kombetares tone ne transferten e portugalise , ku gabimi i Berishes ne min e 88-te , na hoqi nga dora 3 pike.

Nese do merrnim nji barazim ne transferten e Portogalise , do ishte nje fitore dhe do ishte menyra ma e bukur te fillonim kualifikueset me nji rrezultat pozitiv , duke mos harru qe Uefa i ka dhan gjithe skuadrave te nivelit tone nji shans per tu kualifiku per here te pare ne Europian.

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Sat, 06 Sep 2014 , 16:33
by GOLDIAN
ca skuadra te nivelit tone aman
na vec san marino andorre gilbartar kena nje nivel
para 10 vjetsh
ke pas dyshe bundesliget tare raklli
ke pas dy lojtar ne eliten e greqise
kolen e strakoshen
ke pas nje geri cipi keq mire me mariborin ne Champions lig
nje rud vate te st pauli nje murati ne France te lile
bushin e tjetrin se skujtohem kampion absolut me liteksin ne bullgari

po sot a lun kush ne klubin e tij ?

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Sun, 07 Sep 2014 , 13:43
by Man in Redblue
Po lexoj se De Biazi planifikon me lan Gashin nstol. Ishalla nuk asht e vertete, se marria ma e madhe mduket me lan nstol futbollistin e vetem qe kena nform. Une e kisha lan pa sulmus krejt, vec me Gashin si gjyssulmus qi ndihmon ne mesfushe.
Ishalla lujn me shpirt, nuk bunkerizohen ne zone trreptsise, por bajn pak presing qysh nmesfushe, edhe ishalla Portugalia nuk asht n'dit tmire.

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Sun, 07 Sep 2014 , 13:53
by vvvllaznia
Me lan golshenusin ma te mire te kampionatit zvicerran per Roshin besoj se kishte ken bajagi skandal

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Sun, 07 Sep 2014 , 22:46
by vvvllaznia
:D :D :D :D kan luftu tan si luanj. Balaj fantastik, shqiptaret e zvicrres me grushta e me shqelma kan luftu ne mesfush. shyqyr qe kena ken zgjedhja e dyt e Xhakes, nuk ka pushu nje sekond pa nga vrap. i lumt te tanve, gjynah vetem per kartonat por hajt, hap pas hapit

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 05:17
by fpjalmi
Goldi , Shqiperia ka ndryshu , dhe nuk asht kombetarja e kohes se enver hoxhes qe na rrihte edhe san marino , sepse mos harro se 2 humbjet me islanden mrend dhe jasht , na lane pa hi ne boterore . Te tham rrealitetin , nuk e pritsha kete fitore , biles as edhe barazimin , sepse po lushim pa 6 titullare , dhe nuk me shkonte mendja qe Debiazi po ban mrekulline e Van Galit , sepse kjo fitore i perket De biazit , qe njisoj si me portierin Berisha , ishin heronjt e kombetares sone , dhe nese Heronji i Heronjve Bala asht njeriu i ndeshjes , nuk mbaron ketu , sepse njeriu i ndeshjes se yjeve ishte shkodran , prandaj zemra e shqiperise ishte asht dhe do jete vetem emri Shkodra e Vllaznise tone , qe me talentin Bala i dha shqiperise ndeshjen ma historike ne gjithe historine e kombetares , edhe ma te madhe se me Norvegjine ku shenoj po Salihi , dhe kjo fitore ka lan mrapa ndeshjen historike me Greqine

Tranieri i serbise para ndeshjes paska than , shqiperine nuk e kam problem sepse asht ma e dobeta e grupit :P :P
Ska gja , tapo i kujtohen fjalet. Ai nuk e Din qe Shqiperia asht e terbume me fitu ma shum se me serbine sesa me greqine sepse kena ma shum se gjysen kosovare , dhe do lajn shpirtin ne fushe

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 05:57
by fpjalmi
Users\Owner\Pictures\Portugal-coach-Paulo-Bent-011.jpg

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 06:06
by fpjalmi
portugal.jpg

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 11:22
by Skodrinon
Ca ishte kjo mrekulli mor?! Mos me tu besu. Se nuk ishte as fitore fatit, si kaiher kur nuk don me hi topi. Vec te rasti i shtylles patem fat, po me i lan njaq pak raste portugalise nuk ma merrte mendja. Bala gol kryeveper. Nuk asht e lehte me e xan topin ne ate menyre gati me shpind ka porta. Edhe Roshi super. Pervec rastit te golit i ka lane n'vend edhe 2-3 here te tjera kundershtaret atje n'fundore. Nji here e krosoi leht e nji tjeter per pak nuk e arriti Bala. Tan kane kene shkelqyshem.

Tash De Biasi duhet me kene i afte mos me i lane me kalu ne eufori. Se sic e kena zakon fryhena si gjela. Te paret gazetaret. Jane 3 pike te pallogarituna, qi zor se ka me i marre ekip tjeter atje, po nuk kena ekip me pretendu gja. Mu me mjafton me ba figure te mire 2 ndeshje. Dihet se me ke. Ne fushe e ne tribuna....

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 17:31
by Admin
Urime per fitoren, me tamam nji mrekulli !!

Goli i Bales kryeveper, une pa shanc krejt se mram kam kene rruges per ne Shqipni....

Tesh duhet me ndej me kam ne toke edhe me i marr ndeshjet nji mas nji.

Urime!!

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Mon, 08 Sep 2014 , 18:32
by vvvllaznia
Rasti i Mavrajt, Abrashit e Xhakes kallxon qe jan shume gabim ato qe thojn qe neve na duhen lojtar qe e zgjedhin Shqiperin sepse lujn me shpirt. neve na duhen thjesht lojtar te mire. Te tre po te kishin pas mundsi kishin lujt me kombtare te tjera por prep se prep japin shpirtin ne fushe. shpresoj qe GDB te flasin me Bunjakun e te marrin edhe Sadikun sepse ne mbrojtje kur mos te ken mundsi titullaret me lujt jena ne veshtirsi. gjynah edhe per Azemin

Re: Portugali--Shqiperi (Eleminatoret per Euro 2016)

Posted: Tue, 09 Sep 2014 , 01:36
by fpjalmi
Duhet ta dijm qe ne kete fitore qe ishte ( ma e madhja e gjithe historive ) , Shqiperia ka lujt pa 6 titullare. Kjo do te thote qe me ato 6 titullare , shqiperia do bahet ma e mire dhe do jena edhe ma te forte kur te lozim me Serbine qe me ndihme te zotit Do TA TUNDIM :P .