MERKATO

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

MERKATO

Post by piero » Tue, 03 May 2005 , 17:39

Me ardhjen e veres fillojne edhe levizjet me te medha te futbollisteve.Sezoni futbollistik sapo eshte mbyllur dhe shume lojtare presin te dine te ardhmen e tyre.Ketu do te paraqesim te gjitha levizjet ne merkato si dhe gjitha lajmet qe kane te bejne me ekipet e huaja dhe ato shqiptare.

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

Post by piero » Tue, 03 May 2005 , 18:18

Ne kampin zikalter qe tani mendohet per sezonin e ardhshem.Ne fakt kane filluar tratativat per disa lojtare te ndryshem.


Interi hap thesin:Po bisedohet per Makinwen,Simplicion dhe Tadein.


Vera eshte pas deres dhe ne shtepine e Interit po fillojne te ashtuquajturat levizje per riparime:nje rifreskim mbrojtes,nje rinovim te mesfushes dhe blerja e disa sulmuesave te ndryshem.Tratativa me nivel me te avancuar eshte ajo qe do te sjelle Makinwen nen urdhrat e Mancinit dhe me shitjen e Recobes qe nuk dihet akoma se ku.Por manovrat ne sulm nuk mbarojne me kaq.Me sa duket Vieri do te konfirmohet("Kam edhe nje vit kontrate dhe do te qendroj") pat thene Bobo.Interi po punon per te sjelle ne Milano serbin Vucinic.Me Leccen ka filluar tratativa prej kohesh.Por mund te marre edhe maqedonin Pandev qe ka ne bashkepronesi me Lazion.Nderkohe shikon me sy te embel Gilardinon.("Eshte nje sulmues i madh qe na intereson shume")pati thene Mancini pas katergoleshit qe shenoi te dielen.Praktikisht klubi ka vene duart mbi Fabio Simplicion qe ne qershor lirohet nga Parma dhe ndiqet nga prokuratori i Adrianos.I njejti diskutim edhe per mbrojtesin e Sampit Giulio Falcone qe ende nuk e ka rinovuar kontraten.Hapet tratativa edhe per Tadein qe dukej shume prane Romes,Por pas ndeshjes qe u luajt te dielen mesfushori iu premtua Interit:-"Te luash ne San Siro perkrah Adrianos eshte nje gje fantastike,por me pare mendoj per shpetimin e Sienes"-pati thene braziliani.Kapitulli i fundit eshte ai persa i perket Veronit:ne Pinetina jane te gjithe te bindur per ta mbajtur dhe po vazhdojne nje lufte te ashper me Chelsean.

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

Post by piero » Tue, 03 May 2005 , 18:27

Fantazisti brazilian hap driten jeshile per bashkekombesin e tij duke i bere nje ftese zyrtare.Ronaldinjo therret Adrianon te Barca:"Eja shpejt"


Interistat po mendojne se cfare te bejne me pare.Ne fakt nga Spanja pikerisht nga Barcelona po vijne disa sinjale te forta.Fantazisti blaugrana i Barcelones Ronaldinjo i ben nje ftese zyrtare patriotit te tij interistit Adriano:"Shpresoj te vije sa me pare te ne-ky eshte komenti i fantazistit brazilian-sepse eshte nje kampion absolut dhe uroj qe ne asnje menyre te mos perfundoje te Reali i Madridit".

Por menjehere eshte pergjigjur Faketi presidenti i Interit:"Adriano do te qendroje te ne.Eshte nje lojtar i Interit dhe ne po punojme qe ti zgjasim kontraten".
Problemi i Interit qe nqs do qe Adriano te qendroje duhet te filloje te fitoje dicka te rendesishme.

kristian
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 360
Joined: Wed, 20 Apr 2005 , 13:29
Location: Shkoder ==> France
Contact:

Post by kristian » Wed, 04 May 2005 , 13:43

Beckham, Ronaldo e Zidane, futbollistet me te paguar ne boteDavid Beckham, Ronaldo dhe Zinedine Zidane jane tre futbollistet me te paguar ne bote, sipas gazetes spanjolle "Marca". Kjo e fundit i referohet revistes franceze, "France Football", qe rendit ne vendet e para ne bote, 3 lojtaret e Realit te Madridit. Kapiteni i Anglise, Beckham fiton 25 milione euro ne vit, Ronaldo 19.6 milione dhe Zidane 13 milione, duke perfshire ketu edhe kontratat sponsorizuese. Francezet e vazhdojne renditjen me 2 lojtare te Serise A, Vierin e Interit (12 milione) dhe Del Pieron e Juventusit (9.5 milione). Sipas "Marca"-s, rroga e 3 madrileneve te Reali eshte e barabarte, 6.4 milione euro secili. Ylli i madh i Barcelones, Ronaldinho eshte ne vendin e 10-te me 8.2 milione euro fitim ne vit. Ne renditjen e pergjithshme te sporteve, kryeson golfisti amerikan, Tiger Woods me 66 milione euro, i ndjekur nga kampoini i botes ne Formula 1, Michael Schumacher me 63.5 milione, lojtari i futbollit amerikan, Peyton Manning me 28.9 milione, po aq sa Shaquille O'Neal i basketbollit amerikan, ndersa me pas eshte Michael Jordan, ish-basketbollisti i madh me 27 milione. Beckham eshte ne vendin e 6-te. Persa i perket trajnereve, ne vend te pare eshte Jose Mourinho i Chelsea, me 7.5 milione, me pas Sir Alex Ferguson me 6 milione dhe Sven-Goran Eriksson me 5.8 milione.
VLLAZNIA PER GJITHMON

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

Post by piero » Mon, 09 May 2005 , 17:45

ImageDrejtori teknik i Parmes Luca Baraldi i pergjigjet pyetjes mbi te ardhmen e sulmuesit emilian.


Baraldi:"Gilardino? Vlen sa Adriano"


Administratori i deleguar i Parmes Luca Baraldi shprehet per te ardhmen e kampionit qe luan ne Parma.-"Alberto me siguri qe do te largohet nga Parma" - tha Baraldi- "por ai vlen sa Adriano.Nqs dikush ka interes ta bleje ai kushtin 50 milione euro.Ne kemi shitur brazilianin me kete shifer dhe Gilardino ne shifra ka bere me shume se ai nuk ka pse te kushtoje me pak".Nderkohe shprehet edhe vete sulmuesi njehere per ndeshjen e rradhes kunder Juves,pastaj flet edhe per te ardhmen.-"Ne nuk shkojme ne Torino per ekskursion" - tha Gilardino-"por per te vendosur ne veshtiresi te paren e klases.E dime qe nuk do te jete e lehte,por ne do te luftojme me te gjitha forcat,sepse kemi nevoje per pike per te mos rene nga kategoria".Pastaj per te ardhmen e ti tha: "Me pelqen te fitoj dicka me nje klub.Do te luaj te gjitha kartat per te zene nje vend titullari.Kete gje e kam provuar edhe me perpara duke qene se kam pasur lojtare te kalibrit si Adriano dhe Mutu.Kam deshire te luaj ne nje stadium te mbushur me 70-80 mije tifoze.".Pyetjes se nqs i takon te shkoje ne nje kampionat te huaj dhe cilen gjuhe do te preferonte te mesonte bomberi verdheblu iu pergjigj me nje batute: "Mes anglishtes dhe spanjishtes do te zgjidhja te dyten".

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

Post by piero » Fri, 24 Jun 2005 , 16:52

Portieri francez Sebastien Frey nenshkruan per vjollcet per nje vit me te drejte rinovimi duke hequr dore nga 40% te rroges.


Fiorentina:Nga Parma mberrin Frey

Tashme eshte zyrtare,Sebastien Frey portieri 25 vjecar francez le Parmen per te veshur fanellen vjollce te Fiorentines.Portieri mberrin ne Firenze hua dhe falas,por me te drejte rinovimi per vitet e tjera.Francezi i cili pa dyshim ishte me i miri ne fushe per dukalet te shtunen u shpreh: -"Po tashme jam nje lojtar i Fiorentines.Falenderoj Parmen per gjithcka ka bere per mua.Keto ne emilia kane qene 4 vitet me te bukura te karrieres time,te cilat s,mund ti harroj kurre.Falenderoj edhe doktor Bondin dhe Baraldin per mundesine qe me dhane per tu trasferuar ne Firenze.Firenze eshte nje piace ambicioze.Ne do te luftojme per shume gjera.Me Prandellin kemi arritur dy here rradhazi vendin e peste ne Parma,tashme ne Firenze duhet patjeter te luftojme per Champions League."Ne fund Frey shtoi:-"Me Prandellin kam punuar dhe mund te siguroj se do te arrijme objektiva te medha".

"Faliminderit Parma".
Me keto fjale Frey perfundoi intervisten e pare si lojtar vjollce.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sat, 24 May 2008 , 22:40

Chelsea asht tu kthye prap ne stol portugezin Murinjo. Sot Grant ka dhan doreheqjen.
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 25 May 2008 , 21:45

Nuk ma merr menja se kthehet Mourinho!Flitet per Lippin!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 17 Oct 2008 , 22:29

ca lexova se man u ne mas u gabosha kishte ble kakan e ri
nje jugosllav 17 vjec
dreqi e hangert thash mas e kan shkru gabim e ishte shqiptar
si se kalojne kufinin i fije keta te premier liges e mi hedh syte ka superliga jone :evil:
a keni nej info per te
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Sat, 18 Oct 2008 , 10:07

ke me marr ata te superliga jone ma? grimen a? :lol:
FORZA VLLAZNIA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 18 Oct 2008 , 17:02

Sinanin ose Dhembin.Hahahahahaahaha!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Sun, 23 May 2010 , 23:38

sipas nje lajmi nga mediat gjermane
flitet qe murinjo tashme trajenr i realit dhe pse jo zyrtarisht
pelqen shume dzekon
dhe reali a gati me pagu 40 milion euro shifer qe eshte vu nga klubi volfsburg
mirepo nje tjeter shume marramendese vjen nga liverpool ku flitet rreth 50 milione euro per dzekon
i cili pritet me zevendeu torresin qe pritet te largohet

hmmmmm hallall dzekos
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Sun, 23 May 2010 , 23:52

GOLDIAN wrote:sipas nje lajmi nga mediat gjermane
flitet qe murinjo tashme trajenr i realit dhe pse jo zyrtarisht
pelqen shume dzekon
dhe reali a gati me pagu 40 milion euro shifer qe eshte vu nga klubi volfsburg
mirepo nje tjeter shume marramendese vjen nga liverpool ku flitet rreth 50 milione euro per dzekon
i cili pritet me zevendeu torresin qe pritet te largohet

hmmmmm hallall dzekos
Ke ESPN sot kane fol se Murinho asht tu synue me majt Kaka dhe Benzema, e me qerue Raul, Gutti e Vander Vart. Ka kerkue Miltion, Lucion dhe Maikon si dhe Figon si assistenn coach
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Mon, 24 May 2010 , 00:02

a asht figo zv trajner i murinjos te interi a?????
se mram se pash po sdi pse ma kriju kjo perhstypje

gjate finales se hokeyt e mora vesh kete lajmin e dzekos
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Mon, 24 May 2010 , 00:14

GOLDIAN wrote:a asht figo zv trajner i murinjos te interi a?????
Po zv, trajner i dyte ka ken
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Mon, 24 May 2010 , 00:17

edhe gerard flitet me kalu te reali
se marr vesht tan yjet bashke zor me ba hajr aty
te shohim ca po ban murinjo
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Mon, 24 May 2010 , 00:50

GOLDIAN wrote:edhe gerard flitet me kalu te reali
se marr vesht tan yjet bashke zor me ba hajr aty
te shohim ca po ban murinjo
Per mue, Murinho ka me rrezuku me shuke tek Reali. Sparit se atje te bahet koka kurban mrena viti nqs nuk ban gja. Sedytit, tek Real duhet me fitue shpejt dhe nuk pret puna. Setretit, Reali ka shume gjela mbi kry e tash ka per te ken vshtire edhe per Murinhon
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO

Post by fpjalmi » Mon, 24 May 2010 , 02:36

cdo gja mund te ndodhin por mourinjo ka shum mundesi me fitu cdo gja te reali dhe me ken tranieri i vetem ne bote qe fiton championsin 3 here me 3 klube

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: MERKATO

Post by Skodrinon » Mon, 24 May 2010 , 02:53

jo figo nuk asht zv.trainer. asht drejtus i interit.
mourinho merr gjithmne ne staf nji qi e njef ambjentin e ekipit qi drejton. figo ka lujt tan ato vite ne madrid

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Mon, 24 May 2010 , 02:57

o skodrinon po nej gja per merkaton e kuqezijve a din
se aj sadrijaj pritet me enshkru ne lige te 4
zyrtarisht hyka sban pjese ne planet e mainzit
edhe berisha si nen za dojne me e largu
augsburgu spo ban perpjekje per kapllanin hic edhe pse shiten sulumsin torghelle
keq boll tuk jena
i perjashtuar

Post Reply