MERKATO

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: MERKATO

Post by Skodrinon » Mon, 24 May 2010 , 16:35

ma keq nuk bahet. vetem cana qi lot ne kampionat te fashes pare, por edhe ky te sunderland...

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Mon, 24 May 2010 , 18:19

Skodrinon wrote:jo figo nuk asht zv.trainer. asht drejtus i interit.
mourinho merr gjithmne ne staf nji qi e njef ambjentin e ekipit qi drejton. figo ka lujt tan ato vite ne madrid
Ne stafin e Interit zyrtarisht nuk asht me sa di une. Une di qi asht nga at trajnert qi bajn praktiken e shkolls se futbollit me u ba trajner para se me marr lincesn e rregullt.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO

Post by fpjalmi » Wed, 26 May 2010 , 04:32

loroborici wrote:
Skodrinon wrote:jo figo nuk asht zv.trainer. asht drejtus i interit.
mourinho merr gjithmne ne staf nji qi e njef ambjentin e ekipit qi drejton. figo ka lujt tan ato vite ne madrid
Ne stafin e Interit zyrtarisht nuk asht me sa di une. Une di qi asht nga at trajnert qi bajn praktiken e shkolls se futbollit me u ba trajner para se me marr lincesn e rregullt.
ka mundesi qe interi me marr guardiolen

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO

Post by fpjalmi » Wed, 26 May 2010 , 04:39

lexova qe interit po i ikun lojtaret ma te mire

milito dhe snyder jan nji hap larg madritit dhe mund te kete ma shum

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Thu, 27 May 2010 , 04:02

fpjalmi wrote:lexova qe interit po i ikun lojtaret ma te mire

milito dhe snyder jan nji hap larg madritit dhe mund te kete ma shum
Asht bash hert me fol per merkato. Cdo gja ka me u vendos pas kampionatit botnor. Megjithate nuk besoj qi Inter ka me i dhan Realit tan lojtart qi ka me kerkue me i marr Murinho. Bash edhe Murinho vet duhet me pague 30 millione euro per me shkeput lidhjet kontratore qi ka me Inter. Perez kish than qi nuk e pagun kete tax qi ka me lirue prij Interit Murinhon
Vllaznia ne zemer
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: MERKATO

Post by jeti » Thu, 27 May 2010 , 06:17

Reali kot e kerkon Morinhon me kam te mushkes, ti hellin nji heran syt trajnerave ma te sukseshem qe ka pa historia, e ti propozohet Hasan Lika... :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: MERKATO

Post by fpjalmi » Fri, 04 Jun 2010 , 19:09

Robben i mbyll derën Barcelonës

Barcelona nuk ka asnjë mundësi të blejë sulmuesin e Bayern Munchen, Arjen Robben.
Kjo jo sepse i mungojnë fondet por sepse holandezi i ka mbyllur derën skuadrës katalanase, duke shprehur dëshirën për të vazhduar aventurën gjermane. Sipas një lajmi të publikuar dje, Laporta ofronte 40 milionë euro për të blerë “holandezin fluturues”, por i menjëhershëm ka qënë reagimi i lojtarit.

“Ndihem shumë mirë tek Bayern dhe nuk do largohem. Në Mynih kam gjithcka që më nevojitet”, theksoi ish lojtari i Realit në një intervistë për gazetën “Bild”.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=184695

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Sun, 04 Jul 2010 , 18:50

sipas gazetes se njohur spanjolle AS
raul ka radakord me kalute shalke
do ishte vertet nje mrekulli
do i rritej vlera edhe me teper bundesliges


shume turq arabe a jugosllav e biles dhe austriak(qe kete sezon kan nxeh bankat si hofer e nej tjeter)po kalojne ne bundeslige
vec shqiptaret tone te super talentum spo lexoj hala asgja
biles nuk e di a thu asht hyka me mainzin hala
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: MERKATO

Post by Ledi1920 » Mon, 05 Jul 2010 , 08:24

gold djali me thuj a esht i vertet si lajm...
qarkullojn zres se huntelari eshte tej bayerni vitin tjeter????
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: MERKATO

Post by Man in Redblue » Mon, 05 Jul 2010 , 08:30

GOLDIAN wrote:sipas gazetes se njohur spanjolle AS
raul ka radakord me kalute shalke
do ishte vertet nje mrekulli
do i rritej vlera edhe me teper bundesliges


shume turq arabe a jugosllav e biles dhe austriak(qe kete sezon kan nxeh bankat si hofer e nej tjeter)po kalojne ne bundeslige
vec shqiptaret tone te super talentum spo lexoj hala asgja
biles nuk e di a thu asht hyka me mainzin hala

17 austriake ne Bundeslig, e jo ne ekipe dosido po te Bayern, Werder, Hoffenheim, te Shalke po kalon Fuchsi a sa mrapa jena na :cry:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: MERKATO

Post by GOLDIAN » Tue, 06 Jul 2010 , 21:42

manchester city thuhet sipas gazetes lokale te koln
ofron 20 milion euro per poldin
chelsea kerkon kediren
ledi sdi gja per huntelar por thuhet per ket mrojtesin e krahut hollandez van der willen apo sdi si e ka taman
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: MERKATO

Post by Man in Redblue » Tue, 06 Jul 2010 , 23:44

Shweini po ban kampionat tmrekullueshem, do e kishte meritu me shku te nai Superklub.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: MERKATO

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 16:25

Kriza e Barcelonës, lamtumirë Fabregas!

Barcelona siç dihet aktualisht është në krizë të madhe financiare, që tani mund të ketë ndikim në transferimet e Cesc Fabregasit dhe të Javier Mascheranos, aq të dëshiruar në Camp Nou.
Barcelona të martën kishte konfirmuar marrjen e 120 milionë eurove kredi, ndërsa shitja e Dmytro Chygrynskiyt ka pasur për qëllim zbutjen e krizës momentale financiare.

Rosell ka thënë se Barcelona nuk do të prekej nga kjo krizë dhe se ajo është momentale, por The Daily Mail pohon se klubi është goditur rëndë nga humbjet që i ka sjellë tërheqja e një televizioni që ka të drejtat televizive, por se për shkak të rrezikut për falimentim është tërhequr nga kjo e drejtë. Kjo thuhet se mund të ndikojë në transferimet e Cesc Fabregasit dhe Javier Mascheranos, duke ia liruar kështu rrugën Interit për këtë të fundit. /Telegrafi/
Vllaznia ne zemer
Image

Post Reply