Page 1 of 1

Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016 )

Posted: Sat, 04 Oct 2014 , 16:27
by fpjalmi
Me 11 Tetore do lujm ndeshjen e dyte kualifikuese , dhe nese duam te shkojm ne Europian , kjo ndeshje nuk duhet te humbur ne asnji menyre , ku barazimi falet , dhe nese fitohet do thejm nji rrekord tjeter ne Kombetaren historike te shqiperise , sepse do hynim ne histori per here te pare , qe do te thoshte ne 2 ndeshjet e para hangrem 2 kokat e grupit ma te forte, dhe do kishim shku ne Serbi ma te forte se kurr. Kjo ndeshje asht Qelesi i Dhomes qe te qon ne Europian per here te pare , dhe nje fitore me danimarken , do ishte njisoj sikur me pas ne dore qelesin e deres qe te qon ne europian , ku ma shkurt do te thote , Kur e ke qelesin ne dore , jep shpirtin qe ta hapesh deren , sepse nji fitore edhe me danimarken do te thoshte qe Serbia te kete 3 dite frike ne Beograd

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Sat, 11 Oct 2014 , 16:41
by Admin
Erdhi dita !!

Ishalla sot lojtart tone hyjne ne fushe te mobilizum dhe vetem me mendje tek kjo ndeshje e mos te mendojne per serbine...

Ne asnji menyre nuk duhet me e hup kete ndeshje dhe une jam i knaqun edhe me nji barazim !!

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Sat, 11 Oct 2014 , 20:15
by vvvllaznia
Me dasht zoti me pak fat e me nje fitore kishim hedh 7 hapa para e kishim shku ne flliqsine me moral te nalt. Sot barazunen pisat ne minut te fundit mas qe Armenia ka hup nje penallti. Ndoshta rezultat jo i keq kjo per ne

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Sun, 12 Oct 2014 , 19:09
by Skodrinon
Pike e mire per ne, por kur te barazojne ne fund te vjen keq. 4 pike ne 2 ndeshje ishin te paparashikushme per ne.

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Sun, 12 Oct 2014 , 19:53
by vvvllaznia
Un e kam pa ndeshjen. Kena lujt si skuader e nivelit te dyt ku kena mendu vetem me mbrojt por nje pik nuk asht keq megjithese goli i tyne erdhi nga nje keqkuptim i Berishes me mbrojtsat. As ata tham per merit ton s' kan ba kush e di se ça. Lenjani e Xhaka fantastik, kan lujt si rralle her kam pa lojtar shqiptar tu lujt ashtu. Lila nuk e kuptaj se ça ka ba ne jet per me meritu nje vend titullarit. Jo keq dy shkodrant. Balaj teper i izolum e Hysaj pak i ndihmum prej Liles

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Mon, 13 Oct 2014 , 09:50
by Edmond-Cela
tranjeri I din ma mire ato gjana, se shikon formen ne stervitje. por agolli, lila, bulku, curri, vila. asht e kot te jen pjese e skuadres

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Mon, 13 Oct 2014 , 13:05
by Ledi1920
Bala duhet ta kish cu ne rrjete ate goditje me koke. Do na kishte dhon tre piket. Se kuptoj pse synoi shtyllen e dyte. gjithsesi per mu duhet me qen gjithmon ne formacion. Ske tjeter.

Lila dhe Agolli jane lojtar te forte. Teknikisht jane dobet. Agolli ka te majte potente dhe goditje standarte te mire kurse Lila vrapon shume po nuk eshte rezultatitv dhe centratat i ka dobet. Agolli ka shku 30. Dalengadale duhet me gjet i tjeter.
Goli qe pesuam shume i evitueshem.

Por dihet mbas minutes se 75 perhere na bien breket nga lodhja. Mund dhe ta hashim ne minuten e fundit. Futbolli do dhe mentalitet gje qe ne se kena. Kush eshte kampion me keipet qe luaj jashte??? Asnji.

Lenjani mka pelqy tej mase.

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Mon, 13 Oct 2014 , 17:37
by vvvllaznia
Per Agollin jam dakort, ne perjithsi ka lujt gjithmone mire me kombtaren megjithese un jam tifoz i lojtarve qe jan rrit jasht se kan mentalitet tjeter ne krahasim me ato qe rriten ne Shqiperi ( nqs jan ne te njejtin nivel kuptohet ) Agolli tham qe e meriton vendin e titullarit, edhe Balaj por Lila absolutisht ja. Perveq ndeshjes me Norvegjin nuk e di a ka ba ndonje ndeshje tjeter te mire. Ne vend te tij a dasht me lujt Shala qe ka tenjejtat veti' me Roshin ose edhe Vajushi megjithese asht lojtar ma me tipare sulmuse. FSHF e jon nuk hup kurr zakonin e gjithmonshem

https://www.youtube.com/watch?v=OlMM6v8WECU#t=196" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Mon, 13 Oct 2014 , 23:45
by Admin
Agolli nuk lun keq, din me krosu dhe ka frym... jam dakort me ju me Lilen.... edhe se ne kete ndeshje nuk ka pas ke me fut tjeter ne vend te tij.

Ne pergjithsi Shqipnia ka lujt mire taktikisht, e me lojtart qe kena jena paraqit mire. Me ka pelqy shume Lenjani, bashke me Xhaken ma te miret ne fushe.

Mas te harrojme se Danimarka ka ekip te mire edhe ka mesfushore teknik qe i hapin probleme cdo ekipi.

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Tue, 14 Oct 2014 , 00:19
by Edmond-Cela
Admin wrote:Agolli nuk lun keq, din me krosu dhe ka frym... jam dakort me ju me Lilen.... edhe se ne kete ndeshje nuk ka pas ke me fut tjeter ne vend te tij.

Ne pergjithsi Shqipnia ka lujt mire taktikisht, e me lojtart qe kena jena paraqit mire. Me ka pelqy shume Lenjani, bashke me Xhaken ma te miret ne fushe.

Mas te harrojme se Danimarka ka ekip te mire edhe ka mesfushore teknik qe i hapin probleme cdo ekipi.
per mrojters te fasim ate qe asht qe agolli nuk ban, sa per mesfush nuk asht keq, por rama meha shala, gashi, vajushi, roshi. tham sa luajn nje kammpjutate te nivelit tjeret se azebajxhani

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Tue, 14 Oct 2014 , 00:28
by GOLDIAN
meha dhe rama na duhen ne serbi sepse jane lojtar qe bajne diferencen
une nuk e kam pa ndeshjen e kombetares po me sekuenca
agolli edhe pse lun ne azerbagjan per mu mbetet nje lojtar konstant dhe e meriton kombetare
vajushi a shkoj te lacio APO te kolni APO te udine APO sevillja e kerkoi

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Tue, 14 Oct 2014 , 01:10
by Edmond-Cela
GOLDIAN wrote:meha dhe rama na duhen ne serbi sepse jane lojtar qe bajne diferencen
une nuk e kam pa ndeshjen e kombetares po me sekuenca
agolli edhe pse lun ne azerbagjan per mu mbetet nje lojtar konstant dhe e meriton kombetare
vajushi a shkoj te lacio APO te kolni APO te udine APO sevillja e kerkoi
ne ndeshjen me danimarken agolli ishte mrojtes. tashi ne mund te flasim se te dush por agolli nuk asht I zoti me brojt bageti. din me vrapu mire dhe kroson bukur ne zone. por ma majten e topin dhe pasime te shpejta per mendimin tem nuk din te kombinoj bukur. nje lojtar qe ka topin ne kamb duhet qe ta dije si ta mbaj dhe kur ta pasoj pa pasur frige. kurse agolli ne shum momente ka shum frige nga topi dhe nuk di ku ta pasoj.

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Tue, 14 Oct 2014 , 01:33
by Edmond-Cela
roshi per mendimin tem asht nje munges shum e madhe. lojtar I shpejt I frigshem per cdo mbrojter kur I afrohet zones. ska randesi se kush ka para, ivanovici ja kishte pa targen.


une kisha pas qef ket formacion

-------------------beriisha------------------
-----Hysa-----Cana---------Marvaj-------
-----------Kace-----Xhaka------------------
----Gashi-----Meha----Rama---Lenjani
---------------------Balaj-------------------

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Tue, 14 Oct 2014 , 07:19
by fpjalmi
Gjynah me te barazu per gabimin tand , megjithate duhet te gezona edhe per ate pike , 4 pike me 2 skuadrat jo vetem me te forta te grupit por e 2 skuadrave nder ma te mirave ne bote . Shum shqiptare u merziten kur na barazoj danimarka , por duhet ta dijm qe 4 pike askujt nuk do ti shkonte mendja se do ti marrim..

Nese dona me vleresu 4 pike , asht njisoj ku mund te japim 1 shembull sikur barazume ne portogali dhe rrahen danimarken ne ndeshjen e dyte ne shqiperi , dhe po te ishte ky ndrrim ndeshjesh sot do ishim ma te gezum , dhe duket se fitorja e pare ne portogali , shqipnine ne ndeshjen e dyte e krahesumu me hollanden ose gjermanine dhe doshim 3 pikeshin edhe ne ndeshjen e dyte dhe harrume qe jena vetem nji shqipni qe me 2 ndeshjet e mrekullueshme qe bame , jena surpriza e vetme e kualifikuese franc 2018, dhe sot per here te pare me nji trainer te mrekullueshem , jena ne syte e tan botes si surpriza e vetme e kualifikueseve , dhe sa kena dhan asht ma shum se kapaciteti ku cdo lojtar po ban ma te miren

Re: Shqiperi----Danimark (Kualifikueset e Europianit 2016

Posted: Thu, 16 Oct 2014 , 20:19
by vvvllaznia
https://www.youtube.com/watch?v=eUCle-7 ... P_gw#t=368" onclick="window.open(this.href);return false;

Shvercerat e Shkupit tu pa ndeshjen :shock: :D
Jan te vetmit qe deri tesh kan than qe kan organizu eskursionin ne Pillograd