Page 1 of 1

Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Wed, 08 Apr 2015 , 12:12
by Admin
Te dilen ne oren 17:00 luhet ndeshja Tirana - Vllaznia.
Nji ndeshje shume e "nigjume" per tifozat shkodran e ata tiranas.
Prej bordit te Vllaznise asht vu nji premio prej 10 milion leke te vjetra.

Shpresojme qe lojtart te lujne me shpirt ne mnyre qe me marr nji rezultat pozitiv.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Wed, 08 Apr 2015 , 18:50
by Man in Redblue
Kyt sistemin e premiove nuk e kuptoj hic une. Ma mire t'i pagujne njata rroga n'rregull, sa me vu premio kot dy here nvjet.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Wed, 08 Apr 2015 , 21:36
by Admin
Faktikisht sistemi me premio asht perdor disa here qe ne Janar e mrapa.
Vllaznia ka pas premio edhe ne shume ndeshje te tjera si me Kuksin, Skenderbeun, etj.
Ishalla pa ka efekt te pakten :) :D

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 13 Apr 2015 , 08:29
by GOLDIAN
nje tifoz i joni asht rrah dhe asht ne gjendje jo te mire shendetesore a ka kush ndonje Info ma shume
boll ma dhe keto tifozat trima te fb tu sha se na ajen kur te vijne fanaticsat ti djegun te gjalle e ti hedhin ne bune ose ta myllin gojen se u prishen neper forume tu sha(e kam fjalen per te ashtequajturit Ultras tone)(ledin e kam mik po une sdi zgjidhje tjeter o miqesi o lufte te mesme ska).

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 13 Apr 2015 , 12:30
by Admin
Ishalla bahet sa ma mire ky djali qe keka rrah prej trimave te Tiranes ...

Nuk e mora vesh pse tifozat tone apo V-U nuk kane udhetu ne Tirane?!! Mqs V-U kane vendos mas me udhtu as kto djemt e V-U Tirane nuk ishte dasht me kene ne stadium.

Nji dicka qe me bani pershtypje tek tifozat e Tiranes apo edhe disa pseudo-moralista-tifoza te Tiranes qe kane ba pjese edhe ne kete forum jane fymjet e shamjet ne kor kunder Shkodres e Shkodranve....
Ok sh mire mund te shash ne kor, por te pakten mos bani MORALISTAT e mos u ankoheni kur ju shajne ne kor, ose mas bani si te "PASTER", koherenca per kto tifoza nuk egziston!!!

Sa i takon lojes, kam pa vetem 20 minutat e fundit, me daljen e Beqirit, mbrojtja jone maroj krejt edhe nuk ishte e zoja me i ba ball Tiranes.
Goli i Cinarit ishte shume i bukur e ishalla vazhdon kshu.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 13 Apr 2015 , 20:37
by Skodrinon
Ne ket rast organizimi i VU skandaloz.
Normal qi "vagabondat e 7 rrugicave" i kan xan vetem ata 10 fmit e vu-Tirane

Asht dashte me shku ne Tirane pamvarsisht problemeve me klubin, tuj pas parasysh ngjarjet qi kane ndodh. Kur nuk erdhen fanatics ne shkoder per basketboll i thane jeni burracake.

Nejse, e kam thane edhe heren tjeter, ishalla myllet ktu ky muhabet.
Te gjykojne te tjeret kush ka tregu trimni e kush ka ba figur mutit ne kto ngjarje.
Ata qi din me numru e kane te lehte....

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 13 Apr 2015 , 21:37
by vvvllaznia
Mjaftote me pa viktimizmin kur erdhen ne Shkoder me kuptu qe jan njerez totalisht te flliqun, te pabes e mundesh vetem mut me prit prej tyne. Edhe Ledi i njejti mut asht, mundohet ndonje her me e perzi me shurr por prep si prep era mut i vjen. Duhet me i than edhe shkodranve qe ne stadium te pelqen apo nuk te pelqen njerezit shahen, keshtu qe nqs shahet nana,motra,qyteti, simboli apo ça di un e ti nuk je ne gjendje me e duru nuk duhesh me shku ma ne stadium. Tiransit bajn me qesh edhe magjypt me gjith rrespektin qe mund te kem per magjypt. ishallan mbyllet kjo pun se nuk asht e bukur me u kap me to ne Shkoder si ne kampionat si ne kombtare. Dikur edhe na kena pas da burra qe i kan dal zot ketij qytetit, Halili tha qe do te damshperblente Loro Boriçin per tana damet e nuk besaj se asht pa nji lek. Perveq se un nuk du lekt e Halilit por te atyne qe e kan shkatrru por dikur kishte dal ndonje me kerku drejtsi, sot marrin rrug per ne Tiran me vjel kriminalitet

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 13 Apr 2015 , 21:50
by vvvllaznia
Desha me shtu qe keta fanacicat qe ku shkojn e kallxojn trimnin e tyne te perdorin kete energji edhe kunder bashkis apo qeveris apo ke te dojn e te bajn nja dy fusha se tesh 10 vjet nuk shifet nje lojtar tiranas persmarit. Kur qesh un ne Shkoder pash ndeshjen kunder Korçes e me takoj me ndej afer tyne meqe stadiumi ishte mush. Edhe ato i kishin inat pak a shum si tan Shqipnia. Nuk e di a i ngjasojn ma shum çifutave apo magjypve( me gjith rrespektin gjithmone per keto te fundit), sigurisht qe bashkojn ndenjat e shqiptarve si kunder serbve e grekve.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Wed, 15 Apr 2015 , 16:31
by Man in Redblue
Mbani cudi si nuk doli lajmi per plagsojen e ketij djalit ne lajme (apo skam dite me e gjet une). Gjynah shume!
Itash e kann qelb fanaticsat krejt. Krejt antikombtar jan ba me kto veprime.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Thu, 16 Apr 2015 , 16:06
by Admin
Duhet te kene kene rrahje e leht, aq ma teper qe tiranasit kane kene 150 vete edhe kto djemt e ri shkodran kane kene 4-5 vete (biles edhe kto 16-18 vjeca).

Sdq mqs V-U nuk kane kene ne Tirane as kto nuk ishte dasht me kene ne tribuna !!

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Thu, 16 Apr 2015 , 18:14
by Skodrinon
Per dekada kane ardhe (ato here qi kane ardh) ne shkoder te paorganizum, 20-30 vete, e nuk iu asht prek as qimja e flokut.
Ska problem
Per mu duhet me e mbyll ket gja, e me vjen keq qi ka shku puna deri ktu, po nqs vazhdon duhet me i shpall te padishrueshem ne shkoder. Jo tan tifozat e Tiranes por ca t'vine me baner e fanela fanatics. Se e kta e kane marre pergjegjsine e kti veprim. Jane edhe tu u hap bethsh per trimnin e madhe....Si nuk kane turp.... Ate dite ne fushe te L.Boricit asht dashte me e tregu trimnin e jo me ik vrap prej 20 vetave.

Nejse, po ha mut kot se nuk jam aty e asht kollaj me fol mas pc e bla bla bla. I di justifikimet.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Fri, 17 Apr 2015 , 18:25
by Man in Redblue
Me ca shof une, ska randsi a dojme me e myll na apo jo, se ata njashtu si i kan nis kto rrugaclleqe, njashtu po kan nplan me i vazhdu.
Une baj cudi me kyt policin e shtetin tone. Me i thy une i xham nji nderteses publike, mrrah per spital polici + mduhet me pagu damin, ndrysh shkoj nburg. Une nuk e di se si thejn e shkaterrojne kta per shtat pal qejfe e nuk i kerkon kush damshperblim?!

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 20 Apr 2015 , 12:46
by Ledi1920
vvvllaznia wrote:Mjaftote me pa viktimizmin kur erdhen ne Shkoder me kuptu qe jan njerez totalisht te flliqun, te pabes e mundesh vetem mut me prit prej tyne. Edhe Ledi i njejti mut asht, mundohet ndonje her me e perzi me shurr por prep si prep era mut i vjen. Duhet me i than edhe shkodranve qe ne stadium te pelqen apo nuk te pelqen njerezit shahen, keshtu qe nqs shahet nana,motra,qyteti, simboli apo ça di un e ti nuk je ne gjendje me e duru nuk duhesh me shku ma ne stadium. Tiransit bajn me qesh edhe magjypt me gjith rrespektin qe mund te kem per magjypt. ishallan mbyllet kjo pun se nuk asht e bukur me u kap me to ne Shkoder si ne kampionat si ne kombtare. Dikur edhe na kena pas da burra qe i kan dal zot ketij qytetit, Halili tha qe do te damshperblente Loro Boriçin per tana damet e nuk besaj se asht pa nji lek. Perveq se un nuk du lekt e Halilit por te atyne qe e kan shkatrru por dikur kishte dal ndonje me kerku drejtsi, sot marrin rrug per ne Tiran me vjel kriminalitet

Ledi ktu ska fol asihere ne emer te fanatics-ave dhe sme intereson ta bej. I kam mbrojt kur me esht duk e drejte me i mrojt dhe i kam sha po ashtu kur me esht duk e drejt me i sha. Kur flas ... flas per tironen,tifozet, per futbollin dhe sportin ne pergjithesi. Ledi ate neshje ka qene ne stadium dhe di qe ne tribune kane qen diku 20-30 veta tifoz shkodran. Ka mbaru neshja dhe Ledi ka ik ne shpi se ska as mosh me u mor me rrahje dhe gura dhe as intelekt per kto situata. Nqs disa nga ne e kan bo ket gje turp qe e kan bo se nuk esht trimeni dhe as noj gjo e bukur me u rraf per neshje futbolli.

E ke mo kollaj me pyt se kush jam sesa me von epitete. Cunat qe futen tek forumi tirones e din shum mire qe sjam tip qe shaj apo huligan. Jom mundu me qen i drejte ne arsyetim dhe duke bo debat brenda normave te respektit. Megjtihate per etik se jam ne shpine tuaj nuk do e mar mundimin ti pergjigjem fjalise a jam mut apo shurre se kush me njef e di me mire se ty se cfare une jam.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Mon, 20 Apr 2015 , 13:15
by Ledi1920
Sa per neshjen vllaznia ishte shum mire e organizaur ne mbrojtje dhe ndoshta nqs Beqiri nuk dilte me te kuqe tirona skish me e kthy neshjen. Tirona bente volum loje dhe kishte kontroll te topit po pa shaqur rrezikshmeri ose raste shenimi.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Thu, 30 Apr 2015 , 18:57
by Man in Redblue
Ledi gzohem qe nuk i mbshtet kto veprime. Asht gjynah i madh me u ba edhe na si hajvanat e Beogradit qe bajne lufte per cdo derbi. Me pas futboll tnivelit tnalte edhe une nuk e mbshtes huliganizmin, jo ma me kto ekipet tona qe vec futboll nuk lujne, vec tallen me ne.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Thu, 14 May 2015 , 23:18
by ultraskuqeblu1
GOLDIAN wrote: boll ma dhe keto tifozat trima te fb tu sha se na ajen kur te vijne fanaticsat ti djegun te gjalle e ti hedhin ne bune ose ta myllin gojen se u prishen neper forume tu sha(e kam fjalen per te ashtequajturit Ultras tone)
Neper forume e ne facebook shoku jot, qe nuk vini ne transferta, rrin tu u fy, sha, vra e tu ba vllaznim-bashkim me tifozeri te ndryshme nga FB dhe ata qe psojne prej jush masanej jane kta te ashtuqujturit Ultras qe shkojne me mbeshtet ekipin ne çdo vend e sport ku ekziston emri Vllazni dhe ngjyrat kuq e blu.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Tue, 19 May 2015 , 19:58
by GOLDIAN
je plotesisht gabim jeni ju ata qe bani te fortin dhe e pesoni gjithmone
po te ishte per mu sdo kishte ndonjehere Konflikt as me ledin me shok as me guerilsa me askend tjeter
do ishim kundershtar ne 90 minutesh po jo armiq
tifozeria shkodrane don nje reformim te thelle por kjo mbetet ne doren tuj
nuk po vazhdoj te baj Roman sepse asht e kote por shoh qe thujse cdo tifozeri asht ma e organizume se na
te pakten mendimin tem lejohet ta them

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Tue, 19 May 2015 , 21:50
by ultraskuqeblu1
GOLDIAN wrote:je plotesisht gabim jeni ju ata qe bani te fortin dhe e pesoni gjithmone
po te ishte per mu sdo kishte ndonjehere Konflikt as me ledin me shok as me guerilsa me askend tjeter
do ishim kundershtar ne 90 minutesh po jo armiq
tifozeria shkodrane don nje reformim te thelle por kjo mbetet ne doren tuj
nuk po vazhdoj te baj Roman sepse asht e kote por shoh qe thujse cdo tifozeri asht ma e organizume se na
te pakten mendimin tem lejohet ta them
Nuk e di qe Vllaznit Ultras e kane psu deri tesh, me perjashtim te atij nengrupit qe asht dicka tjeter nga grupi, ata marrin pergjegjsi per vedi se kane emrin e tyne, grupi kryesor ka emrin e vet, dmth jane gjana te ndame. Masi qe jane rrah fanaticsat ktu, Vllaznit kane shku ne tirane ndeshjen me partizanin, e kena dit qe ka organizim prej fanaticsave me dal me na prit te piramida, prep kena udhetu, kena ba kortezh midis tiranet e nuk na ka dal kush para, kena udhetu tesh ne pallat sportit prep nuk na ka dal kush para. Pra nqs e shef na nuk jena ata te facebook, na udhetojme - na e psojme.

A din pse jane tjerte ma te organizum?!
Se njerzit e tyne nuk i fusin shkopinj nen rrota, por i ndihmojne/i perkrahin, ndryshe ndodhe me ne, nqs e ven re.

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Posted: Tue, 19 May 2015 , 21:56
by ultraskuqeblu1
Nqs s'don me pas konflikt, bane 1 grup ti "vllaznim-bashkim" edhe rregulloji kto pune se s'bahet gja prej kompjuterit. Besoj se tane minimumi vini 1 here ne vit ne Shkoder, perveç adminit nuk kam pa asnjenin prej jush qe ka ardh ne tribune me ne, me ba tifo per Vllaznin.