Page 1 of 1

Champions League 2015-2016

Posted: Fri, 18 Sep 2015 , 00:22
by futbollist
Kush mendoni se do jete fituesi i ktij kompeticioni europjan qe cdo vit na ngul para televizorit me pa futbollin me te bukur jo vetem ne europe por ne bote. Skuadra si Real Madrid,Barcelona,Paris Saint-Germain,Chelsea, Manchester City,Bayern Munchen, Juventus, Arsenal,Atletico Madrid, Manchester United jane nder skuadrat pretendete per te fituar kupen e Liges se Kampioneve. Kush mendoni ju se do e fitoje finalen e madhe te 28majit 2016 ne San Siro te Milanos kete vit?

Une mendoj Bayerni si gjithmone :mrgreen:

Jepni mendimet tuaja per skuadrat e ndryshme pjesmarrese dhe shprehni deshiren e skuadres qe deshironi te fitoje kupen kete vit. :)

Re: Champions League 2015-2016

Posted: Fri, 18 Sep 2015 , 09:13
by Ledi1920
Ky eshte viti qe bayerni do perserisi tripleten.

Re: Champions League 2015-2016

Posted: Sun, 20 Sep 2015 , 00:31
by GOLDIAN
Ledi1920 wrote:Ky eshte viti qe bayerni do perserisi tripleten.
te lumte Dora por sbesoj se kalojme me shume se ne 8 she
edhe ne bundeslig shoh luhatje
pepi vazhdon te eksperimentoje dhe me hofenheim e Augsburg si kot fituam
ishalla ishalla me rikthimin e Martinez behemi dhe me stabil ne aspektin mrojtes

Re: Champions League 2015-2016

Posted: Mon, 28 Sep 2015 , 22:38
by Edmond-Cela
manchester united ka ba nje skuader te mire te shohim

Re: Champions League 2015-2016

Posted: Tue, 29 Sep 2015 , 00:15
by futbollist
Manchesteri, Manchester City kane harxhu lekun e pafale kto 2 vitet e fundit sjane tu dhane shume sukses si skuadra. As ne Premier League skane pase ndonje sukses, ta shohim si kane me u nda kete CL. PSV e ndeshkoi ne shpi 2-1 United.


Ndeshjet e neserme :

Barcelona 20 : 45 Bayer Leverkusen
BATE 20 : 45 Roma
Bayern M√ľnchen 20 : 45 Dinamo Zagreb
Arsenal 20 : 45 Olympiakos Piraeus
Maccabi Tel Aviv 20 : 45 Dynamo Kyiv
Porto 20 : 45 Chelsea
Olympique Lyonnais 20 : 45 Valencia
Zenit 20 : 45 Gent

Nga ndeshjet e neserme mendoj qe Chelsea do ta psoje nga Porto pasi eshte nje skuader shume e forte ne shtepi. Lyon - Valencia ndeshje e veshtire ku mund te ndahen barazim me shume mundesi. Ndeshjet tjera mendoj qe ska shume surpriza pasi dihen rezultatet. Ndoshta Barcelona ban ndonje gafe e ndahet barazim me qe Messi do mungojne por pritet fitore e paster dhe aty.