Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Fri, 06 Mar 2009 , 14:16

Miri wrote:
Man in Redblue wrote:
shv13 wrote:reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
:D :D Reinisi po fillon me ba perparime ngadal, sot njivjet e kena tifoz tvllaznise.
Gjithsesi, si tifoz i bayernit fiton pike shume ne kyt forum ku mbizoterojne "gjermanet" :D :D
Skeni faj jooooo kaq vite ju ka ardh gjermani hakut edhe prep jeni me to "Ballista"
qa me ba, duhet me u mbshtet te gjermant me pshtu kryt prej diktatures moniste :D :D

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by REINIS » Fri, 06 Mar 2009 , 14:24

Man in Redblue wrote: ...sot njivjet e kena tifoz tvllaznise...
Si theee? Kurren e kurres...
Mo mir kshu po me bluzen e TIRONES vesh:
Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ujku » Fri, 06 Mar 2009 , 19:17

Po thu se se ke provu, se me ba me u provu me
aso gjanash ca po shof ne foto, e harron edhe emrin e Tirans
jo ma tifozllekun. :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 06 Mar 2009 , 20:58

ujku shkruan

Po thu se se ke provu, se me ba me u provu me
aso gjanash ca po shof ne foto, e harron edhe emrin e Tirans
jo ma tifozllekun.

_______________________________________________


ke te drejte ujku .harron edhe qa ke hanger para 1 oret. :lol: :lol: :lol:

nuk e di se ku keka kja gja por turp ti vijn atij policit dhe mendoj se me 100 perqind at polic e kan hek per jete .

po habitem qa ka ba tifozi me i drejtu pushkewn shoqi.

a thu se ka vra nej polic para 5 minutash :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 06 Mar 2009 , 21:01

e harrova se kush e ka shkru qe kjo teme duhet mbyll ,por un jam komplet me mendimin e ketij personi.

kja tem nuk i shkon ma vllaznise dhe do ti lutesha adminit qe kjo teme te mbyllet sa ma shpejt sepse nuk i shkon shkodraneve kja gja.

koritje asht kur dikush te korit ,por ne futboll mund te thuhet na marziti sepse asht loje qe nej here te gezon dhe nej here te hidheron.

un jam qe kjo teme te mbyllet sa ma shpejte.

faleminderit

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Fri, 06 Mar 2009 , 22:29

kja teuta u aj tu na korit
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Sat, 07 Mar 2009 , 01:33

e ke gabim goldi.

ne u merzitem ,lojtaret u gezuan ,kurse ai qe u korit asht agim canaj. :lol: :lol: :lol:

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Sat, 07 Mar 2009 , 13:18

I lexova shumicen e shkrimeve tuaja.
Sa per sqarim jam shkodran i vjeter, por jo aq shume nga mendesia.
Tamam e kishte thene njeri qe nuk jam tifoz, por dashamires. E vertete. Duke lene retorikat hidh e prit, edhe spe ca nga ju ishin armiqesore, s'pashe ketu ndonje POSTIM/SHKRIM teknik per gjendjen e vllaznise, vetem fjale ne tym, tifozllek, pra logjike turme. Tashi po ju them ca gjera per Vllaznine:

1. Vllaznia po bie fizikisht sepse ka bere faze pergatitore te cunguar, per shkak te pjesemarrjes ne UEFA, dhe gjasat per ta marre kampionatin i ka DINAMO (se pritet te marre nja 2 lojtare shume te mire nga Tirana qe s'po ua them emrat). Dhembi sidmos eshte me faze pergatitore mizerje.

2. Ne s'kemi sulmues te mirefillte, pervec Sinanit qe ka pase renie te dukshme te formes, sepse te tjeret jane gjysme sulmues e shumta.

3. Na duhet nje shkaterrues me i forte.

4. Mbrojtjen po e nderrojme shpesh dhe s'po gjejme stabilitet. Na duihet nje qender
e fuqishme se me keta qe kemi s'kercejne dot me koke as 10 cm dhe nje ere me fry rrezohen.

- Per gjykimin s'kemi ca me thane (pervec ndeshjes se Kupes me Dinamon) se keto 3-4
ndeshjet e fundit ka qene mjaft i mire, sidomos Lorenc Jemini.

Edhe po humbi prape Vllaznia, le te ndihet i koritur kushdo, une per vete jo. Koritja qytetit
sic thashe ne postimin e meparshem i vjen nga gjona te tjera. meqe po beni te paditurin,
po jua rikujtoj:
1. humori (qe ka ra pertoke dhe ka ngele ne dore te TV koplikut dhe ca periferuceve te tjere)
2. niveli i shkollave (por qe eshte si gjithkund ne shqiperi)
3. mentaliteti mbytes qe eshte nder me fanatiket ne Shqiperi (mes qyteteve te medha flas)
S'po them edhe nja 2 gjana te tjera se mos irritoheni.

Qendroni tifoze sic jeni, por gjeni prioritete me te rendesishme ne jete.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ujku » Sat, 07 Mar 2009 , 13:48

ktu flasim per futboll, se edhe ato tjerat i dimhumor, arsim etj
ti na sqarove do gjana teknike per Vllaznin, po ti hyn ne mrensi te temave e shifi qysh kur
i kena than ato gjana manej fol naqe
mos ban rolin e te menqurit ne kallobllek se del nul.
leksione te pa kuptushme me duken kto qe ti the
shnet dk.profesor.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by kristiani » Sat, 07 Mar 2009 , 14:13

Locust wrote:I lexova shumicen e shkrimeve tuaja.
Sa per sqarim jam shkodran i vjeter, por jo aq shume nga mendesia.
Tamam e kishte thene njeri qe nuk jam tifoz, por dashamires. E vertete. Duke lene retorikat hidh e prit, edhe spe ca nga ju ishin armiqesore, s'pashe ketu ndonje POSTIM/SHKRIM teknik per gjendjen e vllaznise, vetem fjale ne tym, tifozllek, pra logjike turme. Tashi po ju them ca gjera per Vllaznine:

1. Vllaznia po bie fizikisht sepse ka bere faze pergatitore te cunguar, per shkak te pjesemarrjes ne UEFA, dhe gjasat per ta marre kampionatin i ka DINAMO (se pritet te marre nja 2 lojtare shume te mire nga Tirana qe s'po ua them emrat). Dhembi sidmos eshte me faze pergatitore mizerje.

2. Ne s'kemi sulmues te mirefillte, pervec Sinanit qe ka pase renie te dukshme te formes, sepse te tjeret jane gjysme sulmues e shumta.

3. Na duhet nje shkaterrues me i forte.

4. Mbrojtjen po e nderrojme shpesh dhe s'po gjejme stabilitet. Na duihet nje qender
e fuqishme se me keta qe kemi s'kercejne dot me koke as 10 cm dhe nje ere me fry rrezohen.

- Per gjykimin s'kemi ca me thane (pervec ndeshjes se Kupes me Dinamon) se keto 3-4
ndeshjet e fundit ka qene mjaft i mire, sidomos Lorenc Jemini.

Edhe po humbi prape Vllaznia, le te ndihet i koritur kushdo, une per vete jo. Koritja qytetit
sic thashe ne postimin e meparshem i vjen nga gjona te tjera. meqe po beni te paditurin,
po jua rikujtoj:
1. humori (qe ka ra pertoke dhe ka ngele ne dore te TV koplikut dhe ca periferuceve te tjere)
2. niveli i shkollave (por qe eshte si gjithkund ne shqiperi)
3. mentaliteti mbytes qe eshte nder me fanatiket ne Shqiperi (mes qyteteve te medha flas)
S'po them edhe nja 2 gjana te tjera se mos irritoheni.

Qendroni tifoze sic jeni, por gjeni prioritete me te rendesishme ne jete.
A din qfar shkodranit je ti naqe nqose taman je shkodran, je ashi shkodranit qe permend besnik qinari te ai humori shkodrant ne tiran njashtu keke edhe ti, mu mfal nqo se po te pergjigjem keshtu se jam i vogel edhe mduhet me i rrespektu ma t'madhajt, ne ktu bajm tifozllek por mos kujto se jeta jone asht vetem tifozlleku edhe se kalojme tan diten nforum, ktu tan vllezenit qe flasin kan jeten e tyne punojne edhe shum jane studenta kshu qe vjen ketu edhe flet si me ken shum i meqem pa dite se kush jena, edhe per sa i perket shkodres nuk bajme hiq demek se nuk i dijme se qa ndodh atje, edhe per sa i perket vllaznis tana i dina as nuk e mohojme kurr fuqine e saj, nqo se je shkodran pse nuk flet si shkodran apo dan me na diftu neve se je shkodran qe flet gjuhe letrare...
FORZA VLLAZNIA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Sat, 07 Mar 2009 , 15:41

lokust.

nuk me dukesh shkodran e mos te vijn keq sepse po flet tamam si dinamovit (gjuhe tironse) :) :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Sat, 07 Mar 2009 , 15:45

locust shkruan

1. Vllaznia po bie fizikisht sepse ka bere faze pergatitore te cunguar, per shkak te pjesemarrjes ne UEFA, dhe gjasat per ta marre kampionatin i ka DINAMO (se pritet te marre nja 2 lojtare shume te mire nga Tirana qe s'po ua them emrat). Dhembi sidmos eshte me faze pergatitore mizerje.

________________________________________________________________________________

ja per gja por skam pa nej shkodran qe thote e merr dinamo kampionatitn ,dhe gjuhen nuk e kena ashtu .

sa me na ardh me na dhan mend ketu ,e me na tregu qytetin ,je shum gabim.

vllaznia asht ajo qe do fitojn kampionatin dhe shum shpejt tiranes dhe dinamos do i lajm dopio gjashten ne dore.

para vllaznia

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by vllaznia1919 » Sat, 07 Mar 2009 , 18:18

Ata dy lojtart(Abraham edhe at te riun qe spo me kujtohet emri) Dinamo ka me i marre sezonin tjeter se per simjet ka maru merkatoja.Per me fole teknikisht e kisha. :wink: :wink: :wink: :wink:
Prioritete te tjera ne jeten tone i kena te tan se nuk jetojme me tifozllek por meqe jena tifoza acarohna e dheshprohna per ekipin tone.Gjithkush e ka nji pasion ne jet dhe secili e ndjek ne mnyren e vet.ba me ken ashtu si thu ti kerkush nuk do te kishte pasione e shum gjana sot nuk do egzistoshin.Meqe ktu asht forum sportit na flasim per njat pune.Problemet e tjera i dijme por ata le te diskutohen ne forume te tjere.
Shnet e pare naqe!
Ah se harrova:FORCA VLLAZNIA!edhe pse nuk e meritojne ata lojtar qe raprezentojne at fanell sot per sot.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Skodrinon » Sun, 08 Mar 2009 , 21:29

Locust, nqs ti je shkodran i vjeter un jam italian 7 brezash. Nuk mundesh me fole per nji qytet qi nuk e njef. Qysh kur thu: nga MENDSIA(?) nuk jam shkodran.....
Do t'ishte nji hap i madh perpara per ty.
Mos na jep leksione se gjanat e randsishme i dina mire. Ktu vijme me fole per Vllaznine


ps: Per futboll nuk po flas se shifet qi nuk e kupton kur nuk e din se ka maru merkato...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sun, 08 Mar 2009 , 21:52

Locust wrote:I lexova shumicen e shkrimeve tuaja.
Sa per sqarim jam shkodran i vjeter, por jo aq shume nga mendesia.
Tamam e kishte thene njeri qe nuk jam tifoz, por dashamires. E vertete. Duke lene retorikat hidh e prit, edhe spe ca nga ju ishin armiqesore, s'pashe ketu ndonje POSTIM/SHKRIM teknik per gjendjen e vllaznise, vetem fjale ne tym, tifozllek, pra logjike turme. Tashi po ju them ca gjera per Vllaznine:

1. Vllaznia po bie fizikisht sepse ka bere faze pergatitore te cunguar, per shkak te pjesemarrjes ne UEFA, dhe gjasat per ta marre kampionatin i ka DINAMO (se pritet te marre nja 2 lojtare shume te mire nga Tirana qe s'po ua them emrat). Dhembi sidmos eshte me faze pergatitore mizerje.

2. Ne s'kemi sulmues te mirefillte, pervec Sinanit qe ka pase renie te dukshme te formes, sepse te tjeret jane gjysme sulmues e shumta.

3. Na duhet nje shkaterrues me i forte.

4. Mbrojtjen po e nderrojme shpesh dhe s'po gjejme stabilitet. Na duihet nje qender
e fuqishme se me keta qe kemi s'kercejne dot me koke as 10 cm dhe nje ere me fry rrezohen.

- Per gjykimin s'kemi ca me thane (pervec ndeshjes se Kupes me Dinamon) se keto 3-4
ndeshjet e fundit ka qene mjaft i mire, sidomos Lorenc Jemini.

Edhe po humbi prape Vllaznia, le te ndihet i koritur kushdo, une per vete jo. Koritja qytetit
sic thashe ne postimin e meparshem i vjen nga gjona te tjera. meqe po beni te paditurin,
po jua rikujtoj:
1. humori (qe ka ra pertoke dhe ka ngele ne dore te TV koplikut dhe ca periferuceve te tjere)
2. niveli i shkollave (por qe eshte si gjithkund ne shqiperi)
3. mentaliteti mbytes qe eshte nder me fanatiket ne Shqiperi (mes qyteteve te medha flas)
S'po them edhe nja 2 gjana te tjera se mos irritoheni.

Qendroni tifoze sic jeni, por gjeni prioritete me te rendesishme ne jete.
tifozat e tiranes kane nje gja te mire qe duhet respektu futen si tifoza te tiranes dhe skane nevoj per maski
ketu kena dhe tifoza te partizanit dinamos elbasanit beses shkumbinit flamurtarit
jam kurioz te di me ke je tifoz??????
nuk je shkodran se kam 10 her qe lxoj shkrimin tand dhe nuk po lexoj asnji fjale ne dialekt
UNE BOLL MUNDOHEM ME SHKRU LETRAREN PO DASHJE PA DASHJE ME DALIN FJALT NE DIALEKT.
shkrimet per gjendjen e vllaznise nuk i kena tek kjo teme se shyqyr kena shume tema ne forum
sja vlen me te kthy pergjigje kot jo se ke postu demek me ba ironikun po per fatin tone te mire nuk jena dhe aq te lanun.
po me bahet qejfi qe paske ken iher ne shkoder meqe te paska ra ne sy tv kopliku
mandje na jena forum sportiv dhe jo KESHILLI BASHKIA SHKODER
ca den me than irritoheni ne dialekt se se kuptoj???
respekte
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Sun, 08 Mar 2009 , 23:25

:D :D :D :D

goldi.te duhet perkthys per fat te keq :roll: :roll: :roll:

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by REINIS » Mon, 09 Mar 2009 , 12:23

fpjalmi wrote: nuk me dukesh shkodran e mos te vijn keq sepse po flet tamam si dinamovit (gjuhe tironse) :) :)
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Po spiunet car lidhje kon me ne????????????????????????????
Ktu ja ke fut komplet kot.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by REINIS » Mon, 09 Mar 2009 , 12:26

GOLDIAN wrote: ca den me than irritoheni ne dialekt se se kuptoj???
respekte
Me u nxef, me t hyp kacabujt, me t ardh me i fut duret m fyt ne njonit. :D :D
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by REINIS » Mon, 09 Mar 2009 , 12:28

kristiani wrote: Qendroni tifoze sic jeni, por gjeni prioritete me te rendesishme ne jete.
A din qfar shkodranit je ti naqe nqose taman je shkodran, je ashi shkodranit qe permend besnik qinari te ai humori shkodrant ne tiran njashtu keke edhe ti, mu mfal nqo se po te pergjigjem keshtu se jam i vogel edhe mduhet me i rrespektu ma t'madhajt, ne ktu bajm tifozllek por mos kujto se jeta jone asht vetem tifozlleku edhe se kalojme tan diten nforum, ktu tan vllezenit qe flasin kan jeten e tyne punojne edhe shum jane studenta kshu qe vjen ketu edhe flet si me ken shum i meqem pa dite se kush jena, edhe per sa i perket shkodres nuk bajme hiq demek se nuk i dijme se qa ndodh atje, edhe per sa i perket vllaznis tana i dina as nuk e mohojme kurr fuqine e saj, nqo se je shkodran pse nuk flet si shkodran apo dan me na diftu neve se je shkodran qe flet gjuhe letrare...[/quote]
Nuk di per ju, po un kudo qi tjem vec per TIRONEN menoj.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

futbollisti-gjermani
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 1
Joined: Sun, 23 Nov 2008 , 23:57
Location: gjermani
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by futbollisti-gjermani » Mon, 09 Mar 2009 , 13:40

nuk traniera ne shkoder boll por shkoni merrni ashtu tranierash si nuk i njehe njeri ashte normale ne kampionatin shiptar si ban nji duha shume te madhe sponzori por futbolli duhet mu pa prej spezialistave jo prej sponzorave ose atyne si nuk ja kane haberin hiq futbollit
te gjitha perse i perket vllaznise se me intereson ecja e vllaznise se kame lujte edhe vet per kuq e blut

Post Reply