Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 13 Mar 2009 , 21:02

shvk shkruan

fushaj ka ba shume gabime me vllaznine tone po nuk futet ai n fushe me lujte po ata gjytrymat qe kujtojne se luhet me emna e jo me kambe.Nuk ka faj fushaj se s jena te zote me rrahe ballshin.S du me e mbrojte se na ka flliqe 1 milion here tjera po per ndeshjen e fundit si ve faj...

____________________________________________

fushaj ka ba gabim se ne vend qe me marr nji tranier ma te mire ,mori nji tyranier qe sia KA IDENE futbollistave.

pra fajin nuk e kan fiutbollistat por e ka fushaj,qe shkaterroj sezonin me kete tranier duke rrujt lekt per mos me i dhan hafizit ma shum :D :D :D ,ku nuk mund te la pa permend edhe gabimet e futbollistit ,por dihet qe 90 perqind asht gabimi i fushajt

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 13 Mar 2009 , 21:05

kristiani shkruan

Fpjalmi ti thuj ma mir me hap nji teme te re qe i konsakrohet fushajt un kisha than 'Fushaj laperi po na shkatrron vllaznine"....

______________________________________________________

:lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 13 Mar 2009 , 21:10

man in red blu

I baj thirrje Admit qe te merren "masat e duhuna" ndaj antarit Locus dhe cdo "tifozi tjeter te Vllaznise" qe i duket gazmore, qi Vllaznia me humb kampionatin.
_______________________________________________________

edhe un jam me mendimin tem,por kam frike se e han edhe nej moderator ketu .lol

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 13 Mar 2009 , 21:11

deshta me than edhe un jam me mendimin tand man in red blu :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Fri, 13 Mar 2009 , 21:17

locus

hahahhah "masat e duhuna". E pse? Duhet te me duket tragjike nese Vllaznia nuk fiton kampionatin? (qe s'ka per ta fitu sivjet ihere kurre ne bote).
Nejse, po iki vete me mire, se ne kete forum gjithe muhabeti sillet rreth "je shkodran, s'je shkodran".

P.S. Sa per dijeni, kam ken te Xheladin Fishta bashke me Vioresin Sinanin, edhe me paratrinjte.

Po dal ihere nga forumi i Tiranes se jane me mikprites dhe menjehapur._____________

_____________________________________________________________-

locus ,jan tu lujt ma naqe ,e mos e merr me tamam ,por deshten me te ba me zemer.lol

locus mund te jete shkodran deri ne 1 vjeq dhe ka lind ketu,por ama 2 vjeq do te kete marr shpi ne tirane.

nuk asht faji i locusit qe nuk asht rrit ne shkoder se nuk asht rrit me shkodranin ,por me tiraNSIN DHE KA MARR VESET E TYNE.

LOCUS ,ME IKET FJALIN QE KE SHKRU NE FUND ((((Po dal ihere nga forumi i Tiranes se jane me mikprites dhe menjehapur))))),KE BA GABIMIN MA TE MADH ,SEPSE EDHE UN PO DYSHOJ QE NUK JE SHKODRAN ,SE SHKODRANI NUK E UL FORUMIN E TIJ DHE LAVDERON ATE TE TIRANES.

MUND TE SHKOSH ,POR DO TE DOJA MOS TE VIJE MA .

FALEMINDERIT

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by shv13 » Fri, 13 Mar 2009 , 22:56

locust mos te vijne keq po i kerku me kambe te kalit tana replikat qe t jane ba.E ke fillu tuj dashte me na dhane mend tanve.Kerkush nuk e kalon diten ktu n forum se gjysa jane studenta e pjesa tjeter punojne e kur kane 5 min ulen e lexojne forumin.Ktu ekziston edhe tema zone e lire e mundesh me shkru per aktualitetin sa t hajne dora.
Apo deshte me na i rreshtu problemet e shkodres ma bukur se migjeni.Se nuk i dina na prb e shkodres e te tane shqipnise.
Ktu ne forum me sa di une kur ka kene me i livdu lojtaret i kena livdu e kur se kane meritu i kena sha e i kena shilu...po une se di se kuj i thojne objekitivitet,ta po ma thu heren tjeter kur t hish n forum...
Ti qe thu se duhet te shkpusim idene e identifikimit te vllaznise me qytetin,simas tejet kush duhet me u krenu me ekipin ma t vjeter n shqipni,tiranasit apo elbasanasit?
nuk asht prb a je apo s je shkodran po se ke dashte me qite kunjin me anetaret...
ishalla ke ma fat te forumi i tiranes se atje i dojne ma fort tifozat e dinamos...

ps: admin une do t isha lute ma mire me e mbylle ikyt teme krejt se e ka kalu kufinin e debatit.Flm
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Fri, 13 Mar 2009 , 23:14

Shv13, per mendimin tem nuk ka pse mbyllet tema, vetem pse i teket nji dinamovitit me u fut ne forum tone e me na ba lamsh. njashtu u mbyll edhe tema "Cilen skuader e keni ma inat ?" vetem se hyshin partizant e tiransit tu u sha me njeni-tjeterin.
Une nuk futem kurre nder forume tjera-per ceshtje kohet, por me ca kam ndi ka rregulla shum ma te rrepta.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ledi1920 » Sat, 14 Mar 2009 , 00:19

dmth ne qe jena tironsa...qe jena dhe anetar tek forumi tirones bojm gabim qe jena fut tek ky forum ktu???se indirekt kshu i bje...
Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by kristiani » Sat, 14 Mar 2009 , 00:29

Ledi1920 wrote:dmth ne qe jena tironsa...qe jena dhe anetar tek forumi tirones bojm gabim qe jena fut tek ky forum ktu???se indirekt kshu i bje...
Ja ti ke te drejte se je me bajernin :D :D :D ja maj naqe e ke kuptu keq se gjithkush ka te drejte me ardh te ky forum por ja me hi e me fol marrina ose me u tall me tjer siq ban ky shoku locust qi po na ban si i meqem...
FORZA VLLAZNIA

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Sat, 14 Mar 2009 , 00:38

kristiani wrote:
Ledi1920 wrote:dmth ne qe jena tironsa...qe jena dhe anetar tek forumi tirones bojm gabim qe jena fut tek ky forum ktu???se indirekt kshu i bje...
Ja ti ke te drejte se je me bajernin :D :D :D ja maj naqe e ke kuptu keq se gjithkush ka te drejte me ardh te ky forum por ja me hi e me fol marrina ose me u tall me tjer siq ban ky shoku locust qi po na ban si i meqem...

ledi une e shkruva arsyen pse nuk futem ne forume te tjera- se nuk kam kohe, e jo se ka gja te keqe me u fut nder forumet e tjera. me sa di une ti nuk ke pas nai problem nai here ne kyt forum, fjala jema ishte per Locusin &Co

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sat, 14 Mar 2009 , 01:03

Locust wrote:hahahhah "masat e duhuna". E pse? Duhet te me duket tragjike nese Vllaznia nuk fiton kampionatin? (qe s'ka per ta fitu sivjet ihere kurre ne bote).
Nejse, po iki vete me mire, se ne kete forum gjithe muhabeti sillet rreth "je shkodran, s'je shkodran".

P.S. Sa per dijeni, kam ken te Xheladin Fishta bashke me Vioresin Sinanin, edhe me paratrinjte.

Po dal ihere nga forumi i Tiranes se jane me mikprites dhe menjehapur
rruga e mbare
na difto vec se cili je aty
ta dime dhe na
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sat, 14 Mar 2009 , 01:05

Ledi1920 wrote:dmth ne qe jena tironsa...qe jena dhe anetar tek forumi tirones bojm gabim qe jena fut tek ky forum ktu???se indirekt kshu i bje...
o ledi man in redblue e ke tifoz gjerman vec duhet me i ba i fije kujdes se e kena tifoz te hofenheimit
i perjashtuar

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Sat, 14 Mar 2009 , 01:21

Po te forumi i Tiranes ishin zotni tifoza mer.
te leshin me fol drejt a shtremb, por vallahi kur u thashe qe jam me DINAMON, NUK M"U SUL KUSH ME ME THANE QE JAM PREJ BATHORET dhe as me kerkuan ku kam lind e ku jam rrit. Ke lezet.

Na jena djepi i futbollit, po kena ma pak kampionate se 3 ekipet e Tiranes, jena djepi i humorit por humori jone (profesionist po them) eshte bere tape, jena djepi i kultures por.... kultura ka marre arratine, jena djepi i jetes se nates (flas per vitet 60-70), por tane turrna ne Tirane kur dona me shku ne pab te hajrit pa u zane me njerez.

Merrni shembull edhe prej FANATICS te Tiranes, qe i kendoshin ekipit kenge edhe brohorisnin, kurse tifozet tane iu turren atyne duke i sha me rrace e me koc. Ata fanatike nga emri, por te qyteterum nga sjellja.

Qe t'i bie shkurt: une kam nje paragjykim: qw tifozet e vllaznise qe ndjekin ekipin
jashte SHKODRET, nder 3 dy jane katundar dhe 1 i papune.

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Sat, 14 Mar 2009 , 01:23

Se harrova, PARA VLLAZNIA< por ka me fitu DINAMO dhe ne vend te dyte TIRANA. ne kena me diskutu vendin e trete me Shkumbinin.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by shv13 » Sat, 14 Mar 2009 , 02:02

hajt teru pra meqe e paske qejf me ndeje te forumi i tr.Na jena injoranta,katundare,te papune,mendjembyllun,racista,pa edukate ca don mes nesh...flm qe hine e na shndrite forumin o ylli i ditunise...
ishalla ta din per nder edhe admini ikaq sa une e ta difton vendin.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by shv13 » Sat, 14 Mar 2009 , 02:05

fuksa gjate diktatures e fuksa vazhdojne me mbete kta hajna...paska lujte edhe me sinanin ky..une kam lujte me rumenigen atehere....
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sat, 14 Mar 2009 , 02:13

Locust wrote:Po te forumi i Tiranes ishin zotni tifoza mer.
te leshin me fol drejt a shtremb, por vallahi kur u thashe qe jam me DINAMON, NUK M"U SUL KUSH ME ME THANE QE JAM PREJ BATHORET dhe as me kerkuan ku kam lind e ku jam rrit. Ke lezet.

Na jena djepi i futbollit, po kena ma pak kampionate se 3 ekipet e Tiranes, jena djepi i humorit por humori jone (profesionist po them) eshte bere tape, jena djepi i kultures por.... kultura ka marre arratine, jena djepi i jetes se nates (flas per vitet 60-70), por tane turrna ne Tirane kur dona me shku ne pab te hajrit pa u zane me njerez.

Merrni shembull edhe prej FANATICS te Tiranes, qe i kendoshin ekipit kenge edhe brohorisnin, kurse tifozet tane iu turren atyne duke i sha me rrace e me koc. Ata fanatike nga emri, por te qyteterum nga sjellja.

Qe t'i bie shkurt: une kam nje paragjykim: qw tifozet e vllaznise qe ndjekin ekipin
jashte SHKODRET, nder 3 dy jane katundar dhe 1 i papune.
CUDI ATJE TIFOZ ME DINAMON KETU ME VLLAZNINE
KUSH JENI JU QE JENI DJEPI?????
une di qe na jena ma te vjetrit kurse tirana eshte skuadra me me shume tituj
ju kush jeni ??????
i lumte fanaticsave jane mu pergezu per atmosferen qe krijojne po nuk besoj se adht vendi i duhur me i permend
EDHE UNE KAM NJE PARAGJYKIM
ner 4 tifoza dinamovit i pari e ka babin polic pa shkolle kuptohet i dyti ka mamin oficere shume joshese
i treti e ka babin fuks spiun apo shikas se keta ndrrojne emra cdo muaj
kurse i fundit nuk din se i kuj a vec ka deshire me ken shikas :wink:

p.s kerkoj falje anetarit dinamo kampione per perfshirjen e skuadres se tij te zemres ne kete bisede mendoj se do me kuptojne
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sat, 14 Mar 2009 , 02:26

shv13 wrote: ishalla ta din per nder edhe admini ikaq sa une e ta difton vendin.
ishalla admini po vjen po kam frike mas te ma diftojne dhe mu vendin ne nerva e siper se dhe une jam perzi si shume tek kjo teme
o shv 13 maj mend ti biles e demtove rumennigen ku shkrunen dhe gazzetat italiane un bell ragazzo fa morire rumenige e lui merita studire da noi :lol: (ishalla spo me shan ti admini a v1919 a skodrinon per italishten perfekte qe flas)
kurse gjermanet shkrujten dhe pse tifoz gjermani i riu nga shkodra ja beri pucin kalles karl heinz rummeniges :lol:
i perjashtuar

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Sat, 14 Mar 2009 , 02:37

Tifozat e dinamos le ti dalin zot vetes meqe e paskan nanen oficere edhe joshese, edhe baben qe s'e din a asht i vedi femija. Pale, ti qe shkrujte keto xhevahire qenke edhe moderator.

Jam tifoz i vllaznise; para VLLAZNIA, por ka me fitu DInamo dhe Tirana ne vend te dyte/.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Skodrinon » Sat, 14 Mar 2009 , 02:39

Po te forumi i Tiranes ishin zotni tifoza mer.
te leshin me fol drejt a shtremb, por vallahi kur u thashe qe jam me DINAMON, NUK M"U SUL KUSH ME ME THANE QE JAM PREJ BATHORET dhe as me kerkuan ku kam lind e ku jam rrit. Ke lezet.
Jo MER. PAJ zotin
Locust
Ktu ka tifoza te tana ekipeve shqiptare e askush nuk i ka kerku se ku kan le e pse nuk jane me Vllaznine. E keqja asht se ti u hoqe si shkodran e si tifoz i Vllaznise.
Na jena djepi i futbollit, po kena ma pak kampionate se 3 ekipet e Tiranes, jena djepi i humorit por humori jone (profesionist po them) eshte bere tape, jena djepi i kultures por.... kultura ka marre arratine, jena djepi i jetes se nates (flas per vitet 60-70), por tane turrna ne Tirane kur dona me shku ne pab te hajrit pa u zane me njerez.
Djepi i futollit nuk ka lidhje me numrin e kampionateve. As me mnyren se si jane fitu....
Nqs ti krahason humorin shkodran me humorin qi shofim sot neper tv te ndryshme kallxon vetem se nuk ja ke iden.
Kultura ka marre arratine? Ka ardhe andej ka ti qi nuk ke pase deri tash, po nuk te ka gjet se nderkohe ti kishe ike n'Tirane.
Mos e ngatrro varfnine me mentalitetin.
Merrni shembull edhe prej FANATICS te Tiranes, qe i kendoshin ekipit kenge edhe brohorisnin, kurse tifozet tane iu turren atyne duke i sha me rrace e me koc. Ata fanatike nga emri, por te qyteterum nga sjellja.
Ti si dinamovit, duhet t'a kesh ndigju Pishen kur tha te rubrika sportive qi e kane duartrokite ekipin e Dinamos jo vetem ne stadium po edhe ne rruget e qytetit kur fitunen 0-1 heren e fundit. Edhe Fatmir Mnerin, po ne at emision, kur tha se e gjithe Shqipnia duhet me marre shemull prej qytetarise se tifozerise shkodrane. Ti edhe ket don me e mohu, e un po lodhem kot me ty se ti je vetem nji provokatoruc qi ka dal prej ndonji knetet te thame n'kohe t'Enverit, qi masi e kane nise me shpi n'Tirane se ju emru baba oficer, kujton se asht ba i kulturum.
Qe t'i bie shkurt: une kam nje paragjykim: qw tifozet e vllaznise qe ndjekin ekipin
jashte SHKODRET, nder 3 dy jane katundar dhe 1 i papune.

Kurse un mendoj se tane antaret e kti forumi jena djem zotni, perfshi tifozat kundershtare, perveç njenit qi asht.....

Post Reply