Kampionati italian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 19 Apr 2010 , 01:25

Roma fiton derbin, rimerr kreun


http://top-channel.tv/artikull.php?id=180867

me video

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 19 Apr 2010 , 01:31

Milan jashtë luftës për titull


http://top-channel.tv/artikull.php?id=180860

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 19 Apr 2010 , 01:33

tash roma e ka kalendarin ma te lehte se interi

titulli kampion ne itali asht ne durt e romes dhe nese bajn gabim ne ndeshjet e mbetuna ,do te thote qe shkaterrune shansin e tyne

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Mon, 19 Apr 2010 , 09:41

Roma duhet me kalu dhe sampdorian qe lufto per champions pasi dje fitoi me Milanin. Nqs Roma fiton dhe me Sampin per mu del kampion.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Thu, 22 Apr 2010 , 17:21

edhe per kup italie ne finale asht inter roma

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sat, 24 Apr 2010 , 00:40

Galliani: Milani nuk do ta shese Huntelarin
Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se ata nuk planifikojnë ta shesin sulmuesin Klaas-Jan Huntelaar. Holandezi së fundi është lidhur me një kalim në kampionatin anglez, ku për të janë të interesuar një varg klubesh, përfshirë edhe Arsenalin dhe Manchester United. Por pavarësisht komenteve të agjentit të lojtarit për një largim të tij, Galliani thotë se ai do të mbetet në San Siro.

“Milani nuk ka synime për të shitur Klaas-Jan Huntelaar”, ka thënë Galliani

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sat, 24 Apr 2010 , 00:43

Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Sat, 24 Apr 2010 , 15:58

fpjalmi wrote:Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu
une mora vesh se arsenali mund ti ofrojne fabregasin per huntelarin kaq shume e vlereson wengerri huntelarin
edhe mancesteri a gati me shkemby plus me dhan lek
ky galiani sja ka idene futbollit si me ken valja jone eoj milanin ne vend 6 a 7 sa asht
skodrinon mas me shaj vec qe po flas kundra milanit
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Sun, 25 Apr 2010 , 10:17

fpjalmi wrote:Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu
e mori denimin galiani me leandron mram ma pjalm
tu mas e fut huntelaarin ne loje ja rrasi tre petlla palermoja
me kete humbje rrezikon shume milani
mire boll e kan
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 25 Apr 2010 , 11:37

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu
e mori denimin galiani me leandron mram ma pjalm
tu mas e fut huntelaarin ne loje ja rrasi tre petlla palermoja
me kete humbje rrezikon shume milani
mire boll e kan
:mrgreen: :mrgreen:
ndoshta mos ta kishte fute edhe kishte mujte me e fitu ndeshjen...
kur e paska kerku arsenali ma? manchesteri? hahahaha
fleni n uje se nuk e merr kush jo...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 26 Apr 2010 , 00:09

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu
e mori denimin galiani me leandron mram ma pjalm
tu mas e fut huntelaarin ne loje ja rrasi tre petlla palermoja
me kete humbje rrezikon shume milani
mire boll e kan

e mor gold ,presidenca e milanit ja vetem se ka shit lojtaret pa ba merkato e cila ka dal me fitim ,ka marr edhe nji tranier qe ska ken kurr tranier dhe e ka kthy milanion me kry poshte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 26 Apr 2010 , 00:15

shv13 wrote:
GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:Galian ta paqa rregullu moter e vajze e qa te kesh

lene me ik mor pusht se ia shkaterrute karrieren me ate tranier pusht si leonardo qe nuk ia ka idene futbollit

nuk jan te marre manchesteri dhe arsenali qe kerkojn urgjent sherbimet e tij mor push ku vetem 5 perqind te kampionatit e keni aktivizu
e mori denimin galiani me leandron mram ma pjalm
tu mas e fut huntelaarin ne loje ja rrasi tre petlla palermoja
me kete humbje rrezikon shume milani
mire boll e kan
:mrgreen: :mrgreen:
ndoshta mos ta kishte fute edhe kishte mujte me e fitu ndeshjen...
kur e paska kerku arsenali ma? manchesteri? hahahaha
fleni n uje se nuk e merr kush jo...

pse ma shv13 si po te duket huntelar

arsenali e manchesteri kan kohe qe e kerkojn sepse kan dal neper tan gazetat dhe po quditem se si nuk i ke lexu

megjithate ti je anti hollandez sepse the qe hollanda ka lojtare kot :D :D ,ku veq nji me ken si roben jam shum i gezum dhe nga ana tjeter duke e dit se hollanda ka 11 roben ne skuader :D


megjithate te uroj per vendin e pare qe interi mori duke humb roma mrend qe do te thote 99% interi kampion italiet

urime per titullin kampion te interit

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Mon, 26 Apr 2010 , 16:25

s jam antihollandez ma pjalm se hollandezt s m kane ba gja,pervec se ne euro88 s kane ba hajr tjeter kunder gjermanve...thjesht huntelar s m duket ndoj yll si e ban ti.
Na e bjer kyt linkun e artikullit qe thuhet se e kerkojne.
Robben asht yll po asht per vedi jo per skuadren.I ka ece mire kto ndeshjet e fundit po asht teper egoist,mu si tifoz gjerman kto gjana s m pelqejne.
Ti shifet sa objektiv je se s permend lojtarin e vetem hollandez qe ja vlen me permend per momentin :
Wesley Sneijder!!
Kajhere duhet me pa edhe ndeshjet e jo vec me lexu gazetat e me pa kronikat...

Roma edhe mund ta marrin scudetton, ndeshja jone me lazion prape mbetet e vshtire se varet prej shume gjanave(si ndahet parma-roma e atalanta-bologna), ajo qe ka randsi asht se roma mbetet ekip qaramanash (si mexesi mbrame) e ranieri trajner deshtak si tane jeten e tij...roma ka frike hijen e vet,sa hypi n maje ju moren mendte
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Mon, 26 Apr 2010 , 16:52

Po Huntelari me Milanin kundra Palermos sikur lujti. Ne kete faze te dyte i kane dhon shume hapesira. Lojtar i mire eshte por jo noj super yll. Edhe Sedorfi hollandez eshte por edhe tani i plakur ka klas dhe ben gola.Ketij i them yll une. Por jo Huntelarit qe nuk shenon dhe eshte grindavec.

Me perpara as Klaiverti nuk la shenje tek Milani dhe akoma me perpara as Berkampi nuk arrit me dhon noj gjo te modhe tek Interi.Ndonjehere dhe nuk te ec. Berkampit dhe Klaiverti tek klubet qe shkuan(Arsenal,Barca) shkelqyen pra e tregun qe jane lojtar te medhenj dhe te shembnin ne gola. Mbase Huntelari nuk esht per ekipe te mdhoja.


Roma dje tregoi se kur eshte ne krye u dridhen kembet...nuk e bajn dot presionin.Edhe derbin po sikur mos ta kishte humb ate penallti lojtari Lacios skishin per me e fitu. I mundi Cassano me Pazzinin vetem.

Interi meriton gjithcka. Sapo fiton dhe ne champions kampionatin per mu duhet ta kishte saldu me kohe.Por lufta ne tre kompeticione te lodh pranaj bo dhe roma ger-ver mgjth bo loje te bukur.

Une sjam Interitst por
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 26 Apr 2010 , 17:29

shv13 wrote:s jam antihollandez ma pjalm se hollandezt s m kane ba gja,pervec se ne euro88 s kane ba hajr tjeter kunder gjermanve...thjesht huntelar s m duket ndoj yll si e ban ti.
Na e bjer kyt linkun e artikullit qe thuhet se e kerkojne.
Robben asht yll po asht per vedi jo per skuadren.I ka ece mire kto ndeshjet e fundit po asht teper egoist,mu si tifoz gjerman kto gjana s m pelqejne.
Ti shifet sa objektiv je se s permend lojtarin e vetem hollandez qe ja vlen me permend per momentin :
Wesley Sneijder!!
Kajhere duhet me pa edhe ndeshjet e jo vec me lexu gazetat e me pa kronikat...

Roma edhe mund ta marrin scudetton, ndeshja jone me lazion prape mbetet e vshtire se varet prej shume gjanave(si ndahet parma-roma e atalanta-bologna), ajo qe ka randsi asht se roma mbetet ekip qaramanash (si mexesi mbrame) e ranieri trajner deshtak si tane jeten e tij...roma ka frike hijen e vet,sa hypi n maje ju moren mendte

shv 13

si skan ba hajr ma naqe

ata kan ken ne majat e futbollit ne cdo europian e botnor tu dal cdo here ne gjysmefinale botnorit dhe europianit

shv13

te pakten fol realitetin ma naqe

hajt se thu se hollanda ka futbollista kot

por te pakten mos thuj skan ba hajr prej 88 ne fitboll ku te gjithe e dijm qe ne cdo europian e botnor hollandezt kan dal ne gjysmefinale e po me duket se o spaske pa botnoret e europianet ose flet ne tym :lol: :lol: :lol:

pa hollanden ska kuptim botnori e europiani mor te marrsha te keqen


megjithate i uroj interit titullin kampion :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 26 Apr 2010 , 23:47

shv13

ndeshja e interit me lazion e keni te sigurte 3 pikeshin

mund te thush pse

sepse tifozat e lacios nuk dojn qe roma te fitojn kampionatin sepse nuk e dojn njena tjetren ,biles edhe ne ndeshjen e fundit qe bane ,toti e paska ofendu tan tifozar e lacios

shife qa shkruhet qe te jesh i sigurte qe interi e ka te sigurte 3 pikeshin

Lazio, tifozët kërkojnë humbje me Interin
http://top-channel.tv/artikull.php?id=181508&ref=onews

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Tue, 27 Apr 2010 , 08:27

fpjalmi wrote: shv 13

si skan ba hajr ma naqe

ata kan ken ne majat e futbollit ne cdo europian e botnor tu dal cdo here ne gjysmefinale botnorit dhe europianit

shv13

te pakten fol realitetin ma naqe

hajt se thu se hollanda ka futbollista kot

por te pakten mos thuj skan ba hajr prej 88 ne fitboll ku te gjithe e dijm qe ne cdo europian e botnor hollandezt kan dal ne gjysmefinale e po me duket se o spaske pa botnoret e europianet ose flet ne tym :lol: :lol: :lol:

pa hollanden ska kuptim botnori e europiani mor te marrsha te keqen


megjithate i uroj interit titullin kampion :D
Ne 2002 Hollanda e Van Galit nejti ne shpi, sa per statistike...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 27 Apr 2010 , 16:55

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote: shv 13

si skan ba hajr ma naqe

ata kan ken ne majat e futbollit ne cdo europian e botnor tu dal cdo here ne gjysmefinale botnorit dhe europianit

shv13

te pakten fol realitetin ma naqe

hajt se thu se hollanda ka futbollista kot

por te pakten mos thuj skan ba hajr prej 88 ne fitboll ku te gjithe e dijm qe ne cdo europian e botnor hollandezt kan dal ne gjysmefinale e po me duket se o spaske pa botnoret e europianet ose flet ne tym :lol: :lol: :lol:

pa hollanden ska kuptim botnori e europiani mor te marrsha te keqen


megjithate i uroj interit titullin kampion :D
Ne 2002 Hollanda e Van Galit nejti ne shpi, sa per statistike...
shum e drejte

sepse van gali mori tan lojtaret e ajaxit me lujt me kombetaren dhe cdo ndeshje qe u bate ishte ajax portogali ,ajax irlande

biles e di edhe daten dhe oren kur jena eleminu 29 gusht 2001 20 30 pm irland holland 1-0 dhe hollandes iu dote fitorja me u kualifiku

njaja ndeshje me ka ba mos me pa asnji ndeshje botnorit ne 2002 biles as finalen :( :(

perveq atij vit hollanda ka ken gjithmone ne 4 skuadrat ma te mira te cdo europini dhe botnori

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sat, 01 May 2010 , 21:25

http://top-channel.tv/artikull.php?id=181975
Seria A, fiton Roma, merr përkohësisht kreun

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Thu, 06 May 2010 , 04:29

Inter ngre torfeun e parë


Një gol i Diego Militos në minutën e 40-të të pjesës së parë të finales së Kupës së Italisë i ka dhuruar Interit trofeun e parë këtë sezon.
Në një ndeshje plot rivalitet, ku ashtu siç edhe pritej nuk mungoi nervozizmi si në fushë ashtu edhe në shkallët e stadiumit, zikaltërit e Murinjos rrëmbejnë trofeun ndaj Romës në Olimpiko.

Ndeshja nisi vrullshëm nga të dyja skuadrat, por me Romën më këmbëngulëse. Megjithatë golin do ta gjentë pikërisht Interi me anë të Militos i cili në të 40-tën me një gjuajtje potente nga jashtë zonës mposht portierin verdhekuq.

Në pjesën e dytë rastet e volitshme për të shënuar nuk munguan, si nga ana e Interit për të dyfishuar rezultatin ashtu edhe nga Roma për të barazuar. Megjithatë rezulati i takimit nuk ndryshon. Ndërkohë që vlen për t’u përmenduar dalja me karton të kuq të Totit i cili në minutën e 88 të takimit humbet qetësinë duke ndërhyrë brutalisht ndaj sulmuesit të Interit, Maroi Baloteli.

Post Reply