Kampionati italian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Thu, 06 May 2010 , 17:44

Krujf: Van Basteni është ideal për Milanin

http://www.sportishqiptar.com.al/krujf- ... r-milanin/

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati italian

Post by loroborici » Mon, 10 May 2010 , 23:00

fpjalmi wrote:Krujf: Van Basteni është ideal për Milanin

http://www.sportishqiptar.com.al/krujf- ... r-milanin/
Ke ESPN sot shin tu than se Van Basten nuk ka pranue se ka kamn e damtume e tash duhet me u operue, se nuk asht ne gjendhje me vrapue
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 11 May 2010 , 04:35

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:Krujf: Van Basteni është ideal për Milanin

http://www.sportishqiptar.com.al/krujf- ... r-milanin/
Ke ESPN sot shin tu than se Van Basten nuk ka pranue se ka kamn e damtume e tash duhet me u operue, se nuk asht ne gjendhje me vrapue

Van basteni ka than se nese milani siguron kupen e kampioneve e merr milanin

ne te kindert ja

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 11 May 2010 , 05:31

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:Krujf: Van Basteni është ideal për Milanin

http://www.sportishqiptar.com.al/krujf- ... r-milanin/
Ke ESPN sot shin tu than se Van Basten nuk ka pranue se ka kamn e damtume e tash duhet me u operue, se nuk asht ne gjendhje me vrapue

ke shum te drejte loro boriqi

e paska shkru top channel http://top-channel.tv/artikull.php?id=182660&ref=fp

gazeta tjeter ka shkru ndryshe

hajde merri vesh gazetaret :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati italian

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 May 2010 , 13:42

Urime Interit.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

[KRIS]
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 105
Joined: Wed, 24 Sep 2008 , 02:44
Skuadra: Ac Milan
Location: Milano

Re: Kampionati italian

Post by [KRIS] » Thu, 10 Jun 2010 , 01:35

Po ja hekun scudetton edhe champions interit :mrgreen:
Hait ishalla
Image
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sat, 14 Aug 2010 , 16:36

Interi fiton trofeun “Tim”

Një supergol i holandezit Shnajder mposht juven e Del Nerit e cila dukej e pafuqishme përball kampionëve të Italisë.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=189945

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sat, 14 Aug 2010 , 16:58

super goli i shnyderit qe rradhe here perseritet

super super super super gol

Me kete gol e forcon edhe ma shume pozicionin per topin e arte

goli i snyder

http://www.youtube.com/watch?v=kAo5H6RHFao

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Mon, 16 Aug 2010 , 16:19

fpjalmi wrote:super goli i shnyderit qe rradhe here perseritet

super super super super gol

Me kete gol e forcon edhe ma shume pozicionin per topin e arte

goli i snyder

http://www.youtube.com/watch?v=kAo5H6RHFao

Goli eshte shume i bukur...meqe e ka bo nji hollandez por e cilesoj si nder golat me te bukur ter historine e futbollit.
Ky gol nuk e forcon pozitewn per topin e arte.Per me fitu topin e arte determinativ eshte fakti qe duhet te kesh fitu patjeter nje titull te rendesishem kampionat boteror/europian ose champions lige kshuqe ky gol ne trofeun TIM as i ul piket dhe as nuk i ngre.
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati italian

Post by Man in Redblue » Mon, 16 Aug 2010 , 18:42

kush thoni do ta fitojn topin e art ? un skam asnji favorit... :roll: ndoshta Villa them :roll:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 17 Aug 2010 , 05:22

Man in Redblue wrote:kush thoni do ta fitojn topin e art ? un skam asnji favorit... :roll: ndoshta Villa them :roll:

nuk mendoj qe snyderit i afrohet nej lojtare per topin e arte ,sepse

ka fitu ma shum se cdo lojtare tjeter , 3 kupa .,1 champions ligue 2 kupat e italise e vitit te fundit pa permend keto te sivjetshmet dhe pavaresisht qe hollanda nuk doli kampione botet,Snyder ishte pjesa kryesore e interit ,dhe siq e pame te gjithe ishte dhe pjesa kryesore e hollandes se si e mori per doret cdo ndeshje,dhe mendoj se Snyder asht padiskutim lojtari i vitit dhe askush ma shume se ai nuk e meriton topin e arte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sun, 12 Sep 2010 , 02:54

http://topsporti.com/2010/09/videocesen ... -goals-hq/

cezena fiton me milanin

bogdani ban golin e pare dhe jep asist per golin e dyte

Mediat italiane kan than qe kjo jave bogdani ka ken heroi i seise a per kete jave

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 12 Sep 2010 , 10:36

se kam pa ndeshjen po bogu me ca lexova e pashe kishte lujte shume mire.Bashke me giaccherinin bajne nji dyshe shume te mire.Gjynah qe s lot n kombtare njashtu si mrame.
Sa per milanin, kane hanger pak si shume m... tane javen, qe ku perfundunen.
Interi tu mos kene ne forme hala e tu lujte keq prape se prape asht mbi romen,milanin e juven.
Pavaresisht se s kena ba blemje mbetet skuadra ma e forte e ma e ekuilibrume.
Gjithsesi asht heret e ka kohe boll, tham se simjet ka mu ba kampionat i bukur.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 12 Sep 2010 , 14:19

shv13 wrote:se kam pa ndeshjen po bogu me ca lexova e pashe kishte lujte shume mire.Bashke me giaccherinin bajne nji dyshe shume te mire.Gjynah qe s lot n kombtare njashtu si mrame.
Sa per milanin, kane hanger pak si shume m... tane javen, qe ku perfundunen.
Interi tu mos kene ne forme hala e tu lujte keq prape se prape asht mbi romen,milanin e juven.
Pavaresisht se s kena ba blemje mbetet skuadra ma e forte e ma e ekuilibrume.
Gjithsesi asht heret e ka kohe boll, tham se simjet ka mu ba kampionat i bukur.
Ta kishe pa ndeshjen kishe pa edhe 2 golat qi ju anullun Patos e 2 rastet qi e naloi ansori Ibren vetem me portierin per ofsajte inegzistente. Ky ka ken dje ndryshimi mes Milanit e Interit, qi lujti shume ma keq kunder Udineses.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 12 Sep 2010 , 15:55

Skodrinon wrote:
shv13 wrote:se kam pa ndeshjen po bogu me ca lexova e pashe kishte lujte shume mire.Bashke me giaccherinin bajne nji dyshe shume te mire.Gjynah qe s lot n kombtare njashtu si mrame.
Sa per milanin, kane hanger pak si shume m... tane javen, qe ku perfundunen.
Interi tu mos kene ne forme hala e tu lujte keq prape se prape asht mbi romen,milanin e juven.
Pavaresisht se s kena ba blemje mbetet skuadra ma e forte e ma e ekuilibrume.
Gjithsesi asht heret e ka kohe boll, tham se simjet ka mu ba kampionat i bukur.
Ta kishe pa ndeshjen kishe pa edhe 2 golat qi ju anullun Patos e 2 rastet qi e naloi ansori Ibren vetem me portierin per ofsajte inegzistente. Ky ka ken dje ndryshimi mes Milanit e Interit, qi lujti shume ma keq kunder Udineses.
hala merreni me arbitra ju? :-)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 12 Sep 2010 , 16:38

shv13 wrote:
Skodrinon wrote:
shv13 wrote:se kam pa ndeshjen po bogu me ca lexova e pashe kishte lujte shume mire.Bashke me giaccherinin bajne nji dyshe shume te mire.Gjynah qe s lot n kombtare njashtu si mrame.
Sa per milanin, kane hanger pak si shume m... tane javen, qe ku perfundunen.
Interi tu mos kene ne forme hala e tu lujte keq prape se prape asht mbi romen,milanin e juven.
Pavaresisht se s kena ba blemje mbetet skuadra ma e forte e ma e ekuilibrume.
Gjithsesi asht heret e ka kohe boll, tham se simjet ka mu ba kampionat i bukur.
Ta kishe pa ndeshjen kishe pa edhe 2 golat qi ju anullun Patos e 2 rastet qi e naloi ansori Ibren vetem me portierin per ofsajte inegzistente. Ky ka ken dje ndryshimi mes Milanit e Interit, qi lujti shume ma keq kunder Udineses.
hala merreni me arbitra ju? :-)
ju jeni marre per 20 vjet :D
2 gola nuk jane pak

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 12 Sep 2010 , 19:58

Skodrinon wrote:
ju jeni marre per 20 vjet :D
2 gola nuk jane pak
na u morme 20 vjet po xorrme dicka n drite, dolen hajnat sheshit :-)
hajt ishalla shofim kampionat t bukur simjet
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 12 Sep 2010 , 20:21

shv13 wrote:
Skodrinon wrote:
ju jeni marre per 20 vjet :D
2 gola nuk jane pak
na u morme 20 vjet po xorrme dicka n drite, dolen hajnat sheshit :-)
hajt ishalla shofim kampionat t bukur simjet
ndoshta dalin edhe tash qi merrna na :wink:
po jo mas 20 vjetve se nuk kena durimin tuj :D

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 12 Sep 2010 , 20:36

Skodrinon wrote:
shv13 wrote:
Skodrinon wrote:
ju jeni marre per 20 vjet :D
2 gola nuk jane pak
na u morme 20 vjet po xorrme dicka n drite, dolen hajnat sheshit :-)
hajt ishalla shofim kampionat t bukur simjet
ndoshta dalin edhe tash qi merrna na :wink:
po jo mas 20 vjetve se nuk kena durimin tuj :D
i durumi i fitumi ma skodrinon, tripleten se ka ba kush n itali hala :-)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 14 Sep 2010 , 05:58

Massimo Moratti: ishte kënaqesi e madhe kur shifnja që Milani dhe Ibra humbin

http://topsporti.com/2010/09/massimo-mo ... ra-humbin/

Post Reply