Page 56 of 56

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 27 Aug 2014 , 09:19
by GOLDIAN
fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:kto lloj kupash dhe gramozi i fiton...
dhe forca e kesaj kupe , e tregon skuadren ma ne forme ne bote , prandaj rreali e fitoi vjet dhe fitoi edhe kupen e kampioneve, prandaj nese kjo kupe nuk ka vlere , te pakten tregon skuadren ma ne forme te momentit , ku ndryshimi i madh asht qe manchester nuk kishte gjysen e ekipit , dhe vertete te qudit se si ky manchester u shkaterru nga moyes , dhe si dora e arte van gal po e lulezon pa asnji blemje , dhe me gjys ekipit
pjalm sinqerisht a ke nej koment per doren e arte te van galit ?

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 27 Aug 2014 , 14:05
by fpjalmi
Goldi , ne fillim duhet te shifsh formacionin e skuadres per me kuptu se sa e forte asht skuadra ku heku 6 lojtare qe nga turneu qe u zhvillua ne usa , dhe lojtaret qe ka ble akoma nuk i ka fut ne formacion dhe nuk asht i interresum per kupen . Shif ne mbrojtje kush ishte , shif ne mesfushe kush ishte dhe shif ne Sulm kush ishte.

Kur e mori bajernin vitin e pare, bajerni ishte shum ma i mire se sa ky manchester edhe pse ishte zhele , dhe 15 ndeshjet e para Bajerni kishte ma shum humbje se fitore dhe me kujtohet se fole shum shpejt dhe permende edhe ramien ne kategori ma poshte ku bajerni ishte ne 6 vendet e fundit por kur mbaroj kampionati e pe fituse te kampionatit dhe ne finalen e kupes se kampioneve ne 2 vitet e tij dhe ti e pe fort mire qe kur e heken pa te drejte, edhe pse van gal mbushi arkat e bajernit duke i dhan tranierave te ardhshem mjaft lek per te forcu bajernin qe zhdeshi boten dhe borusien e dortmundit duke i marr yjet, Bajerni i van galit me lojtare mesatare bishte ma i mire ne loje sesa tranierat e arshem , dhe nese mund te thush tranieri gjerman e fitoi kupen e kampioneve , duhet ta dish qe kupen e kampioneve e fitoi robeni sepse ti e din se cfare lojet bani bajerni me borusien ne finale dhe si e shkaterroi borusia , dhe po e shef edhe bajernin me yje te guardioles si shkaterrohet nga rreali me goleade dhe shif sa yje kishte bajerni , prandaj quhet Skema ma e mire ne bote

Ti duhet ta dish qe Manchesteri u shkaterru vitin qe kaloi nga cdo skuader dhe kete vit nuk merr pjese as ne klupe uefa , dhe duhet ta dish qe nese ne 2 ndeshjet e para mori 1 pike , ke fol shum shpejt pa ditur cilin ka ne formacion dhe duhet te presesh da ndeshje , sepse ne fund te kampionatit do ta kuptosh qe je nxitu Goldi :P :P :P :P :P njisoj si u nxitove per 2 vite me Bajernin e Van Galit :P :P :P :P

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 27 Aug 2014 , 20:24
by GOLDIAN
ti e bane manchesterin ekipin ma ne forme per momentin lexo postimin tend vet.

kupa ska interes po aj shkaterrimi 4-0 te duket normal
po 1 pike ne dy ndeshje kampionat????? APO dhe ketu ska interes
prap po e lexoj at qa ke postu mas fitimit te kupes lexoje dhe ti
edhe me thuj po tash a spo ndihet Dora e arte e van gaalit?

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Thu, 28 Aug 2014 , 01:59
by fpjalmi
Goldi , un ta shpjegova edhe ma nalt gjendjen e manchesterit dhe shume gjana tjera dhe nuk shoh pergjigje , megjithate u pa puna , asht kenaqesi me te tregu edhe nji here se si do dali kampion Manchesteri kete vit njisaoj si te tregova 2 vjet rresht doren e arte dhe skemen ma te mire ne bote qe i solli Bajernit Pranveren .

Me thuaj kush asht tranieri ma i mire ne bote , thuaje hapur . Guardiola apo Morinjo . Po ta baj kete pyetje sepse Van Gal ishte mesuesi i tyne. Van gal ne cdo klub qe ka drejtu , aty ku ka shkel , lulezoj bari . Lulezoj Ajaxin , Lulezoj Barcelonen , Lulezoj Bajernin , Lulezoj Hollanden qe edhe pse ishte pa 6 titullare ne boteror , e udheheqi me 21 vjecaret e kombetares se hollandes ku 75 perqind e ekipit ishin poshte moshes 23 vjec ku dora e tij per here te pare tregoi qudine ma te madhe ne gjithe historine e futbollit , te mos humbesh asnji ndeshje per 2 vjet dhe mos te fitosh kupe bote , duke rrah edhe kampionet e Botes qe shkaterronte boten per 8 vjet, dhe kja skeme qe asht skema ma e mire ne bote, nuk mund ti thuhet se nuk ishte truri i tij te bash nji sukses kaq te madh me nji me nji akademi te re Hollandeze ku perseriti te njejten gja si ca vite me pare ku me akademine e ajaxit me nji moshe mesataRE 19 VJEC pushtoj te gjithe klubet e botes per 3 vjet duke rrah skuadrat ma te mire me Goleade edhe ne transferta.

Goldi , Van galit tranieri ma i mire ne bote i thojn sepse po fitoi nji ndeshje nuk ndalet . Nuk mund ta harroj kurr kur Van Gal bani 15 ndeshje me bajernin dhe kishte humb ma shum se gjysen dhe ishte ne 6 vendet e fundit dhe ti thoje qe po bim posht ne kategori tjerer , dhe nuk mund ta harroj kurr kur van gal mbas 15 ndeshjes i fitoi te gjitha ndeshjet deri ne fund dhe doli kampione gjermanie :P . Goldi , seriozisht asht kenaqesi qe te tregoj se si van gal do ta fitojn kampionatin Anglez duke ecur shkalle per shkall sepse aq shum besoj te skema ma e mire ne bote ku asht futbolli , saqe e krahesoj forcen E van Galit ne futboll njisoj si Forcen E zotit qe ka krijuar nji bote ., dhe nuk kam pike dyshimit qe Forca e Van Galit fiton kampionatin anglez dhe mbas nji viti poshton Klubet e europes dhe Botes , mbaji mend ikto fjale sepse do ti kujtoj shum shpejt dhe do ti citoj da shkrime njisoj siq ti citova 2 vjet rresh me bajernin :P

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 24 Sep 2014 , 00:42
by GOLDIAN
fpjalmi wrote:Manchester United edhe pse nuk merr kete vit pjese ne kupen e kampioneve dhe ne asnji kupe tjeter , me ndryshimin e tranierit qe per 2 vjet nuk njeh humbje humbje , po shkaterron Boten . Manchester United , ne kupen e vogel qe po bahet ne Usa , shkaterroi klubet ma te mira , kurse sot shkaterroi Rrealin e Madritit , kampionen e europes , e cila kishte shkaterruar Bajernin 3 muaj ma pare .

Sa gjah e madhe asht tranieri . Ai tranier qe iku , e shkaterroi Manchesterin , dhe asht e quditshme se si ndryshon skuadra me tranierin tjeter , duke u ba nga skuadra ma e keqe e historise , ne skuadren ma te mire ne europe per momentin
kush e ka ba kete postim??????
si ndryshon skuadra me trajnerin tjeter???
skuadra me e mire ne europe per momentin?
sa per kujtese se nuk pin uj asnje replike
une skam than nej her se bayerni a skuadra ma e mire e ma e forte e momentit dhe kur a ken

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 24 Sep 2014 , 02:47
by fpjalmi
GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:Manchester United edhe pse nuk merr kete vit pjese ne kupen e kampioneve dhe ne asnji kupe tjeter , me ndryshimin e tranierit qe per 2 vjet nuk njeh humbje humbje , po shkaterron Boten . Manchester United , ne kupen e vogel qe po bahet ne Usa , shkaterroi klubet ma te mira , kurse sot shkaterroi Rrealin e Madritit , kampionen e europes , e cila kishte shkaterruar Bajernin 3 muaj ma pare .

Sa gjah e madhe asht tranieri . Ai tranier qe iku , e shkaterroi Manchesterin , dhe asht e quditshme se si ndryshon skuadra me tranierin tjeter , duke u ba nga skuadra ma e keqe e historise , ne skuadren ma te mire ne europe per momentin
kush e ka ba kete postim??????
si ndryshon skuadra me trajnerin tjeter???
skuadra me e mire ne europe per momentin?
sa per kujtese se nuk pin uj asnje replike
une skam than nej her se bayerni a skuadra ma e mire e ma e forte e momentit dhe kur a ken
Goldi , un e kam ba ket postim , dhe ta kam than edhe ma perpara ,Manchesteri lujti me skuadren e vjeter ,pa asnji blemje , dhe ta shpjegova edhe ma pare , ka 2 ndeshje qe te manchesteri po lujn lojtaret e bleme , kurse te tjeret I shiti me nanin dhe kompani , dhe ta thash edhe dje , nji skuader e re don te pakten 15 ndeshje me kombini , dhe per quid po ma ban prap ket pyetje , por me siguri kur e ke shkru ket postim , nuk e ke lexu pergjigjen e kampionatit anglez :) . Po quditem kur thu , bajerni ka ken skuadra ma e mire e momentit . Mos e ke fjalen per finale e kampioneve qe mujti borusien , e cila e shpartalloj gjithe ndeshjen ???? Nese heke meriten e van galit , prap mbete ne klase sepse finalen e kampioneve nuk ia dha van gali por robeni . Kur me thu , nuk kam than kurr qe bajerni asht skuadra ma e mire e momentit , e mbaj mend shum mire pse e thu . Te gjithe u gezune kur fitoi bajerni kupen e kampioneve dhe postuan , kurse ti nuk postove sepse e kishte ba golin e vetem Robeni :lol: :lol: :lol: :lol: , haaahaa , ahhhh goldi goldi . :D :D :D :D :D

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 24 Sep 2014 , 15:15
by Ledi1920
Gol ne finale boni dhe Mandzukic dhe jo vetem Roben. Gjithashtu ky Roben nje finale me perpara humbi penallti ne kohen shtese. Futbolli kshu osht.

Kshuqe ska nevoje per superlativa kaq te mdhaja per Robenin se nuk lujti vetem.

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Wed, 24 Sep 2014 , 15:30
by Ledi1920
Van Gal eshte trainer i mire po ti Pjalm e bon sikur na ka shpik Van GAli futbollin total dhe eshte me i miri ne qarkullim .
Une se harroj Van Galin e 2002 qe e la Hollanden pa Boteror.
Per mu traineri me i mire aktual eshte Klop i Dortmundit...Ka dit perhere me ndertu nji ekip pretendent dhe qe lu futboll te bukur edhe mbas lojtareve qe i ka mor bayerni. 4 gola per neshje i fuste ekipit te van galit Van Galit, Heynckesit dhe Guardioles bashke.

Duhet me fol drejt dhe jo gjithmon me tifozllik.

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Thu, 25 Sep 2014 , 01:45
by fpjalmi
Ledi , ne finalen e kupes se kampioneve Bajern Dortmund , 1 gol u ba per 90 minuta dhe ja 2 , dhe heroi I golit ishte vetem Roben dhe me sa maj mend un , ai lojtare qe permende, nuk ka ken hiq ne ate ndeshje , ne finalen e para 2 vjeteve , me siguri e ke ....... harru :P :P

ledi , me pelqen shum kur debatoj me Goldin sepse deshti me than qe me van galin bajerni doli 2 here ne finale dhe nuk mori kup vetem me nxjerr qe pa van galin e mori , po kush e bani golin , qe do te thote edhe pse goldi nuk I pelqen tulipanet , kam planin A dhe planin B qe nuk mundet me than , bajernit nuk ia lla kupen tulipani :lol: :lol:

Ledi , para 3 vjeteve kur Van Gali mori Bajernin , Ne 14 ndeshjet e para te bajernit qe shkoi ne vend te parafundit , edhe pse I thosha GOLDIT mos ven bast ne ato 14 ndeshje me Bajernin , por ven bast ne ndeshjen e 15-te dhe deri ne fund te kampionatit me Bajernin se I fiton te gjitha , mazalla se me ndigjonte dhe cdo ndeshje thote , van gali mi humbi tan leket, kurse bajerni asht ne vend te parafundit , edhe pse I thosha mos ven bast deri ne ndeshjen e 15 -te , se I fiton te tana dhe bajernin e ke kampion , por prap nuk me ndigjovi dhe ne fund kur I humi tan leket dhe doli ashtu siq I thashe un , me humbi nga forumi per 3 muaj , a thu se ia kasha un fajin se humbi ai leket ne 14 ndeshjet e para te bajernit.

Tashti goldi po me ban te njejten gja edhe me manchesterin , un I tham mos ven deri ne ndeshjen e 15-te , ai perseri ven bast , dhe asht hera e katert qe humb , dhe mandej I shryhet van galit dhe thote , shpejt do ta hekun , a thu se ia kena fajin un dhe van gali qe goldi humb bastet , dhe shpresoj te vejn mend , baste vetem me ndeshjen e 15-te dhe nji garantim I manchesterit kampion ne fund te kampionatit :lol:

Ledi ,e permende van galin ne 2002 qe deshtoj me hollanden por nuk e the kush ishte arsyja qe do ta tham ma vone . Nuk permende vitet e arta me ajaxin nga 93-shi deri ne 1996-shten, ku me nji moshe mesatare skuadre vetem 18 vjec,Shkaterronte cdo vit bajernin dhe rrealin ne shpite e tyne nga 4 dhe 5-0 , per 3 vite , duke qene e vetmja skuader qe shkaterron cdo 3 muaj Milanin E van bastenit qe ishte skuadra ma e mire ne Europe dhe ne bote per 5 vite , njisoj siq Shkaterroj Hollanda e tij spanjen qe shkaterronte boten per 8 vite , pa asnji humbje , ku me fatin ma te madh e pati Gjermania ku fati e ndihmoj mos te shkaterrohej edhe nga Hollanda , kur per here te pare ne nji kupe bote , Skuadra qe fiton boterorin ne 2 vite e ka 1 humbje kurse skuadra qe nuk e fitoi boterorin , quditi gjithe boten se si per 2 vite mos te fitosh boterorin nuk mjaftoka edhe mos me humb asnji ndeshje per 2 vitet e boterorit , ne gjithe historine botetore dhe futbollistike .

Permende deshtimin e hollandes ne boteror , por nuk permende qe hollanden e perfaqesonte vetem ajaxi I tij, nuk permende 2 ndeshjet qe e lane hollanden jashte , rrezultati 2-0 ne portogali mbrend deri ne minute e 88, dhe nuk permende 2 penalltite qe nuk ishin kunder hollandes dhe nuk perme ndeshjen e fundit me irlanden ne irlande , ku hollandes I mohohen 3 penallti te sakta , 1 gol I rregullt dhe golin e irlandes qe nuk ishte dhe nuk permende qe gjygjtari u shkarku perjete .

Nuk permende qe asht I vetmi trainer ne bote qe ka drejtu me 4 klubet ma te mira ne Bote , Ajax barcelone bajern dhe Manchester dhe nuk permende qe te trija I nxorri kampione e vendeve te tyne ku tani e ka rradhen manchesteri , dhe nuk permende qe hollanden qe I mori kuroren spanjes dhe ka vlere ma shum se 1 kupe bote ne kete boteror pa asnji humbje , dhe nuk e permende qe Van Gal Shtetin ma te forte ma te forte ne bote Hollanden , e bani jo vetem me formacionin e dyte 85% te skuadres nga 6 mungesat e shumta te yjeve te hollandes , por e bani me moshen ma te re ne gjithe historine , dhe mendja e tij nuk beri vetem hollanden qe ishte padiskutim 5 here ma e forte qe gjermani qe u rrinte nga spanja me goleade nji here ne 2 vjet , por lojtaret qe nuk ia priste kujt mendja qe as nuk do kalonin grupet , u shiten pa mbaru boterori , ne skuadrat ma te mira , dhe ti e kupton vete cfare do te thote ta besh nji lojtare mesatar , yll per 2 vjet . Vetem nji shembull. Deni Blind , ishte nji mbrojtes shum I keq para se te fillonte boterori, kurse sot e ke mbrojtesin ma te mire ne bote , dhe nuk mund ta mohosh qe nuk asht tranieri ma I mire ne bote sepse asht ai mesoj edhe guardiolen dhe morinjon punen e tranierit, qe do te thote nuk ka nxjerr vetem lojtaret ma te mire ne bote por edhe tranierat ma te mire ne bote

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Thu, 25 Sep 2014 , 13:40
by Ledi1920
Kampionate nuk ka fitu vetem Van Gali se me BAyernin dhe me Barcelonen kan dal shume trainer te tjere kampion. Me Barcelonen mbas Van galit kan dal kampion dhe Rajkard dhe Guardiola po ashtu Guardiola me Bayernin dhe shume te tjere para ktyne.

Finalja ku bayerni fitoi championis ku roben boni gol ne min. 90 ka dale
DORTMUND - BAYERN 1-2
golat per bayern mandzukic roben kurse per dortmundin gundogan me penallti. Ky eshte fakt dhe jo fantazi.

Spanjen kampionatin e funit nuk e mundi vec Hollanda por dhe Kili. Sipas teorise tende mos duhet me shpall automatikisht Kilin kampion bote.

Ti van Galin e bone supertrainer kur fitoi ate titull ne USA. Une tu shpreha qe ate kup dhe gramozi e fiton dhe neshjet e verteta fillojn ne kampionat dhe deri tani van gali ka ecurine me te dobetqe ka pas manchesteri vitet e fundit. Ti thu prit mas 15 neshjes...mas 15 neshjes as zoti se di ca do bohet jo mo van gali. Ne flasim per te tashmen ca po shofim jo ca do vije.

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Fri, 26 Sep 2014 , 01:50
by fpjalmi
Ledi1920 wrote:Kampionate nuk ka fitu vetem Van Gali se me BAyernin dhe me Barcelonen kan dal shume trainer te tjere kampion. Me Barcelonen mbas Van galit kan dal kampion dhe Rajkard dhe Guardiola po ashtu Guardiola me Bayernin dhe shume te tjere para ktyne.

Finalja ku bayerni fitoi championis ku roben boni gol ne min. 90 ka dale
DORTMUND - BAYERN 1-2
golat per bayern mandzukic roben kurse per dortmundin gundogan me penallti. Ky eshte fakt dhe jo fantazi.

Spanjen kampionatin e funit nuk e mundi vec Hollanda por dhe Kili. Sipas teorise tende mos duhet me shpall automatikisht Kilin kampion bote.

Ti van Galin e bone supertrainer kur fitoi ate titull ne USA. Une tu shpreha qe ate kup dhe gramozi e fiton dhe neshjet e verteta fillojn ne kampionat dhe deri tani van gali ka ecurine me te dobetqe ka pas manchesteri vitet e fundit. Ti thu prit mas 15 neshjes...mas 15 neshjes as zoti se di ca do bohet jo mo van gali. Ne flasim per te tashmen ca po shofim jo ca do vije.
Ledi , ke shum te drejte qe rrezultati ka mbaru 2-1 , sepse ma ngjite edhe mu semundjen e harreses :P :P :P :P haaa, vetem dicka deshta me te than tek finalja . Nuk asht dasht qe ti me than qe e ka ba golin muzokiq por robeni te dy , sepse asht njisoj si me than , robeni rrejti te tan bashk me portierin , dhe ia dha pasin muzokiqit me porte bosh dhe ashr turp me than , nuk e bani robeni edhe te parin , ku kur mbaroj finalja , doli njeriu I ndeshjes , jo vetem se kishte merite 99,99 perqind edhe per golin e pare , sepse nga kamt e tij erdhi kupa , ku mos te ishte ai ne fushe , te gjithe e pame se bajerni mund te rrihej me goleade nga dortmundi sepse e vetmja menire qe mbrojrjen e dortmundit mos me dal ne sulm asht siq dolen edhe mesfushoret , ishte vetem robeni qe e kan mbajt 2 mbrojtes tan ndeshjen dhe prap I bani 2 gola dhe ia dha bajernit kupen .

shif golin e pare sa merita ka ai tjetri ne golin e pare

http://www.youtube.com/watch?v=9MGu5sPHEJI" onclick="window.open(this.href);return false;

Deshta me te kthy pergjigjen e spanjes me te tregu se nuk ishte njisoj fitorja e Hollandes me fitoren e kilit , sepse kur hollanda e shpartalloj Spanjen , spanja ishte me lojtaret ma te mire, dhe humbja e spanjes me kilin , ishte gabimi I tranierit don bosque , ku kujtovi se me hollanden e kishin fajin titullaret dhe me kilin lujti me formacion te dyte, sepse nuk ia kishte idene se Hollanda mund te shkaterronte cdo ekip bote , dhe gabimi I don bosques u pa kur ne ndeshjen e trete vuni lojtaret qe lujti me hollanden dhe kur e shkaterroi Australine qe e pe sa e forte ishte , perfundimi I spanjes doli qe kurora qe I mori hollanda , kishte vlere ma shum se kupa e botes qe mori gjermania , e cila pshtoj nga hollanda njisoj si hakmarresi me I I fali gjakun tjetrit kur I ban pushka qep , dhe gjermania kishte fatin e tij qe iu fal jeta . A ka turp , ne fund te gushtit I ishte dhan fjale federates se hollandes nga federate gjermane me lujt nji ndeshje miqesore , dhe tranieri I gjermanise e ndryshoj ne fund duke lujt me argjentinen , sepse e dinte se hollanda ate kurore qe I mori spanjes vlen ma shum se kupa e botes e tij.

Tek postimi ma perpara , me ke ba klopen tranierin e dortmundit ma te mire ne bote , dhe po te pys sa kupa kampionesh ka dhe me sa klube te forta ka lujt ne bote , del zero . Si mund te jete tranieri ma I mire ne bote , kur van gal sa mori ajaxin qe kishte kohe pa fitu kampionatin , fitoi kampionatin dhe kupat e kampioneve duke shpartallu melanin e van bastenit dhe gjithe boten per 3 vjet sa iku , me nji moshe mesatare , 17 - 18 vjec . Sa e mori barcelonen qe kishte da vjet qe nuk njihte fitore kampionati dhe I dha kupen dhe sa iku , ia la nxanesit te tij guardioles barcelonen gati , sa erdhi te bajerni qe I ishte harru emir jo vetem ne Europe por edhe ne gjermani , vitin e pare e nxori kampionbe gjermanie mbas sa e sa vitesh duke e qu edhe vitin e pare ne finale , me lojtare mesatare dhe I hapi syte edhe bajernit ashtu siq ia hapi syte ajaxit barcelones bajernit dhe tani manchesterit, bani hollanden skuadren ma te forte ne bote me stilin e tij . Po kloppi a ka histori Ledi , sepse e vetmja gja asht qe asht tranieri ma I mire ne gjermani , por asgja ma teper , edhe pse nuk ka fitu asgja, jasht gjermanise , por vetem ne gjermani .Ti the qe nese manchesteri po shkoi ne 15 ndeshje ne vendin e parafundit , mbaron cdo gja , dhe harrove qe van gal ne vitin e pare me bajernin kishte ma shum humbje sesa fitore dhe bajerni ne ndeshjen e 15, ishte e parafundit , dhe mandej sbani humbje , ku rrall here ndodh qe nji skuader te jete ne vend te parafundit ne 15 ndeshje dhe nji trainer e nxjerr prap se prap kampion . Ledi , ti e din se kur nji skuader shitet komplet dhe blehen lojtaret nga fillimi , don pak kohe , apo jo :) , prandaj rrekorded e keqija te manchesteri ne 5 ndeshje , nuk asht asgja. Mos harro , kampionati anglez asht 5 here ma I forte se gjermani dhe nja 3 here ma e forte se e spanjes ,sepse nese ne gjermani ke vetem bajernin dhe borusien , spanja atletikon barcelonen dhe rrealin , ne angli duhet ta dish , nuk ka diferenca , jan tana njisoj dhe ti e din sa surpriza ndodhin ne kampionatin anglez dhe sa ndodhin ne spanj dhe gjermani.


Ledi , kur e fitoi kupen e amerikes , ishin lojtaret qe ka hek , kurse tashti asnjeni nuk asht ma perveq ronit sepse po lot me 11-shin e ri , lojtaret qe u blene ne fund te merkatos dhe nuk I kan ba ala 2 ndeshje ku ne 3 ndeshjet e para nuk ishin .

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Fri, 26 Sep 2014 , 11:13
by Ledi1920
Robben eshte lojtar fantastik as nuk e vej ne diskutim. Po ka msu shume sepse ne fillim i vetmi difekt i tij ka qene qe nuk pasonte kur duhej tek shoket e ekipit dhe ne shum raste ka bo dhe replika me lojtaret e bayernit. Sot pason shum me teper, dmth eshte bo lojtar ekipi dhe nuk eshte me ai individualisti i meparshem.

Jam dakord qe golat kane ardh nga kembet e Robbenit qe po ashtu po te shofesh videon Rroben ka humbur dhe dy raste flagrante vetem me portierin para se te beheshin golat. Ne finalen e meparshme humbi dhe penallti po ashtu dhe ne finalen kunder spanjes ne 2010 humbi raste te pafalshme.

Sa per Van Galin une se kuptoj kush eshte shit??? Roney eshte aty, VAn Persi po etj. Me thuaj kush eshte shitur????

Re: Liga e Kampioneve

Posted: Thu, 02 Oct 2014 , 04:47
by fpjalmi
Ledi1920 wrote:
Sa per Van Galin une se kuptoj kush eshte shit??? Roney eshte aty, VAn Persi po etj. Me thuaj kush eshte shitur????
Ledi , Tek manchesteri jan hek te tan me rranje ( nani me kompani ) nja 7 lojtare dhe kan ardh Angel de Maria , Falkao , Ander Herrera , Markos Rojo , Luke Shaw , dhe Dani Blind , dhe 3 ndeshjet e para asnjeni nuk ka lujt dhe te heksh 7 lojtare dhe te blesh 7 lojtare te tjere asht shum , prandaj Ledi te thashe duhet kohe

Ledi , mandej manchesteri asht ne vendin e shtate dhe jo te nante dhe ne tabele asht ne nji pozite qe nk duhet te kritikohet nga askush duke pa pozitat ne tabele , jo ma te keqijat por normale

Sa per sqarim , manchesteri asht ne vendin e 7-te , ka 8 pike , 8 pike ma pak se qelesi I vendit te pare , , 3 pike ma pak se Manchester citi I vendit te trete dhe 1 pike larg arsenalit te vendit te katert dhe ka lan posht liverpulin , dhe nuk me duken rrekorde te keqija ku asht vetem fillimi