Kampionati Anglez

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Anglez

Post by loroborici » Mon, 10 May 2010 , 22:54

fpjalmi wrote:Ancelotti nën akuzë nga Abramovich

Edhe pse Chelsea mund të fitojë Premier League dhe Kupën e Anglisë, dështimi në Champions League e djeg shumë miliarderin rus

http://albania-sport.com/mat.php?idm=14581
Ky rusi tash boll ka pare, por men besa ska hic. Tash champions e fiton vec nje ekip. Kjo don me than se gjith trajnert e ekipve te mununa duhet me u shakrkue? :roll:
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati Anglez

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 May 2010 , 13:41

Marrina gazetash.Ancelotti ka ba nji pune shum te mire tuj mendu qe asht viti i pare me Chelsea-n.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Wed, 07 Jul 2010 , 19:17

Shnider shum afer Man-U, si mas shtypit anglez
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Tue, 05 Oct 2010 , 17:28

mendoj se manchesteri do ishte forcu ,me pas snyderin aty .

asht njeriu i duhen per pasa te sakte te sulmuesit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Tue, 05 Oct 2010 , 17:28

Gigs, del hapur: Dua vendin e Ferguson te Mançester Und


Futbollisti i Mançester Junajtid, Rajën Gigs, ka pranuar për herë të parë se ai kërkon të drejtojë një ditë klubin që i ka dhënë famë në Angli. Mesfushori uellsian, i cili gëzon një formë të admirueshme sportive edhe pse është 36-vjeçar, është i vetëdijshëm se karriera e tij futbollistike po i afrohet fundit dhe beson se ulja në stolin e Mançester Junajtid do të ishte objektivi i tij i radhës. Por Gigs e di shumë mirë se përpara se Sër Aleks Ferguson të mendojë tërheqjen, i duhet fillimisht të kualifikohet si trajner i një niveli të ulët. Ai ishte shumë pranë pankinës së Kombëtares uellsiane muajin e fundit, pas largimit të Xhon Toshak, por u vetëpërjashtua për momentin nga ky impenjim

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Wed, 15 Dec 2010 , 00:30

nga ndeshja manchester united arsenal e luajtur mram. me tekoj me fol edhe me alex ferguson.

Image
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Wed, 15 Dec 2010 , 07:52

shume bukur mondi
gratulations
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Wed, 15 Dec 2010 , 18:15

mondi ,sa ishte bileta me pa ndeshjet .


kurioz me e dit ,edhe dicka tjeter .

si lujti van persi :D

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Wed, 15 Dec 2010 , 21:17

fpjalmi wrote:mondi ,sa ishte bileta me pa ndeshjet .


kurioz me e dit ,edhe dicka tjeter .

si lujti van persi :D
nuk e di sa asht ken bileta, se me kan than bilet membership si dhurat. van persi me sa di, nje here e ka kap topin me kambe, arsenali shum dobet, kurse manchesteri luajti me kujdes mrapa dhe la runin te vetem perpara.

nese united fiton kete te diele me chelsin them se do e siguroj ket kampjunat
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Thu, 16 Dec 2010 , 01:47

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:mondi ,sa ishte bileta me pa ndeshjet .


kurioz me e dit ,edhe dicka tjeter .

si lujti van persi :D
nuk e di sa asht ken bileta, se me kan than bilet membership si dhurat. van persi me sa di, nje here e ka kap topin me kambe, arsenali shum dobet, kurse manchesteri luajti me kujdes mrapa dhe la runin te vetem perpara.

nese united fiton kete te diele me chelsin them se do e siguroj ket kampjunat
flm mondi

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 Feb 2011 , 02:31

Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Anglez

Post by Ledi1920 » Mon, 14 Feb 2011 , 10:04

shume gol i bukur,aq me teper ne derbi
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Sep 2014 , 16:14

tu te degju ty une mar pjalm
mi hoqi manchesteri 642 euro doret
ca ban ai van gaali pash besen ca
prej ne 2-0 e kthej leicesteri ne 4-3 spo i besoj syve
shyqyr se me mbeti lile -montpelier x kur shof 4-3 manchesteri
as si preku ma
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Mon, 22 Sep 2014 , 14:26

GOLDIAN wrote:tu te degju ty une mar pjalm
mi hoqi manchesteri 642 euro doret
ca ban ai van gaali pash besen ca
prej ne 2-0 e kthej leicesteri ne 4-3 spo i besoj syve
shyqyr se me mbeti lile -montpelier x kur shof 4-3 manchesteri
as si preku ma
Goldi , kur nji skuader shet pothuajse tan lojtaret e formum nga koha e fergusonit , dhe e fillon sezonin per here te pare me lojtare te bleme ne fundin e merkatos nga nji tranier kampion , don te pakten 15 ndeshje me tregu vlerat sepse lojtaret e rinj qe u blene , duhet da ndeshje me kombinu skemen , dhe kur nji skuader asht e re , nuk duhet me u vu basti vetem me 4 ndeshje dhe duke e dit qe manchesteri nuk e ka fillu kampionatin mire.

Me kujtohet edhe para 4 vjeteve kur Van gal mori Bajernin , dhe ne 15 ndeshjet e para , humbe shum baste , por ama mbas 15 ndeshjes ,me kujtohet kur fitoshe bastin dhe nuk ndiheshe sepse mbas 15 ndeshjeve , Bajerni nuk e dinte qa asht humbja dhe barazimi , prandaj mos ven ma baste per manchesterin pa ba 15 ndeshje ne kampionatin anglez ,qe do te thote , pa ba manchesteri 15 ndeshje , mos ven ma baste . Mbas 15 ndeshjesh , te garantoj une ty per cdo bast :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Sep 2014 , 23:49

do ta degjoj keshillen tende po manchesteri a Manchester me APO pa van gaal
e mu perdhunu njashtu sbesoj te ket ndodh nejher
e fjeta mendjen kur ishin dy gola para e thash i rruva paret po mandej e kuptova se vec isha tu andrru :mrgreen:

nuk i falet ky start manchesterit
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Tue, 23 Sep 2014 , 07:24

GOLDIAN wrote:do ta degjoj keshillen tende po manchesteri a Manchester me APO pa van gaal
e mu perdhunu njashtu sbesoj te ket ndodh nejher
e fjeta mendjen kur ishin dy gola para e thash i rruva paret po mandej e kuptova se vec isha tu andrru :mrgreen:

nuk i falet ky start manchesterit
Goldi , me vu bast nuk ke besim jo te manchesteri por edhe te Bajerni , qe u shkaterru nga hamburgu dhe per fat te mire e merr ate pike , dhe shkaterrohet edhe nga dortmundi , nji bajern me klubim ma te shtrenjte ne bote , nji bajern me nji tranier si Guardiola , deshtimi ma i madh te bajerni edhe pse skuadra e bajernit asht skuadra ma e shtrenjte ne bote.

Goldi , Van Gali iku , sepse njeriu ma i poshter i gjerrmanise , ish president i bajernit qe po vuan denimin dhe duke qene turpi I gjermanise , donte ti bente formacionin e skuadres , dhe Manchesteri ka njerez te larte dhe me kulture ne presidence , e jo kelysha turpit si ish presidenti i bajernit , njeriu ma i ulet ne gjermani

E di qe mezi po pret shkarkimin e van galit , por te siguroj dickja . Ma shpejtt i ik koka Guardioles sesa van galit , dhe nese don me fitu bast , kan dal skedinat se kush do perjashtohet ma shpejt , Van gaL APO Guardiola , dhe nese e ven kete bast qe shkarkohet ne fillim guardiola , ta siguroj qe fiton prandaj provoje :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Wed, 24 Sep 2014 , 00:39

pash zoten a din ca ke shkru kur fitove ate kupen e madhe????
lexo dhe mandej shaj bayernin e höenes
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Wed, 24 Sep 2014 , 03:00

GOLDIAN wrote:pash zoten a din ca ke shkru kur fitove ate kupen e madhe????
lexo dhe mandej shaj bayernin e höenes
Goldi , nuk po te kuptoj aspak , sepse nga tema e kampionatit anglez kalon tek kupa e kampioneve , dhe kur te kthej pergjigjen te kampionati Anglez , ma kthen pergjigjen te kupa e kampioneve :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ti prap vazhdon me than te njejtat gjana sikur mbaroi kampionati dhe jo sikur ka fillu .

Un I qendroj atyne fjaleve deri ne fund , dhe ne fundin e kampionatit ti e din qe per 2 vite me bajernin ke fol shpejt dhe e ke marr pergjigjen ne fund . Ti flet sikur te kan dal ndonjehere fjalet ne fund, dhe jo mu . Apo don me ti kujtu duke ti ba forward. Apo jan shum :D .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Mon, 06 Oct 2014 , 09:04

GOLDIAN wrote:do ta degjoj keshillen tende po manchesteri a Manchester me APO pa van gaal
e mu perdhunu njashtu sbesoj te ket ndodh nejher
e fjeta mendjen kur ishin dy gola para e thash i rruva paret po mandej e kuptova se vec isha tu andrru :mrgreen:

nuk i falet ky start manchesterit
Goldi , kur fole per startin e dobet dhe kur Manchesteri ne ndeshjen e peste ishte ne vend te parafundit , tani shkoi ne ndeshjen e shtate , dhe me duket se asht ne vend te katert , dhe pa kalu as 2 ndeshje , mendoshe se mund ta hekun Van Galin , por ja per qudi , nuk po kalojn as 7 ndeshje dhe jo 15 , dhe qysh ne ndeshjen e shtate po e shef ne zonen e kupes se kampioneve , vetem 3 pike larg vendit te dyte , ku sot parakaloi edhe arsenalin ,qe para 2 ndeshjeve ishte 5 pike para :o :o :o :o

Goldi , ti mos u ngut me vu baste deri ne ndeshjen e 15-te , ashtu siq te thash. Mbas ndeshjes se 15-te, atehere vallezo se I ke te sigurta , njisoj sikur ishte Van Gali te bajerni , dhe njisoj si mbas ndeshjes se 15-te , ku nuk u ndal ma jo vetem ne ne kampionatin gjerman , por deri ne finalen e kupes se kampioneve , qysh ne sezonin e tij te pare :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Me vjen boll keq qe manchesteri nuk lot ne asnji kupe , sepse po te ishte ne kupen e kampioneve , do ta fitonte kupen e kampioneve qysh ket vit dhe me te than te drejten Goldi , nuk me durohet deri vitin tjeter ,sepse me 100perqind e qon kupen ne dore .

E di se edhe mund te me pysesh Goldi ,e mund te me thuash , ku e gjen ket besim qe manchesteri do shkojn kaq larg , dhe pergjigjja jeme do ishte , ashtu siq jam I sigurte qe Zoti e rrotullon nji bote , ashtu kam besim edhe tek Van Gali , Zoti qe rrotullon futbollin , Dhe nese gjithe bota e njef per stilin ma te mire te botes Van Gol, per te gjithe kundershtaret asht Van GOGOL :P , sepse Ky van GOGOLI e shkaterroj rrealin jo me kete formacion kampion qe ka sot , mundesisht edhe me goleade .

Goldi , nuk du me te than qe e bani hollanden skuadren ma te mire ne bote , pa 7 titullaret ma te mire te kombetares , me lojtare 18 , 19 dhe 20 vjeca , por du me te than qe ky trainer e ban manchesterin, njisoj si ciklin e Ajaxit , mbaji mend fjalet e mija , edhe pse e di qe deri ne ndeshjen e 15 , do kem kunderpergjigjje .

Shpresoj qe ti kesh vu bastet keto 2 ndeshjet e fundit qe nuk po ndihesh , sepse ndoshta nuk don me ia dhan meriten Van galit per leket e fitume :P :P :P :P :P

Goldi , boll qef kam me e fitu chelesi ket kampionat , sepse menyra se si I iku perduresh vjet , mund te jete ma skandalozja qe mund te kete ndodh ne boten e futbollit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Mon, 06 Oct 2014 , 09:05

http://www.premierleague.com/en-gb.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply