Kampionati Spanjoll

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 11:07

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:Kakane ka me e marr Reali. Asht fol qi ne Janar, tash duhet me pagua 60 milion euro.

Reali ska per me ndal tani.Fiorentino Perez e ka tregu veten qe sjell yje.
Te shofim tani
ishalla spo na e merrate yllin tone
riberine
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Tue, 09 Jun 2009 , 15:04

Plani i Realit perfshin me ble tan ata yje per 2 vjet

KAKA, C.RONALDO, VILLA, RIBERY, SILVA, ALBIOL, FABREGAS
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 15:23

loroborici wrote:Plani i Realit perfshin me ble tan ata yje per 2 vjet

KAKA, C.RONALDO, VILLA, RIBERY, SILVA, ALBIOL, FABREGAS
ne i blefte tan asigja ska me fitu
mane ne mend
se me shume gjenerala sbahet ekipi
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Tue, 09 Jun 2009 , 15:39

GOLDIAN wrote:
loroborici wrote:Plani i Realit perfshin me ble tan ata yje per 2 vjet

KAKA, C.RONALDO, VILLA, RIBERY, SILVA, ALBIOL, FABREGAS
ne i blefte tan asigja ska me fitu
mane ne mend
se me shume gjenerala sbahet ekipi
Me i marr tan kta yje, ske sesi mos me fitue
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 20:03

loroborici wrote: Me i marr tan kta yje, ske sesi mos me fitue
po nuk pershtaten njeri me tjetrin tan yjet bashke
a mu lodh kot
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Thu, 11 Jun 2009 , 11:26

GOLDIAN wrote:
Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:Kakane ka me e marr Reali. Asht fol qi ne Janar, tash duhet me pagua 60 milion euro.

Reali ska per me ndal tani.Fiorentino Perez e ka tregu veten qe sjell yje.
Te shofim tani
ishalla spo na e merrate yllin tone
riberine

Nuk e besoj...
Po u morr nga Reali ka me ndiku Zidane shume,gjths Perez ben cmendina ne merkato dhe e mer
Po u morr Ribery nga Barcelona do hudhin paret tek arka plus Hleb-in
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Thu, 11 Jun 2009 , 14:16

GOLDIAN wrote:
loroborici wrote: Me i marr tan kta yje, ske sesi mos me fitue
po nuk pershtaten njeri me tjetrin tan yjet bashke
a mu lodh kot
Ajo metet me u shikue. Por me mar tan ata yje, munsia asht shume e nalt me u ba dream team. Tash ai trajneri kilien nuk ka mush mue menjen, me duket se asht trajner i i naltsise qi duhet.
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Thu, 11 Jun 2009 , 16:39

a lexut gja sot
manchesteri ka pranu oferten e realit 93.8 milion euro :shock: :shock: :shock: :shock: per c.ronaldon
tash pritet vec ronaldo me nenshkru
pash zoten ju qe jeni ma te informum me ca merret ky perez
se dhe zidane e figo jan pa ble ne kohe tij me duket e me kakan kete vit
deri tash jane tre transferimet ma te shtrejta te historise jane ba nga perez
e nese zyrtarizohet dhe kjo e c.ronaldos bahen 4
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Skodrinon » Thu, 11 Jun 2009 , 17:20

nuk asht se perez i qet prej xhepit kta lek. kur u pat ba president per here te pare te reali pat shite kompleksin sportiv te stervitjes. 400 e sa milion edhe e pat kthy realin prej gati falimentimit ne klubin ma te pasun te bots. kakà e ronaldo i dote edhe presidenti qi ishte para perez, calderon. po calderon ka kene kabah e arrogant. kujtote se u bate gjithça vetem me lek. e hate denoncimet ne uefa prej fergusonit e berlusconi per kuj nuk e lete as me u ule ne bisedime gallianin me te.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by vllaznia1919 » Fri, 12 Jun 2009 , 20:42

Megjithate asht nder ndertusat ma te mdhaj te Spajes.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Skodrinon » Fri, 12 Jun 2009 , 21:33

vllaznia1919 wrote:Megjithate asht nder ndertusat ma te mdhaj te Spajes.
prandej i japin bankat lek

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Mon, 13 Jul 2009 , 22:58

Pellegrini kërkon edhe tre përforcime të reja

Trajneri i Real Madridit, Manuel Pellegrini, thotë se ekipi i tij ende ka mungesë të tre lojtarëve.
Pavarësisht harxhimeve marramendëse në Kaka, Cristiano Ronaldo, Raul Albiol dhe Karim Benzema, Pellegrini thotë se opsionet e tij të mesfushës janë të pakta.

“Departamenti sulmues është i kompletuar. Por ne kemi mungesë të dy mesfushorëve dhe një anësori. Do të doja që ekipi të strukturohet sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë kiliani.

Pellegrini ka thënë po ashtu se ai e ka të përfshirë në planet e tij mesfushorin holandez Wesley Sneijder.

“Sneijder është një lojtar i shkëlqyeshëm, shumë i nevojshëm për lojën tonë. Do të përpiqemi ta mbajmë. Largimet do të varen nga përforcimet e reja”, ka shtuar Pellegrini.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 21 Jul 2009 , 01:21

Ibra-Barca, 5 vjet kontrate, 9 mln ne sezon
20/07/2009 12:00

Zlatan Ibrahimovic afrohet edhe me shume me Barcelonen pasi agjenti i tij dhe presidenti Laporta kane arritur nje marreveshje te perbashket.

Lajmin e ben te ditur gazeta “El Mundo Deportivo”, sipas se ciles, suedezi do perfitoje nga 9 milione euro ne sezon per 5 vitet e ardhshme. Marrreveshja parashikon gjithashtu nje klauzole per largimin e tij, e cila arrin deri ne 150 milione euro.

Keshtu shtatlarti nga Malmoe realizon endrren e tij per t’u bashkuar me nje klub te suksesshem ne Europe. Nderkohe trajneri Gurdiola tregohet i matur duke thene se vetem nese Eto’o do pranoje oferten e Interit, marreveshja per Ibrahimovic do realizohet. “Eto’o mund te beje si te doje, te pranoje ose jo, kjo eshte ne doren e tij”, thekson Guardiola.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 21 Jul 2009 , 04:27

Shamrock Rovers 0 - 1 Real Madrid

me lojen qe real madrit ka ba sot mund te tham qe nuk ka ndryshu aspak .

pra mund te them qe sado lojtare te medhenj te kete nje ekip ,po nuk kombinun ,atehere skuadra nuk funksionon aspak .

ndoshta po flas ma shpejt se duhet por me ate loje qe reali i madritit ka ba sot ,mendoj se prap barcelona e tund kupen dhe mendoj qe lojtaret e barcelones nuk krahesohen me ata te rreal madritit ,pasi per kombinim lojtaret e barcelones jan shum lart se ata te madritit .

ndoshta nuk mund te shihet nje ekip me nje ndeshje miqesore ,por madriti me ato blemje te bujshme qe bani prap nuk ma mush mendjen qe do jete nje ekip i madh

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Wed, 22 Jul 2009 , 02:51

fpjalmi wrote:Shamrock Rovers 0 - 1 Real Madrid

me lojen qe real madrit ka ba sot mund te tham qe nuk ka ndryshu aspak .

pra mund te them qe sado lojtare te medhenj te kete nje ekip ,po nuk kombinun ,atehere skuadra nuk funksionon aspak .

Asht shpejt me dhan da percaktime. Akoma asht Korrik. Tan lojtart nuk jan ingranue. Megjithate, trajneri i Realit nuk me duket ne naltsin e duhun.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 22 Jul 2009 , 05:29

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:Shamrock Rovers 0 - 1 Real Madrid

me lojen qe real madrit ka ba sot mund te tham qe nuk ka ndryshu aspak .

pra mund te them qe sado lojtare te medhenj te kete nje ekip ,po nuk kombinun ,atehere skuadra nuk funksionon aspak .

Asht shpejt me dhan da percaktime. Akoma asht Korrik. Tan lojtart nuk jan ingranue. Megjithate, trajneri i Realit nuk me duket ne naltsin e duhun.
loro boriqi.

kush asht tranieri i madritit e prej ka asht.

me te than te drejten nuk e njof as si emer e as si tranier

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Wed, 22 Jul 2009 , 13:50

fpjalmi wrote:
loroborici wrote:
fpjalmi wrote:Shamrock Rovers 0 - 1 Real Madrid

me lojen qe real madrit ka ba sot mund te tham qe nuk ka ndryshu aspak .

pra mund te them qe sado lojtare te medhenj te kete nje ekip ,po nuk kombinun ,atehere skuadra nuk funksionon aspak .

Asht shpejt me dhan da percaktime. Akoma asht Korrik. Tan lojtart nuk jan ingranue. Megjithate, trajneri i Realit nuk me duket ne naltsin e duhun.
loro boriqi.

kush asht tranieri i madritit e prej ka asht.

me te than te drejten nuk e njof as si emer e as si tranier
Trajner asht Pellegrini, prij Kilit. Ka ken prij shume sezonesh trajner i Villareal
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Thu, 23 Jul 2009 , 01:44

meqe reali ka ble tan kta futbollista si dreqin nuk ka marr nje tranier te mire qe asht ma kryesorja :P :P :P :P :shock: :shock: :shock: :shock:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Thu, 23 Jul 2009 , 08:39

fpjalmi wrote:meqe reali ka ble tan kta futbollista si dreqin nuk ka marr nje tranier te mire qe asht ma kryesorja :P :P :P :P :shock: :shock: :shock: :shock:

fpjalmi i mire eshte ky qe kane
villarealin e ngrejti goxha si ekip...rendesishme eshte te arije te mbaje grupin ne ekuiliber mendoj une
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Thu, 23 Jul 2009 , 23:40

Mue sme ka pekqye Pellegrimi. Munesh me ba hajr me ekip modest bash si Villareali, qi asht ekip pa naj histori. Por me ken trajner i Realit duhet me ba maximumin qi ne mujt e par. Nqs Reali ka me hup 2-3 neshje qi ne mujt e par, Pellegrini nuk ka me e kalue vitin e ri ne kry te Realit.
Vllaznia ne zemer
Image

Post Reply