Kampionati Spanjoll

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kampionati Spanjoll

Post by REINIS » Mon, 28 Dec 2009 , 15:52

Ne rregulloren e klubit madrilen ndalohet shitja e blerja e Realit te Madritit. Plus qe UEFA e ndalon ne menyre kategorike zoterimin e dy klubeve njekohesisht nga i njejti pronar.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 07 Mar 2010 , 16:39

Primera, R.Madrid rimerr kryesimin
http://top-channel.tv/artikull.php?id=177294

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 11 Apr 2010 , 00:33

barcelona paska shkaterru madritin 2 me 0 mrend ne madrit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 11 Apr 2010 , 00:53

“El Classico” e Barcelonës; Lionel Mesi “pushton” edhe “Santiago Bernabeun

http://www.sportishqiptar.com.al/%e2%80 ... %e2%80%9d/

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 12 Apr 2010 , 17:05

Bankina e Real Madrid, 5 kandidatë në listë

Ancelotti, Benitez, Capello, Mourinho dhe Scolari jane kandidatët post-Pellegrini te Real Madrid


- Në shtëpinë e Real Madrid është më shumë se kurrë e hapur “lotaria” për trajnerin e ri për sezonin e ardhshën. Humbja shtëpiake e së shtunës së kaluar në “El Clasico” kundër Barcelonës (0-2, gola të Mesit dhe Pedro Gonzalesit), e ka djegur përfundimisht teknikun aktual merengues, Manuel Pellegrini. Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle sportive “Marca”, janë të paktën 5 trajnerë në garë për të pasuar kilianin në bankinë: Ancelotti, Benitez, Capello, Mourinho dhe Scolari, të përshkruar nga e përditshmja e afërt me klubin madrilen, si “trajnerë fitues

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 18 Apr 2010 , 07:59

Lionel Mesi, i talentuar dhe i jashtezakonshem qysh 10 vjec, kur luante me femijet

shifni viodeon.

asht numri 10

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 19 Apr 2010 , 01:34


fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 09 May 2010 , 03:15

barcelona kampione e spanjes 99 .99.99.99%

ka pefunduar sot ndeshja ma e forte qe barcelona ka pas gjate gjithe vitin duke rrah seviljen 3 me 2 ne shpine e seviljes

kan kalu ne avantazh barcelona 3 here rresht dhe sevilja ka shkurtu distancen me 2 gola qe nuk i kan dhan mundesi me barazu

kurse reali ka fitu 5 me 1 ,ku c ronaldo ka shenu veq nje gol ,ku ka ken me penallti.


e veqanta e ndeshjes se realit kan ken ofendimet qe tifozat e madritit i kan dhan c ronaldos k ku ka ken shum dobet

nje jave para perfundimit ne javen e fundit do ndeshen

Atlético Madrid 13 : 00 Getafe
Racing Santander 13 : 00 Sporting
Barcelona 13 : 00 Real Valladolid Almería 13 : 00 Sevilla More info
Valencia 13 : 00 Tenerife
Real Zaragoza 13 : 00 Villarreal
Osasuna 13 : 00 Deportivo Xerez
Mallorca 13 : 00 Espanyol
Athletic Bilbao 13 : 00 Deportivo La
Málaga 13 : 00 Real Madrid1 Barcelona 96
2 Real Madrid 95

duke pa klasifikimin i bjen qe me ndeshjen e mbetur qe barcelones i ka mbet me real valladolil ,te ket siguru titullin kampion

kurse renditja e golashenuesve ma te mire jane

L. Messi Barcelona 32
G. Higuaín Real M… 26
Cristiano Ronaldo Real M… 26
David Villa Valencia 21
D. Forlán Atléti… 18
Z. Ibrahimovic Barcelona 16duke pa klasifikimin i bjen qe

mesi asht golashenuesi i padiskutueshem

i dyti asht g higuan qe lot me real madritin

kurse i treti asht c ronaldo po i real madritit

http://www.soccerway.com/national/spain ... ar-season/

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Mon, 10 May 2010 , 08:37

fpjalmi wrote:e veqanta e ndeshjes se realit kan ken ofendimet qe tifozat e madritit i kan dhan c ronaldos k ku ka ken shum dobet
:shock: :shock: :shock:
Vallaj a e ke pa neshjen a jo????
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Edmond-Cela » Mon, 10 May 2010 , 16:37

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:e veqanta e ndeshjes se realit kan ken ofendimet qe tifozat e madritit i kan dhan c ronaldos k ku ka ken shum dobet
:shock: :shock: :shock:
Vallaj a e ke pa neshjen a jo????
po ma po ne anderr
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 10 May 2010 , 16:51

Un ne fakt nuk e kam pa ndeshjen ,por ne youtube pash da komente qe kishin shkru qe kishin ofendu c ronaldon ,kurse ne komentet e tjera thoshin qe per shumen qe asht ble nuk ka tregu asgja te reali

reali i madritit ne merkato kam lexu qe dojn me marr gerard prej liverpulit ,dojn me ble edhe fernando torresin

asht nji lajm shum i sigurte

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Edmond-Cela » Mon, 10 May 2010 , 17:21

fpjalmi wrote:Un ne fakt nuk e kam pa ndeshjen ,por ne youtube pash da komente qe kishin shkru qe kishin ofendu c ronaldon ,kurse ne komentet e tjera thoshin qe per shumen qe asht ble nuk ka tregu asgja te reali

reali i madritit ne merkato kam lexu qe dojn me marr gerard prej liverpulit ,dojn me ble edhe fernando torresin

asht nji lajm shum i sigurte

nese nuk ke pa gja mos fol ma naq, si une qe nuk baj za hyc. se nuk asht hera pare, nuk jena femi rrugesh me fol me shashetheme.

une e kam than dhe e tham se c. ronaldo ka ba gabimin ma te dham qe la manchesterin dhe prap e tham edhe se ka realizu gadi cdo ndeshje nje gol, por koha do e tregoj.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 10 May 2010 , 17:47

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:Un ne fakt nuk e kam pa ndeshjen ,por ne youtube pash da komente qe kishin shkru qe kishin ofendu c ronaldon ,kurse ne komentet e tjera thoshin qe per shumen qe asht ble nuk ka tregu asgja te reali

reali i madritit ne merkato kam lexu qe dojn me marr gerard prej liverpulit ,dojn me ble edhe fernando torresin

asht nji lajm shum i sigurte

nese nuk ke pa gja mos fol ma naq, si une qe nuk baj za hyc. se nuk asht hera pare, nuk jena femi rrugesh me fol me shashetheme.

une e kam than dhe e tham se c. ronaldo ka ba gabimin ma te dham qe la manchesterin dhe prap e tham edhe se ka realizu gadi cdo ndeshje nje gol, por koha do e tregoj.

mondi ,pse ska ba gabim ,ka ba gabimin fatal te jetes ti

ka shku te reali demek per ma mire ,dhe maje mend qa po te tham

shum shpejt do ta hekun ,ose tapo ik vete me deshiren e tij

me realin ta harrojn kupen e kampioneve se nuk e fiton reali per 100 vjet ma

kur ta shohin vete se nuk ka me marr asnji trofe ,biles as trofeun ne spanje ,ka me ik vete

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 10 May 2010 , 17:50

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:
une e kam than dhe e tham se c. ronaldo ka ba gabimin ma te dham qe la manchesterin dhe prap e tham edhe se ka realizu gadi cdo ndeshje nje gol, por koha do e tregoj.

mondi

G. Higuaín ka shenu ma shum se ai per real madritin ma naqe

Prandaj te them qe ka deshtu me realin

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Mon, 10 May 2010 , 22:58

Per menimin tem kta javt e funit kane kthye ne pazar. Pash pardje Sevillen qe bante sikur lunte. Sido me ken, kampionati anglez asht shume shkall ma nalt se spanjolli edhe per keto gjana
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 11 May 2010 , 04:37

loroborici wrote:Per menimin tem kta javt e funit kane kthye ne pazar. Pash pardje Sevillen qe bante sikur lunte. Sido me ken, kampionati anglez asht shume shkall ma nalt se spanjolli edhe per keto gjana

edhe un mendoj ishtu

kampionati anglez asht shum ma nalt

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Tue, 11 May 2010 , 08:21

Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete. Nuk eshte kollaj te jesh direkt ne maje se ndryshimi klubit, strategji tjeter loje, lojtar te tjer etj ndikojn tek forma e nje sportisti. Gjithsesi per mu e ka justifiku veten dhe paret.
Higuain ka bo nji gol me shume por ne ndeshje decizive Higuain ka qene ne hije.
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Tue, 11 May 2010 , 21:53

Ledi1920 wrote:Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete.
Ktu je tuj fol bash shume gabim se edhe me nacionalen protugeze, nji mut te madh ka ba besa. Mezi ka kap venin e 2-te ne grup, manje ne ne play-off kan mun me kalue me shpirt napar dham, nje Bosnje qe ka lujt 100 ma mire se Portugalia. Ronaldo sot asht hije e atij qi kena pa 2-3 vjet ma par.
Vllaznia ne zemer
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Wed, 12 May 2010 , 08:40

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete.
Ktu je tuj fol bash shume gabim se edhe me nacionalen protugeze, nji mut te madh ka ba besa. Mezi ka kap venin e 2-te ne grup, manje ne ne play-off kan mun me kalue me shpirt napar dham, nje Bosnje qe ka lujt 100 ma mire se Portugalia. Ronaldo sot asht hije e atij qi kena pa 2-3 vjet ma par.

Pse Messi ca ka bo me Argjentinen qe mezi u kualifikun ne ndeshjet e funit.
Por me Barcelonen e cilesojn Mesia. Edhe te gjithe gazetaret jane tu e qujt numri nji ne bote.

Shume lojtar i japin rendesi me te madhe Ekipit ku luajn dhe jo nacionales.
Anglia ne 2008 ngeli pa europian po smund ti thush Gerardit,Lampardit ,ROneyt qe jane lojtar te dobet...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 14:29

Ledi1920 wrote:Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete. Nuk eshte kollaj te jesh direkt ne maje se ndryshimi klubit, strategji tjeter loje, lojtar te tjer etj ndikojn tek forma e nje sportisti. Gjithsesi per mu e ka justifiku veten dhe paret.
Higuain ka bo nji gol me shume por ne ndeshje decizive Higuain ka qene ne hije.

Ledi

me ket du me than qe sado yll te jesh nuk ban asnji lojtare perpara ne madrid

cdo yll ka ra mrend

gabimi i jetes tij qe ka lan manchesterin

Post Reply