Kampionati Spanjoll

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 14:31

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete.
Ktu je tuj fol bash shume gabim se edhe me nacionalen protugeze, nji mut te madh ka ba besa. Mezi ka kap venin e 2-te ne grup, manje ne ne play-off kan mun me kalue me shpirt napar dham, nje Bosnje qe ka lujt 100 ma mire se Portugalia. Ronaldo sot asht hije e atij qi kena pa 2-3 vjet ma par.

shum e vertete

ne e pame vet qe edhe me shqipnine kur lujti nuk ishte kerkund

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 14:33

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk eshte faji i C. Ronaldos qe Reali ngeli pa kyp ket vit.Une e kom vete inot se eshte shume pordhac si njeri por si lojtar i heq kapelen. Jam dakord qe ska dhon aq sac dha tek Manchesteri por smund te thush eshte dobet se golat qe ka shenu flasin vete.
Ktu je tuj fol bash shume gabim se edhe me nacionalen protugeze, nji mut te madh ka ba besa. Mezi ka kap venin e 2-te ne grup, manje ne ne play-off kan mun me kalue me shpirt napar dham, nje Bosnje qe ka lujt 100 ma mire se Portugalia. Ronaldo sot asht hije e atij qi kena pa 2-3 vjet ma par.

Pse Messi ca ka bo me Argjentinen qe mezi u kualifikun ne ndeshjet e funit.
Por me Barcelonen e cilesojn Mesia. Edhe te gjithe gazetaret jane tu e qujt numri nji ne bote.

Shume lojtar i japin rendesi me te madhe Ekipit ku luajn dhe jo nacionales.
Anglia ne 2008 ngeli pa europian po smund ti thush Gerardit,Lampardit ,ROneyt qe jane lojtar te dobet...
ledi

me fal qe po ta tham por c ronaldo nuk krahesohet me mesin

edhe at top te arte qe mori para 2 vitesh ,mesi e meritote naqe ,dhe nuk e di si ia dhane c ronaldos

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Wed, 12 May 2010 , 15:35

ledi

me fal qe po ta tham por c ronaldo nuk krahesohet me mesin

edhe at top te arte qe mori para 2 vitesh ,mesi e meritote naqe ,dhe nuk e di si ia dhane c ronaldos

Si mer nuk e meritote, boni mbi 40 gola ate sezon dhe ka dhan spektakel ne fushen e lojes.
Doli kampion ne premierlige dhe fitun dhe championsin...

Ca te bote me shume te niste noj rakete ne hone???
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Wed, 12 May 2010 , 16:30

Ledi1920 wrote:Pse Messi ca ka bo me Argjentinen qe mezi u kualifikun ne ndeshjet e funit.
Por me Barcelonen e cilesojn Mesia. Edhe te gjithe gazetaret jane tu e qujt numri nji ne bote.

Shume lojtar i japin rendesi me te madhe Ekipit ku luajn dhe jo nacionales.
Anglia ne 2008 ngeli pa europian po smund ti thush Gerardit,Lampardit ,ROneyt qe jane lojtar te dobet...
Edhe per Messin kam than se asht lojtar i mbivlersue. Tash ish tuj fol per Ronaldon qi mas shumti kurr nuk asht ba lider. Tek ManU ka pas lujt ma mire se ManU asht ekip i konsolidue prij shume vitesh.
Rasti i Anglise me 2008 asht nji rast qi ska lidhje, se ka ken nje aksident mosdalmja e anglezve ne evropian.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Thu, 13 May 2010 , 02:56

Ledi1920 wrote:
ledi

me fal qe po ta tham por c ronaldo nuk krahesohet me mesin

edhe at top te arte qe mori para 2 vitesh ,mesi e meritote naqe ,dhe nuk e di si ia dhane c ronaldos

Si mer nuk e meritote, boni mbi 40 gola ate sezon dhe ka dhan spektakel ne fushen e lojes.
Doli kampion ne premierlige dhe fitun dhe championsin...

Ca te bote me shume te niste noj rakete ne hone???

Nejse tash ka kaLU CDO GJA

lEDI DU ME TE BA NJI PYETJE

a KA BA c ronaldo gabim qe ka leviz prej manchesterit a ja

A mendon se me manchesterin kishte ken lider dhe pretendent me fitu topin e arte ket vit a ja ?

A te duket se C ronaldo nuk asht kerkund tu e krahesu me 2 vite ma pare apo ja ?

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Thu, 13 May 2010 , 09:01

fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:
ledi

me fal qe po ta tham por c ronaldo nuk krahesohet me mesin

edhe at top te arte qe mori para 2 vitesh ,mesi e meritote naqe ,dhe nuk e di si ia dhane c ronaldos

Si mer nuk e meritote, boni mbi 40 gola ate sezon dhe ka dhan spektakel ne fushen e lojes.
Doli kampion ne premierlige dhe fitun dhe championsin...

Ca te bote me shume te niste noj rakete ne hone???

Nejse tash ka kaLU CDO GJA

lEDI DU ME TE BA NJI PYETJE

a KA BA c ronaldo gabim qe ka leviz prej manchesterit a ja

A mendon se me manchesterin kishte ken lider dhe pretendent me fitu topin e arte ket vit a ja ?

A te duket se C ronaldo nuk asht kerkund tu e krahesu me 2 vite ma pare apo ja ?

Po te pergjigjem pyetjeve???

A ka ba gabim qe ka leviz???
Duke pa rrogen qe mer tek Reali sma ha menja qe ka bo gabim. Masanej Reali Madridit eshte klub ku cdo lojtar ka qejf me shku.

Po te ishte me Manchesterin do u bente lider. Po do behej lider po edhe tek Reali lider eshte. Topi i arte eshte muhabet tjeter pasi qe ta fitosh topin e arte si ekip duhet patjeter te fitosh nji kompeticion te rendesishem.

Fjala kurrkund nuk eshte adapte me e percaktu. Ka bo cdo 90 min gol.Kshuqe smund ti thuash kurkund,mund ti thuash qe ka qene me dobet por jo kurrkund.
Reali i madridit eshte nji ekip i ri,dmth qe u formu ket vit me shume lojtar te ri pas deshtimeve qe pati sezonin qe shkoi. Nuk eshte e lehte sado lojtar klasi qe te jene, te gjejn harmoni ne loje kaq shpejt. Kurse tek Manchesteri kishte 5 vjet qe luante dhe jane rrethana tjera.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Thu, 13 May 2010 , 14:08

reali i madrit i ka tan yje ma naqe ,si kaka pavaresisht se ka ken i demtum ,si raul , si ai qe ka ba gola shum qe nuk me kujtohet emri dhe shum e shum te tjere

masanej ,reali i vjetshem ka ken shum ma i forte se ky real qe asht sot

tranieri shuster ka pas ma shum sukses se ky tranier qe asht sot

nuk e di por mendimi jem asht qe reali i vjetshem ka ken jashtezakonisht ma i forte se ky real qe asht sot

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Thu, 13 May 2010 , 16:08

Pse mer Manchester ska pas yje kur ka qene C. Ronaldo???
Roney, Tevez, Schols,Gigs, etj sjane yje???


Cfare fitoi Schusteri vjet??? Asgje.
E di sa gola i boni Barcelona Realit vjet ne Bernabeu??? Plot 6 gola dhe mbahet histori.

Sezoni 2009
Barcelona me 87 pike me golavaraxh + 70
Real Madrid me 78 pike me golavarazh +31

http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madri ... E2%80%9309

Sezoni 2010

Barcelona me 96 pike me golavarazh +70
Real Madrid me 95 pike me golavarzh +67

Ku ka ngel dhe akoma nje jave per tu luajtur

http://en.wikipedia.org/wiki/2009%E2%80 ... .F._season

Tani ma shpjego pak pse paska qene me i forte Reali vjet se ky qe eshte sot?
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Thu, 13 May 2010 , 20:53

Ledi1920 wrote:[
Po te ishte me Manchesterin do u bente lider. Po do behej lider po edhe tek Reali lider eshte. Topi i arte eshte muhabet tjeter pasi qe ta fitosh topin e arte si ekip duhet patjeter te fitosh nji kompeticion te rendesishem.

Fjala kurrkund nuk eshte adapte me e percaktu. Ka bo cdo 90 min gol.Kshuqe smund ti thuash kurkund,mund ti thuash qe ka qene me dobet por jo kurrkund.
Reali i madridit eshte nji ekip i ri,dmth qe u formu ket vit me shume lojtar te ri pas deshtimeve qe pati sezonin qe shkoi. Nuk eshte e lehte sado lojtar klasi qe te jene, te gjejn harmoni ne loje kaq shpejt. Kurse tek Manchesteri kishte 5 vjet qe luante dhe jane rrethana tjera.
Tash ke fol gjona shume dhe je konfundu besa boll. A eshte aq ``i madh`` Ronaldo, a asht ma i madh ManU si ekip. Se tash ky Real ka 6 vjet qi nuk e kalon 16-ne ne champions, kurse ManU kta 10 vitet e funnit asht skuadra ma me qenryshmri. Manej qi asht Ronaldo i mbivlersue, ket duhet me e pranue. Ska cme duhet mue se cka blen Reali, qi prej 10 vitve asgt tuj ba lekt rrush e kumblla. Qi ka ba cdo neshje gol Ronaldo tash kjo asht vec nje statistike qi nuk hyn pun askarkund. Cka fitue Reali me Ronaldon asht tu u pa. Kam besa i fije friket se ky Real pa men ne kry, ma zi ka me shkue.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Fri, 14 May 2010 , 01:11

Ledi1920 wrote:Pse mer Manchester ska pas yje kur ka qene C. Ronaldo???
Roney, Tevez, Schols,Gigs, etj sjane yje???


Cfare fitoi Schusteri vjet??? Asgje.
E di sa gola i boni Barcelona Realit vjet ne Bernabeu??? Plot 6 gola dhe mbahet histori.

Sezoni 2009
Barcelona me 87 pike me golavaraxh + 70
Real Madrid me 78 pike me golavarazh +31

http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madri ... E2%80%9309

Sezoni 2010

Barcelona me 96 pike me golavarazh +70
Real Madrid me 95 pike me golavarzh +67

Ku ka ngel dhe akoma nje jave per tu luajtur

http://en.wikipedia.org/wiki/2009%E2%80 ... .F._season

Tani ma shpjego pak pse paska qene me i forte Reali vjet se ky qe eshte sot?
ledi ,po ket vit qa fitoi reali ,asgja

biles doli me turp prej kupes se kampioneve si asnjihere ne historine e saj

vjet me duket se eci ma mire ne kupe kampionesh apo ja

po ket vit qa i ndodhi :D

tan ata yje qe blevi reali ku ishin :shock:

ket vit u bate fjale qe reali ka me ba namin me keto yje

qa bani :( ,,,,kurgja

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Fri, 14 May 2010 , 08:13

Pse mer ato yjet qe ishin vjet nuk i zgerdhiu Roma???
Nuk i rrafi Juvja si mrena si jashte???

Une se kuptoj shif piket, shif golat...statistikat flasin vete.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Fri, 14 May 2010 , 08:26

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:[
Po te ishte me Manchesterin do u bente lider. Po do behej lider po edhe tek Reali lider eshte. Topi i arte eshte muhabet tjeter pasi qe ta fitosh topin e arte si ekip duhet patjeter te fitosh nji kompeticion te rendesishem.

Fjala kurrkund nuk eshte adapte me e percaktu. Ka bo cdo 90 min gol.Kshuqe smund ti thuash kurkund,mund ti thuash qe ka qene me dobet por jo kurrkund.
Reali i madridit eshte nji ekip i ri,dmth qe u formu ket vit me shume lojtar te ri pas deshtimeve qe pati sezonin qe shkoi. Nuk eshte e lehte sado lojtar klasi qe te jene, te gjejn harmoni ne loje kaq shpejt. Kurse tek Manchesteri kishte 5 vjet qe luante dhe jane rrethana tjera.
Tash ke fol gjona shume dhe je konfundu besa boll. A eshte aq ``i madh`` Ronaldo, a asht ma i madh ManU si ekip. Se tash ky Real ka 6 vjet qi nuk e kalon 16-ne ne champions, kurse ManU kta 10 vitet e funnit asht skuadra ma me qenryshmri. Manej qi asht Ronaldo i mbivlersue, ket duhet me e pranue. Ska cme duhet mue se cka blen Reali, qi prej 10 vitve asgt tuj ba lekt rrush e kumblla. Qi ka ba cdo neshje gol Ronaldo tash kjo asht vec nje statistike qi nuk hyn pun askarkund. Cka fitue Reali me Ronaldon asht tu u pa. Kam besa i fije friket se ky Real pa men ne kry, ma zi ka me shkue.

Une spo them qe Reali do fitoje Championsin, as qe Ronaldo do fitoje topin e arte etj etj.
Eshte nder lojatret me te mire te planetit dhe e thone te gjithe dhe per mu eshte nga me te miret.Une jam objektiv, 1 gol ne 90 min e shume asist te dhene per shoket e ekipit e tregon ket. Eshte viti i pare ne Spanje i tij dhe spo ec keq.

Debati ka lind ne fillim se Reali me Robenin, Schneider ishte me i fort se ky i sotmi.Ket se pranoj se ska ven ku me nejt.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Fri, 14 May 2010 , 08:34

fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:Pse mer Manchester ska pas yje kur ka qene C. Ronaldo???
Roney, Tevez, Schols,Gigs, etj sjane yje???


Cfare fitoi Schusteri vjet??? Asgje.
E di sa gola i boni Barcelona Realit vjet ne Bernabeu??? Plot 6 gola dhe mbahet histori.

Sezoni 2009
Barcelona me 87 pike me golavaraxh + 70
Real Madrid me 78 pike me golavarazh +31

http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madri ... E2%80%9309

Sezoni 2010

Barcelona me 96 pike me golavarazh +70
Real Madrid me 95 pike me golavarzh +67

Ku ka ngel dhe akoma nje jave per tu luajtur

http://en.wikipedia.org/wiki/2009%E2%80 ... .F._season

Tani ma shpjego pak pse paska qene me i forte Reali vjet se ky qe eshte sot?
ledi ,po ket vit qa fitoi reali ,asgja

biles doli me turp prej kupes se kampioneve si asnjihere ne historine e saj

vjet me duket se eci ma mire ne kupe kampionesh apo ja

po ket vit qa i ndodhi :D

tan ata yje qe blevi reali ku ishin :shock:

ket vit u bate fjale qe reali ka me ba namin me keto yje

qa bani :( ,,,,kurgja
Nuk ka bo asgjo, por pak mo teper sec bone hollandezet ne madrid...
Nuk eshte turp me u eliminu nga Lioni, mgjth ne madrid kan shperdoru raste pa fund...
Ne 16 te championsit ska ekipe kot, lioni u kualifiku ne grup tu pas fioren dhe liverpolin. Ska gjo per turp ktu se nuk u rraf nga Lioni se te dyja neshjet barazim shkun.


Po ato hollandezet ca bone ne madrid kur erdhi Barca dhe i futi 6, tu i rraf si kalamoj :idea: :idea:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Fri, 14 May 2010 , 17:03

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:[
Po te ishte me Manchesterin do u bente lider. Po do behej lider po edhe tek Reali lider eshte. Topi i arte eshte muhabet tjeter pasi qe ta fitosh topin e arte si ekip duhet patjeter te fitosh nji kompeticion te rendesishem.

Fjala kurrkund nuk eshte adapte me e percaktu. Ka bo cdo 90 min gol.Kshuqe smund ti thuash kurkund,mund ti thuash qe ka qene me dobet por jo kurrkund.
Reali i madridit eshte nji ekip i ri,dmth qe u formu ket vit me shume lojtar te ri pas deshtimeve qe pati sezonin qe shkoi. Nuk eshte e lehte sado lojtar klasi qe te jene, te gjejn harmoni ne loje kaq shpejt. Kurse tek Manchesteri kishte 5 vjet qe luante dhe jane rrethana tjera.
Tash ke fol gjona shume dhe je konfundu besa boll. A eshte aq ``i madh`` Ronaldo, a asht ma i madh ManU si ekip. Se tash ky Real ka 6 vjet qi nuk e kalon 16-ne ne champions, kurse ManU kta 10 vitet e funnit asht skuadra ma me qenryshmri. Manej qi asht Ronaldo i mbivlersue, ket duhet me e pranue. Ska cme duhet mue se cka blen Reali, qi prej 10 vitve asgt tuj ba lekt rrush e kumblla. Qi ka ba cdo neshje gol Ronaldo tash kjo asht vec nje statistike qi nuk hyn pun askarkund. Cka fitue Reali me Ronaldon asht tu u pa. Kam besa i fije friket se ky Real pa men ne kry, ma zi ka me shkue.
si ka mundesi qe snyder dhe roben jan 2 lider ne skuadrat qe jan shit :shock:

si e shpjegon ti kete gja :D


Une spo them qe Reali do fitoje Championsin, as qe Ronaldo do fitoje topin e arte etj etj.
Eshte nder lojatret me te mire te planetit dhe e thone te gjithe dhe per mu eshte nga me te miret.Une jam objektiv, 1 gol ne 90 min e shume asist te dhene per shoket e ekipit e tregon ket. Eshte viti i pare ne Spanje i tij dhe spo ec keq.

Debati ka lind ne fillim se Reali me Robenin, Schneider ishte me i fort se ky i sotmi.Ket se pranoj se ska ven ku me nejt.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Fri, 14 May 2010 , 17:05

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:Pse mer Manchester ska pas yje kur ka qene C. Ronaldo???
Roney, Tevez, Schols,Gigs, etj sjane yje???


Cfare fitoi Schusteri vjet??? Asgje.
E di sa gola i boni Barcelona Realit vjet ne Bernabeu??? Plot 6 gola dhe mbahet histori.

Sezoni 2009
Barcelona me 87 pike me golavaraxh + 70
Real Madrid me 78 pike me golavarazh +31

http://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madri ... E2%80%9309

Sezoni 2010

Barcelona me 96 pike me golavarazh +70
Real Madrid me 95 pike me golavarzh +67

Ku ka ngel dhe akoma nje jave per tu luajtur

http://en.wikipedia.org/wiki/2009%E2%80 ... .F._season

Tani ma shpjego pak pse paska qene me i forte Reali vjet se ky qe eshte sot?
ledi ,po ket vit qa fitoi reali ,asgja

biles doli me turp prej kupes se kampioneve si asnjihere ne historine e saj

vjet me duket se eci ma mire ne kupe kampionesh apo ja

po ket vit qa i ndodhi :D

tan ata yje qe blevi reali ku ishin :shock:

ket vit u bate fjale qe reali ka me ba namin me keto yje

qa bani :( ,,,,kurgja
Nuk ka bo asgjo, por pak mo teper sec bone hollandezet ne madrid...
Nuk eshte turp me u eliminu nga Lioni, mgjth ne madrid kan shperdoru raste pa fund...
Ne 16 te championsit ska ekipe kot, lioni u kualifiku ne grup tu pas fioren dhe liverpolin. Ska gjo per turp ktu se nuk u rraf nga Lioni se te dyja neshjet barazim shkun.


Po ato hollandezet ca bone ne madrid kur erdhi Barca dhe i futi 6, tu i rraf si kalamoj :idea: :idea:

a te pys dicka

qa kan faj hollandezet qe mbrojtja han shum gola :mrgreen:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Fri, 14 May 2010 , 20:06

e vetmja arsye qe thu qe reali i vjetshem ka qene me forti se ky i sotmi eshte se ka pas hollandez

ti flet me tifozllik dhe jo sipas realitetit
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sat, 15 May 2010 , 03:28

Ledi1920 wrote:e vetmja arsye qe thu qe reali i vjetshem ka qene me forti se ky i sotmi eshte se ka pas hollandez

ti flet me tifozllik dhe jo sipas realitetit

ja ma naqe

nuk flas me tifozllek

duke pa realin vjet se ku mberriti ne kup kampionesh dhe duke pa kete vit ,asht shum e lehte me u pa diferenca

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sat, 15 May 2010 , 03:30

ledi

ndoshta reali ka lojtare ma te mire tash se sa vjet ,por tranieri gjerman shuls ,e ka drejtu shum ma mire realin si ky tranieri i ketij vitit

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by loroborici » Sat, 15 May 2010 , 05:02

Ledi1920 wrote:e vetmja arsye qe thu qe reali i vjetshem ka qene me forti se ky i sotmi eshte se ka pas hollandez

ti flet me tifozllik dhe jo sipas realitetit
Tash nji mut te madh ka ba edhe ky far Reali ket vit. Vjet e simjet e njajta gja si ne champions si ne liga. Bile ket vit ma zi, ku ne kup te mretit u eleminuen prij nje ekipi te ligs se 4rt
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati Spanjoll

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 May 2010 , 13:44

Reali deshtim total simjet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply