Kampionati Gjerman

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Mon, 17 Jan 2011 , 14:28

kjo skuader ska as nam e as nishan ma
ne nje kampionat tejet te dobet pervec bvb tjerat njaty njaty jane me ken ishtu bajerni asht me te ba me qa
klinsmanit sju ba ne vere nej blemje e madhe si po i bahet van galit u harxhune 15 milion per gustavon vec te hapin gojen se tana i ka pfffffffffff
ishalla mesin jashte championsit se i plas bomba ne shpi höenesit
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Gjerman

Post by Ledi1920 » Wed, 19 Jan 2011 , 09:34

Si duket ky Gustavo mer Gold???

Bayerni tani si objektiv duhet ti ehte championsit dhe patjeter kualifik ne champions per vitin tjeter.
Per mu duhen patjeter mbrojtes. Ate Krishiton duhet ta ksihin mare.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Tue, 01 Feb 2011 , 09:22

Bayern Munchen, Robben godet me grusht Muller

Fitorja në fushën e Werder Bremen me rezultatin 3-1 nuk ka qetësuar situatën tek Bayern Munchen.

Provë për këtë është debati i ashpër që ndodhi midis Arjen Robben dhe Thomas Muller në fushën e lojës.

Robben goditi me grusht në fytyrë futbollistin gjerman dhe ishte ndërhyrja e menjëhershme e lojtarëve të tjerë të Bayern që qetësoi situatën.

Duket se Robben nuk e ka pritur mirë një gjest ironik të Muller pasi hollandezi goditi keq një goditje dënimi që kërkonte ta ekzekutonte gjermani.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=202832

me 8 fotografi se si i ka thy roben mylerit nofllen .

per mu ia ka lujt zotin sepse asht dasht me i thy edhe hunden .

si mundet nji kakareq lojtare si myler me ofendu lojtarit klas roben pse gjujti 1 gjuajtje keq ,,duke dit se 80 perqind te gjuajtjeve i fut mrend .

edhe pse i paska thy nofllen e majt ,stafi i bajernit e paska kritike mylerin .

nese keni mundesi me na gjet ket video na kishit ba shum nder sepse ne foto nuk duket mire .

kam qef me pa veq kur i ka thy nofllen qa ka ba myler ose kurioz me dit se sa kilometer ne ore ishte grushti :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Gjerman

Post by Ledi1920 » Tue, 01 Feb 2011 , 16:46

Per mu ka bo gabim qe e ka lon me aq, ti bite me fort...
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Tue, 01 Feb 2011 , 17:21

si mar pjalm myleri kakareq e u shpall lojtari i ri ma i mire i boterorit
se je hollandez i flakte te lumte po qe te mbrosh dhe kete gjest atehere me len pak me dyshu
gjithsesi ky forum a i lire por mendoj njeriu duhet me ken kundra dhunes por gjithsecili din vedin

cili staf ka kritiku mylerin ky staf kurvash qe asht aq pike mas dortmundit sa me fillimin e fazes se dyte skane shprese per titull
kur ka ndodh nej her kjo flas keto vitet e fundit
si hollandez qe je dhe qe i din punet e bajernit me thuj tu duk nbukur largimi i van bomelit ashtu kapitenit si me ken nje zorraq duke dit se ka qene nje pike e forte e klubit 3.5 vite as nje konference shtypi normale sju ba
po ashtu iku demikelis as ketij asi falenderim
lucio e toni e njejta gje E GJITHA KJO NE EPOKEN VAN GAAL

por van gaali me ku*** henesin po i shohin frutet mire se ka mundesi as direkt mos dalin ne champions lig

por fati eshte me to sepse kete sezon jane te gjithe aq dobet se po te kishim nje bremen schalke hsv e volfsburg stutgart me stabil do tregoja se ku do ishte bajerni i van gaalit sot
NA DOLI MYLERI KAKAREQ MIRE TE PAKTEN TE KENAQET DHE LEDI SE TE TILLA POSTIME ZOR ME I HAS NE FORUMIN E VET SE SPARA SHKRUN KUSH PA LIDHJE ATY
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Tue, 01 Feb 2011 , 17:24

http://sportbild.bild.de/SPORT/bundesli ... -zoff.html

ta perkthejne mani kur te vijne
do e shohin bajerni frytet e ketij grushti
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Tue, 01 Feb 2011 , 19:39

GOLDIAN wrote:si mar pjalm myleri kakareq e u shpall lojtari i ri ma i mire i boterorit
se je hollandez i flakte te lumte po qe te mbrosh dhe kete gjest atehere me len pak me dyshu
gjithsesi ky forum a i lire por mendoj njeriu duhet me ken kundra dhunes por gjithsecili din vedin

cili staf ka kritiku mylerin ky staf kurvash qe asht aq pike mas dortmundit sa me fillimin e fazes se dyte skane shprese per titull
kur ka ndodh nej her kjo flas keto vitet e fundit
si hollandez qe je dhe qe i din punet e bajernit me thuj tu duk nbukur largimi i van bomelit ashtu kapitenit si me ken nje zorraq duke dit se ka qene nje pike e forte e klubit 3.5 vite as nje konference shtypi normale sju ba
po ashtu iku demikelis as ketij asi falenderim
lucio e toni e njejta gje E GJITHA KJO NE EPOKEN VAN GAAL

por van gaali me ku*** henesin po i shohin frutet mire se ka mundesi as direkt mos dalin ne champions lig

por fati eshte me to sepse kete sezon jane te gjithe aq dobet se po te kishim nje bremen schalke hsv e volfsburg stutgart me stabil do tregoja se ku do ishte bajerni i van gaalit sot
NA DOLI MYLERI KAKAREQ MIRE TE PAKTEN TE KENAQET DHE LEDI SE TE TILLA POSTIME ZOR ME I HAS NE FORUMIN E VET SE SPARA SHKRUN KUSH PA LIDHJE ATY
Gold

Un nuk po flas per van galin ,sepse te gjithe e pame se kush ishte van gal vjet dhe kush ai simjet ku me rezervza ka lujt tan vitin dhe ti e din edhe ma mire se qysh se ka fillu kampionati e deri tash vone ka lujt pa 8 titullare dhe bajerni asht dasht me ken ne vend te fundit ,por per qudi asht ne vend te trete ne mos gabosha ,ku pa 8 titullare ,i ka fitu tan ndeshjet ne grup pa humb asnji ne mos gabosha ,nejse jan gjana qe i kuptojn tan sepse i dijn statistikat .

gold ,asht e vertete qe myler ka 5 5 gola dhe asht nder lojtaret ma te mire te kombetares gjermane dhe nuk e mohoj , por e quajta kakareq sepse nuk kritikohet nxanesi prej mesuesit edhe pse bani nje gjuuajtje gabim ku 89 perqind i rras mrend ,nuk kritikohet nga 1 myler.

asht njesoj si me kritiku shtubina salihin gold .

te gjithe e pame se kush ishte myler vjet e kush ishte roben ,ku ti e din fort mire qe cdo fitore qe bajern bate ,robeni shenote ose shkurt roben e terhoqi zvarre bajernin ,e ti e pe shum mire se kush asht myleri e qa bani me bqajernin vjet ose ma shkurt mund te shifsh sa gola bani myler e sa gola bani roben prandaj tha pjalmi asht kakareq ti u krahesu me robenin dhe nuk i afrohet as gishtit te kames se robenit ,nejse nuk du me ba tifozllek sepse keto gjana i dijn tan ,por du me ta permbledh shkurt

a tu duk mire kur myler i tha robenit ,pse sme le mu me e gjujt mor sh****?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Tue, 01 Feb 2011 , 19:43

Ledi1920 wrote:Per mu ka bo gabim qe e ka lon me aq, ti bite me fort...
faleminders per mendimin e njejte me temin ledi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Tue, 01 Feb 2011 , 20:34

Muller ka ba "gjeste" me dore etj Robbenit pasi nuk e pason topin, dmth i ka than ca ban kshtu mor rrot ahahaha

Edhe Schweinsteiger i tha Robbenit pse se pasove topin, Robben i thote mylle gojen me gisht.

Kta gjana ndodhin gjithkun, edhe Vajushi me Sinanin kan ba fjal tsigurt lol
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sun, 13 Feb 2011 , 16:30

2 golat spektakulare te roben ,ku ai i fundit rradhe vjen ne bote :lol: :lol:

video

Bayern Munich 4-0 Hoffenheim gjithe golat

http://www.youtube.com/watch?v=PDIL6EzGN8c

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Sun, 06 Mar 2011 , 21:48

[quote="GOLDIAN"]


do e shohin bajerni frytet e ketij grushti


mendoj se po i shofim vertet frytet flas per ne tifozat e vertet te bajernit
sot van gaali ska drejtu ekipin por ka ken nje mbledhje e sterzgjatur 5 ore dhe asgja nuk a vendos
neser asht konference shtypi ku me shume mundesi mund te shkarkohet van gaali dhe si trajner do vehet hollandezi qe eshte zevendesi i tij per mu asht vone gjithcka
gjendja asht katastrofale leverkusen se kapim ma mendoj une
tash per vend te trete kemi hanoverin 5 pike larg biles dhe mainzi na ka kalu me nje pike
jane 9 jave ku duhen fitu te gjitha te pakten te shpresojme ne deshtimet e hanoverit e te kapim vendin e trete
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sun, 06 Mar 2011 , 22:56

Bajerni per 2 sezone ka lujt me rrezerva pa titullare ,e ta shifsh aty ku asht sot ,asht nji mrekulli ,qe do te thote ,si asht e mujtun qe bajerni mos me ken ne vend te fundit :shock: :shock: :shock:

dhe te arrish te mendosh se bajerni po shkelqen ne kupe kampionesh dhe po futet ne 4 skuadrat ma te mira ne europe asht nji mrekulli ,por ma shum duhet te mendojm se nga erdhi kja mrekulli qe bajerni ndodhet ketu dhe kush ka ken ai tranier i mrekullueshem qe e qon bajernin ne 4 skuadrat ma te mira te liges se kampioneve dhe po perserit finalen e vjetshme dhe kush asht ky tranier qe po e qon bajernin ne vendin e dyte ne bundeslige duke dite qe bajeni ka shkelqy ,duke mos pas asnji titullare ne pothuajse ne 2 sezone??????????????????????????????????????


Van gali asht padyshim tranieri ma i mire ne europe mbas morinjos .

Nuk mendoj qe bajerni do ta hekun van galin qe asht zemra e ekipit .

Cdo gja mund te ndodhin sepse rumeniche asht psikopat ,por gjithe europa e din se ku shkoi bajerni qysh se e mori van gali .

Bravo van gal ,je nje tranier qe numerohesh me pikatore ne gjithe historine e futbollit

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Gjerman

Post by Man in Redblue » Sun, 06 Mar 2011 , 23:37

bububu cfar skandalit, Bayerni ne vend te 5-te, ka 5 pike larg vendin e Champions Liges, kam shum frige se nuk kan me arrite me kap Champions Ligen kyt vit ishtu si ia kan nis, vetem nqs hiqet Van Gali e vendoset nai nji persmarit.

Imagjinoni cfar katastrofet do te ishte per tifozat e Bayernit mos me dal vitin tjeter ne Champions Lig hic, nderkohe qe finalja e vitit tjeter do te luhet ne München... :evil: :evil:

Nqs neser nuk shkarkohet Van Gali ateher drejtusat e Bayernit e kan fajin kryesor qi po e shkatrrojn kyt ekip, se me te rrah Dortmundi mrend njat far fejet, me te rrah edhe Shalkja mrend e me hup kunder Hanoverit (pra i thoj tri humje rresht) nuk i shkojn per shtat Bayernit sa do te fort te jene Dortmundi, Hanoveri per momentin, e ne kshi rastesh normalisht pergjgegjesine e pare e mban tranjeri.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Gjerman

Post by Man in Redblue » Sun, 06 Mar 2011 , 23:40

sa per me shfry ifije...

O Van Gal more Van Gal
tash je ba krejt skandal
ftyren zotnia jote hollandez ma ke si partagal
por sa hap gojen, nis e flet si papagal
Bayernin e ke ba krejt si bakal
ah vec ne mos te pasha kund nrruge, se kam me te hedh te nai kanal
kam me te ba per spital
mor Van Gal hardall

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Mon, 07 Mar 2011 , 00:22

Bordi i Bajernit ka vendos me majt Van Gaal deri ne fund te sezonin, cfare do te bahet...edhe ne vere shkarkohet nqs Bajerni nuk asht ne vendet e treta.

Arsyja asht se skan pas ke me marr, alternativat kane kan Sammer, Ragnick edhe Marin Jol por si ka besu bordi...
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 00:49

Man in Redblue wrote:sa per me shfry ifije...

O Van Gal more Van Gal
tash je ba krejt skandal
ftyren zotnia jote hollandez ma ke si partagal
por sa hap gojen, nis e flet si papagal
Bayernin e ke ba krejt si bakal
ah vec ne mos te pasha kund nrruge, se kam me te hedh te nai kanal
kam me te ba per spital
mor Van Gal hardall

a mar van gal more van gal
sa erdhe te bajerni e qove ne vend te pare
3 kupa rresht fitove ne gjermani ti
dhe emrin bajernit qe kishte hup ne gjermani e prune prap ti

bajerni qe kishte harru kupen e kampioneve tash sa vjet
bash ne finale e qove ti
duke e ba nenkampionen e europes
dhe duke tregu se ndryshoi sa erdhe ti .

edhe ket vit tu lujt me rezerva gati per 2 sezone
prap ne katershe te ma te mirave ne europe e qove ti
je ti zemra e bajernit
duke e fut prap ne histori

por qa me i ba rrumenikes
qe asht nje psikopat gjerman
ku e din shume mire qe me rrezerva ka lujt per 2 sezone
dhe prap po e qon bajernin ne finale dhe ndoshta ne vend te pare

me te pas ketu mor rrumenike
kaq fort te kisha rrah
ku te kisha ba me te dal cdo hollandez ne anderr
mor tru thare :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 00:58

sejad wrote:Bordi i Bajernit ka vendos me majt Van Gaal deri ne fund te sezonin, cfare do te bahet...edhe ne vere shkarkohet nqs Bajerni nuk asht ne vendet e treta.

Arsyja asht se skan pas ke me marr, alternativat kane kan Sammer, Ragnick edhe Marin Jol por si ka besu bordi...
o sejad

asht e logjikshme ma naqe se te tan e dijn qe bajerni ka lujt pa titullare gati per 2 sezone dhe shife ku e qoi perseri ne katershen ma te mire ne europe ,dhe nga vendi i fundit qe asht dasht me ken ,shum shpejt ka me marr vendin e dyte

pse ka humb bajerni 3 ndeshje nuk asht asgja

cdo skuader e mire qe asht ne bote ,nuk ka vit pa kalu krize te pakten 3 ndeshje .

asht qesharake me permend traniera si
Sammer, Ragnick ,duke e dite qe askush nuk i afrohet sa gishti van galit qe po e qon bajernin ne finalen e dyte te kupes se kampioneve ose ma mire ,po e ban mbreneshen e europe ,ku vjet e bani nen mretneshen e europes .

duke e dit se rumenike ka fitu ma shum me lojtaret qe ka shit sesa ka ble ,me duket tamam nje psikopat gjerman ,qe don nji dru te mire ,se me duket se i kan ra trute ne qafe idiotit .

tamam pusht gjerman .


ishalla po ik van gali prej ketij psikopatit gjerman qe ka harru shijen e kupes se kampioneve tash sa vjet ,duke pas traniera gjerman

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Mon, 07 Mar 2011 , 03:37

Ja ma ska faj aq shum bordi, ne 10 vitet e fundit kan ken 6 tranjera, s'asht faji i van gaalit por asht se Bajerni ska fitu nji Champions Lige tash 10 vjet, edhe ne Europ ka humb "statusin" e vet si gjigand....

Ca thu me ba bordi ti? Po nqs Bajerni rrin ne vendin e katert (KA SHUM SHUM SHUM SHUM GJASA) edhe ska me pas Champions Lige vitin e ardhshem? Mos harro se FINALJA LUHET NE MYNIH...pra asht shum shum shum shum e rrezikshme me majt Van Gaalin por edhe me e shkarku, sepse nuk ka garanci se nrrohen gjanat me tranjer te ri...

Por menoj se kja asht zgjedhja ma e mire, sepse kam besim te Louis Van Gaal, menoj se kena me shku ne vend te dyte ne Bundeslige (Ishalla don zoti te pakten te tretin).

Faji nuk i cohet kurr Rumenigut apo Hoenesit se ata jane LEGJENDA te Bajernit, Van Gaali s'asht asgja, sepse KUPEN E GJERMANIS EDHE BUNDESLIGEN e kena fitu 5 her ne 10 vitet e fundit, ska nrru gja Van Gaali, pervec finales ne CL. Nqs pyt nji tifoz te Bajernit ke me zgjedh, zgjedhin gjithmone legjendat. Asht turp me zgjedh nji tranjer nkrye te legjendes.

Un personalisht kam qef me pas Van Gaalin edhe 10 vite tjera, me pelqen shume mnyra e futbollit si lune POR nqs vazhdojn humjet, duhet me nrru tranjerin, ska ransi nqs asht ma i miri ne bote, NQS NUK FITON SKUADRA, DUHET NDRRYSHIM.

Tash Hannover asht 4 pike ma shum se na, edhe nqs vazhdojn fitoret edhe nqs Bajerni hum, ka me ndodh gjaja ma e keqe nbot per Bajernin ne tan historine e vet, sepse vitin e ardhshem luhet finalja ne Bajern edhe nqs Bajerni s'asht ne Champions LIge.....asht marre.

Edhe mos e harro se Van Gali refuzoi me ble MBROJTSA ket vere, i tha bordit NUK DUA BLEMJE, SHIFE C FAR MUTIT ASHT TU NDODH TASH.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 07:14

sejad wrote:Ja ma ska faj aq shum bordi, ne 10 vitet e fundit kan ken 6 tranjera, s'asht faji i van gaalit por asht se Bajerni ska fitu nji Champions Lige tash 10 vjet, edhe ne Europ ka humb "statusin" e vet si gjigand....

Ca thu me ba bordi ti? Po nqs Bajerni rrin ne vendin e katert (KA SHUM SHUM SHUM SHUM GJASA) edhe ska me pas Champions Lige vitin e ardhshem? Mos harro se FINALJA LUHET NE MYNIH...pra asht shum shum shum shum e rrezikshme me majt Van Gaalin por edhe me e shkarku, sepse nuk ka garanci se nrrohen gjanat me tranjer te ri...

Por menoj se kja asht zgjedhja ma e mire, sepse kam besim te Louis Van Gaal, menoj se kena me shku ne vend te dyte ne Bundeslige (Ishalla don zoti te pakten te tretin).

Faji nuk i cohet kurr Rumenigut apo Hoenesit se ata jane LEGJENDA te Bajernit, Van Gaali s'asht asgja, sepse KUPEN E GJERMANIS EDHE BUNDESLIGEN e kena fitu 5 her ne 10 vitet e fundit, ska nrru gja Van Gaali, pervec finales ne CL. Nqs pyt nji tifoz te Bajernit ke me zgjedh, zgjedhin gjithmone legjendat. Asht turp me zgjedh nji tranjer nkrye te legjendes.

Un personalisht kam qef me pas Van Gaalin edhe 10 vite tjera, me pelqen shume mnyra e futbollit si lune POR nqs vazhdojn humjet, duhet me nrru tranjerin, ska ransi nqs asht ma i miri ne bote, NQS NUK FITON SKUADRA, DUHET NDRRYSHIM.

Tash Hannover asht 4 pike ma shum se na, edhe nqs vazhdojn fitoret edhe nqs Bajerni hum, ka me ndodh gjaja ma e keqe nbot per Bajernin ne tan historine e vet, sepse vitin e ardhshem luhet finalja ne Bajern edhe nqs Bajerni s'asht ne Champions LIge.....asht marre.

Edhe mos e harro se Van Gali refuzoi me ble MBROJTSA ket vere, i tha bordit NUK DUA BLEMJE, SHIFE C FAR MUTIT ASHT TU NDODH TASH.
sejad

gjermanise tash i dalin 4 skuadra ne kupen e kampioneve e ja me 3

kurse italise qe i delshin 4 ,tash i dalin 3

arsyja asht qe kampionati gjerman simbas fifes asht ma i mire se kampionati italian dhe fifa ka vendos me hek vendin e katert kampionatit italian dhe me ia dhane kampionatit gjerman dhe ky lajm asht shum i sigurte

megjithate nuk me mushet kurr mendja qe bajerni nuk e kap vendin e dyte

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Gjerman

Post by Ledi1920 » Mon, 07 Mar 2011 , 09:40

Katastrofe fare...me ket futboll qe kan tregu ket jave ka per te shku dhe Interi me i rraf mrena ne mynich.
Pervec finale ne mynich qe bohet vitin tjeter duhet me pas parasysh qe kualifikimi ne champions sjell dhe mjaft te ardhura.

Tani eshte vone me e nryshu.

@ Pjalmi. Bayerni ka fitu champions,kupa gjermanie e kampionate pa van galin sa me mush metarlugjikun. Vjet Van Gali pati sukses ket vit esht tu ja bo mutin komplet. Se kuptoj ket vendosje qe bo ekipit ne fushe.

Gjithsesi hajd per ajer qofte. IShalla champions vitin tjeter, Nqs jo Van Gali te hapi krahun.
Image

Post Reply