Page 61 of 61

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Wed, 11 Apr 2012 , 23:21
by Admin
Sme duket qe Bajerni ka deshtu, asht ne gjysfinale te Champions, asht ne vend te dyte, si edhe asht ne finale te Kupes te Gjermanise.

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Thu, 12 Apr 2012 , 00:00
by fpjalmi
Admin wrote:Sme duket qe Bajerni ka deshtu, asht ne gjysfinale te Champions, asht ne vend te dyte, si edhe asht ne finale te Kupes te Gjermanise.
Admin , ne kampionat kan met edhe 4 ndeshje dhe diferenca me 6 pike para i dortmundit duket se ia ka pre shpresen bajernit me enderru 1 titull kampion. Menyra pse un thash nji deshtim asht sepse vendi i dyte per bajernin ne kampionatin gjerman asht deshtim.

Ne kupe kampionesh bajerni asht ne gjysmefinale me realin e madritit dhe duket se cikli i bajernit edhe ktu u mbyll sepse dihet se sa shpresa ka bajerni me realin, sepse kur u rrah nga nji borusie atehere kuptohet se ca do bajn me realin .

Kurse kupa e gjermanise asht 50 perqind me 50 perqind sepse asht ne finale prap me borusien.

Duke pa shpenzimet e medhaja qe bajerni ka ba ket merkato, do te ishte nji deshtim shum i madh edhe sikur te fitote kupen e gjermanise .

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Thu, 12 Apr 2012 , 08:27
by Ledi1920
Per mu bayerni nuk ka stol me perballu tre kompeticione, kampionat,lige dhe champions.
Dje mu duken te lodh dhe moren ate qe meritoshin. Mund ta kishin lon kampionatin e hapur nqs Roben nuk do humbte penalltin dhe mbas dy minutash mos te humbte ate rast me port bosh qe dhe une do e boja gol.

Bayerni kur jane dobet riberi dhe roben nuk shifet me sy. Personalisht mu Toni Kros nuk me pelqen. Nuk ma mush menjen.Gjithsesi me ate futboll qe pash bayerni nuk e meritote fitoren.

@ pjalmi. Nuk mund te krahasosh neshjen e bundesliges me neshje champions. Eshte tjeter kompeticion.Gjithsesi une realin shoh favorit por nuk i dihet.

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Fri, 13 Apr 2012 , 04:22
by fpjalmi
Led , asht shum e vertete se kampionati gjerman nuk asht si kupa e kampioneve , dhe gjithashtu dihet se bajerni mund te kete force me eleminu edhe realin sepse cdo lojtare qe lot te bajerni asht lojtare kombetaret , por deshta te them , a mendon se tranieri po ban nji pune te mire me tan keta yje qe ka ne skuader.

Tek faqja e meparshme te kam pyt dicka por duket se nuk e paske vu re dhe asht dicka per tranierin

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Fri, 13 Apr 2012 , 09:35
by Ledi1920
fpjalmi wrote:Led , asht shum e vertete se kampionati gjerman nuk asht si kupa e kampioneve , dhe gjithashtu dihet se bajerni mund te kete force me eleminu edhe realin sepse cdo lojtare qe lot te bajerni asht lojtare kombetaret , por deshta te them , a mendon se tranieri po ban nji pune te mire me tan keta yje qe ka ne skuader.

Tek faqja e meparshme te kam pyt dicka por duket se nuk e paske vu re dhe asht dicka per tranierin

Per mu Bayerni nuk ka stol me perballu tre kompeticione. Nqs deri para ca vitesh i perballonte tre kompeticione ishte se ne bundesliga nuk ka pas noj rival te forte sa Dortmundi. Kto dy vjet qe dortmundi eshte kthy fuqishem ne bundeslige bayernit i duhet dhe stol i mire me perballu te tre kompeticionet. Riberi dhe Roben ne Dortmund mu duken te lodhur po ashtu edhe muller dhe kros.

Per trainerin sdi ca te them. Ne fund te sezonit do flas. Deri tani ka ec mire per mendimin tim.

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Fri, 13 Apr 2012 , 16:56
by GOLDIAN
ledi tre raste ishin mu permend per ato qe kan pa ndeshjen
dhe ketu e fajesoj trajnerin
nje qe humbi penalltine
dy qe humbi rastin 3 meter larg portes
dhe nese e ke vene re mire ishte ai qe mbajti ne loje levandovskin sepse me nje hap para dhe polaku do ishte ofside

i vetem ky i dha humbjen bajernit

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Mon, 07 May 2012 , 00:17
by fpjalmi
Klas-Jan Huntelar fiton “topin e arte” te Bundesliges gjermane.


Huntelar, kryetopçiu i Bundesliges

Holandezi i Shalkes fiton duelin me Gomezhin e Bajernit.
Dortmundi mori trofeun e kampionit, por Shalke ka ne gjirin e saj kryetopciun e Bundesliges.

Klas-Jan Huntelar shenoi nje dopjete ne fitoren 3-2 ndaj Verder Bremenit, duke u ngitur ne kuoten e 29 golave, tre me shume se Mario Gomezhin e Bajernit te Munihut, 26.

http://www.albania-sport.com/article/15 ... liges.html

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Sun, 13 May 2012 , 00:09
by fpjalmi
Borusia Dortmund fiton kupen e Gjermanise duke mundur Bajernin 5 me 2. Ky asht trofeu i dyte qe merr Dortmundi kete vit , duke tregu qe asht skuadra ma e mire ne gjermani edhe kete vit

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Wed, 16 May 2012 , 23:24
by GOLDIAN
bayerni ka hup si me ken ekip amator
nese lun dhe ne finale te champions liges njashtu e ka hup finalen
turp bayernit se asht dasht me dhan shpirtin e me fitu me borusian
me kan merzit keqas sepse kan ken jashtezakonisht dobet

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Sat, 09 Jun 2012 , 11:30
by vllaznia1919
Ne pergjithsi vit pozitiv per bayernin ky.dy vende te dyta sjane keq.hahahahahahahaha

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Sat, 09 Jun 2012 , 12:38
by Man in Redblue
vllaznia1919 wrote:Ne pergjithsi vit pozitiv per bayernin ky.dy vende te dyta sjane keq.hahahahahahahaha
tri vende te dyta: kampionat, kupe, champions - jan dasht vite me kalu traumen e finales kunder manchesterit (me dy golat nfund), ky vit hap trauma te reja :twisted: vetem me dal gjermania kampione europet e lehteson disi

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Wed, 16 Jan 2013 , 22:40
by fpjalmi
Pep Guardiola do jete tranieri i Bajernit dhe ka nenshkru per 3 vjet deri ne vitin 2016.

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Wed, 30 Jan 2013 , 21:40
by Man in Redblue
Messi transferohet te Bayern-i per 250- - asht e sigurte (e ka thane faqja "Tifozat gjermane" ne FB :mrgreen: )

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Fri, 01 Feb 2013 , 15:20
by Admin
250 milion?
:P
E gzoshi !!

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Fri, 08 Feb 2013 , 00:38
by fpjalmi
Man in Redblue wrote:Messi transferohet te Bayern-i per 250- - asht e sigurte (e ka thane faqja "Tifozat gjermane" ne FB :mrgreen: )
Man ,Mesi ka nenshkru sot nji kontrate tjeter me barcelonen deri ne vitin 2018
http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... e-dy-vjet/

Per mu do te ishte marri qe bajerni me ble Mesin 250 milion euro. Me 250 milion euro Bajerni mund te blete te pakten 6 lojtare te mire . Edhe un e kam lexu ket lajm dhe jam habit :shock:

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Sat, 09 Feb 2013 , 14:17
by GOLDIAN
a prish futbolli krejt vec lek vec bixhoz me te marre malli me pa nje ndeshje te bukur si dikur
gjithcka a ba marketing

Re: Kampionati Gjerman

Posted: Sat, 10 Oct 2015 , 01:09
by futbollist
Blerja e Douglas Costa ka kene nder blemjet ma te mira te sezonit qe ka ba Bajerni. Ai po e tregon vedin ne cdo ndeshje qe eshte organizator dhe mesfushor i mirfillte. Ai pothujse furnizon te gjith sulmin qe rezulton ne gola nga Lewa Mulleri dhe Götze.
Qysh tesh duket qe ne Bundeslige ska rivalitet dhe do ta fitojne lehte kyt kampionat si ka ba me edhe me te kalumin. Asht gjynah qe krijohen kto diferenca e nuk ka skuadra tjera qe i bajne rivalitet ksaj skuadret por normal faktori pare ban dhe diferencen ne kohet e sotme. Pritsha ma rivalitet prej Wolfsburgut dhe Dortmundit po i shpartalloi te dyja.