Lajme nga kombetaret

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Tue, 26 Jun 2007 , 10:52

keshtu si e kemi nis jo kampion qe s'shpallemi po s'kemi as per tu kualifikuar ndonjehere per ne europian
FORCA DEMAT E KUQImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 26 Jun 2007 , 11:29

ma optimizem per te rinjte tone ato fituan ndaj ishujve faroe prandaj tani me kete fitore te pretendojme vendin e dyte ashtu si komtarja pas fitoreve me luksemburgun pretendon vendin e dyte
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 26 Jun 2007 , 13:38

Te kam thane mas e pije kur sta bane maj naqe. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 26 Jun 2007 , 13:44

vllaznia1919 wrote:Te kam thane mas e pije kur sta bane maj naqe. :lol: :lol: :lol: :lol:

Noshta ka tymos "asi gjajet" , se ky optimizem kaq i madh nuk shpjegohet ndryshe, as me alkol. :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 16 Jul 2007 , 13:27

Po ku jeni ma tifoza te BRAZILIT!
Jena kampiona te Ameriks.3-0 e argjentina shkon me bisht ner kam ne shpi.
OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
http://www.youtube.com/watch?v=rMdZHNL81_o
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 16 Jul 2007 , 14:11

naqe lene ma mir se nuk ka skuader Brazili e pe shum mire se si e filloj po hajt se nuk i dihet se si e moren :lol: :lol:

ARGJENTINA 4-EVER.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 16 Jul 2007 , 14:12

me duket se ja kan ba si vllaznia ne intertoto :lol: :lol: :lol:

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Mon, 16 Jul 2007 , 15:42

bla bla bla, asht e dyta kup rresht qe e rrahim argjentinen me skuader t'dyt, edhe 3-0 bile uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
vllaznia veç me shkodran

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 16 Jul 2007 , 18:59

naqe argjentina gjithmon i ka ardh hakut brazilit.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 16 Jul 2007 , 21:09

Hakut por gjithmone fitojme na.Jena njishat ne bote.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 16 Jul 2007 , 21:13

Urime Brazilit per titullin kampion.
Brazili ka ekip te mire, por sa i takon trofeve ne ameriken e Jugut Argjentina jua kalon.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 17 Jul 2007 , 02:10

Jena tuj u afru,manej na e kena pasee menen me fitu botnora kur Argjentina fitote kupa ameriket. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Thu, 19 Jul 2007 , 14:17

po por kampionet e botes mbetemi prape ne :wink:
FORCA DEMAT E KUQImage

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Wed, 12 Sep 2007 , 03:02

nuk di qa me than,pa mi mledh diku neper Brazil 11 vet e mi vesh si futbollista bota prep i ka frig,nuk ka ekip ne bot me qendrushmeri si brazili ne vend te dyt per mendimin tem vjen Italija,qe mu personalisht nuk me pelqen hiq futbolli qe ban komtarja e tyne,por fakti asht fakt.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Sat, 28 Mar 2009 , 08:49

ndeshjet qe jan lujt dje per 21 vjeqaret

World Cup qual. - Asia (Group 2)
15:46 March 28

15:30 Korea DPR ? - ? U.A.E.Internationals - Friendly (Under 21)
07:46 March 27

FT Latvia 2 - 2 Poland

FT Cyprus 1 - 1 Georgia

FT Serbia 0 - 0 Ukraine

FT Croatia 1 - 1 Montenegro U21

FT France 3 - 0 Estonia

FT Sweden 0 - 1 Finland

FT Norway 0 - 5 England

FT Germany 0 - 4 Holland

FT Ireland 2 - 1 Spain

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Sat, 28 Mar 2009 , 08:55

u21 kampionati boteror per kualifikim


takimi ma interresant ishte gjermani holland ku ndeshja u luajt ne gjermani

siq shihet hollanda e paska dhunu ose ma mire e paska degjenaru gjermanine mren ne gjermani :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

duke pa rastet qe jan ba ,hollanda ka pas mundesi me i ba edhe 6 gola te tjere gjermaneve ,por duke pare qe ishin te ngopur nuk i dhan ma gola

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme nga kombetaret

Post by GOLDIAN » Sat, 28 Mar 2009 , 09:03

fpjalmi wrote:u21 kampionati boteror per kualifikim


takimi ma interresant ishte gjermani holland ku ndeshja u luajt ne gjermani

siq shihet hollanda e paska dhunu ose ma mire e paska degjenaru gjermanine mren ne gjermani :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

duke pa rastet qe jan ba ,hollanda ka pas mundesi me i ba edhe 6 gola te tjere gjermaneve ,por duke pare qe ishin te ngopur nuk i dhan ma gola
MERGIM MAVRAJ SKA LUJT ASNJI MINUTE DHE PSE PRITEJ TE ISHTE NE FORMACION
SA PER INFO MA PJALM
SI FILLIM URIME SE REZULTATI FLET VET
PO SA PER INFO
ISHTE TEST LANDERSPIEL IN AHLEN

ISHTE THJESHT NDESHJE MIQESORE
E JO KUALIFIKUESE SE NA JENA TE KUALIFIKUM PO JU KU JENI NAQE????
ne suedi ne kampionat europian ne qershor
grupi A GRUPI B
SUEDI SPANJE
BJELLORUSI GJERMANI
ITALI ANGLI
SERBI FINLANDE

KUNDER SPANJES LOSIM ME 15 qershor ndeshjen e pare
besoj nuk gabohem naqe
GJITHSESI SUPER URIME PER MRAM SKAM GOJ ME FOL
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Sat, 28 Mar 2009 , 19:31

goldi.

nuk e kam dit se je me gjermanet naqe dhe mos e mendo shum sepse un du te rritunit me pa se 21 vjeqaret jan nji shkalle ma poshte e ska randesi .

me sa di un hollanda doli kampione europet per 21 vjecaret dhe ndoshta edhe mund te gabohem ,por kur u ba ne belgjike e holland europiani para pak kohesh hollanda doli kampione europet .

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme nga kombetaret

Post by Skodrinon » Sat, 28 Mar 2009 , 21:08

fpjalmi wrote:goldi.

nuk e kam dit se je me gjermanet naqe dhe mos e mendo shum sepse un du te rritunit me pa se 21 vjeqaret jan nji shkalle ma poshte e ska randesi .

me sa di un hollanda doli kampione europet per 21 vjecaret dhe ndoshta edhe mund te gabohem ,por kur u ba ne belgjike e holland europiani para pak kohesh hollanda doli kampione europet .
Ka pas dale Franca kampion ne ate kampionat.
Te vetmin trofe te histrorise e kan fitu me treshen e famshme te Milanit ne 88-en

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Mon, 15 Feb 2010 , 21:29

Turqia, Hiddink ne pole position


Guus Hiddink do vazhdoje te drejtoje nje skuader kombetare duke kaluar ne pole position per stolin e Turqise.
Fillimisht u mendua Trapattoni si pasardhesi i Fatih Terim, por me mosrinovimin e kontrates me Rusine, holandezi afrohet shume me skuadren turke. Sipas gazetes vendase, “Sabah”, trajneri holandez mund te firmose diten e premte ne Stamboll nje kontrate 4 vjecare qe parashikon kualifikimin ne Euro 2012 dhe Boterorin 2014.

Gjate karrieres se tij, Hiddink ka drejtuar klube me emer si Real Madrid, Chelsea por edhe Fenerbahce, cka mund ta ndihmoje te pershtatet edhe me shpejt me futbollin turk.

Post Reply