Page 4 of 4

Re: Lajme nga kombetaret

Posted: Wed, 16 Nov 2011 , 16:55
by Ledi1920
fpjalmi wrote:Gjermani e frikshme përballë Holandës

Ndërkohë nga ana tjetër mungesat e holandezëve ndihen, ashtu si forma jo shumë e mirë e Shnajder.

Kjo ishte fitorja e parë e Gjermanisë pas 15 vitesh, pasi për herë të fundit Holanda ishte mundur nga kjo përfaqësuese në vitin 1996

http://top-channel.tv/artikull.php?id=222927

Golat ishin model, pervec lojes dhe fitores mu be qejfi qe su ndje mungesa e Shweinit dhe Lahmit.

Re: Lajme nga kombetaret

Posted: Thu, 01 Mar 2012 , 07:51
by fpjalmi
Mposhten Gjermania, Anglia dhe Italia (VIDEO)

Janë zhvilluar sonte disa ndeshje miqësore të kombëtareve. Në takimin e sotëm, Franca ka mposhtur Gjermaninë para tifozëve të vet me rezultat 1-2. Të njëjtin fat ka përjetuar edhe Italia, e cila është turpëruar nga SHBA para tifozëve të vet.

Një skuadër tjetër që pësoi humbje në fushë të vet ishte edhe Anglia. Në takimin në Wembley, Holanda mposhti Anlginë me rezultat 2-3.

Ndërkohë Spanja ka mposhtur Venezuelën me rezultat 5-0.

http://www.albeu.com/sport/mposhten-gje ... eo)/66640/

Re: Lajme nga kombetaret

Posted: Thu, 13 Sep 2012 , 11:54
by fpjalmi
Nje lajm per tan tifozat hollandez. Ne ndeshjet kualifikuese per kupen e botes 2014 , shihet nje ndryshim teper i madh ne kombetaren hollandeze. Nenkampionet e botes pas zhgenjimit ne europianin e sapokalum , me ardhjen e Van Galit ne stol po vihet re nji fshese e lojtareve titullare , si ne mbrojtje dhe si ne mesfushe. Van Der Vaart, Van der Vil apo Nigel De Jong,nuk jan thirr ne kombetare as si rrezerva , kurse ne stolin e rrezervave asht edhe ma e habitshme ose e frikshme kur shef Robben, Heitingen , Matijsen dhe Dirk Kuyt dhe asnjeni nga keta shtate lojtare nuk asht i vjeter ne mosh ku mosha mesatare nuk asht ma shum se 27 vjec.


Kombetarja Hollandeze ka pas shum lojtare te ri ne keto 2 ndeshje . Jeremain Lens 24 vjeq sulmues i psv einthoven ku shenoi 2 gola ne ndeshjen e sapo perfundume me hungarine , Luciano Narsingh 21 vjec sulmues lojtare i psv endthoven ku shenoi njerin prej 2 golave kunder turqise ne ndeshjen e pare qualifikuese , Jetro Willems vetem 18 vjeq ku ban dhe rolin e mbrojtesit dhe te mesfushorit dhe lot me psv einthoven , Kevin Strootman 22 vjeq mesfushor dhe lot me psv einthoven , Martins Indi mbrojtes vetem 21 vjec mesfushor dhe luan me Fejnordin ku shenoi edhe ai 1 gol kunder hungarise , Jordy Clasie sapo i ka mbush 21 vjec mesfushor dhe luan me ekipin e fejnordid , te gjithe keto lojtare kan ken titullare ne 2 ndeshjet e para te fituara me turqine 2 me 0 ne hollande dhe me hungarine 4-1 ne transferte.