EURO--2008 ___KUSH SHTET DO TA FITOJE EUROPIANIN NE FOTBOLL

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Locked
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:31

miri.megjithate mendimi jot asht plotesisht i drejte .nese elbasan forever qe ka 37 pike nuk ven mendimet deri ne 10 minuta para se te filloje ndeshja atehere Loro boriqi do jete fitues i skedines vllaznia dhe do quhet mendja e arte e skedines vllaznia me nje merire jashte zakonisht te madhe .cmimi i dite simbolik do jete per ate person qe ka dha rezultate ma shume te sakta ,ku vendi i pare do jete per aTE PERSON QE KA FITU MA SHUME PIKE DHE DO KETE TE DREJTE TE HAP TEMEN E PARE TE VLLAZNISE NE KUPEN UEFA,KU LORO BORIQI ASHT SHUME AFER DHE DO KETE NJE CMIM SIMBOL ,KURSE PER ATE PERSON QE KA GJET MA SHUM 3 PIKESHA DO KETE NJE CMIM MA TE VOGEL DHE DO HAP TEMEN E PARE TE VLLAZNISE NE KAMPIONATIN SHQIPTARE.PRA EDHE 10 MINUTA NESE ELBASAN FOREVER NUK JEP MENDIMIN ATEHERE LORO BORIQI DO JETE AUTOMAtikisht fitues i skedines vllaznia me nje merite jashtzakonisht te madhe duke kryesu pothuajse cdo dite qe nga mesi i kampionatit.urime loro boriqi dhe lut zotin qe elbasan forever mos te vije sepse vetem kja mjafton qe ti te quhet automatikisht fitues i skedines vllaznia

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:36

edhe 10 minuta kohe per elbasan forever te vije dhe te jap mendimin .nese ai nuk vjen per 10 minuta atehere loro boriqi do jete automatikisht fitues i skedines ku 2 pikeshi do jete 2 pikesh dhe 3 pikeshi 3 pikesh.nuk asht e drejte qe piket te jene te dyfishuara ,kur merita i takon loro boriqit qe ka kryesu me merite qe ne mesin e kampionatit .LIGJI HYN NE FUQI ME4NJEHERE DHE MERR PERFUNDIMIN QE PIKET TE JENE SI KOHET E VJETRA . :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:39

EDHE 7 MINUTA KOHE QE TE SHPALLET FITUSI .ELBASASAN FOREVER 5 MINUTA KOHE PER ME HY NE VALLE PER VENDIN E PARE.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:40

SPANJA GJERMANI 2-0 ASHT MENDIMI JEM I FUNDIT

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:44

SHPRESOJ TA KTHEJ NE 3 PIKESH REZULTATIN TEM TE FUNDIT DHE SHPRESOJ TE JEM MIRE ME 3 PIKESHA .NDONJE HERE KURRE MOS THUAJ JO ,KA THAN LORO BORIQI.FITUSIT DI I BAHET NJI INTERVISTE DHE PYETJA DO JETE.A E KENI MENDUAR SE DO TA FITOSHIT SKEDINEN PARA SE TE VENDOSJE REZULTATET? KUR TE MBAROJNE NDESHJA LORO BORIQI KTHE PERGJIGJEN E PYTJES. :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 20:49

KOHA SKADOJ PER ELBASAN FOREVER DHE LORO BORIQI ASHT AUTOMATIKISHT FITUES I SKEDINES VLLAZNIA DHE MENDOJ SE DO ISHTE E DREJTE QE AI TE HAP TEMEN E VLLAZNISE PER KUPEN UEFA ,DHE ASHT PIKERISHT MENDJA E TIJ E ARTE QE ISHTE MA E SAKTE SE CDO NJERI TJETER DHE MENDOJ QE LORO BORIQI ME MENDIMIN E SHOKEVE TE KETE TE DREJTE TE HAPE TEMEN E PARE TE VLLAZNISE NE KUPEN UEFA,DHE PERSERI ME MENDIMIN E SHOKEVE DO DOJA QE AI QE KA MARRE 3 PIKESHA MA SHUM TE HAP TEMEN E PARE TE KAMPIONATIT SHQIPTARE.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 21:42

SPANJA MBYLL PJESEN E PARE 1 ME 0.LOJTARI TORRES BANI NJI GOL SHUME TE BUKUR DUKE E KERKU ATE ME SHPEJTESI DHE MENCURI.PJASA E PARE GJERMANIA U SHKATERRU NGA SULMET DHE SHTYLLA E SPANIES.NE PJESEN E PARE U PA DIFERENCA E MADHE E SPANJES NDAJ GJERMANEVE .NESE NE PJESEN E DYTE GJERMANET LOZIN KESHTU SPANJA DO E DEMTOJE GJERMANIN ME NJE REZULTAT TENISTIK.ASNJI RAST PER GJERMANET DHE SULMET E RREZIKSHME ISHIN NGA SPANIOLLT TE CILET MUND TA MBYLLNIN PJESEN E PARE EDHE ME NJI GOL MA TEPER NESE SHTYLL DO TE ISHTE GOL .FE4RNANDO TORRES PER MU ASHT LOJTAri ma i mire ne europe dhe ne 3 ma te miret ne bote.kristiano ronaldo kishte nji mundesi ne kete kampionat ,por nuk tregoi asgja ku deshtoj 100% me gjermanet dhe nuk e meriton as te jete ne 20 lojtaret ma te mire ne bote.ai lojtar i ban vedit qefin shume here neper shtype qe asht lojtari m,a i mire ne bote por asht shume larg me lojtaret si torre mesi dhe te tjere.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 29 Jun 2008 , 21:49

2-2 maron!Hahahahahaah!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 29 Jun 2008 , 22:56

Odonkor, Gomez, Kuranyi, Klose, Podolski, Zhirinovski, a ka ma ski, haram ju qofte buka gjermane e fanella bardhe.
cfare m... futbollit kan kta..kur s'munden me ba nji skuader komtare me gjak te vertete gjerman...numroj kot ata milona futbollista qe ka gjermania.....
Une heqi dore zyrtarisht prej cfare do tifozllekut per gjermanine. mbas gjenerates se Lotar Mateusit ka marr fund gjithcka. Kta s'kan ftyre ma, skan gjak e skan moral.
Rrofte Shqipnia e rrofte Vllaznia e nuk me interesojne ma skuadrat e tjera te botes. :idea: :idea: :idea:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 29 Jun 2008 , 22:57

Me vjen keq tifozat gjerman por Spaja e meritoj.Se ka ba nji pritje Casillas sante.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 29 Jun 2008 , 23:06

me vjen keq per tifozat gjerman.jam dakort me rai qe tha me pare qe qysh ne kohen e mateusit mbaroj gjermania.ne 90 minuta loje gjermani rrezikoj vetem 2 here porten e spanjes ,ku spanja e tregoj tamam si loro boriqi qe e meritoshin plotesisht vendin e pare.me vjen keq per turqine qe luajti me gjermanine me 9 lojtare titullar qe i mungoshin per arsyje kartonash dhe demtimesh dhe edhe pse luajten rezervat turqia lujti ma mire se gjermania dhe e meritonte ajo fitoren per arsyje qe ishte nji nivel me spanjen dhe me vjen keq qe ajo pati nje fat te tille ne gjysmefinale .mund te fitonte edhe kampionatin europian dhe jam i sigurte qe do luante nji per nji me spanjen e jo si gjermani qe pati finalen ma te dobet ne historine e gjermaniseme vjen keq per tifopzat gjerman dhe i uroj nje gjermani te forte mbas 2 vjetesh

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sun, 29 Jun 2008 , 23:09

brravo i qoft spanjes ,gjermanija beth krejt
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 29 Jun 2008 , 23:21

gjynah gjynah.me erdhi shume keq sepse tu konsideru ndeshjen me portugaline shpresova ne nje ndeshje te mire te gjermanise por kjo nuk erdhi.perveq 15 min te para nuk kena ken kurr ne gjendje me rreziku seriozisht porten spanjolle.megjithese prap jam e kenaqun tu konsideru qe kjo gjermani nuk meritonte ma shume dhe nje finalle asht prap shume mire.gjermania asht duke ba nje pune shume te mire me ekipet zingjir dhe ndoshta jo mas dy vjetsh por mas kater ka me ken pretendent kryesor per me fitu titullin si me loj si me gola.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 29 Jun 2008 , 23:23

prap ne stadium ishte flamuri i Kosoves dhe i Shqiperise.i lumt atyne djelmoshave

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 29 Jun 2008 , 23:29

I lumte Spanjes, sepse me te vertete e meritoi.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 29 Jun 2008 , 23:32

rai wrote:Odonkor, Gomez, Kuranyi, Klose, Podolski, Zhirinovski, a ka ma ski, haram ju qofte buka gjermane e fanella bardhe.
cfare m... futbollit kan kta..kur s'munden me ba nji skuader komtare me gjak te vertete gjerman...numroj kot ata milona futbollista qe ka gjermania.....
Une heqi dore zyrtarisht prej cfare do tifozllekut per gjermanine. mbas gjenerates se Lotar Mateusit ka marr fund gjithcka. Kta s'kan ftyre ma, skan gjak e skan moral.
Rrofte Shqipnia e rrofte Vllaznia e nuk me interesojne ma skuadrat e tjera te botes. :idea: :idea: :idea:
Per Podolskin nuk jam dakort, sepse e kishin merthy ne kete ndeshje.
Podolski i ka pru Gjermanet deri ne finale , me golat dhe asistet e tija.
Per te tjeret jam me ty. Nuk jane lojtar kombtareje, sidomos ai Gomez me Kuranyi.

Rai, ishtu thu ti se nuk baj ma tifoz se je me nerva, por mas 2 ditesh te bijne nervat. :lol: Edhe kur hupte Vllaznia ishtu thoshe, pa he prap itu je. :lol: :lol: :lol:

Une tham Gjermania duhet me ken e kenaqun me finalen, duke pa paraqitjen e tyre ne kyt Europian.
Last edited by Shkodrani81 on Sun, 29 Jun 2008 , 23:36, edited 1 time in total.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 29 Jun 2008 , 23:36

Simjet e ka fitu Europianin taman nje ekip qe e meriton. Jo si puna e Greqise , ose e Italise ne boteror.


Pamvarsisht se goli i Torres ishte gabim i Lahm, dhe pak i portierit, une tham se nuk u deshte me e nxjerr Lahm jashte. Ai asht tipik qe sulmon krahun dhe rrezikon shume, gja qe ky Jansen nuk e bani hiq.

Sdq, Spanja dominoi ne cdo aspekt dhe fitoi 100% me merite.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Mon, 30 Jun 2008 , 04:02

Me merite SPANJA KAMPIONE!!!!!

Neshja duhej me dale 2 ose 3-0. Tash tifozt e gjermanve duhet me nejt urte se kan mar nji leksion futboll bash sot. Ekip qi nuk meroi me dal ne finale. I ka xan haku i Qazimit :lol: :lol:
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 30 Jun 2008 , 09:14

gjermania duhet te jete shumew e gzume qe ka shku deri ne finale .nuk e kam pa kurr gjermanine kaq dobet si sot.edhe me kroacine humbi por ama lujti e ke tu barazu rezultatin.per ket finale mendosha se gjermanet jo se tap fitojne por tapo e qojn ndeshjen ne penallti e per penallti nuk te thajn.me vjen keq qe gjermania ka nji portier ne kombetare pa pike eksperiencet.portieri kahn do kishte ken shum here ma i mire se ai dhe te pakten do ta qonte lojen ne penallti.kurr ne jeten temew nuk kaM PA NJI GJERMANI KAQ TE DOBET.PARA 2 VJETEVE TE NJEJTIT LOJTARE KISHTE DHE U PRISTE TE ISHTE MA MIRE SE PARA 2 VJETEVE PASI LOJTARET E RINJ FITOJN EKSPERIENCEN.NUK DI QA ME THAN POR KET VIT E SIDOMOS NE FINALE KAM PA NJI GJERMANI TE NIVELIT TE DYTE .

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Mon, 30 Jun 2008 , 10:59

sipas meje spanja e fitoi me merit ndeshjen dhe kampionatin.me ne fund pame te fitoj nje skuader qe me verte e meritonte(pas rastit skandaloz te greqise)
FORCA DEMAT E KUQImage

Locked