DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Mon, 28 Jun 2010 , 00:34

edhe goli i dyte ka ken shume i bukur. biles ka ken ma i veshtire se mrojtja e anglise ishte e rreshtume.
edhe une kam frike mrojtjen me argjentinen. mendoj se low duhet me vu lahm ne krah te majte, me mujt me e limitu pak messin, se me boateng....
edhe portieri duhet me ken i kujdesshem e mos me ba marrinat qi ka ba sot, megjithse bani edhe nji pritje fantastike kunder gerrard

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Mon, 28 Jun 2010 , 00:57

un do ia kisha vu Messit Khediren pull mrapa, Lahmin do kishte ken gjynah me "xan" vec me detyren me mbulu Messin, tuj dit se ai asht edhe per kundersulme shum i randsishem

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Mon, 28 Jun 2010 , 01:23

jo jo, nuk tham me e vu lahm me e majt messin kam per kam. tham me e kalu majtas qi messi mos te kete perballe boateng kur te sulmojne ne ate krah (qi asht krahu ku lot) por lahm

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 28 Jun 2010 , 08:25

Skodrinon wrote:jo jo, nuk tham me e vu lahm me e majt messin kam per kam. tham me e kalu majtas qi messi mos te kete perballe boateng kur te sulmojne ne ate krah (qi asht krahu ku lot) por lahm
Jam dakord me Man-in.
Skodrinon Messi ashtu lu tek Barca. Me argjentinen lu tjeter pozicion. Lu mbrapa sulmueseve. (tip sulmues i fshehur). Topat perqendrohen tek ai dhe markimet tek ai. Une them qe mrojtja e gjermanise ne ket neshsje duhet me u bo ne bllok dhe duhet me qene shume e vemendshme. NQs flasim kush do e markoje messin mendoj qe Khedires ka me i taku ai rol.

Une per ket neshje jom pak pesimist. Por ishalla nuk na zhgenjejn deutschat. Ti kthejm si ne 2006 ne shtepi.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Wed, 30 Jun 2010 , 22:02

o man a asht e vertete se sot kan ra dakord qe mas boterorit me ik löw nga komtarja a?
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Wed, 30 Jun 2010 , 22:25

nuk di gja, vec ky Löwi shum po e krun, se ai Zwanziger (Presidenti i federates gjermane) ka than sa her qi do kishte pas qejf me vazhdu me Löw, e ky ban vili-vili. Edhe Klinsmanit iu pat rrit mendja e la kombtaren e qe ku ka perfundu tash, analist televizorit

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Wed, 30 Jun 2010 , 22:30

mas na e marrin van gaali ma :mrgreen:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Wed, 30 Jun 2010 , 22:43

GOLDIAN wrote:mas na e marrin van gaali ma :mrgreen:
pse nuk tpelqen a ? :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Wed, 30 Jun 2010 , 22:49

mu pa ma me pelqen
pa shv13 ka probleme me te :mrgreen:
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Fri, 02 Jul 2010 , 00:15

GOLDIAN wrote:mu pa ma me pelqen
pa shv13 ka probleme me te :mrgreen:
a jeni mire ma? :mrgreen: po cfare van galit...a doni me m ba t lig a si? kam ba tifozllek per interin n finale vec se jam kunder tij.
Nqs largohet low, i thona faleminders per ca ka ba, mu do t m kishte pelqy me vazhdu punen e lowit, thomas schaaf.
Se di si e keni mendimin ju.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 02 Jul 2010 , 00:29

Schaaf asht tranjer i rrespektum, vit per vit asht i suksesshem me Werderin, megjithate nuk e di se si mund te jet me kombetaren (apo me nji klub tjeter), nuk e di a asht i msum me ndrru ambjent. Edhe 1 gja tjeter, kam lexu sa asht autoritar shum, kjo asht mire, por nganjiher mund te krijojn konflikte me futbollistat, te Werderi i ka tan klubin per vedi, por ne kombetare ba me pas konflikte me futbollsitat edhe mund tia bajn pucin.

Tranjeri nR.1 per momentin asht Magath, qi me skuadra jopretendente arriti ne 2 vitet e fundit me dal kampion e nenkapion.

Edhe Kloppi do tme kishte pelqy per tranjer komtaret.

Ishaal nuk po e kthejn prap Klinsmanin, pak ia kam frigen. Me vu Sammer do kishte ken rrezik.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 02 Jul 2010 , 02:17

e tha mire mani punen e shafit dhe une skam ca shtoj ma shume
per magathin dhe une do e kisha qejf por kam frike se ky austriaku miliarder i redbullit tapo e merr mas dy vjetesh te red bull leipzig qe mos u gabosha kete vit lun ne te lige te 4

edhe gjenerali otto kishte ken kandidatur jo e keqe
por shume analista permendin emrin e mathias sammerit si zevendes i löwit
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Fri, 02 Jul 2010 , 09:04

Me portokalin, Van Galin ngelim pa europian ose pa botnor...
Se me kombtaren ka dhon prova ai shejton :roll: :mrgreen:Schaf ka nja 10 vite tek Werderi. Kshu mka pelqy gjithmone por duhet me pas parasysh se ka trainera klubesh ene trainera nacionalesh. Per me drejtu i klub eshte me e lehte por me nacionale eshte me e veshtire. Ke me pak kontakte, me pak grumbullime dhe duhet qe te ruash nje hamroni ndermjet gruoit po ashtu dhe raportin trainer-lojtar.

Gjermania ka shume emra. Po Sammer vallaj nuk me duket noj gjetje e zgjuar. Di qe kla pas Dortmundin tashi nuk e di cfare ben.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Fri, 02 Jul 2010 , 15:28

Man in Redblue wrote:Schaaf asht tranjer i rrespektum, vit per vit asht i suksesshem me Werderin, megjithate nuk e di se si mund te jet me kombetaren (apo me nji klub tjeter), nuk e di a asht i msum me ndrru ambjent. Edhe 1 gja tjeter, kam lexu sa asht autoritar shum, kjo asht mire, por nganjiher mund te krijojn konflikte me futbollistat, te Werderi i ka tan klubin per vedi, por ne kombetare ba me pas konflikte me futbollsitat edhe mund tia bajn pucin.

Tranjeri nR.1 per momentin asht Magath, qi me skuadra jopretendente arriti ne 2 vitet e fundit me dal kampion e nenkapion.

Edhe Kloppi do tme kishte pelqy per tranjer komtaret.

Ishaal nuk po e kthejn prap Klinsmanin, pak ia kam frigen. Me vu Sammer do kishte ken rrezik.

juve iu duhet guds hiding

ai zgjidh problemet

do ishte shum i mire nese do ta kishit ne kombetare si tranier

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 02 Jul 2010 , 17:56

cil probleme ka komtarja gjermane?
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sat, 03 Jul 2010 , 17:59

0-4


thjesht mrekulli gjermane

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sat, 03 Jul 2010 , 18:00

Cfar krenariet


Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 03 Jul 2010 , 18:06

une sdu qe keta me lujt gjysfinalen hic ma
vari lesht
4-1 anglise
4-0 argjentines
ozot o zot
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 03 Jul 2010 , 18:11

Image
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 03 Jul 2010 , 19:01

Image
i perjashtuar

Post Reply