DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Thu, 08 Jul 2010 , 22:25

sipas gazetave sot thuhet se bajerni ka ble mrojtesin hollandez gregory der wiel
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Fri, 09 Jul 2010 , 08:42

GOLDIAN wrote:sipas gazetave sot thuhet se bajerni ka ble mrojtesin hollandez gregory der wiel
Mosha e lojtarit eshte 3 shkurt 1988 (22 vjec)
Ka lujt kater sezone me Ajaksin

Sezonin 2008-2009 ka dal talenti i vitit tek klubi i Ajaksit
Sezonin 2009-2010 ka dal talenti i vitit ne Hollande

Per ndeshjet e boterorit nuk e kam shume parasysh por gjithsesi duket blerje e mire.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 09:09

Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:sipas gazetave sot thuhet se bajerni ka ble mrojtesin hollandez gregory der wiel
Mosha e lojtarit eshte 3 shkurt 1988 (22 vjec)
Ka lujt kater sezone me Ajaksin

Sezonin 2008-2009 ka dal talenti i vitit tek klubi i Ajaksit
Sezonin 2009-2010 ka dal talenti i vitit ne Hollande

Per ndeshjet e boterorit nuk e kam shume parasysh por gjithsesi duket blerje e mire.
Asht talenti i ri i hollandes , dhe asht i forte si barezi i italise

ket botnore a permend shum

me uruguajin nuk ka lujt per arsyje kartonash .
me brazilin ka shkelqy

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 09 Jul 2010 , 11:06

mu me ka pelqy ne ndeshjen me brazilin
jo nej shkelqim i madh si thot pjalmi se vec hollandez te jete se tan shkelqejne por
ishte shume iforte ne dyluftime (du me e pa ndaj spanjes taman)dhe bate pak gabime
shuma eshte e madhe 17 milion euro

me ket du me than van gaalit po i plotesohet cdo deshire e shpresoj ta fitojme championsin
kur kujtoj gjeneral oton qe vec prej bundesliget kishte drejt me ble me vjen me qa
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Edmond-Cela » Fri, 09 Jul 2010 , 18:01

je tu ba me dek para kohet ma goldi ty te hupt zoti ma mire.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 11 Oct 2010 , 09:16

Germany 3 - Turkey 0

COK XHYZEL :mrgreen: :mrgreen:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Mon, 11 Oct 2010 , 17:01

gregory der wiel asht nder talentat ma te medhenj qe hollanda ka pas nder vite,dhe ne botnore u thoshte ,se asht nder 3 ose 4 mbrojtesat ma te mire ne bote

Po me vjen mire per bajernin

Ka ble mbrojtesin ,qe ma vone do i mbledhin frutin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Mon, 11 Oct 2010 , 17:03

GOLDIAN wrote:mu me ka pelqy ne ndeshjen me brazilin
jo nej shkelqim i madh si thot pjalmi se vec hollandez te jete se tan shkelqejne por
ishte shume iforte ne dyluftime (du me e pa ndaj spanjes taman)dhe bate pak gabime
shuma eshte e madhe 17 milion euro

me ket du me than van gaalit po i plotesohet cdo deshire e shpresoj ta fitojme championsin
kur kujtoj gjeneral oton qe vec prej bundesliget kishte drejt me ble me vjen me qa

Goldi

A te kujtohet huntelar te milani qe nuk e fuste leonardo

tashti ne gjermani asht nder 3 sulmusat ma te mire ne bundeslige ,dhe ne mos gabosha asht i pari :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Tue, 12 Oct 2010 , 08:35

huntelari gjys goli ka bo me shalken deri tani... :mrgreen:

masanej mos na e prish temen e deutschave me kshu lloj guackash :mrgreen:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Tue, 12 Oct 2010 , 16:30

Ledi1920 wrote:huntelari gjys goli ka bo me shalken deri tani... :mrgreen:

masanej mos na e prish temen e deutschave me kshu lloj guackash :mrgreen:
Ledi

Na bjer goleshenusat ma te mire ne bundeslige po pate mundesi :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Tue, 12 Oct 2010 , 22:40

Ledi1920 wrote: masanej mos na e prish temen e deutschave me kshu lloj guackash :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Wed, 13 Oct 2010 , 17:46

Man in Redblue wrote:
Ledi1920 wrote: masanej mos na e prish temen e deutschave me kshu lloj guackash :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Meqe mani po qesh per fjalet e ledit ,atehere po e tham edhe dicka tjeter .

Nuk ka si te prishet tema ,kut deutchlands clubs ,vendosin qe roben te jete lojtari ma i mire ,qe do te thote

vjen nje hollandez ,dhe bahet lojtari ma i mire ne doutch clubs :D

asht njisoj si me ken qershia mbi torte :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Thu, 14 Oct 2010 , 08:53

ndryshon robeni nga huntelari...
mgjth robenin spo e shofim, duhet me i dhon ca vitamina se spo i majn koskat :mrgreen:

Per Gus Hidingun kishe noj llaf te mire me thone :mrgreen: :mrgreen:
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Thu, 14 Oct 2010 , 11:30

Ledi1920 wrote:

Per Gus Hidingun kishe noj llaf te mire me thone :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Mos ma merr per keq pjalmo por prap po mvjen me tvertet me qesh , ledi i ke tforta do pergjigje :mrgreen:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Thu, 14 Oct 2010 , 16:21

http://www.bundesliga.de/en/liga/scorer/

Listen e golshenusve ne gjermani e kryeson papis Demba Cisse i Freiburgut me 7 gola.
Huntelari ka 4 gola dhe reindet i 6 me tete futbolliste te tjere.


(tek faqja shtyp shigjeten goals qe te renditen vetem sipas glave se faqja i ka rendit ne baze te golave dhe asistet bashke)
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Thu, 14 Oct 2010 , 18:00

Ledi1920 wrote:ndryshon robeni nga huntelari...
mgjth robenin spo e shofim, duhet me i dhon ca vitamina se spo i majn koskat :mrgreen:

Per Gus Hidingun kishe noj llaf te mire me thone :mrgreen: :mrgreen:
huntelari nuk i afrohet robenit ,per arsyjen se nuk e ka hala eksperiencen e tij :D

Edhe vjet nuk e pa per 4 muaje,por ama doli lojtari ma i mire ne bundeslige :D qe do te thote ma i miri i gjermaneve mrend ne bundeslige ,qe ma shkurt do te thote

erdhi nje hollandez ,dhe doli lojtari ma i mire ne gjermani ,por nuk mbaron ketu pasi

ne `12 muaj qe ka viti ,5 muaj ishte i vrame ,dhe me vetem 7 muaj pune del lojtari ma i mire ne gjermani

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Thu, 14 Oct 2010 , 18:03

Man in Redblue wrote:
Ledi1920 wrote:

Per Gus Hidingun kishe noj llaf te mire me thone :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Mos ma merr per keq pjalmo por prap po mvjen me tvertet me qesh , ledi i ke tforta do pergjigje :mrgreen:
man ,nuk ka problem ma naqe me qesh :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Thu, 14 Oct 2010 , 18:04

Ledi1920 wrote:http://www.bundesliga.de/en/liga/scorer/

Listen e golshenusve ne gjermani e kryeson papis Demba Cisse i Freiburgut me 7 gola.
Huntelari ka 4 gola dhe reindet i 6 me tete futbolliste te tjere.


(tek faqja shtyp shigjeten goals qe te renditen vetem sipas glave se faqja i ka rendit ne baze te golave dhe asistet bashke)
Ledi

nuk e kam than veq ne kampionat gjerman naqe

Po pate mundesi na gjej edhe golat qe ka ba ne kupa

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Fri, 15 Oct 2010 , 13:12

fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:ndryshon robeni nga huntelari...
mgjth robenin spo e shofim, duhet me i dhon ca vitamina se spo i majn koskat :mrgreen:

Per Gus Hidingun kishe noj llaf te mire me thone :mrgreen: :mrgreen:
huntelari nuk i afrohet robenit ,per arsyjen se nuk e ka hala eksperiencen e tij :D

Edhe vjet nuk e pa per 4 muaje,por ama doli lojtari ma i mire ne bundeslige :D qe do te thote ma i miri i gjermaneve mrend ne bundeslige ,qe ma shkurt do te thote

erdhi nje hollandez ,dhe doli lojtari ma i mire ne gjermani ,por nuk mbaron ketu pasi

ne `12 muaj qe ka viti ,5 muaj ishte i vrame ,dhe me vetem 7 muaj pune del lojtari ma i mire ne gjermani

Huntelari per mu eshte isoj me Bogdanin mer shok edhe vete karriera e tij e tregon...
E perzuni Reali, e perzuni Milani dhe e mori Shalke...

Ka pas dhe Hollandez te tjere qe kane dal lojtaret me te mire ne gjermani,(makay psh) ashtu sic ka pas ne francez, arab, gjermon, etj. Kjo sdo me thone gjo...

Ne finale boterori me duket se Robeni te zhgenjeu pak... :mrgreen: :mrgreen:
Last edited by Ledi1920 on Fri, 15 Oct 2010 , 13:15, edited 1 time in total.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Fri, 15 Oct 2010 , 13:15

fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:huntelari gjys goli ka bo me shalken deri tani... :mrgreen:

masanej mos na e prish temen e deutschave me kshu lloj guackash :mrgreen:
Ledi

Na bjer goleshenusat ma te mire ne bundeslige po pate mundesi :D

ti pruna pra...
ti bo pytje koncize dhe masnej thu nuk thashe vetem ne kampionatin gjermon...

ehuuuuu...
Image

Post Reply