DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Nov 2010 , 21:20

thash per lezet po bi do foto nga kryesuesit momental te Bundesliges, nji prej klubeve legjende te futbollit gjerman dhe nji prej skuadrave ma te preferume tmija (mgjs une tana gjermanet i kam nqejf :D ), Borussia Dortmund.

Stadiumi dhe tifozeria e Dortmundit mkan pelqy gjithmone, ajo tribuna madheshtore, gjithmone e mushun plot, duket si nji mal i verdhe...


Image


Image


Image

Image

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 12 Nov 2010 , 22:38

edhe sonte jan 80700 ne stadium
plot e perplot
a shkojme iher man
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Nov 2010 , 23:19

eh vec mos u basha naiher me pare mor Gold se pa shku ncdo stadium tmadh te europes nuk e la...

Mu stadiumi dhe tifozeria e Dortmundit dhe e Shalkes me impresionojn ne menyre tvecante (kuptohet edhe e ajo e Bayernit), si klub kam emocione edhe per Leverkusenin, ai sezoni kur me Ballack, Lucio, Berbatov, Schneider paten dal ne finale tChampions Liges ka ken i mrekullueshem

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 12 Nov 2010 , 23:34

kur po bahesh me pare pra se une jam tu prit me te marr nej lek borxh :lol:
ke drejte po une tham edhe frankfurti kaiserslauterni e nurnbergu fansat kane nje koreografi fantastike
ne pergjithesi bundesliga keto sezonet e fundit po arrin rekorde nga ana e nr te tifozave e ne cdo stadium do jete bukur me ken

borusia fitoi prap sot me hamburgun mendoj a ne rruge te mare
ishalla bajerni spo ban nej marri te dielen me nurnbergun mas me fitu
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Nov 2010 , 23:44

Me kyt fitore Borusia ka 15 pike !!!!!!!! (1 ndeshje ma shume) se sa Bayerni....s'e maj mend naiher qi Bayerni me pas pas gjysen e pikeve te kryesuesve.

Kloppi po difton prej ndeshjes ne ndeshje se asht tranjer shum i talentum, nji ekip me futbollista pa emra e ka konsolidu ne te tana repartet. Nqs ik Löwi Kloppin do ta kisha dasht tranjer tkomtares.

Shpresoj qi neser Mainzi te dalin prej mini-krizet se edhe ata kan diftu ne kyt sezon futboll shum tbukur

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by vvvllaznia » Sat, 13 Nov 2010 , 21:01

Ju qe jeni ne Gjermani apo Austri e ndjekni ma shume se une bundesligen dhe i dini da gjana ma mire se une.desha me dite qa mendoni per Marco Reus e Sidney Sam qe mu me duken dy talenta te mbrekullushem por Low nuk i paska thirre.
Per mendimin tem ne kampionatin e ardhshem Europian Gjermania e ka me e mbulu diferencen qe ka me Spanjen e ka me ken favorit bashk me Spanjen natyrisht

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 14 Nov 2010 , 16:45

gjermania po ka vertet shume talenta edhe duket qe te ardhmen e ka te sigurte
biles low vet po kontakton me gjermano-turket toprak te freiburgut dhe ekici te nurnbergut ti afroje ne komtare
sa per dyshen reus sam
sam ka qene me u19 pastaj me sa di une u demtu dhe nuk arriti me dal me sukses te u21
vjet shkelqeu tek kaiserslautern ne ligen 2 dhe sivjet po ben nje sezon relativisht te mire ne leverkusen
analistet e pelqejne shume
une skam degju qe low do e afroje
per reus eshte futbollist mjaft i mire aq me teper qekur iku marin nga glandbach doli dhe me ne pah
te shofim si do e mbylli kete sezon ai dhe skuadra e tij qe rrezikon renien
te borusia glandbach eshte dhe nje i ir tjeter hermann qe mu me pelqen shume
per ndeshjen e 17 nentorit jane te thirru vetem groskreut e gotze te borusias
dhe holtby e schurle te mainz
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 14 Nov 2010 , 22:23

Löwi thirri 4 lojtar te ri, ma shum nuk mundet me thirr periher, por ma merr mendja se shum shpejt do ti vijn rradha edhe Sidney Sam-it me shoke.

Per mendimin tem Gjermania ka momentalisht "prumjet" ma te mdhaja ne Europe per sa i perket futbollistave te ri. Kjo nuk vjen rastesisht per asht frut i politikes konsekuente te federates gjermane per me investu dhe mbeshtet futbollin e moshave dhe te rijve, qysh mas deshtimit qe pat pas komtarja gjermane kur nuk kishte zevendesuesa te denje per brezin e vjeter me Klinsman, Bierhof, Matheus etj (Deshtimi ne Europianin e 2004).

Poashtu merite te vecante ka Löwi, jo vetem sepse mbeshtet dhe beson te futbollistat e rij, por edhe se interesohet vazhdimisht per integrimin e futbollistatve me origjine jogjermane ne komtare. Kam lexu psh nji artikull ku flitej per Altintopin dhe Özilin. Altintopi thoshte qi komtarja gjermane nuk asht interesu kurr per mu, kurse Özili thote qi Gjermania mka kerku qysh ne ekipet e moshave me ngulm deri te komtarja e te rritunve prandaj nuk kam pas asiher dyshim qe me ndrru komtare. Mbani pershtypje edhe nji deklarate e Löwit qe dote me ba takim me gjermano-turkun Toprak te Freiburgut dhe me diskutu per te mbi planet dhe persepketivat e tij dhe te komtares gjermane (sa per kujtim: Shkelqesia e tij, Aria Han nuk pat denju me shku me fol iher personalisht me Mavrajn. )


nfund: vvvllaznia per me iu pergjigj pytjes tande:
Sidney Samin e kam pa e mka pelqy, mgjs duhet me fitu ma shum konstance ne lojen e tij kurse at tjetrin e njof pak per me dhan nji vleresim.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Wed, 17 Nov 2010 , 17:24

Man in Redblue wrote:eh vec mos u basha naiher me pare mor Gold se pa shku ncdo stadium tmadh te europes nuk e la...

Mu stadiumi dhe tifozeria e Dortmundit dhe e Shalkes me impresionojn ne menyre tvecante (kuptohet edhe e ajo e Bayernit), si klub kam emocione edhe per Leverkusenin, ai sezoni kur me Ballack, Lucio, Berbatov, Schneider paten dal ne finale tChampions Liges ka ken i mrekullueshem

Ai ka qen sezon fantastik per ta vetem se nuk paten fat...
Humben si finalen e championsit, si kupen e gjermanise dhe ne javet e fundit humben dhe bundesligen.

Mgjth ne champions me kan dhon emocione te papame. Maj men qe Arsenalin e qerun qe ne grup. Maj men qe dhe Juven e rrafen mrena ne grup(atere kishte dy grupe) Liverpulin dhe Manchesterin i munden rruges. Me Liverpulin mos gaboj 4-2 ne leverkusen ka qen neshje e papame. Edhe neshje ne Old traford 2-2 ka qene goxha neshje.

Pervec ato qe ke permen me pelqente tej mase dhe Ze Roberto me Basturkun. Krahun i bonin zbor qe te dy. Ngaqe ishin te dy te shpejt e teknik. Edhe nji argjentinas Placente edhe ai ska qen i keq. BErbatovi ne ate kohe me teper lute si zevendesues. Pasi qe Neuville titullar.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Wed, 17 Nov 2010 , 21:19

kerkoj falje asht thirr schmelzer e jo grosskreutz
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 19 Nov 2010 , 02:30

UUUU mor Led ca mi ke kujtu edhe her: Bastürku ka ken i mrekullushem, ka pas cfar tekniket; Edhe Placente mka pa pelqy shum ne mbrotje. Ne mos u gabofsha ne kyt periudhe ka pa lujt edhe Ramelow.
Sidomos ajo fitorja me Liverpoolin mka met nmendje.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Nov 2010 , 22:53

ne dimer flitet se do vijne domenico criscito nga genoa tek bayern
a ka kush nej info per te
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Nov 2010 , 23:26

GOLDIAN wrote:ne dimer flitet se do vijne domenico criscito nga genoa tek bayern
a ka kush nej info per te

pse dojn me e ble kyt kot, a e kan at Florenc Kerrin :?: :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Nov 2010 , 23:58

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:ne dimer flitet se do vijne domenico criscito nga genoa tek bayern
a ka kush nej info per te

pse dojn me e ble kyt kot, a e kan at Florenc Kerrin :?: :D
e kan huazu florenzin ne qipro
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Tue, 23 Nov 2010 , 00:57

ateher po i baka shoqni Geri Malajt aty

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Tue, 23 Nov 2010 , 00:58

Man in Redblue wrote:ateher po i baka shoqni Geri Malajt aty
edhe pak edhe e bajme nje ekip albania ne ligen e pare te qipros
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Tue, 23 Nov 2010 , 09:06

GOLDIAN wrote:ne dimer flitet se do vijne domenico criscito nga genoa tek bayern
a ka kush nej info per te


disa neshje qe mka qellu me i pa genoas nuk eshte lojtar i keq...
eshte i ri me duket 23 vjec, i kohe ishte dhe tek juvja qe e ka lon borxh tek genoa. Tani me duket se e kan thrrit dhe ne kombetaren italiane.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 26 Nov 2010 , 22:10

te bajerni po plas keqas
sipas rumeniges nese bajern smerr minimumi 10 pike ne 4 ndeshjet e mbetura do largohet trajneri dhe do merren masa ndaj lojtareve

ishalla fitojne neser se vertet nuk do jete mire te behen ndryshime tani mendoj une
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Fri, 26 Nov 2010 , 22:16

mos u shqeteso hic ti, a shef Van Gaalin qi sapo deklaroi, se asht krenar se te Bayerni po bahet nji pune fantastike....

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 27 Nov 2010 , 21:39

urime fitoren e bayernit sot
man a ke nej ide ca po ndodh me schalken e stutgart
i perjashtuar

Post Reply