DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by jeti » Thu, 15 Oct 2009 , 20:32

Per mendimin tem e ardhmja e mbrojtjes Gjermane asht Mats Hummels i Borusias, asht heret per me fol se asht i ri, por nga menyra se si let ngjason shume me Sammer e matheus.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Fri, 16 Oct 2009 , 08:03

edhe une e shoh ne ngritje nga ndeshja ne ndeshje humelsin biles shfaqet dhe si golashenus
se kuptoj si bayerni e shiti :evil:
i perjashtuar

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by jeti » Fri, 16 Oct 2009 , 08:28

ska gja se bayerni ka mullerin e ri, e nuk e len pa gola. Hummels ma mire qe iku nga bayerni, se bayerni ka veti qe i djeg futbollistat e ri, si puna e Podolskit qe i coj dam nja 3 vite kot me bayernin.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Fri, 16 Oct 2009 , 23:18

jeti wrote:ska gja se bayerni ka mullerin e ri, e nuk e len pa gola. Hummels ma mire qe iku nga bayerni, se bayerni ka veti qe i djeg futbollistat e ri, si puna e Podolskit qe i coj dam nja 3 vite kot me bayernin.
si puna guererros,trochowskit etj...por ata u tregun te zgjut nejten vec i sezon...
Mario Gomes eshte skandal...gjith ato lek dom
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by jeti » Sat, 17 Oct 2009 , 08:09

Ledi1920 wrote:
jeti wrote:ska gja se bayerni ka mullerin e ri, e nuk e len pa gola. Hummels ma mire qe iku nga bayerni, se bayerni ka veti qe i djeg futbollistat e ri, si puna e Podolskit qe i coj dam nja 3 vite kot me bayernin.
si puna guererros,trochowskit etj...por ata u tregun te zgjut nejten vec i sezon...
Mario Gomes eshte skandal...gjith ato lek dom
Ke te drejte naqe se "Moti i mire shifet qysh nadje", Podolski u tregu kakareq se kur nuk te ec ne 6 mujt e para asht kot ai muhabet, ai nuk asht se asht portier e duhet me prit nja 5 vjet deri sa ti vijne rradha.

2 futbollistat qe kam ma shume antipati me Gjermanine jane Gomes dhe Kuranji.
Bajerni asht kthy akip qe bledh shakrapat e evropse se ato te rejat fringo e merr Reali me Barcen.
Vitin tjeter Riberi ik te reali.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Sun, 18 Oct 2009 , 16:34

jeti wrote:
Ledi1920 wrote:
jeti wrote:ska gja se bayerni ka mullerin e ri, e nuk e len pa gola. Hummels ma mire qe iku nga bayerni, se bayerni ka veti qe i djeg futbollistat e ri, si puna e Podolskit qe i coj dam nja 3 vite kot me bayernin.
si puna guererros,trochowskit etj...por ata u tregun te zgjut nejten vec i sezon...
Mario Gomes eshte skandal...gjith ato lek dom
Ke te drejte naqe se "Moti i mire shifet qysh nadje", Podolski u tregu kakareq se kur nuk te ec ne 6 mujt e para asht kot ai muhabet, ai nuk asht se asht portier e duhet me prit nja 5 vjet deri sa ti vijne rradha.

2 futbollistat qe kam ma shume antipati me Gjermanine jane Gomes dhe Kuranji.
Bajerni asht kthy akip qe bledh shakrapat e evropse se ato te rejat fringo e merr Reali me Barcen.
Vitin tjeter Riberi ik te reali.

Me ket gomes e kan dhi fare...gjithe ato lek per ate far lojtari...Ai eshte lojtar qe se perballon presionin ,as me kombetaren as me bayernin ska bere asgje, ka lujt mire vetem me shtutgaritin qe kerkesa e llogarise ne krahasim me bayernin eshte e madhe dhe domosdo ska aq shume presion mbi shpine.

Per punen e Podolskit me habit fakti se me bayernin nuk u shifte me sy kurse me kombetaren perhere loja e tij rritet ndjeshem...

Kuranji,Azamoagh...no comment :mrgreen:


Nqs Riberi shkon tek reali duhet patjeter te bojn blerje cilseore.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 18 Oct 2009 , 17:35

breno do huazohet ne dhjetor kjo eshte fiks sipas höeness
ka mundesi qe te largohet dhe sosa
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Tue, 20 Oct 2009 , 17:29

GOLDIAN wrote:breno do huazohet ne dhjetor kjo eshte fiks sipas höeness
ka mundesi qe te largohet dhe sosa

ky Hönnes e bani Bayernin si Vllaznia...nuk merret gja vesht kush shkon e kush vjen...pa pa gjynah qe klubi i vetem gjerman qe nga ana financiare mund ta perballojn champions ligen po e djeg vetin me transferime komplet te gabume


Cfaj ka Gomez???? Pse shkon e blen Bayerni kaq shume sulmusa ???? Gzohem qe te pakten Müller asht ne form.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 27 Mar 2010 , 14:19

pas demtimit marcell jansen i hsv ish lojtar i bayernit i thote lamtumir boterit
nje lajme shume negativ
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 12 Apr 2010 , 14:38

Nuk e di po mu ai Kisling i Leverkusenit me pelqen shume ,ka kontroll te mire te topit edhe shenon gola. Per mu ai duhet patjeter ne kombetare mbase dhe titullar.
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jun 2010 , 17:54

Image

Deutschlaaaand Deutschlaaand

Deutschlaaaand Deutschlaaand
Deutschlaaaand Deutschlaaand

Deutschlaaaand Deutschlaaand
Deutschlaaaand Deutschlaaand

Deutschlaaaand Deutschlaaand

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jun 2010 , 17:56

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 27 Jun 2010 , 18:06

tlumshin durt per fotot man
e urime tanve
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jun 2010 , 18:19

Urime fitoren tan tifozave gjerman...jena NJISHA e i kena deutschat NJISHA oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Sun, 27 Jun 2010 , 18:25

urime djema, ishalla vazhdojme ishtu...goli i lampard ishte i rregullt po ata po sulmoshin boll edhe n pjese te dyte..ama si gjithmone njashtu e kane zakon, topa te gjate e yja kale...na me 2 kundersulme te ithta i futme 2 petllat...ai mbiemni MULLER terhek gola :lol:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jun 2010 , 18:26

eh mor shv13 ai ka ken gol kallep, po vec i ka xan nama anglezt mas kaq shum vitesh per at titullin e vjedhun

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Sun, 27 Jun 2010 , 18:57

urime cuna
fitorja me anglezt te kenaq shume dhe ka shije te vecante

per golin e rregullt te anglezve-zoti vonon por nuk harron :mrgreen:
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 27 Jun 2010 , 19:04

tash kisha dasht ne gjysfinale me i ba gol Klose argjentins me dor ne minuta shtes :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 27 Jun 2010 , 23:11

me argjentinen do jete ndeshje e veshtire
te gjithe do perqendrohen te messi e kjo do i leje me shume hapsire te tjerve
shpresoj qe deutchat te jen 100% ne forme
dhe neuer te mos bajne gabime
te shofim mezi po pres
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Mon, 28 Jun 2010 , 00:24

argjentina ka ba paraqitjen ma te mire deri tash ne botnor- do thosha un- dhe ka ne perbamjen e vet ma shum yje se cdo skuader

megjithate halli jem nuk asht forca e argjentines, por forma e gjermanise: kunder australise e anglis kan lujt mrekullueshem, kunder Ganes e Serbis nuk me kan peqy, jo se nuk kan arrit rezultatin, edhe me 10 vet e kan dominu Serbine, por problemi, nuk me ka pelqy mnyra e lojes, skan pas ndonji koncept te qart taktik,

Löwi duhet patjeter me surprizu kundershtart me ndonji risi taktike, ndryshe asht shum e veshtir kunder Argjentines, sidomos kur dihet se si funsionon loja gjermane


jam i bindun se gjermant ne dit te mir i rrahin argjentinasit, ate dy golat e fundit kunder anglis sot ishin uragan i vertet, me ty knaq syni me e pa cfar kundersulmit, cfar shpejtsiet, agresivitetit e perqendrimit

Post Reply