Page 230 of 230

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 24 Nov 2015 , 15:19
by futbollist
Shpresat qe me u ba nji ndryshim duken te vogla e ma te vogla.Ramja nga kategoria sa duket po bahet realitet avash avash:/

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sun, 06 Dec 2015 , 22:38
by Admin
Ma keq ska ku bahet, humbje mas humbjet edhe asnji levizje prej Keshillit Bashkiak si edhe prej Kryetares tone te dashtun !!
Ma ne fund kane zgjedh edhe keshillin e administimit te Vllaznise, ishalla i mushet mendje me fillu me punu per Vllaznine....

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 15 Dec 2015 , 23:23
by Edmond-Cela
une nuk arrij me e kuptu cila asht puna e keshillit te administimit. dhe pse duhet te jet 5 veta

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 15 Dec 2015 , 23:28
by Admin
Ne teori Kshilli i administrimit asht aj qe duhet me u marr me gjithcka.
Harton bilancin, kontrollon investimet, vendos per administratorin, vendos per anen ekonomike si edhe per stafin drejtus.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Sun, 10 Jan 2016 , 14:17
by Admin
Me vitin e ri sikur disa gjana po sistemohen.
Asht zgjidh tranjeri i ri Cungu si edhe administratori i ri Astrit Gjyrezi.
Gjithashtu jane marre garancit nga Bashkia per me u akurdu sa ma pare buxheti per Vllaznine. Flitet qe do te akordohen 800 milion leke te vjetra per komplet vitin 2016. Te shofim se sa jane te verteta edhe ishalla menaxhimi bahet sic duhet.

Me vjen mire qe asht zgjedh Cungu si tranjer e jam i bindun se ka me punu sic duhet. Paska zgjedh edhe si zv. tranjer Aleksander Mazdar si edhe Avenir Danin.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 11 Jan 2016 , 15:38
by futbollist
Boll qe asht pastru bordi drejtues tesh te pakten kane ardhe njerez ma pergjegjes ne skuader. Uroj qe te kena fat me Cungun dhe te krijohet nji skuader ma kompakte. Me kyt merkato qe po ndodh shoh qe dhe skuadrat tjera konkurrente ne fund te tabeles jane tu ba merkato e po nuk i dhame vedit itesh rrezikojme shume me ra prej kategoriet mandej.
Shpresoj te rikthehet nje fryme optimizmit ne skuader dhe deshire me lujt dhe me fitu.
Duhet ta nisim kyt vit mbare....Shume shpejt na pret dhe nje stadium i ri ne Shkoder dhe spektatori ka me kene prezent aty kur te bahet hapja e stadiumit, te pakten mos jena te fundit ne tabele kur te ndodhin kjo gja :roll:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 11 Jan 2016 , 15:39
by futbollist
Degjova dhe qe Tafili do rikthehet ne Shkoder sepse nuk ka pase hapsine te Partizani. Ishalla kena dhe ndonje tjeter qe na rikthehet. Vllaznia ka nevoje per tane lojtaret shkodrane qe lozin ne skuadra tjera.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Thu, 14 Jan 2016 , 15:39
by Admin
Tafili kishte kene perforcim i mire, ishalla bahet ndonji gja.

Nderkohe ekipi ka fillu fazen pergatitore ne Ulqin. Sot me duket se kane nji ndeshje miqesore kunder Beslidhjes, ishalla kane me u paraqit mire.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Thu, 14 Jan 2016 , 20:23
by Admin
Ndeshja kunder Beslidhjes ka perfundu ne barazim 1-1. Autor i golit per Vllaznine asht Maksuti.
Miran Maksuti ka ardh ne prove nga ekipi i Shkupit. Nderkohe ne mrojtje asht provu edhe nji boshnjak.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Thu, 14 Jan 2016 , 21:26
by futbollist
Ishalla arrihet marrveshje me ndonje lojtare te mire se na duhen por prap asht pak e veshtire me terheq te mire kur je ne fund te tabeles...vijne kryesisht ato qe sjane pranu ose kane nxeh stolat ne skuadra tjera :roll: Kam nji shprese qe Cungu ka me arrite me ja terheq mendjen ndonje lojtarit te Lacit se kane disa elementa te mire qe do na kishin kry pune.

Vllaznia kishte me lujte dhe nji miqsore ne Ulqin me Kuksin.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 18 Jan 2016 , 13:41
by vvvllaznia
Pa per Kalajen a ka kush info??? a e kaloi proven tek Pescara apo jo??? Shume lojtar shqiptar kan fillu me u provu ne Itali, dmth qe profesionizmi ka fillu me ec perpara. Per Sherrin me duket se nuk e ka kalu proven megjithese Roma asht skuader boterore

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 18 Jan 2016 , 22:35
by futbollist
Dy gjana jane o asht rrite niveli i futbollit ne shqipni ose ka ra niveli ne itali :mrgreen: ,,,,faktikisht me te dyja opinionet jam dakort por nuk e di sa bindse per me fole per kto lojtaret tone :mrgreen:

Shume lojtare po perfliten por pa dhane OK Cungu nuk bahet gja. Personalisht jam shum i gzum qe e ka kape ne dore skuadren nje perosn profesional e nuk fute do ke do. 5 lojtare malazez e serb qe kishin ardhe me u provu i kishte cu ne shpi tyne se skishin sy per cabe. Ai Meto e kam ndi edhe une Admin qe ka ike nga Laci...ishalla po arrin me e bind Cungu se edhe Flamurtari e ka pase ma perpara gjithca mund te ndodhin.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Mon, 18 Jan 2016 , 23:50
by Admin
Pak ka ra niveli i futbollit ne Itali, por ka ana tjeter, kombetarja me ne kry De Biasin si edhe pak Skenderbeu tu marr pjese ne Europa Lige i ka dhane ma shume vizibilitet lojtarve shqiptar.

Duhet sesban me afru ndonji lojtar tjeter, sidomos per sulmin se nuk kena asnji lojtar me peshe ne sulm.
Nderkohe sot Vllaznia ka fitu 2-0 kunder Decic. Autor te golave Shtubina e Arbri.

Flamurtari qe ka ba merkato te fuqishme, asht denu prej FIFA me 3 pike.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 19 Jan 2016 , 09:32
by vvvllaznia
Qysh para tre kater viteve thosha qe duhet me hedh syt ne Kosove sepse lojtaret qe rriten aty nuk kan shume perspektive me u rrit profesionalisht, nuk ka shume menagjer dhe vezhgusa qe mund te ndjekin lojtaret keshtu qe ka talente te pazbulum. Nje malazez apo serb i forte nuk vjen ne Shqiperi por shkon ne Zvicerr Austri, ato ma te miret normalisht ne kampionatet ma te mira europiane. Sot ka fillu bumi i lojtarve nga Kosova e per fat te keq ne po mesim me bisht ne goje sepse kena ra shume nga niveli. Por do te kisha thane qe lojtar si Rashica, Rrahmani, Latifi etj etj dikush i ka rrit keshtu qe mund te hedhim syt edhe nga tranjert qe besoj jane ma te pergaditun se tanet qe shpesh jane edhe pianeca.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 07 Jun 2016 , 12:25
by Admin
Me vjen mire qe edhe per sezonin e ardhshem Cungu e komplet stafi teknik i Vllaznise asht konfirmu.
Drejtusit kane fillu bisedimet me disa prej lojtarve aktual. Me aq sa lexova sot paskan fol me Arbrin e Cicmil. Personalisht jam shume i gzum nqs keto 2 lojtare kane me ba pjese te Vllaznia sezonin e ardhshem.

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Posted: Tue, 02 Aug 2016 , 18:05
by futbollist
Besoj me kyt kolektiv edhe kete here nuk arrijme ma shume se mbesi i tabeles..per fat te keq. Cungu eshte njeriu i persosun per Vllaznine dhe asht shume i drejte,kyt gja e ka tregu shume mire, por per fat te keq krahas ekonomise te dobet te klubit jane dhe njerzit e poshtem ne klub qe i nderhyjne dita dites trajnerit per me fute lojtare me dale te Vllaznia A qe me mbushe xhepat e tyne. Per sa te jete situata kshu nuk kena me ba hajr.