Confederations Cup 2009

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Thu, 04 Jun 2009 , 01:10

Menoj se 2 kandidatat ma te mdhenj jane Spanja dhe Brazili. Supriz ka me ba Egjypti.
Vllaznia ne zemer
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Confederations Cup 2009

Post by Man in Redblue » Thu, 04 Jun 2009 , 17:36

Gjermani :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: sa tjet jeta :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Thu, 04 Jun 2009 , 21:29

23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Fri, 05 Jun 2009 , 01:29

Man in Redblue wrote:Gjermani :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: :losc: sa tjet jeta :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb: :fcgb:
gjermania dhe hollanda na kan fike naqe qe nuk jan ketu.

nuk ka lezet kampionati pa ta :evil: :evil: :evil: :evil:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Fri, 05 Jun 2009 , 01:33

Skodrinon wrote:23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).
mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Fri, 05 Jun 2009 , 05:48

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).
mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier
traineri ma i mire italian i tan historise asht sacchi. ka ba revolucion ne futbollin e tyne.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Fri, 05 Jun 2009 , 08:23

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).
mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier
italia ka rene goxha...
gjithmone mbas nje trofeu te rendesishem kan dash kohe me e mor veten...se fluturojn shpejt me pras ne by***
Lippi boni gabim qe i mori prap,se sfito gjo tjeter me.Ta kishte len si kampion kombetaren.Tani kur mos eci me rezultate kan per me e perzon si legen...se italion hesapi...


DEUTSCHLAND EUROPA POKAL MEISTER :wink:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Fri, 05 Jun 2009 , 23:59

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).
mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier
italia ka rene goxha...
gjithmone mbas nje trofeu te rendesishem kan dash kohe me e mor veten...se fluturojn shpejt me pras ne by***
Lippi boni gabim qe i mori prap,se sfito gjo tjeter me.Ta kishte len si kampion kombetaren.Tani kur mos eci me rezultate kan per me e perzon si legen...se italion hesapi...


DEUTSCHLAND EUROPA POKAL MEISTER :wink:
un mendoj se lkipi asht ma i miri.

siq e pame ne europian donadoni bani gabime trashanike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 00:02

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:23 lojtaret e Italise

Amelia (Palermo), Buffon (Juventus), De Sanctis (Galatasaray).

Cannavaro (Juventus), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Santon (Inter), Zambrotta (Milan).

Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Montolivo (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan).

Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Pepe (Udinese), Quagliarella (Napoli), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monaco).
mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier
traineri ma i mire italian i tan historise asht sacchi. ka ba revolucion ne futbollin e tyne.
ke shum te drejte .

edhe sacki asht tranieri ma i mire ne bote,por nese pyt sakin kush e bani tranierin ma te mire ne bote ,atehere o do te pergjigjej aj vete ose un.

vetem 3 hollandezet .

pra revulucioni ishin van basten gulit dhe rreikard

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 03:43

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote: mos te harrojm se edhe italia asht ujk i vjeter.

me pelqen shum tranieri lipi sepse asht tranieri ma i mire qe ka pas tan historia e italise dhe nuk vjen ma ky tranier
traineri ma i mire italian i tan historise asht sacchi. ka ba revolucion ne futbollin e tyne.
ke shum te drejte .

edhe sacki asht tranieri ma i mire ne bote,por nese pyt sakin kush e bani tranierin ma te mire ne bote ,atehere o do te pergjigjej aj vete ose un.

vetem 3 hollandezet .

pra revulucioni ishin van basten gulit dhe rreikard
e jo
se edhe kapello kishte tre hollandezt po nuk arriti me ba lojen qi bani sacchi.
ekipi i sacchit asht cilsu si ekipi ma i mire i tana kohnave per klube e i treti me fute edhe komtaret(mas brazilit 70 e hungarise 54)

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Jun 2009 , 12:18

na tifozat gjerman kena kampionatin europian u21 perpara
dona titullin kampion
lene confederation cup per keta te varferit :lol: :D
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 16:23

kapelo e mori shum vone naqe.

van basteni ishte i demtum e me te edhe reikard dhe gulit qe kan ndej nji pjese te madhe kohet pa lujt.

ne kohen e sackit 90 perqind te golave i bashin vetem hollandezt.

kapelo e mori shum vone ,atehere kur reikardi shkoj me ajaxin,atehere kur ajaxi pushtonte boten,atehere kur e bani milanin e kapelos me hanger bar 3 here rresht duke i marre edhe kupen e kampioneve .

pra kapelo e mori shum vone biles guliti shkoi me samdorien nese e mban mend ,van basteni la futbollit tu qa qa mjaft i ri dhe rreikardi u bqa pjese e ajaxit.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 16:37

shihe ketu qa ka kja fabio capello per van bastenin

http://www.youtube.com/watch?v=vVzSQuIt ... re=related

deshta sa me te than qe kakaja ka ken mut ne krahesim me van bastenin dhe nuk i shkon as ne thember

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 17:28

“Po perfeksionoj
Italinë time”
“Dua të fitoj Kupën e Konfederatave dhe mund t’ia dalim”
Marçelo Lipi vlerëson rëndësinë e ndeshjeve miqësore

Trajneri i Kombëtares
së Italisë, Marçelo
Lipi, po përpiqet të
punojë sa më shumë me
skuadrën. Për këtë arsye, ai ka
deklaruar se për të ndeshjet
miqësore janë mjaft të rëndësishme,
si kjo e sotmja psh.
ndaj Irlandës së Veriut. “Dua
të provoj taktika dhe futbollistë
të rinj. Kam disa ide mbi
mënyrën e lojës, por dua që
lojtarëve të mi t’u gjej pozicionet
e duhura në fushë, në
mënyrë që të bëjnë diferencën.
Po mundohem të perfeksionoj
Italinë time”, – u shpreh Lipi.
Në fakt, pavarësisht rëndësisë
së miqësores, ku ai do të kërkojë
të shikojë frytet e punës së bërë
gjatë kohëve të fundit, tekniku i
“axurrëve” ka një objektiv për
të arritur dhe është optimist se
do ia dalin mbanë. “Dua të fitoj
Kupën e Konfederatave. Është
tepër e rëndësishme nëse e
ngremë ne trofeun, plus i kemi
të gjitha mundësitë për ta bërë
realizuar një gjë të tillë. Megjithatë
edhe nëse nuk do t’ia dalimmbanë, nuk do demoralizohemi,
pasi na prej një objektiv
akoma më i madh, për të cilin
na duhet edhe më e vështirë”, -
shtoi Lipi. Përsa i përket miqësores
së sotme, “axurrët” pritet
të praktikojnë një taktikë të
njëjtë, por me emra të rinj. E reja
Olsen, optimist
për sukses
Trajneri i Danimarkës, Morten Olsen,
është optimist se skuadra e tij
mund t’ia dalë të fitojë ndaj Suedisë.
“Ata kanë mjaft nevojë për
të marrë tri pikët, kësisoj do luajnë
me shumë motivim në fushë.
Gjithsesi, mendoj se kjo duhet
përdorur në favorin tonë. Ajo që
duhet të bëjmë është që të tregohemi
të duruar dhe të jemi sa më
të saktë në kundërsulme. Mendoj
se do arrijmë ta fitojmë edhe këtë
sfidë të vështirë”, – tha Olsen.
????
Danimarka
“Të kualifikohemi
të parët”
Kombëtarja e Holandës ka shansin
të sigurojë e para kualifikimin për
në Kupën e botës, për sa i përket
Evropës, në rast se arrin të fitojë
në ndeshjen me Islandën. “Unë
kam në dispozicion pjesën më të
madhe të lojtarëve më të rëndësishëm
të Kombëtares dhe pres
që ata të japin më të mirën e tyre
në Islandë. Kemi në dorë të sigurojmë
kualifikimin, prandaj nuk duhet
të dështojmë”, – u shpreh tekniku
i “tulipanëve’, Bert van Marvijk.
????
Van Marvijk
“Kemi në dorë
Rumaninë”
Trajneri i Lituanisë, Hoze Kuçeiro,
ka bërë një punë të shkëlqyer me
skuadrën gjatë këtij edicioni kualifikues
për Kupën e Botës. Sot
atyre u duhet të përballen me
Rumaninë, dhe në qoftë se arrijnë
të fitojnë, eliminojnë kështu
nga gara për kualifikim kundërshtarët.
“Ata janë një ekip mjaft
i fortë, por ne i kemi në dorë.
Nëse marrim tri pikët, i afrohemi
kualifikimit dhe mbi të gjitha i eliminojmë
ata”, – tha Kuçeiro.
????
Kuçeiro
“Të mbyllim
llogaritë”
Trajneri i Serbisë, Radomir Antiç,
ka kërkuar fitore në përballjen
ndaj Austrisë, në mënyrë që
zyrtarizimi i kualifikimit të bëhet
vetëm çështje kohe. “Luajmë në
fushën tonë dhe duhet ta
shfrytëzojnë këtë faktor. Jemi në
krye të grupit, ndaj na nevojitet
vetëm fitorja. Kështu që le t’i
mbyllim sa më parë të jetë e
mundur llogaritë”, – nënvizoi
Antiç, skuadra e të cilit ka dy
pikë më shumë se Franca.
????
Antiç
“Po perfeksionoj
Italinë time”
“Dua të fitoj Kupën e Konfederatave dhe mund t’ia dalim”
Marçelo Lipi vlerëson rëndësinë e ndeshjeve miqësore
Përgatiti: FATION SHEHU
Trajneri i Kombëtares
së Italisë, Marçelo
Lipi, po përpiqet të
punojë sa më shumë me
skuadrën. Për këtë arsye, ai ka
deklaruar se për të ndeshjet
miqësore janë mjaft të rëndësishme,
si kjo e sotmja psh.
ndaj Irlandës së Veriut. “Dua
të provoj taktika dhe futbollistë
të rinj. Kam disa ide mbi
mënyrën e lojës, por dua që
lojtarëve të mi t’u gjej pozicionet
e duhura në fushë, në
mënyrë që të bëjnë diferencën.
Po mundohem të perfeksionoj
Italinë time”, – u shpreh Lipi.
Në fakt, pavarësisht rëndësisë
së miqësores, ku ai do të kërkojë
të shikojë frytet e punës së bërë
gjatë kohëve të fundit, tekniku i
“axurrëve” ka një objektiv për
të arritur dhe është optimist se
do ia dalin mbanë. “Dua të fitoj
Kupën e Konfederatave. Është
tepër e rëndësishme nëse e
ngremë ne trofeun, plus i kemi
të gjitha mundësitë për ta bërë
realizuar një gjë të tillë. Megjithatë
edhe nëse nuk do t’ia dalim
e grumbullimeve është pikërisht
mbrojtësi i ri, Davide Santon.
Me grumbullimin e tij, kreu
i pankinës së përfaqësueses
italiane ka dashur të tregojë se
shanset janë të barabarta për
të gjithë. Duhet vetëm që të luajnë
me një ritëm të lartë

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 17:49

fpjalmi wrote:kapelo e mori shum vone naqe.

van basteni ishte i demtum e me te edhe reikard dhe gulit qe kan ndej nji pjese te madhe kohet pa lujt.

ne kohen e sackit 90 perqind te golave i bashin vetem hollandezt.

kapelo e mori shum vone ,atehere kur reikardi shkoj me ajaxin,atehere kur ajaxi pushtonte boten,atehere kur e bani milanin e kapelos me hanger bar 3 here rresht duke i marre edhe kupen e kampioneve .

pra kapelo e mori shum vone biles guliti shkoi me samdorien nese e mban mend ,van basteni la futbollit tu qa qa mjaft i ri dhe rreikardi u bqa pjese e ajaxit.
jo mor pjalm e ke gabim.
kur ka fitu sacchi kapionatin e pare kunder napolit te maradones van basten ka kene i demtum pjesen ma t'madhe t'vitit e raikard nuk ka kene hiç. mandej dy kupat i ka fitu me te tre hollandezt. golshenusi ma i mirei milanit at vit ka kene virdis e ne mesfushe kan lujte kolombo dhe evani, qi pak kush i njef. pra lojen spektakolare e ka ba pamvarsisht se cile lojtare ka pase.
nuk asht e vertete qi capello ka ardhe vone. van basten ka kene ne kulm biles ka dale golshenusi ma i mire ne itali e mandej ka fitu edhe topin e arte. gullit e ka çu ky te sampdoria e jo n'vitet e para po andej ka 94-shi mos u gabosha.
plus ne pankine ka pase lojtare si boban e si papen qi kishte fitu topin e arte qi sacchi nuk ka pase.
capello ka fitu 4 kampionate e nji champions ne 5 vjet e berlusconi nuk ja rinovoi kontraten se nuk i pelqete loja

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Sat, 06 Jun 2009 , 17:59

fpjalmi wrote:shihe ketu qa ka kja fabio capello per van bastenin

http://www.youtube.com/watch?v=vVzSQuIt ... re=related

deshta sa me te than qe kakaja ka ken mut ne krahesim me van bastenin dhe nuk i shkon as ne thember
nuk ishim tu krahasu kaka me van basten.
kaka nuk asht mut ne krahasim me kerkend. van basten asht qendersulmusi ma i mire ne histori per mendimin tem e kaka asht nji trekuartist fenomen.
ti e ke zakon qi kur don me livdu nji lojtar mundohesh me i ule lojtart e tjere.
jam i sigurt qi ba me diskutu itash se kush asht ma i mire, pele a maradona, nqs ty te pelqen ma shum pele thu qi maradona nuk asht i zoti me lujt as me bylis, e nqs te pelqen ma shum maradona thu qi pele nuk kishte me lujt as me lushnjen :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 20:39

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:shihe ketu qa ka kja fabio capello per van bastenin

http://www.youtube.com/watch?v=vVzSQuIt ... re=related

deshta sa me te than qe kakaja ka ken mut ne krahesim me van bastenin dhe nuk i shkon as ne thember
nuk ishim tu krahasu kaka me van basten.
kaka nuk asht mut ne krahasim me kerkend. van basten asht qendersulmusi ma i mire ne histori per mendimin tem e kaka asht nji trekuartist fenomen.
ti e ke zakon qi kur don me livdu nji lojtar mundohesh me i ule lojtart e tjere.
jam i sigurt qi ba me diskutu itash se kush asht ma i mire, pele a maradona, nqs ty te pelqen ma shum pele thu qi maradona nuk asht i zoti me lujt as me bylis, e nqs te pelqen ma shum maradona thu qi pele nuk kishte me lujt as me lushnjen :D
tash ia ke fut pordh naqe :D :D :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Confederations Cup 2009

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 20:44

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:kapelo e mori shum vone naqe.

van basteni ishte i demtum e me te edhe reikard dhe gulit qe kan ndej nji pjese te madhe kohet pa lujt.

ne kohen e sackit 90 perqind te golave i bashin vetem hollandezt.

kapelo e mori shum vone ,atehere kur reikardi shkoj me ajaxin,atehere kur ajaxi pushtonte boten,atehere kur e bani milanin e kapelos me hanger bar 3 here rresht duke i marre edhe kupen e kampioneve .

pra kapelo e mori shum vone biles guliti shkoi me samdorien nese e mban mend ,van basteni la futbollit tu qa qa mjaft i ri dhe rreikardi u bqa pjese e ajaxit.
jo mor pjalm e ke gabim.
kur ka fitu sacchi kapionatin e pare kunder napolit te maradones van basten ka kene i demtum pjesen ma t'madhe t'vitit e raikard nuk ka kene hiç. mandej dy kupat i ka fitu me te tre hollandezt. golshenusi ma i mirei milanit at vit ka kene virdis e ne mesfushe kan lujte kolombo dhe evani, qi pak kush i njef. pra lojen spektakolare e ka ba pamvarsisht se cile lojtare ka pase.
nuk asht e vertete qi capello ka ardhe vone. van basten ka kene ne kulm biles ka dale golshenusi ma i mire ne itali e mandej ka fitu edhe topin e arte. gullit e ka çu ky te sampdoria e jo n'vitet e para po andej ka 94-shi mos u gabosha.
plus ne pankine ka pase lojtare si boban e si papen qi kishte fitu topin e arte qi sacchi nuk ka pase.
capello ka fitu 4 kampionate e nji champions ne 5 vjet e berlusconi nuk ja rinovoi kontraten se nuk i pelqete loja
van basteni un e di ka lujt shum pak me kapelon.\

un sthashe qe ska lujt hiq ,por nji pjese shum te vogel se ka ken i demtum.

nese e mban mend van basteni ka nej ma shum se 1 vit i demtum nji here

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Confederations Cup 2009

Post by vllaznia1919 » Sun, 07 Jun 2009 , 20:17

Para Brazili! 8) 8) 8) 8)
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Edmond-Cela » Sun, 07 Jun 2009 , 20:20

forca hollanda
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply