Confederations Cup 2009

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Confederations Cup 2009

Post by REINIS » Sun, 07 Jun 2009 , 22:04

Deuchland uber alles!!!
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Mon, 08 Jun 2009 , 08:48

REINIS wrote:Deuchland uber alles!!!
shkruhet : DEUTSCHLAND
Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Confederations Cup 2009

Post by REINIS » Tue, 09 Jun 2009 , 00:01

Ledi1920 wrote:
REINIS wrote:Deuchland uber alles!!!
shkruhet : DEUTSCHLAND
Ho mo se nuk bohet gjo per nji T e per nji S.
:idea: Pranej mu duk mu se me doli icik e shkurten?
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Sun, 14 Jun 2009 , 20:56

pu ça asht tu i ba spanja zelandes re. 24 minuta 4 gola.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Confederations Cup 2009

Post by vllaznia1919 » Mon, 15 Jun 2009 , 01:14

Normale maj naqe.Ka diference teper te madhe.Torres asht superlojtar.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Mon, 15 Jun 2009 , 07:56

kot me pyt shqipnia po me ra dakord me fifan a ka nej here shans me marr pjese ne kete turne
apo duhet me ken pjesmaares ne botror qe me marr pjese ketu
i perjashtuar

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ujku » Mon, 15 Jun 2009 , 10:11

Me sa di un kjo esht turrne shtetesh ci jan konfederata kurse
shqiperia nuk esht konfederat kshtu qe i bjen mos me marr pjes kurr

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Confederations Cup 2009

Post by vllaznia1919 » Mon, 15 Jun 2009 , 13:36

Jo jo e keni gabim.Ktu merr pjes ekipi qe ka fitu kupen ne konfederaten e vet,dmth:Brazili per ameriken latine,spaja per europen,zelanda e re per oqeanine etj etj.Plus Italia Kampionja e bots.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Mon, 15 Jun 2009 , 15:22

vllaznia1919 wrote:Jo jo e keni gabim.Ktu merr pjes ekipi qe ka fitu kupen ne konfederaten e vet,dmth:Brazili per ameriken latine,spaja per europen,zelanda e re per oqeanine etj etj.Plus Italia Kampionja e bots.
Kshu eshte
zelanda kammpione nga oqeania
spanja kampione europe dmth nga eufa
italia kampione bote dmth nga fifa
egjipti kampione e afrikes
brazili kamipon i amerikes latine
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Edmond-Cela » Mon, 15 Jun 2009 , 18:05

don me than se ne se arrijm kurr.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Mon, 15 Jun 2009 , 18:09

Brazil-Egjypt 4-3
Fitoi n'minut 90 me penallti. Penalltia ishte se egjyptiani e naloi topin me dore ne vijen e portes, por arbitri ne fillim nuk e dha. Ndryshoi mendim mas nji minutit. Ansori e ka pase te pamujtun me pa a ishte dora apo jo, e un tham qi ia ka sinjalizu arbitri i katert ne aurikular masi e ka pa te persritun ne monitor se ndryshe nuk spjegohet. Mire kan ba qi kan vendose ishtu por pse nuk e bajn zyrtare perdorimin e movioles? Se edhe ne finale te botnorit, Zidan e kan pa ne monitor qi i ra me kry Materazzit

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Mon, 15 Jun 2009 , 19:07

loroborici wrote:Menoj se 2 kandidatat ma te mdhenj jane Spanja dhe Brazili. Supriz ka me ba Egjypti.
E pata than qi Egjypti ka me ba superize, dhe bash sot ka meritue me barazue, dhe nuk ka ken me fat ne minutat finale. Edhe pse ka ken pa 2 sulmusit e prmier ligs Zaki dhe Mido, Egjypti ka ba nje futboll shume te nivelit te nalt. Bravoi kjoft.
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Confederations Cup 2009

Post by vllaznia1919 » Mon, 15 Jun 2009 , 22:56

BRAZIL
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Tue, 16 Jun 2009 , 01:01

vllaznia1919 wrote:BRAZIL
kishit shume fat ne fund
urime fitoren tifozeve italian si gjithmone jduhet kundershtari me lujt me 10 veta qe me fitu ju :evil:
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Tue, 16 Jun 2009 , 04:26

GOLDIAN wrote: urime fitoren tifozeve italian si gjithmone jduhet kundershtari me lujt me 10 veta qe me fitu ju :evil:
Kartoni i kuq i dhan ameriknave asht nji turp shume i madh me u dhan ne nje kompeticion te ktille. Gabim shume i rande qe ka kondicionue tan rezultatin. Ne 25 minutat e funit, amerikant u lodhen dhe smujten ma me perballue fizikisht
Vllaznia ne zemer
Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Confederations Cup 2009

Post by REINIS » Tue, 16 Jun 2009 , 11:43

GOLDIAN wrote:kot me pyt shqipnia po me ra dakord me fifan a ka nej here shans me marr pjese ne kete turne
apo duhet me ken pjesmaares ne botror qe me marr pjese ketu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Car fol mer Goldo? I bi qi ne te fitojm kupen e europes ose kupen e botes.
Si thu ti a ka munci me nosh kjo?
Un vet ene m gjum kur e dhof zgjohem se e kujtoj per onerr te keqe. :D :wink:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Confederations Cup 2009

Post by Man in Redblue » Tue, 16 Jun 2009 , 15:33

REINIS wrote:
GOLDIAN wrote:kot me pyt shqipnia po me ra dakord me fifan a ka nej here shans me marr pjese ne kete turne
apo duhet me ken pjesmaares ne botror qe me marr pjese ketu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Car fol mer Goldo? I bi qi ne te fitojm kupen e europes ose kupen e botes.
ose Shqiperia organizon, kampionatin botnor :D :D --me e organizu bashke me Greqine skishte ken ide shume utopike, tu pas edhe parasysh se per ndertimin e stadiumeve marrin edhe lek prej FIFAS


WORLD CUP 2024 ALBANIA & GREECE :D :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Tue, 16 Jun 2009 , 18:09

ma mire bashke me kosoven ma :D

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Wed, 17 Jun 2009 , 15:23

Skodrinon wrote:ma mire bashke me kosoven ma :D
Andrroni kot. Bash edhe Ukrahina asht gati tu u perjashtue prij organizimit te evropianit. tuj pas 8 stadiume bash te nivelit te nalt. vec dun me i hjek se nuk kan infrastrukure te dume. Kurse na vec nji stadium kena dhe dum me andrrue kot.
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Wed, 17 Jun 2009 , 19:01

fitoi spanja 1-0 me irakun gol i david villa
iraku lujti mire ne mrojtje ai milotinuvici a trajner i mir
po iraku pse merr pjes kot me ju pyt
i perjashtuar

Post Reply