kupa uefa

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Fri, 10 Apr 2009 , 15:06

hsv ka ekip shume ma te mire se bayern
kur mendoj si i kane lan me ik jansen guerrero e trochkowski pak nga pak filloj e urrej drejtusat bavarez
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: kupa uefa

Post by Ledi1920 » Wed, 15 Apr 2009 , 09:31

GOLDIAN wrote:hsv ka ekip shume ma te mire se bayern
kur mendoj si i kane lan me ik jansen guerrero e trochkowski pak nga pak filloj e urrej drejtusat bavarez
Hamburgu ka kriju nje ekip me djem te ri dhe ka nje grup gati perfekt...tek bayerni lujn akoma gjyshat...
Une e kom thene qe ne fillim qe hamburgu shko ne finale...
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 16 Apr 2009 , 22:43

urime tane tifozave gjermane se mbas eliminimit te bajernit pa aspak rezistence t pakten po ngushllohena me kyt gjysfinale alles deutsche...finalja ka me kene gjermano-ukrainase e mbas 7 vjetsh ma n fund kena nji klub gjerman ne finale te kupave te europes..ishalla me triumf n fund e ta cojme nji kupe qe edhe pse s krahasohet me championsin,qejfin ta ban gjithsesi... :wink:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: kupa uefa

Post by kristiani » Tue, 21 Apr 2009 , 13:31

shv13 wrote:urime tane tifozave gjermane se mbas eliminimit te bajernit pa aspak rezistence t pakten po ngushllohena me kyt gjysfinale alles deutsche...finalja ka me kene gjermano-ukrainase e mbas 7 vjetsh ma n fund kena nji klub gjerman ne finale te kupave te europes..ishalla me triumf n fund e ta cojme nji kupe qe edhe pse s krahasohet me championsin,qejfin ta ban gjithsesi... :wink:
Ishalla po e marrin kupen uefa njena prej ekipeve gjermane se boll m ishte ba qefi...
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Sun, 26 Apr 2009 , 21:26

e kena te sigurte uefan
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: kupa uefa

Post by kristiani » Thu, 30 Apr 2009 , 22:58

WERDER BREMEN 0 1 HAMBURG
bravo hamburgut ekip shum i mire ja mori hakun e kups t'gjermanise
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Thu, 30 Apr 2009 , 23:05

hsv ja uroj dhe titullin sivjet se ka nje ekip shume te mire
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: kupa uefa

Post by Skodrinon » Fri, 08 May 2009 , 00:06

Shaktahar-Dinamo Kiev 2-1
Hamburg-Werder 2-3

Finalja do t'jete Shaktar-Werder

ps: Diego asht i skualifikum e nuk ka me lujt ne finale

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Fri, 08 May 2009 , 01:29

werderi e meritoi finalen.Ka lujte per 90 min ne sulm,edhe mbas golit te 2-1.Nuk vujti as kur u zevendsu nji mbrojtes qendret si mertesacker me prodl qe asht ansor.Hallall i qofte edhe schaafit qe ka tesh sa vjet qe i ban me lujte futbollin ma t bukur n gjermani pamvaresisht rezultateve.Gjynah per diegon,ash nji mungese e rande per werderinqe s ka yje ne ekip e vec njaj qe mba ntop e ban loje.Finalen e kam frike boll po ishalla dojcat s po na korisin e ishalla e cojne kupe n stamboll...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Fri, 08 May 2009 , 23:38

si me mish dhijet mu duk kjo gjysfinale
nje hsv qe bate demek se po u perpiqte me ba dicka
dhe nje verder qe dha gjithcka ne fushe gja qe se ka ba kete sezon te bundesliges
do dosha hsv ne finale
por gjithsesi uroj verderin dhe shpresoj ta fitojne finalen
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: kupa uefa

Post by vllaznia1919 » Sun, 10 May 2009 , 18:04

Skodrinon wrote:Shaktahar-Dinamo Kiev 2-1
Hamburg-Werder 2-3

Finalja do t'jete Shaktar-Werder

ps: Diego asht i skualifikum e nuk ka me lujt ne finale
Mirboll qe nuk lun se nuk na lodhet per sot i vjet.Hahahahaha.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Tue, 12 May 2009 , 08:20

vllaznia1919 wrote:
Skodrinon wrote:Shaktahar-Dinamo Kiev 2-1
Hamburg-Werder 2-3

Finalja do t'jete Shaktar-Werder

ps: Diego asht i skualifikum e nuk ka me lujt ne finale
Mirboll qe nuk lun se nuk na lodhet per sot i vjet.Hahahahaha.
prit ma prit se kishte than du ata te miret krejt e din ti per FC HOLLYWOOD
ska nenshkru hala per ju
nje finale ku bremen do e sakatoje e pergjysmoje ekipin UKRAINAS
forca deutchland
forca WERDER BREMEN
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: kupa uefa

Post by fpjalmi » Wed, 13 May 2009 , 00:44

i lumte verderit por ne kampionat asht dobt

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: kupa uefa

Post by vllaznia1919 » Sat, 16 May 2009 , 18:01

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:
Skodrinon wrote:Shaktahar-Dinamo Kiev 2-1
Hamburg-Werder 2-3

Finalja do t'jete Shaktar-Werder

ps: Diego asht i skualifikum e nuk ka me lujt ne finale
Mirboll qe nuk lun se nuk na lodhet per sot i vjet.Hahahahaha.
prit ma prit se kishte than du ata te miret krejt e din ti per FC HOLLYWOOD
ska nenshkru hala per ju
nje finale ku bremen do e sakatoje e pergjysmoje ekipin UKRAINAS
forca deutchland
forca WERDER BREMEN
As mas te shkojne menja.Aj ne ven te pizhamave ka bluze bardhezi kur flen ne Bremen. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply