EURO 2012

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: EURO 2012

Post by Skodrinon » Fri, 15 Oct 2010 , 16:57

Miri wrote:S H Q I P E R I E N T I K E

kan gjujt n'pistolete polict ton?! a cfare legenash

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: EURO 2012

Post by Man in Redblue » Sat, 16 Oct 2010 , 19:15

sidoqofte, veprimi i tifozave serb u denu ne menyre maksimale nga tan evropa, ishte deskreditim per Serbin kjo ngjarje, kshtuqi "na" duhet te beajm kujdes mos me ba te njetin gabim

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Thu, 28 Oct 2010 , 17:20

Djegia e flamurit kuqezi, reagimi në miqësoren me Maqedoninë alarmon FSHF-në

Kanë filluar të përgatiten edhe tifozët kuqezinj, që duket se do ta shfrytëzojnë këtë ndeshje si momentin e duhur për t’iu kundërpërgjigjur kolegëve serbë dhe atyre rusë për djegien e flamurit tonë kombëtar (në ndeshjen Itali-Serbi dhe në sfidën Zenit Petersburg-Hajduk I Spilitit). Cka do të thotë se do të veprojnë me të njëjtën monedhë gjatë ndeshjes miqësore me Maqedoninë, për të mos mbetur prapa në këtë drejtim.

Drejtuesit e FSHF-së janë informuar se disa grupe “ultras” të tifozëve kuqezinj po programojnë që të djegin një flamur serb dhe një flamur rus në këtë ndeshje, si përgjigje ndaj djegies së flamurit shqiptar nga tifozët seb në Xhenova dhe nga tifozët rus në takimin e “Europa League”, Zenit – Hajduk. :D

http://www.sportishqiptar.com.al/djegia ... n-fshf-ne/

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: EURO 2012

Post by Skodrinon » Fri, 02 Dec 2011 , 20:13

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: EURO 2012

Post by Skodrinon » Fri, 02 Dec 2011 , 21:10

i kishin ba ato vazot kot krejt
rezultati asht grupi a me 4 ekipe kot

un pata qejf me i ra gjermanise me spanjen ne grup se mandej nuk i kishim has deri n'finale

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Sat, 03 Dec 2011 , 02:18

Skodrinon wrote:Image
Grupi B keka grupi i ferrit ose grupi i vdekjes . Holland, Gjermani , Danimarke , dhe Portogali :shock: :shock: :shock: :shock:

Deshira jeme ishte qe ne grup Hollanda te kishte Gjermanin , qysh ne momentin kur Hollanda humbi ne Gjermani 3 me 0 pa 6 titullare dhe me bani shum nervoz tranieri Low kur tha qe hollanden nuk e kena problem dhe si shkaterrume hollanden ,do shkaterrojm dhe Spanjen :evil: :evil: :evil: ,dhe ma ne fund deshira mu plotesu, sepse duhet me i tregi Lowit qe nuk fluturohet me presh vetem me nji ndeshje miqesore duke dit se kundershtari ishte pa 6 titullare :)

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 27 May 2012 , 01:53

keto ndeshjet miqesore te sotme tregojne qe bastet kane cdo gja ne dore
dhe une personalisht them se dhe ne euro 2012 do hasim vertet ne ndeshje fallco
besoj i keni pa rezultatet qe skane aspak nevoje per komente
na u shpif futbolli
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Edmond-Cela » Sun, 27 May 2012 , 14:36

GOLDIAN wrote:keto ndeshjet miqesore te sotme tregojne qe bastet kane cdo gja ne dore
dhe une personalisht them se dhe ne euro 2012 do hasim vertet ne ndeshje fallco
besoj i keni pa rezultatet qe skane aspak nevoje per komente
na u shpif futbolli
pse pa e thu ket pse humbi hollanda e gjermania a, skuadra kot jan te dyja
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 29 May 2012 , 23:41

Dokumentar i BBC që tregon për stadiumet dhe mentalitetin e tifo-grupeve ukrahinase dhe polake...
BBC Panorama - Euro 2012 - Stadiums Of Hate (Full Episode)
https://www.youtube.com/watch?v=z93iQgI ... r_embedded
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 03 Jun 2012 , 01:05

skodrinon diku lexova qe baloteli kish than bo me msha per racizem do rrahem edhe te perfundoj ne burg se kam problem
a asht e vertet

kurse rio ferdinand ju ban thirrje tifozeve anglez te rrine ne shpi sepse do jete e rrezikshme
edhe tifozet gjerman do ken probleme ne poloni
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sun, 03 Jun 2012 , 10:59

E vertete asht Gold, per ma teper bile, ne rast fymjesh raciste e tane pankina ka me hi n fushe e me kerku ndalimin e ndeshjes.
Se di sa ka me kene eficent per sa i perket sigurise e organizimit ky europian.
Problemi asht se as Italia s'do t kishte kene ne gjendje me e organizu taman, Franca ndoshta ifije ma teper.
Platini asht tu u mundu me rrite nivelin sidomos ne vendet e vogla e te pa zhvillume mire si futboll, po ky m diket rrezik pak i ekzagjerum...ishalla s ndodh gja e ishalla fitojne gjermant!! hhahaahha
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Mon, 04 Jun 2012 , 02:05

Hollanda e “frikshme” për kundërshtarët . Holanda 6 “copa” Irlandës Veriore (Video)

http://orasport.al/holanda-6-copa-irlan ... ore-video/

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: EURO 2012

Post by Skodrinon » Mon, 04 Jun 2012 , 20:51

Balotelli ka thane i vras :D

se ca kan sllavt me e ndi vedin rrace superiore dreqi e din
asht e vertete se polakt jane pak ma te europianizum se kta te jugut (pervec kroatve) po prap sllav jane.
dojn hitlerin me i vu ne praktike me taman teoriete e rracizmit, atehere e shofin bethen e mics

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 05 Jun 2012 , 01:07

shv13 wrote:ishalla s ndodh gja e ishalla fitojne gjermant!! hhahaahha
Pa ndodh diçka, nuk asht edhe aq interresant evropiani :D
Kam pa edhe 1 video ku dalin tu ba stervitje mu pergatit per sherre me zezakt ne Ukrahin, ishte si tip dokumentarit, te 1 stacion francez ku qesin edhe familjen e 1 ciganit qe e kishin vra dhe ja kishin djeg shpin, bile 1 prej ktyne shpesh ja drejtonte pistoleten edhe gazetarit qe po intervistonte :) Tan ishin ka 2 meter, kryrrum :) Djemt qe jetojn n'Austri e din per ça kam fjalen, shembuj nga Tornadot e Rapidit :)
Ultrasit Polak kan dal kundra Euro2012 thojn qe e kan bojkotu, 1 prej shkaqeve se UEFA nuk lejon piroteknik e gjana te tilla...Pritet shum 1 perballje mes polakve edhe anglezve jasht stadiumit per me i mat forcat :D
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Wed, 06 Jun 2012 , 21:25

ultraskuqeblu1 wrote:
shv13 wrote:ishalla s ndodh gja e ishalla fitojne gjermant!! hhahaahha
Pa ndodh diçka, nuk asht edhe aq interresant evropiani :D
Kam pa edhe 1 video ku dalin tu ba stervitje mu pergatit per sherre me zezakt ne Ukrahin, ishte si tip dokumentarit, te 1 stacion francez ku qesin edhe familjen e 1 ciganit qe e kishin vra dhe ja kishin djeg shpin, bile 1 prej ktyne shpesh ja drejtonte pistoleten edhe gazetarit qe po intervistonte :) Tan ishin ka 2 meter, kryrrum :) Djemt qe jetojn n'Austri e din per ça kam fjalen, shembuj nga Tornadot e Rapidit :)
Ultrasit Polak kan dal kundra Euro2012 thojn qe e kan bojkotu, 1 prej shkaqeve se UEFA nuk lejon piroteknik e gjana te tilla...Pritet shum 1 perballje mes polakve edhe anglezve jasht stadiumit per me i mat forcat :D
nuk e di per nese flet per te njejtet po une kam pa ato polaket qe jane pergatit mu rrah me ultrasit gjerman
tan dy metra e shume muskuloza
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: EURO 2012

Post by Ledi1920 » Thu, 07 Jun 2012 , 09:19

GOLDIAN wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:
shv13 wrote:ishalla s ndodh gja e ishalla fitojne gjermant!! hhahaahha
Pa ndodh diçka, nuk asht edhe aq interresant evropiani :D
Kam pa edhe 1 video ku dalin tu ba stervitje mu pergatit per sherre me zezakt ne Ukrahin, ishte si tip dokumentarit, te 1 stacion francez ku qesin edhe familjen e 1 ciganit qe e kishin vra dhe ja kishin djeg shpin, bile 1 prej ktyne shpesh ja drejtonte pistoleten edhe gazetarit qe po intervistonte :) Tan ishin ka 2 meter, kryrrum :) Djemt qe jetojn n'Austri e din per ça kam fjalen, shembuj nga Tornadot e Rapidit :)
Ultrasit Polak kan dal kundra Euro2012 thojn qe e kan bojkotu, 1 prej shkaqeve se UEFA nuk lejon piroteknik e gjana te tilla...Pritet shum 1 perballje mes polakve edhe anglezve jasht stadiumit per me i mat forcat :D
nuk e di per nese flet per te njejtet po une kam pa ato polaket qe jane pergatit mu rrah me ultrasit gjerman
tan dy metra e shume muskuloza
Eh zot i modh, shyqyr qe ska shku turku ne europian se do ishin therr polaket mi thika dyneri...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Thu, 07 Jun 2012 , 18:29

Derri parashikues do jete ne vendin e Oktapodit Paul

http://www.youtube.com/watch?v=6WLt02iuvJU

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: EURO 2012

Post by Man in Redblue » Fri, 08 Jun 2012 , 13:55

cpo e llupin Deutsch-at edhe ikyt europian :mrgreen: :mrgreen: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag:

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Fri, 08 Jun 2012 , 18:55

Nji oke mish me tu heke prej trupit kur doli greku me t kuqe...medet si ka mbrri ky ekip ne euro, edhe polaket jane tu i ardhe hakut...hajt se kane ma gjynahe me la :-P
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 09 Jun 2012 , 16:16

shv13 wrote:Nji oke mish me tu heke prej trupit kur doli greku me t kuqe...medet si ka mbrri ky ekip ne euro, edhe polaket jane tu i ardhe hakut...hajt se kane ma gjynahe me la :-P
Ababa ça i banen polakt pj. e pare, te dyten kujtunen se e kan te fitume edhe e lshunen, si puna Vllaznis edhe kta :D :P greqia kuotohet si ekipi i 2t ma i dobt i ktij Kampionatit :D mbas Irlandes...
Edhe 1 video Rust vs Sigurimi
http://www.youtube.com/watch?v=C7D0fNtIdW0
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply