Kupa e Shqiperise

Kupa e Shqiperise: Vllaznia kalon Teuten

Kupa e Shqiperise: Vllaznia kalon Teuten

Talenti 20-vje?ar i Teut?s, Emiljano Vila sh?noi n? ?Loro Bori?i? golin e ?vock?l?, at? 2-1, q? mund t? ?onte durrsak?t p?r her? t? 36-t? n? ?erekfinalet e Kup?s s? Shqip?ris?, por pas vet?m 60 sekondash loj?, lezhjani Dritan Smajli sh?noi golin e tret? p?r Vllaznin?, at? 3-1, duke i ?uar shkodran?t p?r her? t? 44-t midis tet? m? t? mirave t? Shqip?ris?. Vllaznia-Teuta ishte dhe ?ifti m? i ?nxeht?? i turit t? dyt? t? Kup?s s? Shqip?ris?, pasi p?rballeshin dy nga ekipet m? t? mira p?r momentin t? futbollit shqiptar, p?r m? tep?r q? dhe takimin e par? formacioni i Sulejman Starov?s e kishte fituar 1-0, fal? nj? goli po t? Emiljano Vil?s.

Kupa e Republikes: sot Vllaznia - Sopoti

Ekipi i Vllaznise do te luaje sot ne Librazhd ndeshjen e kupes se Shqiperise me Sopotin vendas. Nga sa behet e ditur, stafi drejtues i kuqebluve ka vendosur qe per kete ndeshje te angazhoje futbollistet rezerve dhe per te plotesuar kontigjentin mund te merren lojtare edhe nga ekipi i te rinjve. Po ashtu behet e ditur se me skuadren do jete edhe Lici, futbollisti i cili u ndeshkua me karton te kuq ne Kavaje dhe per kete arsye do mungoje ndaj Elbasanit.

Kupa e Republikes: sot Vllaznia - Sopoti