FIFA

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

FIFA

Post by Miri » Fri, 30 May 2008 , 19:13

FIFA: Klubet ne 2012 me më pak futbollistë të huaj

Organizata botërore e Futbollit, FIFA ka votuar me shumicë votash nje rregullore të re. Rregullorja thote se deri në vitin 2012 ekipet e futbollit t'i fillojnë të gjitha ndeshjet me të paktën gjashtë lojtarë vendas dhe më së shumti pesë të huaj.

Kryetari i FIFA-s, Sepp Blatter tha se ‘shpreson që kërkesa e re të zbatohet gradualisht’. Blatter tha se deri në sezonin futbollistik të vitit 2010, ekipet do të duhej të fillojnë ndeshjen me katër lojtarë lokalë dhe shtatë të huaj. Në vitin 2011, kuota do të jetë pesë lojtarë vendorë dhe 6 të huaj. Per te arritur ne vitin 20012 qe ekipet e futbollit te kene ne perberjen e tyre 6 lojtare vendas dhe pese te huaj.

Rezoluta u miratua sot në kongresin e FIFA-s në Sidney të Australisë.

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Fri, 30 May 2008 , 19:26

Po INTERI qe ka vetem 3 italian ne skuader. :lol: :lol: :lol:
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 31 May 2008 , 00:14

Interi tash pa shkrihet si ekip :D
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 31 May 2008 , 00:23

Admin wrote:Interi tash pa shkrihet si ekip :D
uh Admin me nigju mu ven hudra e nji patku kalit nder tshpise, se kan me te nam shume interistat e forumit, per kyt fjale qi nxorre prej gojet :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 31 May 2008 , 00:39

Hhahhahahaa MRb ja mor jane koshenta kta qe rrezikojne, kam nigju se Morati den me shku me fol me Blaterin per kete pune si edhe ka programu me i fal Patinise nji bot me nafte , biles edhe kja nafta asht e huj e importume :D :lol:
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 02 Jul 2008 , 11:57

FIFA dhe UEFA, në Shqipëri për nenin 53FIFA dhe UEFA rikthehen në Shqipëri për herë të parë që prej heqjes së pezullimit më 29 prill 2008. Burime zyrtare në Federatën e Futbollit pohuan se në mbrëmjen e sotme në Tiranë do të mbërrijnë përfaqësuesja e FIFA-s, Eva Paskuer dhe shefi i zyrës juridike të UEFA-s, Marcel Benz. Nesër dy përfaqësuesit e organizatave më të mëdha të futbollit do të zhvillojnë takime në ambientet e FSHF-së dhe në Ministrinë e Sporteve e atë të Financave, ku do të diskutojnë rreth nenit 53. Kjo pikë e statutit të federatës, që ka mbetur "e ngrirë", përcaktonte se arkat e institucionit që drejton futbollin ishin destinacioni i vetëm i përfitimeve financiare nga shitja e të drejtës televizive të ndeshjeve të Kombëtares. Pas heqjes së pezullimit 47-ditor, FIFA dhe UEFA përcaktuan se do të ngrinin një grup pune, ku përveç tyre do të ishin edhe FSHF-ja dhe autoritetet që përfaqësojnë qeverinë shqiptare, për të gjetur një artikulim të ndryshëm të nenit 53, ku të gjitha palët të mbeten të kënaqura.

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: FIFA

Post by jeti » Fri, 04 Jul 2008 , 20:55

Miri wrote:FIFA: Klubet ne 2012 me më pak futbollistë të huaj

Organizata botërore e Futbollit, FIFA ka votuar me shumicë votash nje rregullore të re. Rregullorja thote se deri në vitin 2012 ekipet e futbollit t'i fillojnë të gjitha ndeshjet me të paktën gjashtë lojtarë vendas dhe më së shumti pesë të huaj.

Kryetari i FIFA-s, Sepp Blatter tha se ‘shpreson që kërkesa e re të zbatohet gradualisht’. Blatter tha se deri në sezonin futbollistik të vitit 2010, ekipet do të duhej të fillojnë ndeshjen me katër lojtarë lokalë dhe shtatë të huaj. Në vitin 2011, kuota do të jetë pesë lojtarë vendorë dhe 6 të huaj. Per te arritur ne vitin 20012 qe ekipet e futbollit te kene ne perberjen e tyre 6 lojtare vendas dhe pese te huaj.

Rezoluta u miratua sot në kongresin e FIFA-s në Sidney të Australisë.

KY FENOMEN KA VAZHDUAR QE NGA FILLIMET E VITVE 80 POR QE SOT KA ARRITUR KULMIN.....
PERSONALISHT THEM SE ESHTE E DREJTE QE TI JEPET PERPARSI FUTBOLLISTEVE VENDAS SEPSE I NDION ATO TE RRITEN NGA ANA PROFESIONALE.
FIFA DON QE C'DO KOMB TE RAPREZENTOHET NGA SHTETESIA E KLUBIT PERKATES.
N,Q,S KJO NDODH ATEHERE KJO DO TE JETE NJE GODITJE E RENDE PER FUTBOLLISTAT BRAZILJAN DHE ARGJENTINAS.
MOS TE HARROJME SE VITIN E KALUAR VEC NE CHAPIONS LEAGE KANE LUAJTUR 99 FUTBOLLISTA BRAZILJAN.
NJE SHIFER QE TE TREMB...... :shock:
MENDOJ SE FIFA DON ME REDUKTU NUMRIN E FUTBOLLISTAVE LATINO AMERIKAN DHE PER ME I DHAN ME SHUME PERPARSI FUTBOLLISTAVE EVROPIAN.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 04 Jul 2008 , 22:57

Per mendimin tem kur futbollisti asht me vler i nep diqka ekipit ose futbollit te vendit ku shkon.Normalisht qe vijne edhe rangall boll por po te jen lojtar te mire per mendimin tem nuk asht gja e keqe.Manej per mu nese nji lojtar i ri asht i mire del gjithsesi.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Fri, 04 Jul 2008 , 23:28

fifa e miraton po asht gjithsesi ne kundershtim me rregullat e punesimit ne BE prandaj asht shume gja e vshtire me u zbatu...asht njisoj si te nji ndermarrje me vu rregull qe kaq perqind do t jene te huaj...s mund ti detyrojne per kyt...Blater mafiozi ka marre superxhiro itesh se edhe ata mafiozat e fshf i mbrojti e na pezulloi kur ishte puna e nderhymjes me t drejte e qeverise ne fshf
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 06 Jul 2008 , 11:55

Per mendimin tem nuk asht ndoj rregull fort i keq....
Mas te harrojme se ne kampionatin Shqiptar ka shume te rinj qe djegen e nuk lujn se vijne lojtare te huj..... e per ma teper vijne te huj qe sduhen gja 1 lek...
Vllaznit Ultras

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Mon, 07 Jul 2008 , 02:07

Per mue kjo puna e futbollsutave te huj, asht MARRIA MA E MADHE. I TASH NUK KA RANSI PREJ KU JE, SE KLUBI ASHT PRONE E BIZNESIT, e pronarit qe munet me punsue kedo. Klubi asht si uzine ose fabrike qi munet me pas edhe tan punetort te huj.
Vllaznia ne zemer
Image

Post Reply