UEFA

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

UEFA

Post by Miri » Sun, 11 Jan 2009 , 06:37

"UEFA po i kontrollon edhe klubet shqiptare"

Tashmë UEFA është e informuar në detaje në lidhje me atë që ndodh me klubet shqiptare në Kupat e Evropës. Drejtuesit e Nionit zyrtar sjellin çdo vit një pyetësor për kompanitë e basteve sportive që veprojnë në Shqipëri, ku informohen në detaje në lidhje me shumat e vëna. Kjo, për shkak edhe të akuzave të shumta që ka për skuadrat shqiptare. "Ky pyetësor i çohet FIFA-s dhe UEFA-s, gjë që do të thotë se ne jemi të mirëkontrolluar", zbuloi sekretari i FSHF-së Arben Bici.

Post Reply