Kalendari i Superliges 2008/09

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Kalendari i Superliges 2008/09

Post by Admin » Thu, 17 Jul 2008 , 21:45

Kalendari i ndeshjeve te fazës se pare dhe te dyte

Java 1/12

Dinamo-Teuta

Shkumbini-Bylis

Besa-Flamurtari

Elbasani-Apolonia

Lushnja-Partizani

Vllaznia-TiranaJava 2/13

Dinamo-Shkumbini

Bylis-Besa

Flamurtari-Elbasani

Apolonia-Lushnja

Partizani-Vllaznia

Teuta-TiranaJava 3/14

Shkumbini-Teuta

Besa-Dinamo

Elbasani-Bylis

Lushnja-Flamurtari

Vllaznia-Apolonia

Tirana-PartizaniJava 4/15

Dinamo-Elbasani

Shkumbini-Besa

Bylis-Lushnja

Apolonia-Tirana

Flamurtari-Vllaznia

Teuta-PartizaniJava 5/16

Besa-Teuta

Elbasani-Shkumbini

Lushnja-Dinamo

Vllaznia-Bylis

Tirana- Flamurtari

Partizani-ApoloniaJava 6/17

Besa-Elbasani

Shkumbini-Lushnja

Dinamo-Vllaznia

Bylis-Tirana

Flamurtari-Partizani

Teuta- ApoloniaJava 7/18

Elbasani-Teuta

Lushnja-Besa

Vllaznia- Shkumbini

Tirana-Dinamo

Partizani-Bylis

Apolonia-FlamurtariJava 8/19

Bylis-Apolonia

Elbasani-Lushnja

Besa-Vllaznia

Shkumbini-Tirana

Dinamo-Partizani

Teuta-FlamurtariJava 9/20

Lushnja-Teuta

Vllaznia-Elbasani

Tirana- Besa

Partizani-Shkumbini

Apolonia-Dinamo

Flamurtari-BylisJava 10/21

Lushnja-Vllaznia

Elbasani-Tirana

Besa-Partizani

Shkumbini-Apolonia

Dinamo-Flamurtari

Teuta- BylisJava 11/22

Vllaznia-Teuta

Tirana-Lushnja

Partizani-Elbasani

Apolonia-Besa

Flamurtari- Shkumbini

Bylis-Dinamo
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 17 Jul 2008 , 21:47

Fillimin e kena bombe, Tiranen ndeshjen e pare e Partizanin jashte ne ndeshjen e dyte.....
Fillimi i mire asht gjysa e punes, kshu qe duhet me e fillu sesban me rezultate pozitive!!!
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 17 Jul 2008 , 22:06

fillimi asht shum i mire nese arrihen ne 3 ndeshjet e para fitore.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 17 Jul 2008 , 22:07

Une jam i knaqun me 7 pike :)
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 17 Jul 2008 , 22:20

edhe 6 nuk asht keq.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Kalendari i Superliges 2008/09

Post by jeti » Mon, 02 Mar 2009 , 20:40

Ndryshon mendje federata, Tirana në vendin e parë

Nëse të dielën në darkë, i kontaktuar nga mediat, shefi i sektorit të garave në FSHF, Ilir Shulku, pohonte se në vendin e parë, në përfundim të fazës së dytë, i takonte të ishte Vllaznia, sepse, sipas tij, vendos goli në fushën kundërshtare, krejt ndryshe ka konkluduar institucioni i futbollit shqiptar një ditë më pas. Të gjendur ngushtë, gafil, nga mosparashikimi i detajuar në rregulloren përkatëse, sa i takon renditjes së dy apo më shumë skuadrave me pikë të barabarta, me golaverazh të njëjtë në ndeshjet direkte, por edhe nën presionin e Tiranës, zyrtarët e federatës kanë marrë e dhënë ditën e hënë, për të konkulduar në fund me dhënien e vendit të parë 23 herë kampionëve të Shqipërisë, me arsyetimin e golaverazhit total në dy fazat e para, më të mirë se kuqeblutë. Kjo gjë i ka irrituar pa masë shkodranët, të cilët kanë pohuar se janë të parët dhe nuk e njohin këtë vendim të ri të FSHF-së, kur një ditë më parë, vetë shefi i garave, Ilir Shulku, teksa interpretonte rregulloren përkatëse, e ka konsideruar në kontaktet me mediat Vllazninë para Tiranës. Drejtuesit e Vllaznisë kanë pohuar se do t”i drejtohen gjykatës së Lozanës në Zvicër dhe nuk do ta vënë në jetë kalendarin e ri, të publikuar të hënën nga FSHF-ja, sipas skemës paraprake, por tashmë me ndryshimin se Tirana llogaritet e para, ndërsa kuqeblutë të dytët. Kjo bën që ndeshja direkte mes të dyja këtyre ekipeve të mos luhet në Shkodër, sic i takonte sipas përvijimit të kalendarit me Vllazninë në vendin e parë, por në kryeqytet, sipas vendimit të fundit të FSHF-së, që njeh bardheblutë të parët, në përfundim të fazës së dytë. Një lëmsh i vërtetë, i shkaktuar nga pakujdesia apo mungesa e profesionalizmit të duhur të zyrtarëve përkatës në FSHF, që nuk i kishin cilësuar në mënyrë të detajuar, e zeza mbi të bardhë, raste të tilla.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Kalendari i Superliges 2008/09

Post by jeti » Mon, 02 Mar 2009 , 20:43

Boooooooo sa Legena jan, Dje thanen Vllaznia, e sot si pa te keq thojn Tirana...
Ja q... rpt me gjith Federet, se edhe ato 2 ligje qe kan ne ndor me i vu i n'rrojne simas qefit, cili klub pagun ma shum, duket se Tirana ka pare...
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kalendari i Superliges 2008/09

Post by shv13 » Mon, 02 Mar 2009 , 23:52

edhe njat here qe bahet kampionati i bukur me 3 skuadra pretendente dojne me e flliqe...ilir shkuli i leshit ca don ne federate?...asht njisoj si me vu sinanin neser...ca dreqin dojne aty kta soj personazhesh?hajt ishalla n kategori te dyte partizani njashtu si para da vitesh,t pakten aty del kampion....

me kene si fushaj e fus dikend me i ba formalitet ndokuj ne federate( se a sherben a jo e din besnik cela :lol: :lol: )
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Post Reply