Kampionati Francez

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati Francez

Post by vllaznia1919 » Tue, 24 Mar 2009 , 19:53

Hajt ishalla fiton marseja por e veshtire asht se ata te lionit jan ujq.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Mon, 20 Apr 2009 , 13:46

Po i baj hyzmet kampjonatit francez ifije se mtakon edhe spo ja var kerkush :lol: :lol: :lol:

Renditja:

Equipe PTS J G N P BP BC DIF
1. Marseille 64 32 18 10 4 54 28 +26
2. Bordeaux 62 32 18 8 6 51 29 +22
3. Lyon 60 32 17 9 6 43 25 +18
4. Paris SG 59 32 18 5 9 46 33 +13
5. Toulouse 56 32 15 11 6 38 22 +16
6. Lille 56 32 15 11 6 44 31 +13
7. Rennes 51 32 12 15 5 34 25 +9
8. Nice 44 32 12 8 12 36 35 +1
9. Monaco 40 32 10 10 12 39 39 0
10. Auxerre 40 32 11 7 14 26 31 -5
11. Lorient 38 32 9 11 12 38 38 0
12. Le Mans 38 32 10 8 14 38 44 -6
13. Grenoble 38 32 9 11 12 22 33 -11
14. Valenciennes 36 32 8 12 12 28 33 -5
15. Nancy 36 32 9 9 14 31 40 -9
16. Nantes 33 32 8 9 15 28 43 -15
17. Sochaux 32 32 7 11 14 33 41 -8
18. Saint-Etienne 32 32 9 5 18 29 48 -19
19. Caen 31 32 6 13 13 35 41 -6
20. Le Havre 21 32 6 3 23 25 59 -34

Ishalla po del Cana kampjon se m bahe qefi per te asht taman lojtar qi lun me shpirt, shikojeni kartonin e kuq qi ka marr kunder Lorient-it http://www.youtube.com/watch?v=rzJitzwpG8w
FORZA VLLAZNIA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati Francez

Post by shv13 » Mon, 20 Apr 2009 , 19:32

pamvaresisht prej faktit kush e ka fajin apo jo kjo si falet se asht kapiten.Len ekipin me 10 vete ne nji ndeshje kyce per titull edhe pse kishte mbete pak me mbaru ndeshja.Plus duhet me pa sa ndeshje e denojne se s m merr mendja se pshton vec me nji jave denim.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Francez

Post by Miri » Wed, 22 Apr 2009 , 12:30

Mund te jete shume lojtare i mire por une nuk e pelqej aspak,ky asht nje lojtare pa karakter.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Wed, 22 Apr 2009 , 14:08

Miri wrote:Mund te jete shume lojtare i mire por une nuk e pelqej aspak,ky asht nje lojtare pa karakter.
pse thu lojtar pa karakter ma miri ?
FORZA VLLAZNIA

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Francez

Post by Miri » Thu, 23 Apr 2009 , 19:05

kristiani wrote:
Miri wrote:Mund te jete shume lojtare i mire por une nuk e pelqej aspak,ky asht nje lojtare pa karakter.
pse thu lojtar pa karakter ma miri ?
Ne cdo ndeshje qe aktivizohet po tregon qe ky lojtare nuk ka karakter si me kombetaren ashtu edhe me marejin dhe ne ndeshjen e fundit u pa shume qarte goditjet me grusht ngaj kundershtarit.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Francez

Post by Skodrinon » Fri, 24 Apr 2009 , 17:45

Cana ia hedh me një ndeshje

Komisioni i Disiplinës së Ligës 1 të Francës vendosi ta dënonte kapitenin e Marsejës, Lorik Cana, me një javë pezullim. Vendimi është marrë dje për çështjen e mesfushorit të kombëtares, i cili në ndeshjen e javës së kaluar
kundër Lorientit u grind me lojtarin e kësaj të fundit, Arlo Lë Lan. Ky incident bëri bujë në mediat franceze, të cilat
aluduan se Lorik Cana pritet të pezullohet 3 javë. Gjithsesi, e sigurt është që Cana do të mungojë të dielën ndaj
Lilës, për shkak të kartonit të kuq. Aktualisht, Marseja ndodhet në vend të parë dhe aty janë të kënaqur që kapiteni
i tyre nuk do të mungojë gjatë, pasi dihet se shqiptari është një lider për skuadrën.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Francez

Post by GOLDIAN » Sun, 26 Apr 2009 , 21:25

nje jave denim pak me duket
po duket qe federata franceze den me ba te pamujtunen per mas me e marr lioni titullin prandaj mundohet me mbeshtet rivalet per titull
asht lojtar klasit flas per ato lojtare qe per momentin kena ne europe po asht kakareq e ka me met kakareq me sa po shifet ky sdo mesojne kurre
o kristian ca po ndodh me lionin a din gja
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Francez

Post by fpjalmi » Mon, 27 Apr 2009 , 20:52

Marseja “prek” titullin kampion pas 17 vitesh
27/04/2009 15:40

Marseja tashme eshte akoma me prane titullit kampion ne France pas fitores 2-1 ndaj Liles ne javen e 33-te.

I vetmi rast per t’u shenuar ne pjesen e pare ishte 11 metershi i humbur nga Lila ne minuten e 41-te pas nje prekje me dore te Niang. Me fillimin e pjeses se dyte, Hazar shenon golin e avantazhit per Lilen, por skuadra e Gerets kunderpergjigjet 5 minuta me pas me Sherju, duke barazuar rezultatin ne 1-1.

Kane kaluar vetem pak minuta dhe ishte Niang ai i cili shenon edhe golin e fitores per Marsejen e cila shkeputet tashme 5 pike nga Bordoja e vendit te dyte, edhe pse keta te fundit kane nje ndeshje me pak. Ky eshte shansi me i mire per skuadren e kapitenit Cana per te fituar titullin kampion pas 17 vitesh.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Tue, 28 Apr 2009 , 12:04

GOLDIAN wrote:o kristian ca po ndodh me lionin a din gja
lyoni kaq e pati maj naqe po 7 here rresht kampjon boll kan fitu tesh i takon edhe canes me dal kampjon iher se e meriton
FORZA VLLAZNIA

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Thu, 30 Apr 2009 , 23:00

Kam lexu nji artikull ku thot qe liverpuli asht i interesum per canen...
FORZA VLLAZNIA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Francez

Post by fpjalmi » Thu, 30 Apr 2009 , 23:54

un me e besu e besoj edhe pse nuk e kam lexu.

cana asht lojtari ma i mire ne historine shqiptare dhe asht me se e drejte ,gjithmone per mendimin tem

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Fri, 01 May 2009 , 15:34

fpjalmi wrote:un me e besu e besoj edhe pse nuk e kam lexu.

cana asht lojtari ma i mire ne historine shqiptare dhe asht me se e drejte ,gjithmone per mendimin tem
edhe un jam me ty, asht edhe lojtar taman per kampjonat anglez asht shum i fuqishem edhe kur lun me marsejen gjithmon let me shpirt
FORZA VLLAZNIA

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Francez

Post by Skodrinon » Fri, 01 May 2009 , 18:39

zakonisht nuk i besoj kyne gazetarve kur thojne se na i kerkojne lojtart klubet e mdhaja, por per canen po.
ne rolin e tij asht i nivelit europian.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Francez

Post by GOLDIAN » Sat, 02 May 2009 , 00:27

une sju besoj hic
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Francez

Post by Miri » Sat, 09 May 2009 , 22:24

GOLDIAN wrote:une sju besoj hic
Gjaja ma mire qe ban :wink:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Francez

Post by GOLDIAN » Tue, 12 May 2009 , 09:02

Miri wrote:
GOLDIAN wrote:une sju besoj hic
Gjaja ma mire qe ban :wink:
o mir kur du me ardh ne athine iher mar burr se u thava
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Francez

Post by Miri » Tue, 12 May 2009 , 17:48

GOLDIAN wrote:
Miri wrote:
GOLDIAN wrote:une sju besoj hic
Gjaja ma mire qe ban :wink:
o mir kur du me ardh ne athine iher mar burr se u thava
Ne Janin e ke fjalen se ne athin ske ca ban :D
kur te kesh qejf ti hajde e ban te pakten 1 jav pushime se 15 min lerg e kam detin.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Francez

Post by GOLDIAN » Tue, 12 May 2009 , 20:04

Miri wrote:[
Ne Janin e ke fjalen se ne athin ske ca ban :D
kur te kesh qejf ti hajde e ban te pakten 1 jav pushime se 15 min lerg e kam detin.
pa ma po une skam ku e la ket temen
se mvehet mrapa gjithku :twisted:
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Kampionati Francez

Post by kristiani » Tue, 12 May 2009 , 20:21

M duket se ju dyve ju paska marr malli per denim siduket :lol: :lol: keni pak tema kote te zona e lire edhe vini ktu te tema jeme me fol per pushime :lol: :lol: ...
FORZA VLLAZNIA

Post Reply