Europa League 2009-2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sat, 27 Jun 2009 , 23:17

Ledi1920 wrote:Ma ha menja qe duhet te jete ekip qe bojn loje fizike dhe me kto ekipe ne hasim ne veshtiresi.
Gjithsesi une besoj se ket ekip keni me e kalu pasi dhe shorti ju favorizon se ndeshjen e dyte e keni ne fushen tuaj.

Gjithsesi suksese.
o ledi po se jena dobet fizikisht si superiore e dime vit per vit po ishalla spo na perseritet ajo semundja alla shqiptarshe viti per vit
ti bli e une shit :lol: :lol:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Europa League 2009-2010

Post by Man in Redblue » Sun, 28 Jun 2009 , 01:22

GOLDIAN wrote:
kuqeblu4ever wrote:Neqoftese e kalojme turin e pare me 17 Korrik e kena me Rapid Wien jashte????

E rezervova dje bileten per me date 16 korrik per shkoder por nqs asht keshtu atehere e shtyj me 18 mas ndeshjes, se na takon me pa Vllaznine ne Vjene me MRB e Goldianin.
masi te kena festu tan naten a je i sigurte se ta po e gjen aeroportin :lol: :mrgreen: :eag: :eag:
ate nate ta po perfundojme ne polici :wink: :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Europa League 2009-2010

Post by Skodrinon » Fri, 03 Jul 2009 , 00:48

Rezultatet e ndeshjeve te para te turit te pare

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 03 Jul 2009 , 14:44

Urime per fitoren ne transferte...dhe per kualifikimin :wink:
Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Re: Europa League 2009-2010

Post by kuqeblu4ever » Sat, 04 Jul 2009 , 10:46

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:
kuqeblu4ever wrote:Neqoftese e kalojme turin e pare me 17 Korrik e kena me Rapid Wien jashte????

E rezervova dje bileten per me date 16 korrik per shkoder por nqs asht keshtu atehere e shtyj me 18 mas ndeshjes, se na takon me pa Vllaznine ne Vjene me MRB e Goldianin.
masi te kena festu tan naten a je i sigurte se ta po e gjen aeroportin :lol: :mrgreen: :eag: :eag:
ate nate ta po perfundojme ne polici :wink: :D
Goldian, po u bame rand ka fal Zoti taksi, i thu me co ne aeroport edhe maroj ajo pune, edhe ba me fitu patjeter qe do festojme tan naten mos u ban marak :D
Ne rradhe te pare ishalla s'na bajne surprize ne Shkoder e kualifikohena per me rapidin, mandej nqs kualifikohena shpresoj te luftojne per fitore se me napolin kishin hi ne fushe te dorezum qysh ma perpara, e nuk po lushin fort prandej edhe ai rezultat. Me rapidin dihet qe nuk jena favorit por ba me lujt fort nuk i dihet.

Qe video nga Rapidi me nxe atmosferen,

http://www.youtube.com/watch?v=BecuwxrXRl8&translated=1 (kampion 2005)

http://www.youtube.com/watch?v=KO1mz_gZ ... re=related (kampion 2008, titulli nr 32 ne austri) Tek ky stadium e kena ndeshjen me Vllaznine besoj.

Para Vllaznia!
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Re: Europa League 2009-2010

Post by kuqeblu4ever » Sat, 04 Jul 2009 , 10:50

Ledi1920 wrote:Urime per fitoren ne transferte...dhe per kualifikimin :wink:
Flm, suksese edhe Tiranes me norvegjezt
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Sat, 04 Jul 2009 , 13:12

Ne stadium doli Vllaznia
n`ethe eshte e gjith Austria
ne tribun asht ti u ba nami
ti bertit asht Goldian Shkodrani

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sat, 04 Jul 2009 , 13:19

Ledi1920 wrote:Urime per fitoren ne transferte...dhe per kualifikimin :wink:
flm ledi
suksese dhe ju
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sat, 04 Jul 2009 , 13:27

Miri wrote:Ne stadium doli Vllaznia
n`ethe eshte e gjith Austria
ne tribun asht ti u ba nami
ti bertit asht Goldian Shkodrani
tmarsha te keqen

ANDERR RAPIDIN UNE E KISHA
NE MES VLLAZNISH NE STADIUM TE ISHA
DOSHA TE ISHIM MBLEDH TE TAN
HAJR MAS BASHIN ATA QE MIRIT VIZEN SJA KAN DHAN
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Sat, 04 Jul 2009 , 14:42

Shkoni kendoni ju pa mu
se me zemer jam me ju
t`gjith se bashku ju kendoni
Vllaznis ton fitore uroni
ska djal nanet qe ju ndal kangen
Mir Postriba ja ...... nanen
per kerken ne kurr nuk vesum
ne shkodrant jemi si vllezun

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Europa League 2009-2010

Post by REINIS » Wed, 08 Jul 2009 , 13:40

Ajo humja e Dinamos qeka e katerta m renditje nga humjet mo te thella.
Perpara kishte ene i 5-0, 5-1, 4-0.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Wed, 08 Jul 2009 , 20:40

REINIS wrote:Ajo humja e Dinamos qeka e katerta m renditje nga humjet mo te thella.
Perpara kishte ene i 5-0, 5-1, 4-0.
Ka shum te drejt Dinamo,fito ose humb me merit :D :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Jul 2009 , 19:47

urime telit
skuadra e tij arriti surpprizen pas 0-0 ne norvegji mundin ne baku rosenborgun 1-0
nje tjeter surprize
kojshite tone te petrovacit eleminojne anorthis famagusten
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Europa League 2009-2010

Post by loroborici » Fri, 24 Jul 2009 , 21:55

GOLDIAN wrote:urime telit
kojshite tone te petrovacit eleminojne anorthis famagusten
Anarthoisi bash ka lujt vjet ne champions me i grup me Werder e Inter. :roll:
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Champions League 2009-2010

Post by loroborici » Fri, 07 Aug 2009 , 21:38

Lista e plotë e ndeshjeve:

PAOK vs. Heerenveen
Dinamo Zagreb vs. Heart of Midlothian
Werder Bremen vs. Aktobe
Everton vs. Sigma
BATE vs. Litex
NAC vs. Villarreal
Lech vs. Club Brugge
Fulham vs. Amkar
Galatasaray vs. Levadia
Teplice vs. Hapoel Tel-Aviv
Metalurh Donetsk vs. Austria Wien
Twente vs. Qarabag
Roma vs. Kosice
Dinamo Moscow vs. CSKA Sofia
Genk vs. Lille
PSV vs. Bnei Yehuda
Lazio vs. Elfsborg
Trabzonspor vs. Toulouse
Partizan vs. Zilina
Baki vs. Basel
Ajax vs. Slovan Bratislava
Shakhtar Donetsk vs. Sivasspor
Brondby vs. Hertha
Athletic Bilbao vs. Tromso
Sarajevo vs. Cluj
Rapid Wien vs. Aston Villa
Steaua Bucuresti vs. St Patrick’s Athletic
Sparta Praha vs. Maribor
Zenit St. Petersburg vs. Nacional
Genoa vs. Odense
Dinamo Bucuresti vs. Liberec
Guingamp vs. Hamburg
Sion vs. Fenerbahce
Sturm vs. Metalist
Slavia Praha vs. Crvena Zvezda
Benfica vs. Vorskla
Vaslui vs. AEK
Stabaek vs. Valencia
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Europa League 2009-2010

Post by vllaznia1919 » Wed, 12 Aug 2009 , 21:35

Metaman qe asht e quditshme arritja e Karabaghut.I lumt se me qa pashe ishin tan lojtar vendas perveq Telit.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Europa League 2009-2010

Post by loroborici » Thu, 13 Aug 2009 , 00:26

Bash kjo EL asht me tamam e forte si CL
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Thu, 13 Aug 2009 , 05:07

ishalla vitin tjeter vijm itu

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Thu, 13 Aug 2009 , 05:08

ajax vllaznia kisha dasht

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Europa League 2009-2010

Post by Skodrinon » Fri, 28 Aug 2009 , 14:41

Image

Post Reply