Kampionati Gjerman

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 19:28

ledi

per 10 vjet ashtu siq tha sejadi ,bajernit filloi tu iu harru emri ne europe dhe kete e dijm te gjithe.

kurse sa erdhi i dha bajernit emrin edhe 1 here dhe te gjithe e dime se se ca bani ku me pak fat kishte me fitu edhe kupen e uefas,kurse ket vit ti e din shum mire se ka lujt pa titullare qe kan ken me demtime dhe kaq sa ka ba ,ka ba me te vertete shum.

me interin mund te ndodhin cdo gja se asht futboll ,dhe futbolli asht i quditshem ,po kisha dasht me i dhan bajernit kupen e kampioneve ket vit e me ik fill prej bajernit ,e du qe bajernin ta marrin 1 tranier gjerma qe tia hyumbin edhe njihere emrin ashtu siq ia humben 10 vjet ma perpara .

prandaj rumenike don 1 dru te mire :)

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Fri, 11 Mar 2011 , 23:09

fpjalmi wrote:ledi

per 10 vjet ashtu siq tha sejadi ,bajernit filloi tu iu harru emri ne europe dhe kete e dijm te gjithe.

kurse sa erdhi i dha bajernit emrin edhe 1 here dhe te gjithe e dime se se ca bani ku me pak fat kishte me fitu edhe kupen e uefas,kurse ket vit ti e din shum mire se ka lujt pa titullare qe kan ken me demtime dhe kaq sa ka ba ,ka ba me te vertete shum.

me interin mund te ndodhin cdo gja se asht futboll ,dhe futbolli asht i quditshem ,po kisha dasht me i dhan bajernit kupen e kampioneve ket vit e me ik fill prej bajernit ,e du qe bajernin ta marrin 1 tranier gjerma qe tia hyumbin edhe njihere emrin ashtu siq ia humben 10 vjet ma perpara .

prandaj rumenike don 1 dru te mire :)
jo ma naqe, rumenike s'don nji dru hic, van galit i duhet nji dru shum shum i madh, si ka mundsi me than tranjeri se nuk don perforcime, dmth presidenti i bajernit i ka than Van Gaalit " ME THUJ KE DO EDHE TA BIE " por Van Gaal tha jo, nuk du askend.

Vuni Badstuber ne mbrojtje me Breno, shife ca ndodhi me Bajernin, vuni Tymoshcuk (MESFUSHOR) ne mbrojte, tashti e largoi VAN BOMMEL nga Bajerni e coi ne Milan...ne milan ai asht lojtari ma i mir ne tan neshjet e fundit.

Tashti ai ven mesfushorin ne mrojtje (Tymoshchuk) edhe ven mesfushorin ne mrojtje te majte (GUSTAVO) .

Asht tranjer super, i mencum edhe ka loje shume te bukur por asht njeriu ma i keq te Bajerni ne 10 vitet e fundit, kundershton cdo kend, president e bord..

Tranjeri i ardhshem i Bajernit ka me ken Jupp i Leverkusenit ose Rijkaard.

---

Neser Bajernit i duhet me fitu sesban, sepse Hannover asht tu humb 2:0 edhe nqs fitojm shkojm 2 pike larg vendit te trete (KUALIFIKIMET E CHAMPIONS LEAGUE)

Edhe ja naqe vec 3 ekipe te Gjermanise shkojn ne CHampions League (2 direkt ne grup, 1 ne kualifikime) , ne vitin 2012 fillojne 4.

Naqe edhe iher, Van Gaal asht super tranjer por njeri shum i keq per Bajernin...asht shum egoist.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sat, 12 Mar 2011 , 04:36

sejad wrote:---

Edhe ja naqe vec 3 ekipe te Gjermanise shkojn ne CHampions League (2 direkt ne grup, 1 ne kualifikime) , ne vitin 2012 fillojne 4.

[/quote]


sejad .

fillon qysh ket vit.

lexoje

Italia humb vendin e katërt në Champions

Me disfatën e të tre skuadrave italiane në Champions dhe eliminimin e Napolit nga Europa League, duke nisur nga sezoni i ardhshëm, Italia do të dërgojë në Champions League vetëm tre skuadra.
Vendi i katërt i kalon Gjermanisë, që tashmë ka kampionatin e tretë më të fortë në kontinent. Dihej prej kohësh se Bundesliga ishte në avantazh, por ndeshjet e fundit sollën edhe konfirmimin matematikor.
http://top-channel.tv/artikull.php?id=204962&ref=fp

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Sat, 12 Mar 2011 , 18:18

ja ma burre lene top channel, shife lajmin zyrtar te Bundesliga :

http://www.bundesliga.de/en/liga/news/2 ... 176535.php

Bajern 6:0 Hamburg!
---a e shef nqs Van Gaali kishte ken pak ma i bute me bordin? kishim ken ne vend te pare tash...ishalla nrron Van gaali pak e rrin tranjer
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sat, 12 Mar 2011 , 21:13

sejad wrote:ja ma burre lene top channel, shife lajmin zyrtar te Bundesliga :

http://www.bundesliga.de/en/liga/news/2 ... 176535.php

Bajern 6:0 Hamburg!
---a e shef nqs Van Gaali kishte ken pak ma i bute me bordin? kishim ken ne vend te pare tash...ishalla nrron Van gaali pak e rrin tranjer
O sejad .

bordi i cdo klubit qofte ,nuk duhet me bezdis tranierin dhe nuk duhet me i dhan mend qa me ba ,e van gal ia ka lujt zotin .

a e shef ne spanje mor bure ,qe as presidenca e real madritit e as presidenca e barcelones nuk i thote as morinjos e as guardiols qa me ba .

edhe vjet qa slane pa i than bordi i bajernit e qa slane pa e kritiku ,dhe i fitoi tana e i futi bordit me gjith presidentit mutin ne goje .

si ka pas me ken ne vend te pare simjet kur per 2 faza ka pas tan titullaret e demtum e ka lujt me rezerva mor sejad .

bordi duhet me e mbyll gojen , dhe me e lan tranierin me punu i qete ,e mos me i dithtu ke me fut me lujt sepse atehere kot e moren van galin per tranier e ma mire ta kishin udheheqe vete bajernin .

Une du me te than veq dicka .

du qe bajerni me fitu ligen e kampioneve ket vit e me ia fut bordit edhe ket vit mutin ne goje e me ik .

Sejad .

maje mend prej mejet .

sa te ikun van gali e te vijn nej tranier tjeter ,bajernit ka me iu harru emri tamam si iu pat harru 10 vjet rresht .

ndoshta ti mendon te kunderten ,por maje men iket postim e tapo flasim bashke kur te ikun van gali .

me ikjen e van galit edhe roben ka me ik shum shpejt ,biles qysh tash neper gazeta titujt kryesore jan , roben tu i than milanit ,jam gadi ,me merr

I

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sat, 12 Mar 2011 , 21:38

van gali ka oferta prej milanit dhe chelsit per sezonin e ri

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Gjerman

Post by Man in Redblue » Sun, 13 Mar 2011 , 01:48

sa per info: Van gali asht deri ne perfundim te sezonit te Bayerni, mandej kontrata me mirekuptimin e paleve do te zgjidhet.
Ka disa kandidatura, kan dal edhe fjalt qi nji vit me e marr nji tranjer i perkohshem, mandej ne 2012 me e marr Löwi, momentalisht Löw dhe Kloppi i Dortmundit jan dy tranjerat ma te mire ne Gjermani. Qejf kisha pas me e provu edhe Bernd Shusterin...

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Kampionati Gjerman

Post by sejad » Tue, 15 Mar 2011 , 01:15

asht mase zyrtare se Jupp Heynckes ka me ken tranjeri i ri i Bajernit.

Ka kene tranjer te Bajerni, Schalke, Real Madrid (ku fitoi Champions Ligen) edhe tash tek Leverkuseni..

Ska fitu nje titull qysh ne 1997–98, ku fitoi Champions Ligen me Real Madridin..

S'me pelqen kjo zgjedhje, por meqe ska tranjer tjeter te lire menoj se asht ma e mira.

Edhe iher, Van Gaal asht zgjedhja ma e mire per Bajernin POR kur tranjeri edhe presidentet e klubit kane objektiva tjera...sbahet puna

Gjynah, vec nqs kishte ken dakort Van Gaal me ble lojtare ket vere kishte met tranjer te Bajerni por deshti me fut ne mbrojtje Tymoshchuk Badstuber e Breno, e nuk pranoi me ble mbrojtsa te mire.

E vetmja zgjedhje e mire e Van Gaal per lojtare ka ken KRAFT - portier shume i mire, gjynah se tash asht 10000% e sigurt se ka me ik nga Bajerni, ka me ardh Neuer meqe Van Gaal ishte i vetmi si donte Kraft si portier, edhe lojtaret e dojn Neuer e jo Kraft..
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Tue, 15 Mar 2011 , 08:20

sejad wrote:asht mase zyrtare se Jupp Heynckes ka me ken tranjeri i ri i Bajernit.

Ka kene tranjer te Bajerni, Schalke, Real Madrid (ku fitoi Champions Ligen) edhe tash tek Leverkuseni..

Ska fitu nje titull qysh ne 1997–98, ku fitoi Champions Ligen me Real Madridin..

S'me pelqen kjo zgjedhje, por meqe ska tranjer tjeter te lire menoj se asht ma e mira.

Edhe iher, Van Gaal asht zgjedhja ma e mire per Bajernin POR kur tranjeri edhe presidentet e klubit kane objektiva tjera...sbahet puna

Gjynah, vec nqs kishte ken dakort Van Gaal me ble lojtare ket vere kishte met tranjer te Bajerni por deshti me fut ne mbrojtje Tymoshchuk Badstuber e Breno, e nuk pranoi me ble mbrojtsa te mire.

E vetmja zgjedhje e mire e Van Gaal per lojtare ka ken KRAFT - portier shume i mire, gjynah se tash asht 10000% e sigurt se ka me ik nga Bajerni, ka me ardh Neuer meqe Van Gaal ishte i vetmi si donte Kraft si portier, edhe lojtaret e dojn Neuer e jo Kraft..
sejad ,a ka me drejtu qysh ne fillim te sezonit tjeter a?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Mon, 08 Aug 2011 , 01:21

bajerni hupi sot mrend me Mönchengladbachun 0-1 ku qa kam pa ne ndeshje ,i kan hanger Mönchengladbachut edhe 1 gol te rregullt .

Asht e pakuptushe se si ky bajern me nji merkato kaq te mire qe ka ba tranieri aktual , me ken kaq dobt sa me u rrah njashtu .


http://www.youtube.com/watch?v=qEo2LDrLIdE

Man in red blu ,dhe ledi ,qa mendoni per kete humbje menjehere ne javen e pare .

mos ishte merkatoja e gabume e tranierit te ri apo vetem nji fat i keq per bajernin vetem per ndeshjen e sotme

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Sat, 20 Aug 2011 , 19:56

ca a tu ndodh me kete bayernin ma man 25 gjutje ne porte skishte ndodh ka her
a u ba nej gol a hic se nuk numerova po vec gjujtjet :mrgreen:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Tue, 23 Aug 2011 , 10:47

Hejnkes, presion Hënesit: Mos më ndërhy te Bajerni


Trajneri Jup Hejnkes, pas spekulimeve për vizitën në pankinë të presidentit Hënes, ka reaguar ashpër ndaj kreut të klubit, duke luftuar ashpër “diktatin” e ish-menaxherit, si dhe duke mbrojtur autoritetin e tij në skuadër si në marrëdhënie me lojtarët, ashtu edhe ndaj drejtuesve. “Nuk do ta lejoja kurrë që një president të flasë me lojtarët në pauzën midis dy pjesëve të një ndeshjeje. Pankina është nën kontrollin tim dhe s’ka autorizim askush të ndërhyjë në planet apo në detyrën time. Nuk ka të drejtë asnjë president të ‘futë hundët’ në strategjinë time. Prandaj, ju garantoj se presidenti Uli Hënes gjatë ndeshjes kundër Zyrihut ka mbajtur një qëndrim asnjanës, i heshtur dhe duke parë ndeshjen me vëmendje”,- deklaroi Hejnkes.


http://www.panorama.com.al/sport/sporti-nga-bota-25
_______________________________________________

Pa pa pa pa pa , pa ba tranieri 3 ndeshje me bajernin ,presidenti I bajernit I fut hundet ne skuader tamam qa i bani Van Galit qe i dha bajernit 3 kupa ne gjermani dhe e qoi deri ne finale te kupes se kampioneve .,dhe po me vjen mire boll qe ia paska dhi presidentit ,ku cdo fjale qe tranieri Hejnkes ka fol ,E paska shkri ,e ska ku me shku ma bukur,tamam si fjalet e van galit

Un se kuptoj pse nuk bahet tranier presidenti i Bajernit kur keka kaq i zoti :wink: :) :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Sat, 10 Sep 2011 , 16:50

shume dobet ky bajerni se marr vesht hic
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Sun, 18 Sep 2011 , 19:33

me shkattroi nervash ky bajerni
dobt edhe sonte se di pse
po da ndrrime krejt pa lidhje qe ban dhe ky trajneri pfff
pshtume kot pa hup sante
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati Gjerman

Post by Admin » Sun, 18 Sep 2011 , 23:57

GOLDIAN wrote:me shkattroi nervash ky bajerni
dobt edhe sonte se di pse
po da ndrrime krejt pa lidhje qe ban dhe ky trajneri pfff
pshtume kot pa hup sante
Goldi na njofto per klasifikimin :) Se nuk na njofton as Mrb as Ledi e as Pjalmi se si asht klasifikimi.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Gjerman

Post by GOLDIAN » Sun, 25 Sep 2011 , 03:55

lene admin se ky bajern ti ban nervat kacurrel
a asht gjall ai uli hönes me na e hek ket mut trajnerit se sdurohet ma e ka ba beton mrojtjen
ku je man ku je led
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati Gjerman

Post by Admin » Sun, 25 Sep 2011 , 11:01

si u nda Bajerni mrama me Leverkusenin?
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Sun, 25 Sep 2011 , 17:13

Admin wrote:
Goldi na njofto per klasifikimin :) Se nuk na njofton as Mrb as Ledi e as Pjalmi se si asht klasifikimi.[/quote]

FC Bayern Munich 18

Borussia Mönchengladbach 16

SV Werder Bremen 13

1899 Hoffenheim 12

FC Schalke 04 12

Hannover 96

Admin ,keta jan 6 vendet e para .

Siq dihet ,bajerni ka ba shum blemje cilesore dhe nuk asht si vitin tjeter kur pothuajse ishte me 8 demtime te lojtareve titullare,dhe shpresoj qe mos te perseriten demtimet e viteve te fundit

Le te shofim nese ky bajer do jete bajerni ma i mire i 10 viteve te fundit.

ne qoftese marrin 3 kupat e gjermanise dhe fitojn kupen e kampioneve ,padyshim do jete edhe ma i mire i 2010 .

le te shohim deri ne fund se qa do ndodhin .

me kete loje qe bajerni po tregon ne kete fillim kampionatit ,duket swe don me ia kalu bajernit te vitit 2010

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Gjerman

Post by Ledi1920 » Mon, 26 Sep 2011 , 08:21

GOLDIAN wrote:lene admin se ky bajern ti ban nervat kacurrel
a asht gjall ai uli hönes me na e hek ket mut trajnerit se sdurohet ma e ka ba beton mrojtjen
ku je man ku je led

ledi po pret qe Nojerin qe te thyej rekrodin ...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Gjerman

Post by fpjalmi » Wed, 11 Apr 2012 , 22:11

Sapo perfundoj ndeshja e vitit ne kampionatin gjerman Dortmund Bajern 1 me 0, ku borusia fiton per here te dyte kete vit kunder bajernit pasi e kishte rrah edhe ne shpi ka fundi i vitit te kalum.
Ishte ndeshja qe percaktote titullin kampion ne gjermani ku borusia nga 3 pike qe ishte para bayernit e thelon ne 6 pike. Per mendimin tem bayerni lujti shum shum dobt , ku roben humb mori nje penallti te stimulume dhe ashtu edhe e hup .

Ledi ose maninredblu , si ka mundesi qe bajerni asht kaq te dobt. Duke pa qe bajerni ka ba shum shpenzime dhe asht shnderru ne nji kombetare gjermane dhe duke pa se pothuajse 80 perqind e ekipit lozin titullare edhe me kombetaren e gjermanise , atehere si mendoni ju , kush e ka fajin ketu .

A mendoni se e ka fajin tranieri 100 perqind per deshtimin e bajernit???

Post Reply