Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Liga e Kampioneve

Post by sejad » Thu, 17 Mar 2011 , 13:22

5:1 u desht me maru pjesa e pare, turp turp turp.

Skam ken najher ma i merzitun se pardje, gjynah me humb at loje.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 28 May 2011 , 23:22

finalja e kupes se kampioneve tashti sa mbaroj dhe barcelona fiton 3-1 me manchesterin .

per mendimin tem ndeshja ishte e bukur ,dhe ket bukuri e dha vetem barcelona ,ku te gjithe e pame se barcelona luajti ashtu siq duhet ,kurse manchesteri duke lujt me barcelonen sot ,mu dukte sikur te ishte ne kategorine e dyte te divizionit spanjoll,e jo fituese e kampionatit anglez .

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Sun, 29 May 2011 , 16:29

Qysh para ndeshjes kam mendu se Barca e meriton kyt championsin sepse ka metamam ekipin ma fantastik, prej mrojtjes deri ne sulm. Ne ndeshjen ndaj Manchesterit e vertetunen edhe nji her tjeter kyt gja.
Me perjashtim te asaj qi edhe ne kyt ndeshje lojtart e Barces u shtrishin shpejt pertoke (semundje spanjolle mesa duket), ka ken nji spektakel qi rralle mund te perserite ne nji finale Champions Liget.
Me pelqeu nji mendim i komentatorit gjerman qi tha, Messi asht superfutbollist por perfiton nga fakti qe ka superfutbollista ne ane te tij. Asht e vertet: nqs ma perpara superstar-at markoheshin me nji- bile edhe me dy mrojtsa personal, kundershtaret e Barces nuk mund ta bajn kyt, sepse nji hapsine e vogel i mfjafton, Xavit, Villas, Pedros etj me me rras golin.
Ekipi i vetem qe mund ta perballojn Barcen per momentin - mendoj - asht Reali, por perderisa te ken Morinjon sma merr mendja se bajn hajr.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sun, 29 May 2011 , 20:24

Barcelona asht shpall si ekipi ma i mire i tana kohnave per lojen e saj dhe per cdo gja

Asht ne cdo shkrim te cdo gazete te huaj

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 26 Aug 2011 , 01:21

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të UEFA Champions League 2011/12 ku skuadrat qe do ndeshen ne grupe jane :


Në grupin A do të ndeshen Bajerni i Mynihut, Villareal, Manchester City dhe Napoli.

Në grupin B do të takohen Inter, CSKA i Moskës, Lile dhe Trabzonspor.

Në grupin C janë ndarë skuadrat e Machester United, Benfika, Basel, Otelul.

Në grupin D do të ndeshen mes tyre Real Madrid, Lyon, Ajax dhe Dinamo Zagreb.

Në grupin E do të përballen Chelsea, Valencia, Bajern Leverkusen dhe Genk.

Grupi F do të shohë Arsenalin, Marseille, Olympiacos dhe Borusia Dortmund.

Në grupin G do të luajnë Porto, Shakhtar, Zenit dhe Apoel.

Ndërsa në grupin H do të takohen Barcelona, Milan, Bate dhe Plzen

Ndeshjet në fazën e grupeve do të luhen me 13/14 shtator, 27/28 shtator, 18/19 tetor, 1/2 nëntor, 22/23 nëntor dhe 6/7 dhjetor.

Dy të parat e grupeve do të kalojnë në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve, finalja e të cilës do të luhet në stadiumin e Mynihut “Allianz Arena”, më 19 maj 2012.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Thu, 19 Apr 2012 , 01:36

me duket se kete sezon per her te fundit te shtunen do takohen reali me barcelonen
si mendoni
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Sat, 21 Apr 2012 , 14:46

per mu kalojne te dyja
reali e ka ma te veshtire tham

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Sat, 21 Apr 2012 , 18:25

Une jam me Barcelonen, por ja kam friken Chealsit boll.
Barcelona ka ndeshje te veshtire me Realin sonte edhe kane me kene te lodhun.
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Mon, 23 Apr 2012 , 09:21

ndeshje te veshtira jane shume
finale per mu eshte celsi - bayern
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Mon, 23 Apr 2012 , 18:47

Ledi1920 wrote:ndeshje te veshtira jane shume
finale per mu eshte celsi - bayern
Per mendimin tem Reali e ka ma te lehte me u kualifiku sesa Barcelona , sepse reali ka ba gol ne fush kundershtare dhe do i mjaftonte edhe 1 gol me u kualifiku , kurse barcelona e ka pak te veshtire , sepse edhe po te kryesoje 2 me 0 , atehere me 1 gol Celesi do ia hiqte buzeqeshjen .

Une kam shum deshire te kena 1 finale bajern celesi , por nji deshire mund te jete si nje anderr dhe asht pak e veshtire me ndodh , megjithese kurr mos thuaj kurr.

Kam frike se as zoti nuk do te bante gja te ndalonte nje finale Barcelona - Real madrid .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Tue, 24 Apr 2012 , 07:40

Led , aja gja qe kam shkru poshte komentit tand nuk ta kam drejtu ty dhe ishte pa dashje . Ne fakt e kisha shkru cito dhe deshta me te shkru dicka tjeter dhe pa dashje e shkruva ate gja poshte komentit tand . Ajo qa kam shkru , ishte vetem mendimi jem . Te shkruva ket gja vetem e vetem mos me te mbet hatri e mos te kujtosh se ta kam drejtu ty, dhe ishte pa dashje. Para Bajern :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Thu, 26 Apr 2012 , 00:28

GOLDIAN wrote:me duket se kete sezon per her te fundit te shtunen do takohen reali me barcelonen
si mendoni
eh
MIA SAN MIA
FC BAYERNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Thu, 26 Apr 2012 , 01:29

urime gold
a i ke vu n'skedine t'pakten se i ke ra n'kry kte here

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Thu, 26 Apr 2012 , 02:10

Skodrinon wrote:urime gold
a i ke vu n'skedine t'pakten se i ke ra n'kry kte here
ai milani jot me griu
e futa ne pjes te dyte
hc 1
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 26 Apr 2012 , 03:29

Urime te gjithe tifozave gjerman per fitoren. Prap u desht 1 hollandez me qu ndeshjen ne penallti , dhe kja tregon se pa ne ju nuk bani hajr jaaaaa :mrgreen: :mrgreen:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Thu, 26 Apr 2012 , 09:49

fpjalmi wrote:Urime te gjithe tifozave gjerman per fitoren. Prap u desht 1 hollandez me qu ndeshjen ne penallti , dhe kja tregon se pa ne ju nuk bani hajr jaaaaa :mrgreen: :mrgreen:
e para- te thashe chelsea- bayern ne finale (doli llafi im)
e dyta- penalltin mezi e boni robeni
e treta- mbas golit te pare te realit...humbi rast per gol, 2 metra larg portes

kshuqe te lutem mjaft me hollandezt...se do ju fusim prap 3 po e pam te arsyeshme :mrgreen:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 27 Apr 2012 , 02:48

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:Urime te gjithe tifozave gjerman per fitoren. Prap u desht 1 hollandez me qu ndeshjen ne penallti , dhe kja tregon se pa ne ju nuk bani hajr jaaaaa :mrgreen: :mrgreen:
e para- te thashe chelsea- bayern ne finale (doli llafi im)
e dyta- penalltin mezi e boni robeni
e treta- mbas golit te pare te realit...humbi rast per gol, 2 metra larg portes

kshuqe te lutem mjaft me hollandezt...se do ju fusim prap 3 po e pam te arsyeshme :mrgreen:
E Para asht se ai top nuk u kapte se ishte bomb dhe aq sa e ciku portieri i levizen kyqat e duarve , por edhe nese do ta priste do hinte me top ne porte :P . Led, ti e pe se sa here Roben kapte topin, u krijonte nji rrezik ne porten e realit 8) dhe ti e din shum mire se edhe kur doli bajerni ne finale 2 vjet ma pare , prej cerek finaleve dhe deri ne finale ishte Roben qe cdo ndeshje kualifikote bajernin me golat e tij , dhe ti e din mjaft mire prandaj mos ia ul vlerat se asht Holandez :D se nuk ka bajerni lojtare ma te mire se ai :wink: .

Kurse per ato 3 golat qe na keni llan pa 6 titullaret ma te mire ne nji ndeshje miqesore ku keni lujt edhe mrend , nuk do te thote se keni shum force :P , sepse ne europian nuk do luhet ndeshja pa 6 titullare :wink: , nuk do luhet mrend ne gjermani , dhe stili qe tranieri i hollandes iu ka ba , ishte sa me iu ba qefin dhe sa me ra ne gracke . Mos harro dicka, jena nen kampionet e botes , ne angli e kena nji sulmues qe asht golashenuesi ma i mire ne kampionatin anglez , biles edhe te ju ne gjermani e kena edhe nji golashenues tjeter qe asht golashenuesi ma i mire qe do te thote ka ba gola ma shum se tan tan lojtaret gjerman edhe pse lot ne kampionatin gjerman , prandaj mendohu mire kur thu do iu bajm 3 gola , sepse as edhe ty nuk ta merr mendja se qa tapo te gjen ne europian e tapo iu lutesh zotit shum shpejt duke than o zot na nxjerr prej grupit :P :lol: :mrgreen:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Edmond-Cela » Fri, 27 Apr 2012 , 11:29

urime bajernit e meritoj ne te dyja ndeshjet ka lujte ma mire se reali. per barcen me ka ardht pash mire, edhe ata me me pasime si te jesh ne stervitje, boll ka lezet duhet me lujt futball te hapur, me krose me shujtje.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Sun, 20 May 2012 , 00:20

meritote me fitu bayern sonte
gjynah

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sun, 20 May 2012 , 06:24

Nuk me besohet se bajerni humbi finalen . Heroi i takimit ishte portieri i chelsit piter chek. Nuk me besohet se si tranieri i bajernit nuk levizi nji here prej pankinet (perveq golit) , dhe nuk mund ta besoj se si bajerni sulmote kur kishin mbet edhe 7 minuta loje mbas golit , ne vend qe me u ndry mrend dhe me e majt ate rezultat njashtu duke dit qe chelsea e bani ate skem lojet tan kohen deri sa hangri golin.

Mendoj se ja vetem per finalen por per gjithe sezonin deshtaku kryesore ishte tranieri, sepse me lojtaret qe ka bajerni ne skuader , dhe me cdo kerkese dhe deshire qe i kan plotesu drejtusat e bajernit , bajerni asht dasht me shkelqy ne kampionat , ne kupen e gjermanise dhe sidomos ne finalen e kupes se kampioneve duke dit se kishin nji shans te arte me nji skuader poshte nivelit te saj dhe mrend ne stadiumin e tij ( nji shans qe nuk vjen kurr ma)

Tranieri me kete skeme dhe taktike deshtake qe ka ba gjithe sezonin , duhet me e dhan vete doreheqjen nese asht i ndershem sepse ka deshtu nji sezon qe nuk u dote me u deshtu, qe do te thote shpenzimet marramendese te futbollistave kan shku te gjithe kot.

Mendoj se nese do jete ndonje tranier tjeter me ma shum eksperience duke dit se skuadra ka vetem yje , me 100 % do te shifsha nji bajern kampion

Post Reply