Legjionaret

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Mon, 12 Mar 2012 , 02:03

Une jam i mendimit se ka gabu qe ka shku ne USA.
Me aq sa kam marr vesht une aj ka shku ne USA i motivum edhe prej familjes (personale) si edhe leket do ta kene josh mire.
Ishalla i hec mbare por futbolli i vertet luhet ne Europe!!!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Mon, 12 Mar 2012 , 02:08

hallall i qofte ketij bogdanit
keq e mire po e han me dham serine A ky
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Tue, 13 Mar 2012 , 19:53

shifni ket foto qa bajn tifozat per salihin :D

http://gossip.albania-sport.com/article ... lihin.html

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Wed, 14 Mar 2012 , 16:05

Ne ndeshjen kunder Cesenes 1 gol dhe 1 assist.
Edhe Cani ne Poloni kishte ba gol kete jave.
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Legjionaret

Post by Ledi1920 » Thu, 15 Mar 2012 , 10:36

Puna eshte se ne seria a tek cdo e kip ka mesfushe qe ne cdo neshje ta sjell i top me e shty ne porte...
kush tja coj topin tek koka bogdanit ne kombetare???

edhe tarja boni 13 gola ne nji sezon, po kishte ustain baxho mbrapa :wink:
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Fri, 16 Mar 2012 , 18:18

Normale, lojtare si puna e Bogdanit, Tares e Salihi nqs nuk kane nje mesfushe te mire asht veshtire me shenu, se nuk jane lojtare qe krijojne aksione vete.
Sdq Bogdani let shume per ekipin edhe me i vu nje sulmus te shpejt afer asht shume i dobishem per cdo ekip.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sat, 31 Mar 2012 , 03:26

Salihi shum shum dobt me dc united , ne pjesen e pare ne hije kurse ne pjesen e dyte humbi 1 rast vetem per vedi me portier dhe nuk iu falte ai rast , dhe tranieri ben olsen e zevendesoj ne minuten e 64 . asht minuta e 76 dhe dc united me dallasin jan 4 me 1 per skuadren e salihit , dhe kur doli salihi jasht ishin 3 me 1

Pritsha nji salih lider ne skuader , dhe kam frike se nuk tapo e aktivizojn ma titullare , vecse ishalla tapo e merr vedin ne te ardhmen se shum dobt ka lujt sot

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Legjionaret

Post by vllaznia1919 » Tue, 10 Apr 2012 , 19:27

Per Salihin asht fillimi dhe duhet kohe per ambjentim.Manej siç u tha ma siper duhet edhe mesfusha per me mrrite te goli.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Fri, 04 May 2012 , 00:37

Hamdi Salihi ka ba golin e pare ne kampionatin amerikan mbas 400 minutave loje ku skuadra e tij Dc United humbi ne fushen e tij 3 me 5 , dhe Goli i tij vjen ne minuten e 88 dhe ishte goli i trete per skuadren e tij .

I uroj nji mbaresi me ate gol , sepse ndoshta u donte 1 gol qe te zhbllokohej , sepse simbas intervistave te tij ishte i merzitun qe nuk kishte shenu asnji gol , kurse tashti qe shenoi ishte shum i gezum .

Shifni sa shum i gezohet golit te tij te pare per kampionat Hamdi Salihi, ku ishte dhe nji gol mjeshteror ku e qoi topin mjaft bukur siper portierit , tamam nji perfundim i bukur .

http://www.youtube.com/watch?v=wj43v2TRgD0

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Sat, 05 May 2012 , 02:38

urime per golin
por nuk asht kampionat ky me lujt salihi
austriaku shume ma i forte
shifni vec te golat mrojtesat tamam amator thjesht i bahet reklam me keto blerjet e vipave po sbesoj se ka ndonje nivel ky kampionat

jo ne gjermani jo ne itali jo angli si perfundim pfffff
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 07 May 2012 , 03:56

Hamdi Salihi shenon golin e dyte ne kampionatin amerikan sapo u fut ne loje ne pjesen e dyte. Tashti siq duket po ia merr doren edhe kampionatit american .

http://www.mlssoccer.com/matchcenter/20 ... highlights

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 07 May 2012 , 08:12

GOLDIAN wrote:urime per golin
por nuk asht kampionat ky me lujt salihi
austriaku shume ma i forte
shifni vec te golat mrojtesat tamam amator thjesht i bahet reklam me keto blerjet e vipave po sbesoj se ka ndonje nivel ky kampionat

jo ne gjermani jo ne itali jo angli si perfundim pfffff
Gold , asht shum e vertete qe kampionati Austriak asht ma i forte , por ne Austri u pagute shum pak dhe e dyta e leshin ne stol dhe fillune me e qelb krejt dhe e djegen pothuajse komplet si futbollist dhe pasojat qe pati me Rapidin dhe forma shum e keqe qe kishte , po shifet ketu , ne kamionatin Amerikan , pavaresisht qe tashti ka fillu me e marr vedin dhe po vjen ne form.

Asht shum e vertete qe kampionati Amerikan asht shum i dobet , por ama me kontraten 3 vjecare qe ka ba me Dc -ne do te thote qe ka siguru jeten e tij , sepse deri tashti sa e sa vite karriere ne kampionatin austriak nuk ka siguru asgja me ate rroge qesharake , , dhe e dyta asht se futbollisti nuk mendon me lujt ne 1 skuader te mire dhe me ndej pa lujt duke mos pas as fitime , por mendon me lujt edhe me nji skuader te dobet veq me pas lek shum sepse ne fund te fundit lot edhe titullare .

Sigurisht te gjitheve na pelqete qe Salihi me lujt ne Itali ose Gjermani , por ama per futbollistin asht ndrysh sepse don me siguru jeten , dhe po te ishim futbollista njashtu kishim vepru edhe na , prandaj mendoj se Salihi ka vepru shum drejt

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Wed, 16 May 2012 , 22:59

Berisha ka dal golashenuesi ma i mire ne Australi si edhe ekipi i tij Brisban Roar ka fitu titullin kampion.

Ne ndeshjen e djeshme qe Brisban Roar ka lujt ne Ligen e kampioneve te Azise, Berisha ka shenu gol.

Ky sezon per te ka kene shume shume pozitiv, ishalla kthehet ne Europe me nji ekip te mire.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 21 May 2012 , 08:25

Salihi shenon perseri gol kunder torontos duke shenu golin e trete per dc unitedin dhe te katertin ne kampionat

http://www.youtube.com/watch?v=2h-iJSMC ... r_embedded#!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Tue, 24 Jul 2012 , 15:38

po ky super talenti a u fol per bundeslige e seri A
shifne ku paska perfundu
sa dobet jena

http://www.panorama-sport.com/ballina/s ... je-roshin/

kan dhe pretendime
dhe ai cani me duket asht pa ekip pffff
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Sun, 06 Jan 2013 , 22:22

Mandej me shajne mu pse mbron serbet (une si mbroj po realitetin smundem me e mblu me shoshe)kane super lojtar ne krahasim me ne
po lexosha intervisten e sukajt
ka nenshkru dhe dy vjet te sephani mirepo paska pas oferta dhe nga AUSTRIA
rren sa mundet iher si tan bashkeatdhetaret e tij futbollista por se kuptoj ca mut lojtaresh jane keta kur 22 vjeca e mbyllin vedin ne iran kore (cikalleshi) USA ne lig te dyte ukraine
azerbagjan apo ku di une
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Tue, 05 Feb 2013 , 09:33

he ma man in redblue se nuk met niri pa me sha
kur kam than qe salihi sbahet ma
sa turp vec me nenshkru ne kine
ku iken keta skuadrat franceze gjermane e angleze qe e kerkune?
mandej pretendojme na me ba kombetare me lojtare qe losin neper kine iran lige te dyte ne ukraine
pfffffff sa poshte kena ra
para 10 vjetsh ke pas ne bundeslige rrakllin lalen taren fatmir vaten
ne lile edvin muratin
bushi haxhi kampion absolut te liteksi
geri cipin ne belgjike me gent
hasin me kampionet absolut te anderleht
po sot???????????????? lojtaren e jinsu ne sephan ne odesa pffffffff
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Thu, 05 Sep 2013 , 18:32

GOLDIAN wrote:he ma man in redblue se nuk met niri pa me sha
kur kam than qe salihi sbahet ma
sa turp vec me nenshkru ne kine
ku iken keta skuadrat franceze gjermane e angleze qe e kerkune?
mandej pretendojme na me ba kombetare me lojtare qe losin neper kine iran lige te dyte ne ukraine
pfffffff sa poshte kena ra
para 10 vjetsh ke pas ne bundeslige rrakllin lalen taren fatmir vaten
ne lile edvin muratin
bushi haxhi kampion absolut te liteksi
geri cipin ne belgjike me gent
hasin me kampionet absolut te anderleht
po sot???????????????? lojtaren e jinsu ne sephan ne odesa pffffffff
per lojtare qi kena de biasi asht tu ba mrekulli

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Legjionaret

Post by Man in Redblue » Mon, 09 Sep 2013 , 17:19

De Biasi ka merite shume te madhe edhe qe i gjeti keto lojtare, se Kuzheja deri sot me Lalen e Skelen kishte pa lujte.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Sat, 19 Oct 2013 , 23:31

Meqe andrra mbaroj a do ishte mire te bahej nej analize
dakort qe de biazi ka ba pune te mire por keto ndeshjet e fundit(nuk flas nga rezultati)na kthyen vite mrapa
loje pa nerv pa skem pa dinjitet

prap aty ku ishim jena dhe prap aty do mbesim per sa kohe te fluturojme me presh
shume enderrimtare thone qe ne euro 2016 do jemi patjeter se rritet numri i skuadrave
aty do jemi mendoj dhe une se pervec litenshtejn dhe san marino te gjitha skuadrat tjera nuk jane me te lehta per tu rrah jo po ne kampionet e fluturimit me presh e qarte qe skemi frike asnje kundershtar deri pas 5 ndeshjeve pastaj na bien bo***

sjam analist por sme pelqen fakti qe mjafton te jesh kosovar dhe duhet thirre ne komnetare e formacion
me duket se eshte kriju nje lob pro kosove si dhe nje lob kush ka manaxherin me te forte

pse thirret nje cani te capri dhe jo nje Kapllani qe po zhvillon nje super sezon
deri kur me lojtar kinet e aziet pse si behet vendi elsaid hyses shkodranit po vazhdohet me pordhet e dallkut

nuk kam b*** une ta gjykoj de biazin po do doja me dit ku u bazu qe pati kaq besim te abrashi e te gashi dhe jo te hyka pershembull?
i perjashtuar

Post Reply