EURO 2012

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sat, 09 Jun 2012 , 16:50

ultraskuqeblu1 wrote:
shv13 wrote:Nji oke mish me tu heke prej trupit kur doli greku me t kuqe...medet si ka mbrri ky ekip ne euro, edhe polaket jane tu i ardhe hakut...hajt se kane ma gjynahe me la :-P
Ababa ça i banen polakt pj. e pare, te dyten kujtunen se e kan te fitume edhe e lshunen, si puna Vllaznis edhe kta :D :P greqia kuotohet si ekipi i 2t ma i dobt i ktij Kampionatit :D mbas Irlandes...
Edhe 1 video Rust vs Sigurimi
http://www.youtube.com/watch?v=C7D0fNtIdW0
phu c dajak pa pare :-P

polaket edhe ma zi se greket, kur se ban kshtu asht...heret a vone e han petllen.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sat, 09 Jun 2012 , 22:48

Nuk me gezoi shume loja por rendesi kane tre piket pasi ne grupe tre ndeshje jane dhe nuk ke shume shanse te rikuperosh piket e humbura
portugezet kane nje ekip te mire qe nuk eshte e lehte ti mposhtesh
schweini ishte dobet pritsha me shume
per mu humels dhe khedira bashke me neuer kane bere nje ndeshje perfekte
tjeret duhet te zgjohen pak nga gjumi
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sat, 09 Jun 2012 , 22:52

Hollanda shume dobet sot, vetem sneijder ka lujte...robbeni si gjithmone don me i ba tana gjanat vete.
Mbrojtja shume e avashte. Vec me indivualitete pisk e ka punen.

Dojcat kishte kohe qe si kam pa tu lujte kaq keq. Portugezt u myllnen si kacamillat ne mbrojtje po gjithsesi u desht me lujte ifije ma teper me krahet.
Hummels fantastik sonte, kisha frike se ka me kene pika e dobet e mbrojtjes po ka kene ma i miri.
Lahmi majtas nuk shtyn fort e u ndi, gjithsesi boateng me c.ronaldon n at krah s mujti me shty ma teper.
Gomezi e pshtoi vedin me golin qe bani. Klose me 2-3 shkputje diftoi se ishte n forme.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sat, 09 Jun 2012 , 22:56

GOLDIAN wrote:Nuk me gezoi shume loja por rendesi kane tre piket pasi ne grupe tre ndeshje jane dhe nuk ke shume shanse te rikuperosh piket e humbura
portugezet kane nje ekip te mire qe nuk eshte e lehte ti mposhtesh
schweini ishte dobet pritsha me shume
per mu humels dhe khedira bashke me neuer kane bere nje ndeshje perfekte
tjeret duhet te zgjohen pak nga gjumi
vec per 3 piket duhet me u gzu sonte :-P
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sat, 09 Jun 2012 , 23:40

Uefa duhet me nderhy...ruset duhen denu!!
Agresion stjuarteve ne poloni, perleshje me ukrainasit ne kiev.
Nje tifoz spanjoll ishte gjete pa jete afer donetskut.

Mire ja kane nise per dy dite europian :-(
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 09 Jun 2012 , 23:51

shv13 wrote:Uefa duhet me nderhy...ruset duhen denu!!
Agresion stjuarteve ne poloni, perleshje me ukrainasit ne kiev.
Nje tifoz spanjoll ishte gjete pa jete afer donetskut.

Mire ja kane nise per dy dite europian :-(
S'mundesh mi denu se krejt sherret i bajn jashtë stadiumit, nuk jan idjota si serbt, me i ba dam ekipit ;)
Tifozi m'duket se ishte portugez nuk e mbaj mend mire...Po sidoqoft si portugez si spanjoll per Ukrahinasit hijn tek rraca cigane :D Gjynah ky daku kishte hup qysh kahere po ikto dit e kan gjet, kishte shku atje tesh i muj...:(
Për portugezt rroft Mourinjo :D Gjermania duhet me gjet lojtar me gjak Gjerman... Hollanda zhele pavarsisht se futbolli qe ban Danimarka i bllokon ekipet me dal n'loj te vet...
Deri sot kam mendu qe 2 ekipet finaliste kan me ken Hollanda me Gjermanin por s'jan tu ma mush mendjen :P
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Sun, 10 Jun 2012 , 00:00

shv13 wrote:Hollanda shume dobet sot, vetem sneijder ka lujte...robbeni si gjithmone don me i ba tana gjanat vete.
Mbrojtja shume e avashte. Vec me indivualitete pisk e ka punen.
.
Shv 13 . Me fal qe po te kundervihem por a mund ti thuash kesaj ndeshje , Hollanda dobt ? Numeroji rastet ma posht

http://www.youtube.com/watch?v=1AX_zj4R-FQ

Ne futboll asht dicka, nese Zoti thote nuk ke me fitu, qa te dush ban me fitu, ne bote nuk fiton.

Nuk du me permend me dhjetra raste qe Hollanda hupi , dhe nuk du me permend qe danimarja 1 rast kishte tan pjesen e pare dhe ate rast e shfrytezoj , por du me than qe vetem me 2 penalltite qe hollandes i kan hanger , do te thote 2 gola , nje ne pjese se pare i ra topit me dore dhe 1 ne pjesen e dyte.

Un kam pa shum penallti kur topi preket me dore me dashje dhe albitri nuk jep penallti , Por ta prekesh topin 3 here me dashje per 2 seconda dhe albitri mos me llan penallti, kurr nuk me ka taku me pa .

Shv 13 , Urime per fitoren e gjermaneve , dhe i uroj tan tifozave gjerman ne forumin Vllaznia , urime per fitoren

VOJO KUSHI
Tifoz
Tifoz
Posts: 58
Joined: Sun, 06 Mar 2011 , 13:43
Skuadra: Vllaznia

Re: EURO 2012

Post by VOJO KUSHI » Sun, 10 Jun 2012 , 01:42

pjalmi mas u merzit se 1 ndeshje ishte edhe spanja ne 2010 e hupi neshjen e par po e zhgllabroj botnorin , albitri kyt ndeshje ndikoi shum ,ma mir me than vjedhi haptazi hollanden po edhe ata futbollista gjujshin pa pergjegjsi jashte hupen shum raste taman me te acaru
po kam besim se ROBEN - SHNAJDER -VAN PERSI kan me than fjalen e vet
s'ma merr mendja se dorzohen kaq let

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Sun, 10 Jun 2012 , 03:02

VOJO KUSHI wrote:pjalmi mas u merzit se 1 ndeshje ishte edhe spanja ne 2010 e hupi neshjen e par po e zhgllabroj botnorin , albitri kyt ndeshje ndikoi shum ,ma mir me than vjedhi haptazi hollanden po edhe ata futbollista gjujshin pa pergjegjsi jashte hupen shum raste taman me te acaru
po kam besim se ROBEN - SHNAJDER -VAN PERSI kan me than fjalen e vet
s'ma merr mendja se dorzohen kaq let
Vojo, mram e kam pa hollanden ne anderr duke hup, dhe andrrat me dalin tana te verteta dhe ma ndihte zemra se ka me dal njashtu :( dhe asht dicka e quditshme sepse te gjithe personat qe un po shifsha ndeshjen edhe pse thoshin Hollanda do ta mbysin sot Danimarken, Une i thosha se sot do humbim, vetem se me ishte fiksu prej andrres.

Vojo, per mendimin tem e ka fajin tranieri sepse Affelay ,Vlaar, Van Bommel dhe Williems nuk u doshim me u fut titullare sepse jan jasht formet sidomos Affelay qe ka ken i demtum per shum kohe te barcelona dhe nuk mund te lute titullare dhe nuk mund ta besoj se si nuk me futi Kujtin Van der vartin dhe huntelarin qysh se filloi loja me ken titullare.. Nuk mund ta besoj se si nuk me len huntelarin ne pankine , dhe nuk mund ta besoj se si nuk lot me 2 sulmusa duke dit qe huntelar asht golashenuesi ma i mire ne gjermani ku mund te kombinojn mjaft mire me van persin qe asht golashenuesi ma i mire ne angli.

Vojo, mu me duket se kjo ndeshje qe Hollanda hupi sot , pothujse 95 perqind mi ka shu shpresat per me dal prej grupit dhe nese spanja hupi ndeshjen e pare ne botnor kishte grupin e lehte , kurse ketu asht grupi i vdekjes dhe asht komplet ndrysh :(
Duhet me i fitu te dyja ndeshjet e ardhshme me gjermanine dhe portogaline per me u kualifiku , dhe me duket e pamujtun ose duhet me pa se si kundershtaret do ndahen ne ndeshje direkte ne ndeshjet e dyta

Megjithate mu nuk me kan ik te gjitha shpresat komplet sepse Hollanda e din se nuk ka shume shpresa me dal prej grupit , dhe e din se 1 barazim ose 1 humbje me Gjermanine do ti thoshte europianit mirupafshim.

Un kam shum besim se Hollandezt ne ndeshjen me gjermanet do te japin shpirtin ne fushe dhe do te futen me mentalitetin sikur kja ndeshje asht nje finale dhe jam shum dakort me ty , ROBEN - SHNAJDER -VAN PERSI do te japin fjalen e fundit me Gjermanine dhe gjithashtu edhe un kam shum besim.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: EURO 2012

Post by Ujku » Sun, 10 Jun 2012 , 17:37

Hollanda lujti mir e bukur por humi se ishte e pa fat por edhe ne momentin e funit para ports te danesve hupi raste disa raste per gol kjo per mu ishte nje dobsi qe shpresoj te mos perseritet ne neshjet tjera ky tranjer nuk ma ban qefin
se po ti shikojm rastet dhe lojen e hollands hollanda meritoi ma shum te pakten barazimin kurse po te shikojm ndeshjen tjeter te kti grup gjermani portogali portogest meritun ma shum pra barazimin mir po futboll asht ky tesh metet me pa neshjet e dyta e nanej flasim e besoj kena me pas ca me komentu.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: EURO 2012

Post by Man in Redblue » Sun, 10 Jun 2012 , 18:52

Edhe une jam i paknaqun nga loja e gjermaneve, nuk mu duk se kishin nji koncept te qarte lojet si e kan pas ne botnorin e kalume. Krosat dhe krahet nuk funksionoshin, ne qender Schweini ishte lojtari ma i dobet gjerman. Lojtari ma i mire i ndeshjes ishte Hummels. Une personalisht e kam nqejf ate Schürrle-n, shpresoj qe ti japin disa minuta heren tjeter, se Poldi nuk me bind.

Ndeshjen kunder Hollandes e parashikoj krejt tjeter, jam i bindun se Gjermania do paraqitet shume ma mire se me thane te drejten edhe pse gjermant nuk ishin ne dite te mire dje, asht e veshtire kur nji ekip me aq kualitete si ai portugez, mbyllet ne mbrojtje.

Me vjen keq per tifozat hollandez te forumit, do ia kisha uru qe skuadra e tyne te vazhdonte ma gjate, por sma merr mendja se Hollanda del prej grupit. (Ky asht- kuptohet- mendim personal, sepse asht heret.)

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sun, 10 Jun 2012 , 20:45

Man in Redblue wrote:Edhe une jam i paknaqun nga loja e gjermaneve, nuk mu duk se kishin nji koncept te qarte lojet si e kan pas ne botnorin e kalume. Krosat dhe krahet nuk funksionoshin, ne qender Schweini ishte lojtari ma i dobet gjerman. Lojtari ma i mire i ndeshjes ishte Hummels. Une personalisht e kam nqejf ate Schürrle-n, shpresoj qe ti japin disa minuta heren tjeter, se Poldi nuk me bind.

Ndeshjen kunder Hollandes e parashikoj krejt tjeter, jam i bindun se Gjermania do paraqitet shume ma mire se me thane te drejten edhe pse gjermant nuk ishin ne dite te mire dje, asht e veshtire kur nji ekip me aq kualitete si ai portugez, mbyllet ne mbrojtje.

Me vjen keq per tifozat hollandez te forumit, do ia kisha uru qe skuadra e tyne te vazhdonte ma gjate, por sma merr mendja se Hollanda del prej grupit. (Ky asht- kuptohet- mendim personal, sepse asht heret.)
Se di ca mendoni ju tjeret po une kisha heke badstuberin, boateng hummels ne qender, lahm djathtas se shtyn ma shume, schweinin me e kthy ne mbrojtje majtas (meqe nuk asht ne forme shume te mire) e n vend t tij me fute kroos.
Ne sulm tane diten klose para gomezit :-)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 10 Jun 2012 , 22:19

ca meritoshin portugezet ma ujku?
te thush per hollanden po e pranoj(dhe pse se kam pa krejt ndeshjen)por jam dakord me pjalmin dhe me pelqen qe i analizon me qetesi gjanat.
fajin e ka trajneri se rafael van der vart duhej fut ma heret
plus dhe golashenusi ma i mire i bundesliges nuk ka pse nxeh stolin kot
ndeshjen me gjermanine ju duhet fitorja patjeter
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: EURO 2012

Post by Man in Redblue » Mon, 11 Jun 2012 , 01:05

Klose asht ujk i vjeter, mfryhet zemra sa her e shof nfushe, sido qe te lujne :D

As mu nuk me pelqen Badstuber, as nuk me ka bind naiher 100%, po nuk mund te eksperimentojne Löw me vu Schwein-in mrojts tmajte. Mund te ndrrojn vetem Toni Kroos me Schwein-in ne qender kry per kry.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: EURO 2012

Post by Ledi1920 » Mon, 11 Jun 2012 , 08:33

Neshje gjermansie ishte shum me spec. Ishte neshja pare e grupit dhe me portugali te vendosur mire ne fushe dhe qe lute me kundrasulm duke dit qe krahet e sulmit nani ronaldo jane te shpejte. Gjermania lujti me kujdes por ekipi modh ktu duket fiton dhe kur nuk luan mire.

Hollanda e dominoi ndeshjen por nuk dite me bo gol. Van Persi i ka humb shum gola. Gabim dhe zgjedhjet e trainerit.Me ket humbje i kan hap shum pune vetes. Nje humbje me gjermont ose me portugezet i thone: AUS
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Mon, 11 Jun 2012 , 09:36

Man in Redblue wrote:Klose asht ujk i vjeter, mfryhet zemra sa her e shof nfushe, sido qe te lujne :D

As mu nuk me pelqen Badstuber, as nuk me ka bind naiher 100%, po nuk mund te eksperimentojne Löw me vu Schwein-in mrojts tmajte. Mund te ndrrojn vetem Toni Kroos me Schwein-in ne qender kry per kry.
Te drejte ke per badstuberin, sidmos ne faze te nisjes te aksionit asht shume i avashte e i pasigurte.
Sa per schweinin nqs s mbaj mend keq ka lujte disa here ne te majte, nuk asht krejt esperiment, gjithsesi pak me rrezik. Lahmi m duket i pashfrytzum mire majtas. Gjithsesi te shofim me hollanden se ka me kene ndeshje ma e hapun ne krahasim me cirkaxhinjte e portugalise.
Klose m ka knaqe, sa hini i la n vend 2 portugeze me nji finte. S bahen kot 63 gola n kombtare :mrgreen:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: EURO 2012

Post by Ujku » Mon, 11 Jun 2012 , 12:05

GOLDIAN wrote:ca meritoshin portugezet ma ujku?
te thush per hollanden po e pranoj(dhe pse se kam pa krejt ndeshjen)por jam dakord me pjalmin dhe me pelqen qe i analizon me qetesi gjanat.
fajin e ka trajneri se rafael van der vart duhej fut ma heret
plus dhe golashenusi ma i mire i bundesliges nuk ka pse nxeh stolin kot
ndeshjen me gjermanine ju duhet fitorja patjeter
Merit Portogest kishin se dy traversat sidomos aja e para topi meti ne vin fatale vec fati nuk deshti me hy gol
por edhe ajo gjujtja e nanit qe rrahi traversen ishte nji harkim qe mund te shkonte ne goll, manej ne 30 min e funit portogest dominun krejt lojen per ito tham se barazimi do te ishte i pranushem edhe per dojcat edhe nuk ishte ken tragjik gjermant kan grupin ma te mir ma solid se tjert per menimin tem kan nji Gomez fantastik ne lojen ne ajr para ports pa diskutim jan pretendent por un ju referova lojs qe pash dhe ket menim kan pas edhe specialistat e pa anshem

Kurse per tranierin e hollands e kam than edhe un se nuk me pelqej te pakten per i ket neshje megjithse nuk asht faj i ti se van persi del huq pora port s si me ken amatorapo ai tjetri ivetem me portier ja hek portieri topin prej kams pa veshtersi jam dakort se van devart duhet me lujt si titullar te shofim me gjermant hollands i duhet fitorja dihet por edhe gjermanve u duhet fitorja shum bile e shtir asht me u parashiku rezultati por fitoft ma i miri un kam than edhe mapar te shofim neshjet e dyta te kti grup ather kena me pas ca me diskutu ktu me qe ne forum jena disa hollandes e gjerman.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Admin » Mon, 11 Jun 2012 , 14:11

Hollanda ishte dasht me e fitu ate ndeshje. Tan ata raste qe kane humb, sdq te shpresojme qe me gjermant te jene ma te sakte para portes.
Robben tana gjanat den me i ba vete, duhet me pasu ma shume edhe me lujt me lojtart e tjere, futbolli luhet 11 vete.

Ndeshjen e gjermanve kunder portugezve e kam pa edhe ne pergjithsi barazimi ishte rezultati ma i drejte, por edhe Portugalia nuk tregoj ndonje nivel te madh.

Te shofim ndeshjet tjera se ca ka me noll.
Vllaznit Ultras

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 13 Jun 2012 , 01:36

Dje ka pas tan diten sherr mes Polakve dhe Rusve. Thuhet qe 1 Rus asht i vdekun, policia per me shpernda polakt ka gjujt drejt tyne edhe me plumba gome...Ikshtu i pasha gjithmone se sma dhanen asnji pik dje :P rrac mehit :P
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Wed, 13 Jun 2012 , 20:11

Sapo mbaroi ndeshja Portogali - Danimarke dhe kam ken me zemer ne dore per arsyje se 1 barazim i danimarkes do te thoshte Hollanda jasht europianit nese nuk do te fitote me gjermanet sot , dhe ai gol i portogalise ne fund i shton hollandes shpresen me u kualifiku ne ndeshjen direkte vetem duke rrah portogaline .

Nese ndeshja do te perfundote 2-2 , atehere danimarka bate 4 pike kurse gjermani me 1 barazim me hollanden u kualifikote direkt sepse mund ta lete ndeshjen barazim me danimarken dhe do u kualifikoshin te dyja me marrveshje siq e kan ba pothuajse te gjitha skuadrat ne te njejtat momente.

Un do isha shum i lumtun sikur hollanda me gjermanet te delshin barazim , sepse do te thoshte qe me 1 fitore me portogaline kualifikim .

danimarka me kete ndeshje nuk e meritote humbjen, sepse ka kriju ma shum raste se portogalia dhe mendoj se 1 barazim do ishte i drejte per te dyja

Post Reply