EURO 2012

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sun, 17 Jun 2012 , 11:55

GOLDIAN wrote:gjermant pritet me lujt me formacion te dyte neser
me e pa holl e holl jo si tifoza per gjermanet do ishte ma pozitive mu eleminu hollanda sepse nese hollanda ndeshet prap me gjermanine ateher gjermanet dhe munden me e pesu
jam kurioz dhe sinqerisht dhe pse nuk du ta besoj
por kam frike se gjermanet ndahen barazim neser
sonte s kam frike danezet po vedin nqs nuk hijne n fushe me motivimin e zakonshem
Low s ndrron kerkend me ca lexova, dyshimi i vetem asht bender apo howedes ne vend te Boatengut.
Mario Gomez lun e Klose prape ne pankine.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 17 Jun 2012 , 20:01

Edhe ozil dhe schweini mendohet me ken ne pankine
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sun, 17 Jun 2012 , 20:19

GOLDIAN wrote:Edhe ozil dhe schweini mendohet me ken ne pankine
http://www.dfb.de/index.php?id=511739&t ... 4[cat]=168

ku e lexove?
s kam qejf me rreziku hic, formacion titullar edhe pike, tane 23-26 vjeca...po s paten takat me lujte itesh, kur atehere?
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 17 Jun 2012 , 21:12

Keshtu e tha bild zeitung dje
po kekan ne loje sjam tu e pa ndeshjen
vec ja kam vu hollandes 4-0 sonte me 80 kuoten
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sun, 17 Jun 2012 , 22:19

spo shof lojen vec hollanda mi dhiu skedinat
pupupuuuu
nuk e di e pres komentet tuja po turp turp
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: EURO 2012

Post by fpjalmi » Sun, 17 Jun 2012 , 23:50

Deshtimi i hollandes asht mbrojtja ku 3 lojtaret kryesore kan ken te demtum me klubet qe lozin sidomos ai mbrojtesi qe lot me manchester citin nuk ka lujt per kohe te gjate , biles edhe kur u ba mire, mancini nuk e ka fut titullare, dhe pikerisht tranieri ka kujtu se keta ishin mbrojtja qe nxorri hollanden nen kampione botet dhe ka harru qe kur 1 lojtare ka pase nji sezon te keq duhet te lihet ne stol , sidmos mbrojtja qe asht pjesa kryesore e ekipit , pikerisht kjo mbrjotje qe deshtoi ne kete europian .


Edhe lenia ne stol e vandervartit dhe huntelarit ne 2 ndeshjet e para ishte nji gabim i tranierit, sepse e pame shum mire sot se vandervart ishte lojtari ma i mire ne skuader ja se bani golin dhe 1 shtyll por ishte fantastik dhe vetem prej ketij gabimi trashanik , tranierit duhet ti pritet koka dhe nuk duhet me ken ma tranier i hollandes edhe pse ka edhe da vjet kontrate, sepse nuk i falet me me fut van bomelin , nuk i falet me me lan van persin ne pozicionin qe nuk i takon.


Kam vu re dicka sot kur hollanda bani golin , dhe mbas golit portogalia humbi shum raste dhe tranieri kthej komplet mesfushen dhe sulmin ne mbrojtje dhe portogalia bani detyren duke kap mesfushen . Portieri i hollandes ka ken shum deciziv ne shum raste sepse rrezultati i ndeshjet mund te kishte ken ma i thelle per portogaline, dhe nuk mund ta harroj ne asnji moment si kundershtaret kalonin pa problem mbrojtjen e hollandes , tamam sikur te ishin tan mbrojtesit e hollandes femij 5 vjecaHollanda ka lojtare fantastike dhe jan tan yje, dhe sikur te ishte 1 tranier i mire do ti kuptote ma mire keto gjana dhe do seleksiononte lojtare te tjere ne mbrojtje , megjithate sot u mbyll cikli i hollandes , dhe guds hiding pritet me ken tranieri i ri i hollandes.

Gold , me vjen keq per bastet qe hollanda ti ka hup , por ti a dasht me kuptu dicka , Hollanda ka mbrojtje te dobet dhe amatore :(

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Mon, 18 Jun 2012 , 00:09

Se kam pa ndeshjen smund te flas po kam marre ne qaf dyrnjane
sepse kam ken i vdekun te fitorja e hollandezeve sot
po lexosha diku nje postim te nje tifozi hollandez qe tha qe keto talentet e sotem te hollandes duhen te veshtrojne videot e hollandes se viteve 70 per te kuptu se per cil fanell losin
biles tha para cdo grumbullimi te veshtrohen videot e atyne ndeshjeve
eshte qesharake por dhe e vertet
nje ekip me yje te gjunjezohet keshtu
trajneri duhet te iki bashke me te dhe van bomel e ca tjere
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: EURO 2012

Post by Ledi1920 » Mon, 18 Jun 2012 , 09:25

Une per vete isha i sigurt ne suksesin e portugezeve. Me then te drejten e meritun fitoren po ashtu dhe kualifikimin. Hollanda per mu shum yje i ka jasht forme. Van Bommel duhet me e lon futbollin. Van Persi dhe Roben jashte forme. Afelay dy ndeshje ka lujt gjithsesj. Mbrojtja cop-cop. Traineri po ashtu ka gabu ne disa zgjedhje.

Kurse Gjermania po me dukej sikur po lute per barazim. Vetem administrote lojen. Shyqyr qe bon gol sepse me i gol qorr te danezeve ikshin si puna Rusit.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Admin » Mon, 18 Jun 2012 , 14:23

Deshtimi i Hollandes nuk asht vetem faj i mbrojtjes !! Futbolli luhet 11 vete e nqs ekipi nuk asht i harmonizum asht e veshtire me ardh rezultatet.
Shume lojtar ishin jasht formet si edhe tranjeri ka.fajin e vet por njata ndeshje qe kam pa une pothujse te tane lojtart e Hollandez kane lujt pa grint e pa pasion a rhu se i kane fut me zori ne fushe.

Sa i takon ndeshjes te gjermanve , personalisht isha i bindun qe rezultati kishte me kene ne varesi te ndeshjes te Hollandes.

Per cdo kampionat ka ekipe qe ne fillim jane pretendente e masadej zhgenjejn , me sa duket ksaj here paska kemne rralla e Hollandes........
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Tue, 19 Jun 2012 , 23:10

nuk e di ca mendimit keni vllazen po ajo qe dhuroi franca asht nje turp
nuk te ka lezet me pa futboll ma
duke ken 1-0 per anglezet edhe pre hangren golin vec nje rast patne me giroud
se di po cdo turne e ma dobet po me duken ndeshjet
ndoshta gabohem
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: EURO 2012

Post by Ledi1920 » Wed, 20 Jun 2012 , 09:14

GOLDIAN wrote:nuk e di ca mendimit keni vllazen po ajo qe dhuroi franca asht nje turp
nuk te ka lezet me pa futboll ma
duke ken 1-0 per anglezet edhe pre hangren golin vec nje rast patne me giroud
se di po cdo turne e ma dobet po me duken ndeshjet
ndoshta gabohem
kam pershtypjen qe gabohesh
spanja dhe gjermania kan tregu qe jane disi me lart se te tjerat deri tani. kurse ekipet e tjera me duken aty aty ne nivel. per mu europiani eshte shume here kompeticion me i forte se boterori sepse ka ekipe shume te mira. Nuk esht turp me humb nga suedia. Psh anglia dje fitoi por ukraina ka lujt shume here me mire. Ndeshjet tani i percaktojn episodet,kush ka mo shum fat kalon me tej.

Persoanlisht mka ardh keq vetem per kroatet deri tani.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Wed, 20 Jun 2012 , 09:59

dakord ledi qe nuk eshte turp te rrihesh nga suedia
po te besh vetem nje rast te rrezikshem per 90 minuta nuk eshte turp?
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: EURO 2012

Post by shv13 » Sat, 23 Jun 2012 , 07:16

Pak si t habitun kane kene mrame po hajt, pame gola boll :-)
Neuer ka ndeje pushim, te goli i pare edhe mund t kishte kene pak ma reaktiv
Hummels e Badstuber githashtu s kane pase ndoj detyre te rande, greket lujten vec me krahet
Boatengu ka kene kortolle, faj te te dy golat, as perpara nuk ka shty hic
Lahmi sa ma shume e shof tu lujte aq ma shume me pelqen :-)
Schweini ka kene perimend tu rujte derrat, ka hupe topa sa tane tjeret bashke, krejt i paperqendrum
Khedira pervec golit ka ba punen e tij te zakonshme, i padukshem po ba mos me kene i ndihet mungesa
Schurrle me pelqei shume mrame, ma mire ai se poldi titullar
Reus e filloi mire po ra me kalimin e minutave
Ozili ka lujte mire mrame, nuk ishte e lehte me gjete hapsina me 10 lojtare mbas topit
Klose si gjithmone ujk i vjeter para portet

Shyqyr qe i eleminunen se s durohen ma skuadrat qe mbyllen si kacamill e losin 90 minuta vec me te xane habitshem e me t ba 2-3 kundersulme.
Ne gjysfinale ba me lujte me anglezet tham se i tocin pa problem, me italianet ndryshon puna se bajne loje si puna e grekve, vec se ne mesfushe e ne sulm kane ma kualitet. As spanjen se lanen me lujte, megjithse ndoshta aty gaboi del bosque qe s futi sulmus hic.
Me kedo qe t losim, duhet me ba ifije ma kujdes mrapa se mrame kane lujte disi te paperqendrum.
Deutschland uber alles!! :mrgreen:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2012

Post by vvvllaznia » Sat, 23 Jun 2012 , 09:20

personalisht nuk me kan pelqy fart, normalisht kan fitu 4-2 e duhet me ja dhane meriten se metaman qe Greqia nuk asht skuader e madhe por fundi i fundit ka eliminu Rusine. Gjaja qe nuk me ka pelqy asht menyra e lojes me shume pasime e pak konkretizim, pra kan ba nje loje komplet ndryshe nga mentaliteti gjerman i zakonshem ku ne vend te spektaklit lushin me shume grinte e mesyshin fill porten me ba gol. shpresoj qe motra e schweinit te jet e mire sepse mbrame me fjal qas si kam ba te shkretes. per mu lojtari ma i dobt deri tesh te Gjermania ku perveq kunder Hollandes( e shifet se si ndryshon ndeshja kur asht ne forme) ka lujt keq e shume keq. preferoj ne gjysmfinale Kroos apo Gundoganin.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sat, 23 Jun 2012 , 11:37

Guxim te madh low me tre afrimet e reja
kena shperndoru shume raste dhe nuk falen
edhe mrotja ne tre aksione morri dy gola e sme pelqen kja pune

schweini te ulet ne stol ne gjysfinale
klose ma mire se gomez nget vrap jep topa per shoket
dyshja reus shurrle shume te sigurt athu klishin vite qe lushin
boatenfgun se kam pelqy e sdo e pelqej kurr
i mrekullum jam nga khedira kur ka ik te reali e pranoj kam than do digjet por per mu po e tregon vedin si nje nder me te miret ne bote ne rolin e tij
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Jun 2012 , 13:34

kisha pas qefe me ju hek qafet anglija nje here. nje ndeshje te bukur se pam nga gjermanija me kohe.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Jun 2012 , 13:37

Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:nuk e di ca mendimit keni vllazen po ajo qe dhuroi franca asht nje turp
nuk te ka lezet me pa futboll ma
duke ken 1-0 per anglezet edhe pre hangren golin vec nje rast patne me giroud
se di po cdo turne e ma dobet po me duken ndeshjet
ndoshta gabohem
kam pershtypjen qe gabohesh
spanja dhe gjermania kan tregu qe jane disi me lart se te tjerat deri tani. kurse ekipet e tjera me duken aty aty ne nivel. per mu europiani eshte shume here kompeticion me i forte se boterori sepse ka ekipe shume te mira. Nuk esht turp me humb nga suedia. Psh anglia dje fitoi por ukraina ka lujt shume here me mire. Ndeshjet tani i percaktojn episodet,kush ka mo shum fat kalon me tej.

Persoanlisht mka ardh keq vetem per kroatet deri tani.

edhe ruset ishin mire
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2012

Post by vvvllaznia » Sat, 23 Jun 2012 , 14:10

Edmond-Cela wrote:kisha pas qefe me ju hek qafet anglija nje here. nje ndeshje te bukur se pam nga gjermanija me kohe.
edhe un kisha pas qef anglezt. tham qe Gjermania nuk ka dominu per 90 minuta ne asnje ndeshje perveq greqis por per shembull kunder Hollandes per 70 minuta kena dhane leksion. per mendimin tem kena lujt ma mire se kundershtari ne te tana ndeshjet veq se ne te tana kena edhe kallxu ndonje defekt sidomos ne fazen mbrojtse

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2012

Post by GOLDIAN » Sat, 23 Jun 2012 , 18:18

Edmond-Cela wrote:kisha pas qefe me ju hek qafet anglija nje here. nje ndeshje te bukur se pam nga gjermanija me kohe.
Si????
pse kush luka ma bukur se gjermania kete sezon
anglezet ti falen albitrit qe sju dha golin ukraines apo harrove
apo te duket nej mrekulli ajo fitorja me suedine
si me ken vraka me shtojin
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2012

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Jun 2012 , 19:39

nuk thash se anglija asht skuader ma a mire por kam qef. ne bontorin e kalum than se gjermanija nuk ishte e fort qe te fitonte trofen por qe do jet ne te ardhmin. me at qe kam pa gjermanija ka luajtuar shum ndesheje ma te bukura ne botnore se tani.


mos te harrojm se goli i ukrahines mund te jet ken gol. por asht e shkrume edhe ne liber nese topi nuk prek taken asht shum ne dyshim nese asht gol apo jo.... gjithsesi une mendoj si me italin apo me anglin keni me e pas shum te veshtire.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply