Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Fri, 08 Mar 2013 , 09:36

Mbas kartonit te kuq per 4 minuta u honger goli. Nje ekip i madh di dhe te mbrohet me 10 lojtar.
Interi perballoi barcen me 10 lojtar ne camp now. Mancesteri mos gjej alibi vetem tek albitri por dhe tek vetja.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 08 Mar 2013 , 19:09

Ledi1920 wrote:Mbas kartonit te kuq per 4 minuta u honger goli. Nje ekip i madh di dhe te mbrohet me 10 lojtar.
Interi perballoi barcen me 10 lojtar ne camp now. Mancesteri mos gjej alibi vetem tek albitri por dhe tek vetja.
Un e kuptoj o led se asht dasht me u mbrojt, dhe kur kan ken 2-1 per realin , manchesteri ka humb shum raste .

Ndryshimi i vetem asht se ndeshja Barcelona -inter , gjygjtari ka ken i drejte, kurse te ndeshja manchester real gjygjtari ishte me realin biles edhe mbas golit te dyte qe reali bani , gjygjtari i hangri 2 penallti cope Manchesterit , dhe sa do qe manchesteri te lute, gjygjtari e kishte mbledh mendjen qe reali ta fitoje ndeshjen se sban :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 14 Mar 2013 , 00:20

Ledi, Goldi dhe Man in red blu. Si shpjegohet qe ne kampionat Bajerni po shkelqen , kurse ne kupen e kampioneve nuk asht edhe aq mire. Sot pashe ndeshjen bajern dhe arsenal , dhe ngaqe bajerni fitoi ne angli 3 me 1, nuk me shkote mendja ne bote qe bajerni do kualifikohet me gol ne fushen kundershtare , dhe nuk me shkote mendja ne bote qe kualifikimi i bajernit do ishte nje shans prej zotit , sepse ne te vertete ashtu siq e pashe ndeshjen mu duk se Arsenali nuk kishte apak fat , sepse po te kishte fat do fitonte me shum gola vetem ne rastet qe humbi .

A mendoni se ishte nje nenvletesim i bajernit , apo mendoni se skuadra nuk ishte ne formen e duhun , sepse me ju than te drejten me than u nenvletesu ndeshja , nuk thuhet sepse bajerni u ndershku qysh ne fillim dhe nuk reagoi , kurse e dyta mund te them qe ndoshta skuadra nuk ishte ne forme, sepse qysh se kam fillu me pa futboll nuk kam pa ndonjehere ne tan historine qe bajerni te fitojn ne transferte me 3 gola , dhe me fat te kualifikohet me gol ne fushen kunderrshtare

Gomes ndoshta asht lojtari ma i mire i kombetares sepse e ka vertetu ne ndeshjet e fundit . Atehere si shpjegohet qe tranieri i bajernit e fut ne 10 minutat e fundit duke e dit qe asht jo vetem lojtari kyq i kombetares por edhe lojtari ma i mire i bajernit .

A ka ka nej shpjegim kja gja

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Fri, 15 Mar 2013 , 13:18

Nuk e di une kto rastet e Arsenalit se une neshjen e kom pa. Arsenali beri gjithsej 5 gjujtje ne porte dhe dy gola. MAdje me kornen e pare qe fitoi ne minuten e 82 beri dhe golin e dyte kurse bayerni pati 25 gjutje ne porte dhe mbajtje me te larte te topit 55% me 45%. Eshte e verte qe Bayerni nuk u paraqit shum mire por edhe qe arsenali dominoi takimin kjo nuk qendron. Arsenali thjesht pati fat qe realizoi golat. Mbase e nenvleresuan ngaqe kujtonin se gjithcka kishte mbaruar qe me ndeshjen e pare,mbase dhe mungesa e Riberise dhe Shweinsteigerit ndikoi ne ate lloj performance.

Gjithsesi kjo neshje besoj se ka me ju bo mesim.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Mon, 16 Dec 2013 , 16:01

image.jpg
Per mendimin tem kalojne:
Barca
Man Utd
Milan (me tifozllek)
Psg
Chelsea
Borussia
Real
Bayern

Nuk ka me pas surprisa mendoj
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Tue, 17 Dec 2013 , 11:51

Milani eleminohet.
BAyerni 50 me 50 po ashtu dhe Barca...

te tjerat i menoj si ty...
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Dec 2013 , 17:05

Edhe une them njisoj si Ledi. Atletiku eshte me te vertete ne superforme, edhe me e fitu Championsin nuk do te me cudiste. Barca me City-n eshte 50-50.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Fri, 20 Dec 2013 , 00:49

Milan e han me fanele Atleticon
Keni me e pa

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Wed, 25 Dec 2013 , 01:46

Sma merr mendja se Milani e kalon Atletikon.
Atletiko asht ne superform edhe ka lojtar te mire, sma merr mendja se Milani ka force me i ba ball.
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Wed, 25 Dec 2013 , 19:10

Skodrinon wrote:Milan e han me fanele Atleticon
Keni me e pa
Skodrinon kur hupi Austria Vjene kunder Atletikut ka me hupe edhe Milani :mrgreen:

Per mu pretendentat jane: Bayern/Arsenal, Barca, Atletiku.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 20 Mar 2014 , 07:12

Heroi i “Old Trafford” Van Persie kualifikon Manchester United.

Gjithcka mbaron në Gjmerani, Borussia sic pritej arrin të kualifikohet për me tej. Zeniti del me kokën lart nga Champions.

http://sportekspres.com/?p=46357" onclick="window.open(this.href);return false;

Skuadrat e kualifikuara: Bayern Munich Borussia Dortmund, Manchester United, Chelsea, Atletico Madrid, Real Madrid, Barcellona, Paris Saint-Germain.

Sa e bukur do bahet liga e kampioneve . Shof Bajern -Dortmund prap ne finale

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Tue, 29 Apr 2014 , 22:47

Bajern - Real Madrit =0-5 Nuk me besohet se si e shkaterron reali bajernin si fmi , si mos me pas fitu bajerni kupen e kampioneve me golin e Roben vjet . Gjynah , e shkaterroi Guardiola bajernin . Tash duhet me mendu , a ka ken merita e guardioles qe Barcelona shkaterroi boten per 4 vjet me tiki taka , apo ishte super mesi dhe lojtaret yje qe Barcelona kishte atehere me nji moshe te re qe fitonin ne cdo projekt te tranierit .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Tue, 29 Apr 2014 , 23:31

Nuk e kam pa ndeshjen por ska se si me pas faj tranjeri apo ndonje lojtar i veçante kur fiton tane kampionatin e gabon vetem 1 apo 2 ndeshje !!

Tana ekipet nxjerrin ndonji ndeshje te keqe !!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 30 Apr 2014 , 02:12

Admin wrote:Nuk e kam pa ndeshjen por ska se si me pas faj tranjeri apo ndonje lojtar i veçante kur fiton tane kampionatin e gabon vetem 1 apo 2 ndeshje !!

Tana ekipet nxjerrin ndonji ndeshje te keqe !!


Admin , tash qe ka ble superblemje prej dortmundit dhe skuadrave ma te mira dhe I ka yje te tan duke pas dhe trainer kampion , asht normale me I fitu edhe tana ndeshjet sepse me te vertete asht ba si ajaxi ne Holland , ku asht ma nalt se skuadrat e tjera qe jan pertoke , njesoj si skuadrat e tjera qe jan pertoke ne gjermani ne krahesim me bajernin ku veq dortmundi asht nalt . Admin , the qe se ke pa ndeshjen , dhe un e pash tan ndeshjen . Kur te kesh kohe me e pa shife te lutem ,sepse nuk ke me e besu se cfare lojet ka ba bajerni dhe nese donte reali , I bate edhe ma shum ose ta tham me siguri , edhe 50 ndeshje me ba reali me bajernin , 50 ndeshjet I fiton reali .

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Wed, 30 Apr 2014 , 08:25

Qe bayerni ishte dobet nuk vihet ne diskutim. Nje mbrojtje e ngadalte Boateng dhe Dante me kundersulmin me te shpejte dhe me efikas ne bote. Gjithsesi Riberi, Myller komplet jashte forme. Pervec neshjes se dobet te disa lojtareve edhe taktika e guardioles ishte zgjedhur gabim.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Wed, 30 Apr 2014 , 18:38

Ledi1920 wrote:Qe bayerni ishte dobet nuk vihet ne diskutim. Nje mbrojtje e ngadalte Boateng dhe Dante me kundersulmin me te shpejte dhe me efikas ne bote. Gjithsesi Riberi, Myller komplet jashte forme. Pervec neshjes se dobet te disa lojtareve edhe taktika e guardioles ishte zgjedhur gabim.
ska faj guardiola po ato ku*** qe e moren prej new yorkut
nuk eshte bayerni as hofenheim as verder Bremen
nuk eshte turp te eleminohesh nga reali po turp te perdhunohesh
as freiburgu sdo ishte degjeneru ashtu
sdu ti shof ma dhe sikur ne loro borici te vijne me lujt
e kur degjon dhe tifoza qe me thone sjam tifoz i bayernit une se po te isha do pranoja humbjen e do ndihesha krenar per bajernin

te ndihesh krenar per mbreme i bie sikur ta ken cliru gayt e transat shqiperine
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sun, 03 Aug 2014 , 01:52

Manchester United edhe pse nuk merr kete vit pjese ne kupen e kampioneve dhe ne asnji kupe tjeter , me ndryshimin e tranierit qe per 2 vjet nuk njeh humbje humbje , po shkaterron Boten . Manchester United , ne kupen e vogel qe po bahet ne Usa , shkaterroi klubet ma te mira , kurse sot shkaterroi Rrealin e Madritit , kampionen e europes , e cila kishte shkaterruar Bajernin 3 muaj ma pare .

Sa gjah e madhe asht tranieri . Ai tranier qe iku , e shkaterroi Manchesterin , dhe asht e quditshme se si ndryshon skuadra me tranierin tjeter , duke u ba nga skuadra ma e keqe e historise , ne skuadren ma te mire ne europe per momentin

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Mon, 04 Aug 2014 , 12:40

kto lloj kupash dhe gramozi i fiton...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 06 Aug 2014 , 01:46

Ledi1920 wrote:kto lloj kupash dhe gramozi i fiton...
Ledi , dihet qe nuk mund te krahesohet me kupen e kampioneve , por lozin skuadrat ma te mira ne bote . Kete kup Vjet e fitoi RReali i madritit duke i rrah skuadrat ma te mira ne bote , dhe forca e kesaj kupe , e tregon skuadren ma ne forme ne bote , prandaj rreali e fitoi vjet dhe fitoi edhe kupen e kampioneve, prandaj nese kjo kupe nuk ka vlere , te pakten tregon skuadren ma ne forme te momentit , ku ndryshimi i madh asht qe manchester nuk kishte gjysen e ekipit , dhe vertete te qudit se si ky manchester u shkaterru nga moyes , dhe si dora e arte van gal po e lulezon pa asnji blemje , dhe me gjys ekipit

Manchestyer united e fitoi sot kete kupe , dhe per me fitu kete kupe , ka shkaterru skuadrat ma te mira angleze , italiane dhe spanjolle siq ishte kampionia e europes , rreal madrit , dhe skuadrat qe jan shkaterru nuk jan Gramozi , por rreal madrit , manchester city , chelsea , interi , Liverpuli qe u shkaterru ne finale , dhe sincerisht ledi , nuk po e kuptoj qa don me than me shprehjen , edhe gramozi e fiton ket kup :P .

Te lush me gramozin ne shqipni dhe te luash ne ate kupe ka shum ndryshime , sepse ato qe blejn lojtaret e ekipit si pershembull lojtaret e rrealit , nuk vijn me ndjek lojtaret me gramozin , por me skuadra te forta sepse me 2 milion dollar fiton edhe bajerni me gramozin :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sat, 16 Aug 2014 , 17:01

o pjalm leni skuadrat ma te mira ne bote
urime per fitoren e kupes
po kjo Swansea te cilat skuadra futet?
i perjashtuar

Post Reply