Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Mon, 07 Jul 2014 , 09:28

Brazil - Germany 1-3
------------------------------------------------
9 Korrik
--------------------------------
Holland -Argentina 3-2
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Mon, 07 Jul 2014 , 11:06

Edmond-Cela wrote:shikoni sa shum I dashurojm gjermanet

http://www.youtube.com/watch?v=Am-b6wyu ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Cila asht kjo video ajo e vizion plusit a? Se nuk u hapka.
E pash dje. Gazetare futja kot. Thote shajn Shaqirin me shoke mandej dalin e festojne per nji ekip t'huj. Ca ka lidhje, nuk asht se bane tifozllek per Gjermanine e jo per Shqipnine. Shqipnia nuk asht n'Botnor. Plus marrina te tjera, kur iku gjermani i fundit ne '44.... Mandej, ky asht fenomen qi ndodh tash 24 vjet (se perpara nuk i ka lan kush), si keka cudit simjet gazetarja?
Jane po kta gazetare qi ne emisionet sportive i dedikojne 1 ore kampionateve te huja e shume ma pak futbollit shqiptar

Ne shqiptart nuk jena hic patriota, e kena tregu historikisht, po nuk asht ky rast shembulli qi duhet marre me e vertetu, se nuk ka lidhje

Me ba tifozllek si shqiptart (une i pari) per nji komtare t'huj asht pak e cuditshme, asht e vertetete, por perderisa ka tifoza ka edhe festime. Nuk flasim per simpatizante por per tifoza te vertete. Ne Shqipni gjate Botnorit ndigjon neper bare tu diskutu "kupen e fitojme NE", "JU jeni ekip kot" etj etj. Asht pak qesharake po ky asht realiteti. Atehere pse duhet me u cudit per festimet?

Fakti qi nuk dalin per me protestu per Vllaznine asht tjeter gja. Nji nder arsyet asht humbja e shpreses. Arsyetimi i "gjithsesi nuk ndryshon gja". Mentalitet skllavit. Po t'kallzoj une me e sjell permys Bashkine bashke me kryetar mrend a po guxojne me u tall kaq kollaj.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Mon, 07 Jul 2014 , 11:10

Brazil-gjermani 0-2
Hollande-argjentine 1-1

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Mon, 07 Jul 2014 , 11:57

Une nuk prononcohem se jam tifoz gjerman e du me mbeshtet tifozat gjerman
vllaznia asht e para si per mu si per ju tan dhe ska nevoje per shume komente
me vjen mire qe shkodra run tradicionalisht kete lloj festimi te paster ne krahasim me festimet neper mitingje
personalisht nuk e shof problemin e vllaznise tek festimi i tifozave gjerman hollandez APO brazilian
(fundja qe kur ka fillu boterori edhe ne ketu asnje postim skemi ba per vllazhnine po vec per boteror pra te merr rrjedha dhe nuk shof asgja negative)
ajo qe mu historikish ne Forum dhe qe e dini shpirtin rebel qe kam ne te mire te fjales rebel asht fakti qe ne sdo zgjidhim kurre asgja duke hedh fajin sa ketej e sa andej
shkodra ka nje tifozeri qe quhet vllaznit Ultras sipas tyre jane me qindra
kjo tifozeri ka nje drejtues 2 APO tre ku di une
ku ishin keto drejtusa ate dite
si u morr vendimi per Proteste a u ba nje plan si ku ca do flitet nese luka do dilte jashte me fol me ta?
jam i sigurte asi lloj planit nuk a ba po bjeri ti bim dhe po sna doli gja po kapna tek tifozat tjere qe jane te organizum

sa per kujtes dhe ledi mund ta perforcojne fanaticsat me kreret e tyne dolen ne krye te protestave para bashkise dhe nuk u ankune pse ky APO ai tirons nuk doli me ta
kurse ne e kemi ne gjak frymjen dhe ankimin dhe pastaj drejtimin e fajit komplet larg nesh
nese une do isha kreu i tifozerise do jepsha doreheqjen sepse asht deshtimi jem
(nuk e njof kush a dhe skam asnje lloj problemi por keshtu ecin gjanat ne europe)
ne ishim ne mes te vjenes dhe i bame 100 vet ato tjert ne Irland dhe ma shume
sepse u mundume qe perpara jo sot per neser e dalt ku dalt
Kur thash per basketbollin qe me nje lule nuk vjen pranvera ma merr mendja i rrullt turinjt te tan
tashti besoj nuk keni ca me msha ma se po te ishte ashtu ata do ishin mbledh dhe per protest e boll do kish ken .

Ju lutem mos me keqkuptoni kapa vetem pjesen e daljes dhe organizimit te tifozerise dhe nuk u kapa me Termin e patriotizmit ku cdo postim me siper ka plotesisht drejte secili nga ju

le te na informojne Ultras kuqeblu sa te abonum ka vllaznit Ultras dhe sa "shefa"
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Mon, 07 Jul 2014 , 12:03

vvvllaznia ke drejte Puna emrave se mir emra turk e arab po kane fillu se emra telenovelash
vec ne lagje kam dy stelina :lol:

por une personalisht ma mire do pranoja qe djalit(nese me fal zoti i her)ti ve emrin jurgen (ne nder te idhullit tem klinsman)dhe nese do kete aftesi ne dicka te prezantohet si shqiptar
se tja ve emrin shkodran e te thote i am from Austria
thjesht mendimi jem personal
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Edmond-Cela » Mon, 07 Jul 2014 , 19:21

Dy pytje. A e Doni gjermanin si skuader futbollit apo gjermanin si shtet.
Une bertes sa kam fuqi kur shenon hollands. Por dashnija jeme maron ketu vetem ne and Te futbollin. Nuk asht se krenohem kur fitoj ajo,. Se ajo nuk me perqafon mua nuk kam asnji lidhje ndaj saj
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Mon, 07 Jul 2014 , 19:49

Brazil-Gjermani 0-2
Argjentin-Holland 2-1

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Mon, 07 Jul 2014 , 19:51

Edmond-Cela wrote:Dy pytje. A e Doni gjermanin si skuader futbollit apo gjermanin si shtet.
Une bertes sa kam fuqi kur shenon hollands. Por dashnija jeme maron ketu vetem ne and Te futbollin. Nuk asht se krenohem kur fitoj ajo,. Se ajo nuk me perqafon mua nuk kam asnji lidhje ndaj saj
Personalisht Gjermanin e du si skuader ashtu edhe si shtet. E du si shtet sepse gjithmone kan ken ma te miret ne bot per gjithçka, sepse jan donatoret e par te Shqiperise e me duket se historikisht kan majt anen ton e jo te serbve e kete e kan kallxu edhe ne ceshtjen e Kosoves. Personalisht nuk me perfaqson hiq meqe jam shqiptar e nqs neser lun Shqiperi-Gjermani apo Kosove-Gjermani shpresoj qe te fitojm 10-0

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Mon, 07 Jul 2014 , 19:56

Spo rri shum me shkru sepse kjo tem me ben shume nervoz, di vetem me thane qe Ledi me pak fjal tha gjithçka. Ne keshtu jemi gatuar prandaj jemi te paret ne gjithçka. Di vetem me thane hallall atyne 10 vetave qe kan dal per te miren e Vllaznis e atyne 50 vetave qe kan dal per armet kimike. Shpresoj qe te mos ndi ma fjalen djep i kultures sepse nuk jena tesh sa kohe ma

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Edmond-Cela » Mon, 07 Jul 2014 , 22:38

Brazil-Gjermani 0-1
Argjentin-Holland 0-1
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Tue, 08 Jul 2014 , 01:36

Un mendoj se keta gjana bahen se njerezit skane me qa me u marr . Duhet te dijm dicka , ne cdo shtet te varfer ne bote qe nuk ka futboll , ndodhin te njejtat gjana dhe aq sa mbaj mend ne 2002-shin , ne nje pjese te afrikes , shum shtete te afrikes delshin tu festu me flamurin e brazilit sepse mori kupen. Keta gjana do ndryshojne me brezat e ri . Asht njisoj si fitoj Lsi me socialistat ja ne shkoder qe sja merrte mendja kujt dhe cdo gja ishte brezi i ri qe e ndryshoi , ashtu do ndryshojne edhe kja gja dalngadale . Mos te harrojm se ne shkoder kan ra nga Balkoni i katit te peste vetem se humbi brazili ose gjermania , dhe ka 20 vjet qe nuk ka ra kush poshte , pra do te thote , ka ndryshuar dhe do ndryshojn pak nga pak

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Tue, 08 Jul 2014 , 04:53

Altini dhe Admini ,vendi i pare dhe i dyte nuk kan vu rrezultatet . Si rregull asht qe duke fillu prej qerekfinaleve , vendi i pare duhet me i vu rrezultatet para vendit te dyte, keshtu qe Altinit i takon me vu rrezultatet perpara :)

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Tue, 08 Jul 2014 , 09:05

Edmond-Cela wrote:Dy pytje. A e Doni gjermanin si skuader futbollit apo gjermanin si shtet.
Une bertes sa kam fuqi kur shenon hollands. Por dashnija jeme maron ketu vetem ne and Te futbollin. Nuk asht se krenohem kur fitoj ajo,. Se ajo nuk me perqafon mua nuk kam asnji lidhje ndaj saj
Te dyja dhe si shtet dhe si ekip futbolli. Madje ne cdo sport ku ka gjerman me ato bohem une. Po u ndeshen me sportist shqiptar jam me shqiperine se normale ai shtet me perfaqeson dhe ate gjak kam. Por ne te tilla evente globale ku gati nje mauj i kushtohet shume vemendje Shqiperia ne nuk na perfaqeson sepse asnjehere skemi qene pjese e ketij eventi dhe do sdo do bejm tifo me ekipet e medha. Keto ndodhin tek vendet e vogla sjemi te paret.

Une shtetin tim e dua me gjithe te zezat dhe te mirat qe ka.Pytja e pare eshte kur do me doje ndonjehere shteti mua aq sa e du dhe une????
Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Altin » Tue, 08 Jul 2014 , 11:31

Brazil-Gjermani 1-1
Argjentin-Holland 0-0
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Admin » Tue, 08 Jul 2014 , 14:06

Brazil - Gjermani 0-1
Argjentine - Hollande 1-2
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Man in Redblue » Tue, 08 Jul 2014 , 20:02

fpjalmi wrote: Mos te harrojm se ne shkoder kan ra nga Balkoni i katit te peste vetem se humbi brazili ose gjermania , dhe ka 20 vjet qe nuk ka ra kush poshte , pra do te thote , ka ndryshuar dhe do ndryshojn pak nga pak
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Man in Redblue » Tue, 08 Jul 2014 , 20:13

Tifozllek per ekipet e huja kam ba vete boll. Ma dridh trupi kur ka lujt Gjermania, Bayerni apo maj mend jena gri e caperlu ne shkolle per Seria A. Ka sa te dush neper bote qe veshin bluzat e ekipeve te huja dhe bajne tifozllek - kjo asht normale.
Por ne kyt rast risija asht se njerezit po dalin ne mase me flamurin e gjermanise, tu bertit deutschland-deutschland apo edhe tu u mundu me knu himin gjerman - kjo asht pertejt futbollit e tifozllekut. Mu sinqerisht me vjen shume turp nese nje gjerman do e shihte videon.

Sa per protesten e vllazenve ultras - mu me vjen shume keq per ta se e di se ne ate ambjent nuk ke mundesi me ba ma shume vec me plas vedin . Kur ne stadium, kur i xjerr policia jasht ultrasit, "tifozat farexhij" ne vend qe me u cu tan ne kam, gzohen e thojne pleqte "mireboll ia banen, se na trazunen tu bertit", mendoj se rania nga kategoria e Vllaznise asht fundi logjik dhe i meritum.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Wed, 09 Jul 2014 , 00:03

:D :D :D :D :D :D :D :arrow: :mrgreen:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Wed, 09 Jul 2014 , 00:15

Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote: Mos te harrojm se ne shkoder kan ra nga Balkoni i katit te peste vetem se humbi brazili ose gjermania , dhe ka 20 vjet qe nuk ka ra kush poshte , pra do te thote , ka ndryshuar dhe do ndryshojn pak nga pak
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Ku je mor MAN se na ke mungu shum si neve ashtu edhe skedines . Je i vetmi me Mondin Skodrinonin dhe Goldin qe nuk e keni fitu hala skedinen , megjithate me vjen mire qe na erdhe ka fundi i boterorit , sepse nuk kishte se si te ndodhte mos te vishe tashti qe finales i erdhi Gjermani qe po pret Neser Hollanden . Urime per fitoren ty dhe gjithe gjermaneve. Un e di se te gjithe gjermanet e forumit qe dojn me pa nje duel real , te gjithe dojn me pa Holland - Gjermani , sepse nese do te delte Argjentina ( larg qofte ) Asnji Gjerman nuk do te donte me fitu finalen Gjermani nje finale te cofun me argjentinen ashtu siq ishte sot Brazili i Cofun , dhe po e them te cofun sepse 4 vite me pare i dhate 4 gola dhe sdo kishte kuptim tashti ti jepshit 8 , prandaj nje finale reale do ishte GJERMANI HOLLAND

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Wed, 09 Jul 2014 , 00:26

Piket e marra per ndeshjen Gjermani Brazil 7-1 , jane
Goldi Admini Skodrinoni Vvvllaznia Fpjalmi Mondi Ledi 1 pike , Altini 0 pike

KLASIFIKIMI
-----------------
1..Altini 56 pike
2..Admini 56 pike
3..Skodrinoni 50 pike
4..Mondi 48 pike
------------------
Lufta per fitimin e skedines me matematike asht vetem me 4 vendet e para
-----------------
5..Fpjalmi 46 pike
6..Vvvllaznia 45 pike
7..Ledi 45 pike
8.. Goldi 4 pike
---------------
---------------
Jane edhe 9 pike ne loje bashke me ndeshjen per vend te trete Brazil -(Argentin, Holland )

Post Reply