Armeni - Shqiperi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Armeni - Shqiperi

Post by futbollist » Sat, 10 Oct 2015 , 01:25

Takimi do luhet ne oren 18:00 diten e diele 11.10.15.

Shpresojme te nje fitore qe ti japim fund kesaj fazet eliminatore me sukses dhe ti harrojme ato kujtimet e kqija qe na la ndeshja e fundit. Duhet me dhane maksimumin ne kete ndeshje deri ne sekondin e fundit shtese.

Shpresoj qe ne kete ndeshje De biasi sa i perket formacionit te lujne me dy sulmues Cikalleshi dhe Gashi. Kurse ne mbrojtje me heke Agollin dhe me fute Ajetin.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Armeni - Shqiperi

Post by Admin » Sat, 10 Oct 2015 , 12:50

Kete ndeshje duhet me e fitu sesban nqs dona me shku ne France se me play-off sma merr mendja se jena te zote me kalu.
Kam pa ndeshjet e kalume te Armenise kunder Danimarkes, armenet kane lujt shume mire edhe kane pasi disa raste per me kalu ne avantazh.
Agolli nuk lun se asht me kartona, po kshu edhe Lila asht i demtum e nuk besoj se lun.
Aliji ka kene i demtum edhe te shohim nqs ka me u aktivizu.
Edhe une shpresoj qe te lujne me 2 sulmusa, me Gashin e Cikalleshin ne sulm, si edhe Kaçe duhet me kene ne formacion.
Demtimi i Mavraj i ka prish shume ekuilibrat mbrojtjes.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Armeni - Shqiperi

Post by futbollist » Mon, 12 Oct 2015 , 10:53

Urime te gjithe shqiptareve ku do qe ndodhen per kualifikimin e Europjanit 2016 ne France!

Nji gezim i papershkrushem, emocione te paharrushme. Nji falenderim per djersen qe dhane ato djem ne fushe, ato qe kane kene ne stol si dhe ato qe kane kene te demtuar per kontributin e dhane gjate gjithe ktij kompeticionit te rendesishem ku na nderuan tanve si shqiptare i madh e i vogel ku do qe ndodhet neper bote.

Nji falenderim shume te madh trajnerit tone te madh De Biasi qe me punen e tij te palodhshme. Ju pershtat nji popullit ne menyren ma te mire dhe dha kontributin e tij maksimal sikur te ishte vendi i tij ame. Faleminderit dhe njihere De Biasi ne emer te gjith popullit shqiptar, je njeri i madh!

Zoti e bekofte Shqipnine dhe shqiptaret ku do qe ndodhen!
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Armeni - Shqiperi

Post by vvvllaznia » Mon, 12 Oct 2015 , 14:54

Ndeshje shum e mire, kena rreziku keq vetem minutat e para te pjeses se par dhe te dyt.
Pak prej nesh kan pas shprese kualifikimi ne fillim, un per vedi aspak. Kjo kallxon nje merite te madhe tranjerit e gjithe lojtaret qe kan kontribu per kete kualifikim. Edhe afrimi i Gjimshitit ka ken vendimtar, kjo kallxon se duhet te afrohet çdo lojtar qe e meriton dhe ka deshir me ardhe me lujt me kombtaren. Tan bahen te domosdorshem

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Armeni - Shqiperi

Post by Admin » Tue, 13 Oct 2015 , 09:09

Urime tane shqiptarve !!!
Hala nk me beson se jena kualifiku direkt.
Merite te madhe stafi me ne kry De Biasin. Lojtaret kane tregu se lujne me zemer .
Urime edhe njihere
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply