Oda e burrave, lejohen edhe grat...

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Tue, 08 Apr 2008 , 20:14

hahahaha Miri mqafsh sa te kalume te hidhun paske pas em femrat naqe hahahahaha. Mos mu merzit se cdo gja me mire do bahet. Hajt se 5 minuta e keni nervin ju e ju ulet direkte :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 08 Apr 2008 , 21:22

Mas gabo se ka edhe qe i zgjasin nervat ma shum ose i qohen disa her ne dite. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Wed, 09 Apr 2008 , 07:40

Ah po ate ku me e gjete. Ashtu i bjen qe kam gjete shpirtin binjak se dhe mu disa here ne dite me cohet ( nervi ) edhe me mban gjate. Gja e mire kjo se kur ti cohet atij ja uli un dhe kur te me cohet mu ma ul ai. hahahahahahhahhaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Thu, 10 Apr 2008 , 22:15

Ku asht fjala ?M'duket se asht ngatrru tema
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 10 Apr 2008 , 22:33

hahahah Sportisti pune te cume nervit asht puna, pse tu cu dhe ty nervi tash a se spo merr vesh per cfare behet fjala. Ska gja se tapo ta bajme dermanin dhe ty si shok qe te kemi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 11 Apr 2008 , 13:13

Goce_Sportiste wrote:hahahaha Miri mqafsh sa te kalume te hidhun paske pas em femrat naqe hahahahaha. Mos mu merzit se cdo gja me mire do bahet. Hajt se 5 minuta e keni nervin ju e ju ulet direkte :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja maj naqe je gabim nuk asht vetem 5 minuta nervi jone,te pakten 1 ore se duhet me ja gjet terezin perpara e manej noshta ulet por ka edhe prej atyne nervave qe bahen nervoz qe sa te ulen cohen prep :lol: :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 11 Apr 2008 , 13:14

vllaznia1919 wrote:Mas gabo se ka edhe qe i zgjasin nervat ma shum ose i qohen disa her ne dite. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vllaznia1919 tregoji pak mor burr se me duket anej ka canadaja tekjan njerez te bute nuk pasken nerv fare :lol: :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 11 Apr 2008 , 13:15

sportist_shkodran wrote:Ku asht fjala ?M'duket se asht ngatrru tema
t`keqen tane mas u ngatrro me shku gjanash se nuk ju ka pa njeri hajrin :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Apr 2008 , 00:36

Ja shpjegova maj naqe ishalla e ka marre vesht. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 12 Apr 2008 , 14:19

ma keq kur munohesh me ju shpjegu se kujton se dojm me ja hell :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Apr 2008 , 19:34

Ateher duhet me ja diftu me fakte???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Sat, 12 Apr 2008 , 23:12

OOOOOOOOO ju vdekshit ishalla se po djersis nga te qeshmetttttt :lol: :lol: :lol: :lol:
ja maj naqe je gabim nuk asht vetem 5 minuta nervi jone,te pakten 1 ore se duhet me ja gjet terezin perpara e manej noshta ulet por ka edhe prej atyne nervave qe bahen nervoz qe sa te ulen cohen prep
E paske nervin me nerv ti hahahahahhaha shyqyr qe paska dhe kshu burrat me kto lloj nervash ne kyt bote se thashe se kam maru hahahahaha ishalla tu cofshin nervat o zot, qeka mallkimi me i mire :lol: :lol: :lol:
vllaznia1919 tregoji pak mor burr se me duket anej ka canadaja tekjan njerez te bute nuk pasken nerv fare
vllaznia1919 tregoji pak mor burr se me duket anej ka canadaja tekjan njerez te bute nuk pasken nerv fare
Vallai pyta dhe shoqet e kishin pa njeri me kshu loj nervash dhe ato mthane qe spara ka ktu nga vendi jon kushedi ka te bej me kohen, Ftohte shume sta man betha me tu ngrit nervi shpesh se futet nervi prape ne bark shume shpejt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ateher duhet me ja diftu me fakte?
Hajt ma naqe se qeni qe leh nuk ta han hahahahahahahahhah Ishalla te ngrihet dhe ty nervi prej ktyre fjaleve :lol: :lol: :lol:
Po ktij sportistit sja pash nervin un , sa i qete qeka nuk paska shume fjale :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 13 Apr 2008 , 16:17

Per te miren tane mundohna. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 23 Jun 2008 , 16:35

HAMDI SALIHI
Pas futbollit zgjedh mjekësinë
Intervista: “Kur bëj seks me një vajzë tërheqëse harroj gjithçka”


KLOTILDA HARKA

Jeta e futbollistit shkodran në Austri. Golashënuesi më i mirë skuadrës austriake, SV Ried, tregon për “Panorama Plus”, jetën e kufizuar në Austri dhe pasionet e fshehura për mjekësinë, muzikën dhe femrat e bukura.
Prej 1 viti e gjysmë jeton në Austri, si ka ndryshuar jeta jote?

Të them të vërtetën nuk ka qenë e lehtë të mësohem, ose më mirë ta pranoj lehtë këtë stil jete.

Pse si bëhet jeta atje?
Po në Shqipëri konsumoja shumë kohë edhe me shoqërinë jashtë sportit. Përveç asaj kohe që kaloj me shokët e sportit këtu, edhe pse jam pjesën më të madhe të kohës me ekipin, edhe ndonjë kafe në kohën e lirë e kaloj prapë në një ambient sportiv, pasi pjesa më e madhe e
shoqërisë që kam këtu janë gjithashtu lojtarë të ekipit tim.

Gjithë botën e ka përfshirë atmosfera e “Euro 2008”. Ti si po e përjeton?

Mendoj se është diçka normale, pasi edhe për mua është ngjarja sportive më e rëndësishme që zhvillohet në Evropë, dhe më i bukuri në botë për nga spektakli që ofron.

Parashikimi yt për skuadrën fituese?

Jam tifoz i Spanjës dhe kam bindjen që do arrijnë trofeun kësaj here.

“Miliarderët e CSKA-së blejnë Salihin”. Ka qenë lajmi që dhanë mediat lidhur me marrëveshjen tënde me CSKA-në e Sofjes. Ç’bëhet me këtë marrëveshje?

Ende nuk është bërë asnjë gjë konkrete. Lajme për transferime të mundshme besoj janë normale për çdo futbollist, por për t’u bërë konkrete është rrugë shumë më e gjatë dhe më e vështirë nga aq sa duket. Në qoftë se do të arrihej kjo marrëveshje, besoj se për mua do ndryshonin disa gjëra në aspektin ekonomik, sepse nga ana sportive nuk
do e shihja si ndonjë arritje shumë të madhe, pasi nukështë objektivi që unë kam në kokë.

Je cilësuar si legjionari më prodhimtar për numrin e golave? Është talent, apo përkushtim i tepruar?

Më kryesorja besoj se kaqenë fati që kam pasur për ta kaluar gjithë sezonin në një formë të mirë dhe pa dëmtime. Kjo është më e rëndësishmja për një futbollist mendoj, pasi talent dhe përkushtim besoj e ka çdo njeri që ka arritur të bëhet futbollist profesionist.


U shndërrove në heroin e nënkampionit të Austrisë, SV Ried, teksa shënove dy gola brenda katër minutash në fitoren 3-0 të ekipit tuaj kundër Austria Karnten. Çfarë je i aftë të bësh tjetër vetëm në 4 minuta?

Them se për të arritur diçka nuk është koha gjëja më e rëndësishme, por përpjekja dhe besimi në vetvete që mund ta arrish atë që do sado e kufizuar që të jetë koha.



Ke arritur ç’ke dashur në Shqipëri si futbollist? Në jetën private çfarë synimi ke?

Besoj se deri tani edhe në jetën private i kam arritur ato që kam dashur. Por ashtu siç kam në sport një objektiv dhe besoj se do e arrij, ashtu kam dhe në jetën private një objektiv, që them se do e arrij.

E vërtetë është që e ardhmja jote i takon mjekësisë?

Në fakt, në qoftë se nuk do isha bërë futbollist, mjek do të isha bërë.

Hobi yt është muzika, ç’bëhet me ëndrrën për të realizuar një klip?

Kjo kam thënë se është ëndrra ime në sirtar, por jam 100% i bindur se do mbetet në sirtar përgjithmonë.

Tani pas këtij suksesi në karrierë, ndihesh më shumë i pasur, apo i lumtur?

Kam shumë miq dhe shokë të mirë, gjithashtu një familje të shkëlqyer. Këto janë gjëra që më bëjnë të ndihem shumë i pasur.

Ç’bëni me milionat e eurove, që fitoni nga ndeshjet?

Lekët që fitoj nga sporti mundohem t’i investoj dhe t’imenaxhoj sa më mirë, që nesër kur të kem lënë sportin të jem krenar dhe t’i them vetes që ja paska vlejtur jo vetëm për kënaqësinë dhe famën, por edhe nga ana ekonomike, gjithë ai mund dhe djersë që kam derdhur për këtë sport.

Besojmë ke bërë plane për pushime luksoze?

Për fatin tim të keq pas dy javësh filloj kampionatin dhe nuk kam asnjë ditë pushim. Kam filluar të mendoj për pushimet e dimrit se për këto të verës, nuk bëhet fjalë fare.


I frekuenton pub-et, konsumon alkool?

Të them të vërtetën nuk është se dal shumë, por ndonjëherë dal të shtunën pas ndeshjes duke pasur favorin që të dielën e kemi pushim rri deri vonë dhe konsumoj ndonjë pije me atë shoqëri, që kam arritur të krijoj në këtë një vit e gjysmë që jam këtu.

Keni një të dashur në Austri?
Jam i dashuruar.... me futbollin normal (qesh)

Për vajzat e bukura ç’përshtypje ke?

E kush nuk tërhiqet nga
ato?!

Vajzat në Austri, krahasuar me ato shqiptare?

Femrat në gjithë botën mendoj se nuk kanë shumë
ndryshim nga njëra-tjetra. Kur është e bukur, tërheqëse dhe e zgjuar në të njëjtën kohë, them se ka vëmendjen dhe admirimin e gjithkujt pavarësisht kombësisë që ajo ka. Por është e vërtetë që në Shqipëri vajza të tilla ka shumë me tepër se në Austri.


Cili është gabimi më i rëndë që mund të bëjë një sportist gjatë karrierës së tij? Ju cilit i ruheni?

Kur nuk është me këmbë në tokë dhe mendon se ka arritur gjithçka, them se është gabimi më i madh dhe fundi i karrierës së një sportisti. Kjo është ç’ka nuk do të kasha dashur të përjetoja kurrë, jo vetëm në sport, por edhe në jetë.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 23 Jun 2008 , 16:36

Hajde Sal hajde, ca jan mor kto muhabete, a th se nuk dina na tjetrt :lol: :lol: :lol:

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Mon, 23 Jun 2008 , 20:04

jan pun te thella :D
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 24 Jun 2008 , 16:03

Duhet me pa si asht kja Klotilda per me kuptu intervisten. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Tue, 24 Jun 2008 , 18:27

kush esht klotilda mor???? :lol: :wink:
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 25 Jun 2008 , 14:55

Gazetarja qe e ka intervistuar. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 25 Jun 2008 , 15:19

:wink: :wink: :wink: :lol: :lol:
FORCA DEMAT E KUQImage

Post Reply