Loja 1X2 sezoni 2010-11

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Loja 1X2 sezoni 2010-11

Post by Admin » Sun, 22 Aug 2010 , 15:28

Pershendetje te gjitheve.

Edhe si vitin e kaluar fkvllaznia.net organizon lojen e parashikimeve te ndeshjeve te Superliges LOJA 1X2.

Per te marre pjese ne loje, ato qe kane qene te rregjistruar vitin e kalum skane nevoje te rregjistrohen prap.
Nqs keni harruar identifikimin apo fjalekalimin klikoni tek linku i meposhtem ku mund te merrni prep te dhenat.
http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... =perdu_mdp

Nqs nuk arrini te merrni keto te dhena me kontaktoni me mesazh privat.

Per ato qe marrin pjese per here te pare ne LOJA 1X2 mund te rregjistrohen tek linku i meposhtem:
http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... r_champ=10

Per te marre pjese ne loje duhet te shkoni tek adresa
http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... /index.php dhe te identifikoheni.


Rregullat e Lojes:
 1. Piket jane sipas skemes te meposhtme:
  Rezultati Parashikimi Pike
  2:1 2:1 5
  2:1 3:2 3
  1:1 2:2 3
  2:1 3:1 1
  2:1 0:1 0
 • Mos gjetja e rezultatin 0 pike
 • Parashikimet vendosen max gjys ore para se me fillu ndeshja
 • Ne fund te Javes se 33 te Superliges anetari qe gjetur me shume ndeshje shpallet fitues
 • Ne rast se kemi 2 ose me shume anetare me pike te njejta do te merret parasysh nr i ndeshjeve dhe shpallet fitues ai qe ka marre pjese ne me pak ndeshje, ne rast se anetaret kane te njejtat pike dhe po te njejtat ndeshje te luajtura atehere ne varesi te mundsive ekonomike do e fitojne cmimin te dy ose do te hidhet me short.
[/list]Kete vit per fituesin e lojes do vehet ne dispozicion nje bluze te Vllaznise

Image


Nqs gjate zhvillimit te lojes ndonje anetare do te kete probleme te shkruaje sa me pare per problemin e hasur.
Mos vendosja ne kohe e parashikimeve apo edhe hasja e problemeve nuk do te jene pergjegjesi i fkvllaznia.net dhe ndeshjet qe eventualisht do te trasmetohen ketu ose me mesazh privat Administratoreve te forumit nuk do te merren parasysh.
Vetem rezultatet e vendosura brenda kohes tek sistemi elektronik i Lojes 1X2 do te merren parasysh.

Si luhet ne Lojen 1X2

Vizitoni faqen e Lojes 1X2 ne adresen http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... /index.php
Identifikohuni ne sistemin e Lojes 1X2, mbasi te jeni identifikuar, klikoni tek butoni "Parashiko Tani" ose ne adresen http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... r_champ=10 me pas do t'ju shfaqen ndeshjet e javes. Vendosni parashikimin tuaj.
Mbasi te keni bere parashikimet per te gjitha ndeshjet atehere klikoni mbi butonin DERGO Image.
Ju mund te verifkoni nqs parashikimi eshte vendosur duke vizituar edhe njehere faqen e parashikimeve ku do te vereni nje x te zi mbi parashikimin tuaj.

Ju mund te ndryshoni parashikimin deri ne gjysem ore para fillimit te ndeshjes duke ndjekur proceduren e mesiperme.


Per cdo paqartesi mund te shkruani ne forumin e http://www.fkvllaznia.net

Loje te mbare.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Miri » Sun, 22 Aug 2010 , 16:07

Vllaznia 3-0 Bylis
Elbasani 2-2 Tirana
Shkumbini 3-1 Kastrioti
Besa 2-1 Skenderbeu
Mos me thuni qe nuk ba parashikime kyt sezon se vetem me ankime jeni :P

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Man in Redblue » Sun, 22 Aug 2010 , 22:12

bobobbo sa i tmerrshem jam, e mora kryesimin


O sa mire me ken MAN IN REDBLUE ! :mrgreen:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Skodrinon » Mon, 23 Aug 2010 , 00:49

Man in Redblue wrote:bobobbo sa i tmerrshem jam, e mora kryesimin


O sa mire me ken MAN IN REDBLUE ! :mrgreen:
e ke gjete flamurtarin a?
si jena me pike a dihet gja?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Admin » Mon, 23 Aug 2010 , 01:21

Kam axhornu klasifikimn e Ac Milan asht ne vend te pare, Mrb ne vend te dyte, redblueheart2 ne vend te 3 dhe skodrinon ne te 4-t.

Shikoni klasifikim e plote:
http://www.fkvllaznia.net/main/superlig ... r_champ=10
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Miri » Mon, 23 Aug 2010 , 11:56

Skodrinon wrote:
Man in Redblue wrote:bobobbo sa i tmerrshem jam, e mora kryesimin


O sa mire me ken MAN IN REDBLUE ! :mrgreen:
e ke gjete flamurtarin a?
si jena me pike a dihet gja?
Ka vu Vllaznin 0-0 mduket se asht ba per denim :D :D :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Man in Redblue » Tue, 24 Aug 2010 , 19:11

o Mir, ti sa marak e ke me mgop mu denime mor burr, venia ma nai denim psh shv13 qi s'a duk tash sa koh nforum, se un nuk mund trri tan jeten n'azil politik :D :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Miri » Tue, 24 Aug 2010 , 19:59

Man in Redblue wrote:o Mir, ti sa marak e ke me mgop mu denime mor burr, venia ma nai denim psh shv13 qi s'a duk tash sa koh nforum, se un nuk mund trri tan jeten n'azil politik :D :D
I perballon denimet ti pranaj ti ve une :D
Sa i perket mos ardhjes te Shv13 nuk i dihet mundesive apo problemeve qe ka gjithesesi shpresoj te jet sa ma mire personalisht dhe familjarisht.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Man in Redblue » Thu, 26 Aug 2010 , 11:52

Skenderbeu fiton "ne tavoline" 2-0 ndeshjen ndaj beses.

Admin, ne mos pritosh tamarrsha, mi kalo mu 5 pike nkonto :mrgreen: :mrgreen:

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by shv13 » Thu, 26 Aug 2010 , 19:14

Miri wrote:
Man in Redblue wrote:o Mir, ti sa marak e ke me mgop mu denime mor burr, venia ma nai denim psh shv13 qi s'a duk tash sa koh nforum, se un nuk mund trri tan jeten n'azil politik :D :D
I perballon denimet ti pranaj ti ve une :D
Sa i perket mos ardhjes te Shv13 nuk i dihet mundesive apo problemeve qe ka gjithesesi shpresoj te jet sa ma mire personalisht dhe familjarisht.

ca ke me mu ma man,ca t kam ba...kam kene tu rru piskavica e tu u marre me polake e ruse ne mal t zi ma ta marrsha... :-) dje jam kthy edhe nji here ne torino (dmth edhe te interneti :-) ). Tesh itu m keni deri sa t m thoni mos shkruj ma si pjalmit... hajt loje t mbare e parashikoni sa t mundni vec mos leni leke ne skedina :-).
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Admin » Fri, 27 Aug 2010 , 15:05

Mire se u riktheve Shv13, te paska taku me hek keq :D :lol:
Vllaznit Ultras

Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by shv13 » Fri, 27 Aug 2010 , 15:56

Admin wrote:Mire se u riktheve Shv13, te paska taku me hek keq :D :lol:
flm admin, boll perzoten, shyqyr qe ka prej atyne si puna jote qe ma dijne hallin :-)
hajt ishalla me fitore neser tesh :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Man in Redblue » Fri, 27 Aug 2010 , 16:11

hahah shv13 e disha se kur tpermendi ta pa kthehesh, e deshta me tba me u kthy mor burre se na morri malli per ty :D

(...se ky Miri, vec me tdhan denime din :evil: :D )

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Ledi1920 » Tue, 31 Aug 2010 , 16:35

Nqs fitoj une bluzen ja fal ndonjerit nga ju ne forum me 100$ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Man in Redblue » Tue, 31 Aug 2010 , 17:32

Ledi1920 wrote:Nqs fitoj une bluzen ja fal ndonjerit nga ju ne forum me 100$ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mu mu mu :mrgreen:

me qe ra fjala a kena nai sponsor tjeter ? :mrgreen:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Miri » Mon, 20 Sep 2010 , 20:10

Kja loj nuk me pelqen hic, i kam vu rrezultatet e ndeshjen kan skaduar tana 0-0 :evil: :evil: :evil:
por gjithesesi 10 pike i mora :D :D

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Edmond-Cela » Mon, 20 Sep 2010 , 23:34

jam forcu ket vit ja ba si reali i madritit, ne bontor dola i dyti. kampjunatin e kryesoj dhe 10 pik diference.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Ledi1920 » Tue, 21 Sep 2010 , 10:13

Edmond-Cela wrote:jam forcu ket vit ja ba si reali i madritit, ne bontor dola i dyti. kampjunatin e kryesoj dhe 10 pik diference.
une i kam kushtuar vemendje championsit...ky kompeticion ka mo shume pare se kushdo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by Miri » Thu, 30 Sep 2010 , 17:28

ca leshin paska fillu laci-bylis sot
gjysa neshjeve mkan ik pa vu rrezultatet :P

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Loja 1X2 sezoni 2010

Post by vllaznia1919 » Tue, 19 Oct 2010 , 20:04

Keni pshtu se spo marr pjese un.Bani qef bani. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply