1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Man in Redblue » Sat, 09 Jul 2011 , 20:20

ca tka gjet ma ledi kshtu ? Ti a spaske ba faze pergaditore hic mduket, ta rrit mendja prej titullit kampion te loja e champions liges e nuk je stervit hic mduket :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 09 Jul 2011 , 21:56

Man in Redblue wrote:ca tka gjet ma ledi kshtu ? Ti a spaske ba faze pergaditore hic mduket, ta rrit mendja prej titullit kampion te loja e champions liges e nuk je stervit hic mduket :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 10 Jul 2011 , 01:28

perfundune 2 ndeshjet e sotme Brazil 2 - 2 Paraguay dhe Venezuela 1 - 0 Ecuador

piket e marra jane

Mondi 2 pike

Klasifikimi i pergjithshem asht

Kryeson admini me 8 pike

sejadi 6 pike

mondi 5

skodrinoni 3

pjalmi 3

Man In red Blu 3

jeti 2

Ledi 0

Renis 0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 10 Jul 2011 , 23:31

columbi bolivi 2-0

piket e marra jan

admini 3 pike ,mondi 1 ,skodrinoni 1 ,pjalmi 1

renditja e pergjithshme asht
__________________________________________

Kryeson admini me 11 pike

sejadi 6 pike

mondi 6

skodrinoni 4

pjalmi 4

Man In red Blu 3

jeti 2

Ledi 0

Renis 0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 10 Jul 2011 , 23:35

Me duket se Nuk do ta leshojn Admini deri ne fund :lol:

Nuk e kisha mendu kurre qe do te ishte tan cupa e amerikes me surpriza ,dhe sa e arte keka pika qe merrke :)

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Mon, 11 Jul 2011 , 08:39

Man in Redblue wrote:ca tka gjet ma ledi kshtu ? Ti a spaske ba faze pergaditore hic mduket, ta rrit mendja prej titullit kampion te loja e champions liges e nuk je stervit hic mduket :lol: :lol:
Kam dal nga objektivat pranej...tani si synim kam mbijetesen.
:mrgreen: :mrgreen:
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Mon, 11 Jul 2011 , 12:39

Mqs jane ndeshjet e fundit une po modifikoj rezultat e disa ndeshjeve.
Kta jane rezultatet e ndeshjeve qe vijne:

Argjentin -Costarike=3-1
Kili-Peru=3-1
Uruguaj-Mexike=2-0
Paraguaj-Venezuele=3-1
Brazil-Ekuador=2-0
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Mon, 11 Jul 2011 , 18:38

Ledi1920 wrote:
Man in Redblue wrote:ca tka gjet ma ledi kshtu ? Ti a spaske ba faze pergaditore hic mduket, ta rrit mendja prej titullit kampion te loja e champions liges e nuk je stervit hic mduket :lol: :lol:
Kam dal nga objektivat pranej...tani si synim kam mbijetesen.
:mrgreen: :mrgreen:
ja mar led ,se me u sul ti tashti ,si ne ato momemtet e skedines se kalume me rezultate te sakta nuk i dihet :D

ka shum ndeshje dhe kurr mos thuj ja :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Mon, 11 Jul 2011 , 18:46

Edhe un po nderroj rezultatet e fundit

Argentine-Costarike=1-0
Kili-Peru=1-0
Uruguaj-Mexike=1-0
Paraguaj-Venezuele=1-0
Brazil-Ekuator=1-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Tue, 12 Jul 2011 , 06:16

perfundoi ndeshja Argjentin -Kostarike 3-0 ku padyshim ishte ndeshja ma e bukur deri tash ku dhe mesi e tregoi vedin qe asht lojtari ma i mire ne bote .

piket e marra jane

ledi 3 pike , sejadi 3,skodrinon 3 ,renis 1, man 1 ,mondi 1 ,pjalmi 1 ,admini 1 ,jeti1 pike
_____________________________
renditja e pergjithshme asht


Kryeson admini me 12 pike

sejadi 9 pike

mondi 7

skodrinoni 7

pjalmi 5

Man In red Blu 4

jeti 3

Ledi 3

Renis 1

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Wed, 13 Jul 2011 , 04:57

perfundune 2 ndeshjet e sotme Chile 1 - 0 Peru dhe Uruguay 1 - 0 Mexico

Piket e marra sot jane :

Pjalmi 6 pike ,skodrinoni 4 , man 3, mondi 3,sejadi 3 ,renis 2 pike,admini 2 pike

__________________________________________

Renditja e pergjithshme asht :


Kryeson admini me 14 pike

sejadi 12 pike

skodrinoni 11

pjalmi 11

mondi 10

Man In red Blu 7

jeti 3

Ledi 3

Renis 3

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 14 Jul 2011 , 04:52

piket e marra nga 2 ndeshjet brazilit dhe e venezueles jane

admini 2,mondi 2, man 2 ,renis 2 ,skodrinon 1, sejadi 1 ,ledi 1,jeti 1 ,pjalmi 1 .

renditja e pergjithshme asht

Renditja e pergjithshme asht :

_____________


Kryeson admini me 16 pike

sejadi 13 pike

skodrinoni 12

pjalmi 12

mondi 12

Man In red Blu 9

Renis 5

jeti 4

Ledi 4

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 14 Jul 2011 , 04:57

Kan mbet edhe 7 ndeshje ,deri ne perfundim te skedines dhe ndeshjes finale.

Admini asht i shkeputun 3 pike nga vendi i dyte ,sejadi dhe jane ne loje edhe 21 pike te tjera

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 14 Jul 2011 , 20:03

skuadrat qe do ndeshen ne qerek finale jane :Kolumbi - Peru =

Argjentinë - Uruguaj =

Brazil - Paraguaj =

Kili - Venezuela =

me duket se fillojn neser ,keshtu qe mos harroni me vu rezultatet ,sa ti shifni .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Thu, 14 Jul 2011 , 20:08

Kolumbi - Peru = 2-1

Argjentinë - Uruguaj = 2-0

Brazil - Paraguaj = 2-1

Kili - Venezuela = 1-0
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Man in Redblue » Thu, 14 Jul 2011 , 21:12

Kolumbi - Peru = 2-0

Argjentinë - Uruguaj = 1-1

Brazil - Paraguaj = 1-0

Kili - Venezuela = 2-1

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Fri, 15 Jul 2011 , 01:24

Kolumbi - Peru = 1-1

Argjentinë - Uruguaj = 1-0

Brazil - Paraguaj = 2-0

Kili - Venezuela = 1-1
Rezultatet e parashikimeve jane vetem per 90 minuta

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Fri, 15 Jul 2011 , 08:24

Kolumbi - Peru = 1-2

Argjentinë - Uruguaj = 3-1

Brazil - Paraguaj = 2-1

Kili - Venezuela = 2-1
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 17 Jul 2011 , 02:20

perfundun 90 minutat e 2 ndeshjeve Kolumbi - Peru = 0-0 dhe Argjentinë - Uruguaj = 1-1

piket e mbledhuna jan .

man 3 pike ,pjalmi 2 pike

____________________

Kryeson admini me 16 pike

pjalmi 14

sejadi 13 pike

skodrinoni 12

mondi 12

Man In red Blu 12

Renis 5

jeti 4

Ledi 4

kan mbet edhe 5 ndeshje dhe jane ne loje edhe 15 pike

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Edmond-Cela » Sun, 17 Jul 2011 , 05:19

Kolumbi - Peru = 0-0

Argjentinë - Uruguaj = 1-1

Brazil - Paraguaj = 2-1

Kili - Venezuela = 2-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply