Skedina e Champions League (2011-2012)

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Mon, 12 Mar 2012 , 01:59

qe ndeshjet e mija ... gjynah qe si paskam vu ma pare ...

Inter - Marseille =3-1

Bayern - Basel =3-0
----------------------
14 mars

Chelsea- Napoli =2-1

Real Madrid- CSKA Moskva =4-0
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Mar 2012 , 00:04

Inter - Marseille =2-1

Bayern - Basel = 7-0

Prej ndeshjeve te masiperme qe sapo perfundune , jan marr keto pike :

pjalmi 3 pike, ledi 3 pike , altini 1 pike , man 3 pike , mondi 2 pike , admini 2 pike .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem mbas dites se sotme asht :


1..Pjalmi 105 pike

2..Ledi 100 pike

3..Admini 92 pike
-----------------------
4..Jeti 90 pike

5..Altini 85 pike

6..Mondi 80 pike

7..Man 74 pike
--------------------------
8..Skodrinoni 68 pike

9..Renis 38 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Mar 2012 , 23:50

chel- nap = 3-1

real - moska 4-1

Ne ndeshjet e masiperme piket e marra jane

Pjalmi 2 pike, ledi 4 pike , altini 2 pike, man 4 pike , mondi 2 pike , admini 2 pike .

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem mbas dites se sotme asht :

1..Pjalmi 107 pike

2..Ledi 104 pike

3..Admini 94 pike
-----------------------
4..Jeti 90 pike

5..Altini 87 pike

6..Mondi 82 pike

7..Man 78 pike
--------------------------
8..Skodrinoni 68 pike

9..Renis 38 pike

___________________

Led, me duket se e fitove edhe ket rradhe :P

Hallall rezultatin e sakte me Realin :P

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Ledi1920 » Thu, 15 Mar 2012 , 10:22

E kom thon qe jom lojtar championsi, masnej i pari je ti ene jo une...
Kshuqe duhet me te pergezu ty per kombinimet.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Fri, 16 Mar 2012 , 08:38

E kisha fjalen se isha pak i shkeputun prej tejet e me je afru, me vetem 3 pike :P

Kur ma prishi rezultatin Ronaldoja ne second te fundit , e tu rregullu ty , atehere mendova se ke shans, e do te thote se edhe ket vit po e fitoke ti :D

I madh je me gjet realin 4-1 te sakte dhe hallall :|

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Sat, 17 Mar 2012 , 02:03

Shorti i qerek finaleve ka percaktu keta skuadra :

27 mars
-------------

APOEL - Real Madrid =

Benfica -Chelsea =

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern =

Milan - Barcelona =

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Sat, 17 Mar 2012 , 02:05

27 mars
-------------

APOEL - Real Madrid = 0-4

Benfica -Chelsea = 0-1

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern =0-1

Milan - Barcelona =0-1

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Ledi1920 » Mon, 26 Mar 2012 , 23:33

APOEL - Real Madrid = 1-2

Benfica -Chelsea = 1-1

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern = 0-2

Milan - Barcelona = 1-3
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Tue, 27 Mar 2012 , 03:35

Sot jan kupat dhe nuk jan vu hala parashikimet perveq meje dhe ledit :P . Kane met edhe 39 pike ne loje deri ne finale .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Tue, 27 Mar 2012 , 11:30

Qe edhe parashikimet e mija:

APOEL - Real Madrid = 0-2

Benfica -Chelsea = 2-2

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern = 0-0

Milan - Barcelona = 1-1
Vllaznit Ultras

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Altin » Tue, 27 Mar 2012 , 14:44

APOEL - Real Madrid = 0-1

Benfica -Chelsea = 2-1

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern = 0-1

Milan - Barcelona = 1-2
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Edmond-Cela » Tue, 27 Mar 2012 , 20:43

APOEL - Real Madrid = 0-4

Benfica -Chelsea = 1-2

_____________________

28 mars
--------------

Marseille - Bayern = 1-3

Milan - Barcelona = 1-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Tue, 27 Mar 2012 , 21:23

Ndeshjen mundeni me e pa live ne fkvllaznia Tv:

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Tue, 27 Mar 2012 , 22:47

APOEL - Real Madrid = 0-3

Benfica -Chelsea = 0-1

Ne ndeshjet e masiperme qe sapo perfundune piket e marra jane keto :

Pjalmi 4 pike , Ledi 1 pike , Admini 1 pike , Altini 1 pike dhe Mondi 3 pike

_______________________________________________________________

Klasifikimi i pergjithshem mbas dites se sotme asht :

1..Pjalmi 111 pike

2..Ledi 105 pike

3..Admini 95 pike
-----------------------
4..Jeti 90 pike

5..Altini 88 pike

6..Mondi 85 pike

7..Man 78 pike
--------------------------
8..Skodrinoni 68 pike

9..Renis 38 pike

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Ledi1920 » Wed, 28 Mar 2012 , 08:19

e morre pjalmo...kisha shprese tek 1-1 benfika po su bo...kshuqe skapesh mo tani...

Meqe je sponsor gjeneral i lojes edhe sikur nuk shko me i dhon paret vetes une them qe tmi japesh mu si i dyti ne gare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: heheheheh
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 28 Mar 2012 , 09:49

Ledi1920 wrote:e morre pjalmo...kisha shprese tek 1-1 benfika po su bo...kshuqe skapesh mo tani...

Meqe je sponsor gjeneral i lojes edhe sikur nuk shko me i dhon paret vetes une them qe tmi japesh mu si i dyti ne gare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: heheheheh
Haaaahaaa :lol: :lol: :lol: :lol: , ka shum ndeshje deri ne finale led , ku jane edhe 11 ndeshje deri ne finale dhe jane edhe 33 pike ne loje , e ndoshta neser me 2 reztate te sakta me barazon me pike :P se jena shume afer 8)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Skodrinon » Wed, 28 Mar 2012 , 15:00

pjalmi nuk mundet me e fitu çmimin se ka konflikt interesash, si organizator qi asht.
ne kesi rastesh rregullorja thote se çmimi i kalon vendit te 8-te

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 28 Mar 2012 , 22:42

Skodrinon wrote:pjalmi nuk mundet me e fitu çmimin se ka konflikt interesash, si organizator qi asht.
ne kesi rastesh rregullorja thote se çmimi i kalon vendit te 8-te
haaahaaaa :lol: :lol: :lol: .Skodrinon , edhe ket rradhe me duket se po e fiton prap ledi , ka gjet te sakte bajernin e me asht afru prap :P . Me previ ne bese Roben me ate golin e dyte :P :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 28 Mar 2012 , 22:49

Marseille - Bayern = 0-2

Milan - Barcelona = 0-0

Mbas ndeshjeve te masiperme qe sapo perfundune , piket e marra jane keto :

Ledi 3 pike, Pjalmi 1 pike , Admini 2 pike , Altini 1 pike dhe Mondi 2 pike .
--------------------------------------------------------------------------------------------

1..Pjalmi 112 pike

2..Ledi 108 pike

3..Admini 97 pike
-----------------------
4..Jeti 90 pike

5..Altini 89 pike

6..Mondi 87 pike

7..Man 78 pike
--------------------------
8..Skodrinoni 68 pike

9..Renis 38 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 28 Mar 2012 , 22:59

Ndeshjet e kthimit
-----------------------


____________________
Bayern - Marseille =

Barcelona- Milan =

____________________

Real Madrid - APOEL =

Chelsea- Benfica =
_____________________

Post Reply