Skedina e Champions League 2012-2013

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Wed, 13 Feb 2013 , 23:42

Real Madrid - Manchester Utd = 1-1
Shakhtar - Dortmund 2-2

Mbas ndeshjeve te masiperme qe sapo perfundune piket e marra jane

Pjalmi 2 pike
---------------------------------------------------------------------------------
Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 87 pike

2..Pjalmi 83 pike

3..Admini 80 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by vvvllaznia » Tue, 19 Feb 2013 , 05:30

Arsenal - Bayern 0-2
FC Porto - Malaga 2-0
Galatasaray - Schalke 2-1
Milan - Barcellona 0-1

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by Admin » Tue, 19 Feb 2013 , 15:59

Arsenal - Bayern 2-2
FC Porto - Malaga 2-1
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by Admin » Wed, 20 Feb 2013 , 17:35

Pjalm , ku je qe nuk ke perditsu klasifikimin :lol: :wink:

Parashikimet per sonte:
Galatasaray - Schalke 1-0
Milan - Barcellona 1-2
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Wed, 20 Feb 2013 , 18:29

Admin , paskam harru krejt qe ka ndeshje dje dhe kam harru me vu edhe rrezultatet e mia dje :lol:

Arsenal -Bajern 1-3
Porto Malaga 1-0

--------------------------------------
Ne ndeshjet e djeshme jan marr keto pike

Vvvllaznia 3 pike , Admini 2 pike
---------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 90 pike

2..Pjalmi 83 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Wed, 20 Feb 2013 , 18:31

Galatasaray - Schalke 0-0
Milan - Barcellona 0-2

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Thu, 21 Feb 2013 , 00:24

Galatasaray - Schalke 1-1
Milan - Barcellona 2-0

Ne ndeshjet e masiperme qe sapo perfundune piket e marra jane :
Pjalmi 2 pike
--------------------------------------------------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 90 pike

2..Pjalmi 85 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Thu, 21 Feb 2013 , 00:35

Parashikimi per ndeshjet e kthimit

5 mars
.........
Man. United -Real Madrid =
Dortmund - Shakhtar Donetsk =
---------------------------------------------
6 mars
..........
PSG - Valencia =
Juventus - Celtic =
--------------------------------------------
12 mars
..........
Schalke -Galatasaray =
Barcelona -Milan =
--------------------------------------------
13 mars
.........
Málaga - Porto =
Bayern -Arsenal =

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by vvvllaznia » Mon, 04 Mar 2013 , 03:48

Man. United -Real Madrid = 1-1
Dortmund - Shakhtar Donetsk =1-0

PSG - Valencia =2-0
Juventus - Celtic =2-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Mon, 04 Mar 2013 , 08:45

Man. United -Real Madrid = 1-0
Dortmund - Shakhtar Donetsk =0-0

PSG - Valencia =1-0
Juventus - Celtic =1-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Tue, 05 Mar 2013 , 23:52

Dortmund - Shakhtar Donetsk =3-0
Man. United -Albitri = 1-2
Gjynah manchester unitedi sot. E skualifikoi albitri . Une kam pa shum gabime albitrash qe kan ken me dashje por nuk kam ndigju ndonjehere komentatorin te fliste per gabimet e albitrit si ne ndeshjet e sotme, me te veretete shum e turpshme .

Mbas ndeshjeve te sotme piket e marra jane :
Vvvllaznia 1 pike

------------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 91 pike

2..Pjalmi 85 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Wed, 06 Mar 2013 , 23:40

PSG - Valencia =1-1
Juventus - Celtic =2-0

Mbas rezultateve te masiperme qe sapo perfundune, piket e marra jane :

Vvvllaznia 3 pike , Pjalmi 1 pike
-------------------------------------------------
Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 94 pike

2..Pjalmi 86 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by vvvllaznia » Tue, 12 Mar 2013 , 04:49

Schalke -Galatasaray = 2-1
Barcelona -Milan = 3-0
--------------------------------------------

Málaga - Porto = 1-0
Bayern -Arsenal = 2-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Tue, 12 Mar 2013 , 19:51

Schalke -Galatasaray = 2-0
Barcelona -Milan = 2-0
--------------------------------------------

Málaga - Porto = 0-0
Bayern -Arsenal = 1-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Tue, 12 Mar 2013 , 23:43

Schalke -Galatasaray = 2-3
Barcelona -Milan = 4-0
Mbas rezultateve te masiperme qe sapo perfundune , piket e marra jane

Vvvllaznia 1 pike , Pjalmi 1 pike
--------------------------------------------

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 95 pike

2..Pjalmi 87 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Wed, 13 Mar 2013 , 23:48

Málaga - Porto = 2-0
Bayern -Arsenal = 0-2

Mbas ndeshjeve te masiperme qe sapo perfundune , piket e fitume jane :

Vvvllaznia 1 pike
________________________________________________________________

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 96 pike

2..Pjalmi 87 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike
-------------------------------------
Mbas 2 diteve hedhet shorti i Cerek finaleve.
Kan mbetur edhe 13 ndeshje deri ne naten finale dhe ne perfundimin e skedines dhe ndodhen edhe 39 pike ne loje.
Vvvllaznia asht shum afer fitimit te skedines dhe shumes se 150$dollareve

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Fri, 15 Mar 2013 , 21:34

2 prill
________
PSG - Barcelona =
Bayern - Juventus =
-----------------------------------3 prill
________
Málaga- Dortmund =
Real Madrid- Galatasaray =

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by vvvllaznia » Sat, 16 Mar 2013 , 15:36

fpjalmi wrote:Málaga - Porto = 2-0
Bayern -Arsenal = 0-2

Mbas ndeshjeve te masiperme qe sapo perfundune , piket e fitume jane :

Vvvllaznia 1 pike
________________________________________________________________

Klasifikimi i pergjithshem asht :

1..Vvvllaznia 96 pike

2..Pjalmi 87 pike

3..Admini 82 pike

4..Ledi 58 pike

5..Man 47 pike

6..Altini 6 pike
-------------------------------------
Mbas 2 diteve hedhet shorti i Cerek finaleve.
Kan mbetur edhe 13 ndeshje deri ne naten finale dhe ne perfundimin e skedines dhe ndodhen edhe 39 pike ne loje.
Vvvllaznia asht shum afer fitimit te skedines dhe shumes se 150$dollareve
Pjalm i nderum qosh si gjithmone por un tham qe meqe jena vetem ne te dy qe marrim pjes ne kete loje shuma fituse edhe mund te pergjysmohet e nqs ke deshire mund ta shtosh tek shuma e vitit tjeter ne menyr qe te rritet jackpoti :) e ma shume njerez te marrin pjes :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by fpjalmi » Sat, 16 Mar 2013 , 21:52

Vvvllaznia, shum faleminders per fjalet. Asht viti i trete qe po bahet skedina e kupes se kampioneve dhe cmimin duhet me e marr vetem vituesi i skedines . Qmimi mund te ndahet vetem kur te jene 2 fituesa me pike te barabarta dhe me te than te drejten i kam mundesite me e organizu ket loje , dhe per mu asht nji kenaqesi qe po e organizoj ket loje , nuk ka randesi se sa veta marrin pjese , edhe nese vitin tjeter do kete 4 veta , perseri asht e njejta kenaqesi . Ne fakt jo vetem ne skedinen e kupes se kampioneve por edhe ne skendinat e kampionatit boterore dhe europian qe jan ba, gjithmone nga fundi ka pas 2 ose 3 veta qe kan vazhdu duke e pa qe jane akoma ne gare kurse te tjeret nuk kam pas mundesi me vazhdu ma sepse mund te jene te xanun dhe nuk kan kohe , ku gjithashtu edhe tek skedina e superliges ne kete moment vetem 3 veta kan nga 110 ndeshje kurse te tjeret kan nga 40 ndeshje dhe kjo tregon qe mund te kene ken te xanun dhe nuk kan pas mundesi me shku online ose kan harru dhe mandej e kan lan krejt 8) . Vvvllaznia , ai qe ka deshire me e lujt skedinen , e luan edhe per qef.

Vvvllaznia , edhe 1 here, shum shum faleminderit per fjalet dhe te rrespespektoj shum :)

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League 2012-2013

Post by Admin » Sun, 17 Mar 2013 , 23:20

Po mu a me keni harru :P

2 prill
________
PSG - Barcelona = 1-1
Bayern - Juventus = 2-2
-----------------------------------

3 prill
________
Málaga- Dortmund = 0-0
Real Madrid- Galatasaray = 3-1
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply