Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Wed, 21 May 2014 , 05:16

Edhe 21 dite na ndajne nga fillimi I kupes se botes , Brazil 2014 . Nese 4 vite me pare Spanja ishte e vetmja favorite per te fituar boterorin , tashti qe kombetarja e spanjes asht 4 vite ma e plakur nuk shifet si favoritja e vetme sepse kete vit kemi shum favorite ,dhe nese Brazili, Italia , Anglia, dhe Franca ishin shum dobet para 4 vitesh , tashti nuk jane dobet ma ashtu siq ishin 4 vite me pare , dhe asht me te vertete e bukur kur mendon qe Brazili , Gjermania , Italia , Spanja , Anglia , Hollanda , Portogalia , Franca ,dhe Argjentina jane ne nji forme shum te mire , dhe nese shum njerez mendojn qe Brazili do fitojn kupen e Botes sepse do lozin ne Brazil , asht shum gabim sepse kupa e botes nuk eshte kupa e confederates qe skuadrat nuk japing ma te miren , por asht nji kupe bote qe do te thote , cdo skuader do japin maximumin dhe asht me te vertete e bukur kur e din qe nuk do kete favorit .

Para 4 vitesh ishte oktapodi qe gjente ndeshjet 1 dite para se te luhej ndeshja , por nji system kompiuterik ka gjetur finale Spain Holland 1 muaj para se te fillonte ndeshja , dhe ka gjetur edhe rrezultatin e sakte dhe sa per kureshtje , linku asht ketu

http://www.youtube.com/watch?v=THY0FTXfbBo" onclick="window.open(this.href);return false;

Ai sistem kompiuterik , ka gjetur edhe finale e boterorit kush do jete ne finale e boterorit Brazil 2014 , biles ka gjetur edhe fituesin , ku ne finale parashikon Holland Gjermani dhe linku asht ketu :

http://www.youtube.com/watch?v=7p-722DQ3YY" onclick="window.open(this.href);return false;

Le te shohim a do ta gjejn perseri .

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by Skodrinon » Thu, 22 May 2014 , 12:13

Simas kompiuterit tem :P , Holanada del e dyta ne grup e perplaset fill me Brazilin. Nqs asht e zoja me kalu dy ture atehere ka me pase fatin e keq me has Gjermanin ne gjysfinale.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 22 May 2014 , 23:21

Haaahaaa, I madh je :P . Kompiutri jot asht gabim , a e din pse . Ne Qerek finale do fitoni ju me Brazilin 2-1 dhe ne gjysmefinale do fitoni me italine 4-1 dhe do hekni terrsin itali :P :P

http://www.youtube.com/watch?v=_YoU6YjWoTk" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Mq18pgPsm7E" onclick="window.open(this.href);return false;


Kurse gabimi I dyte qe kompiutri jot ka ba asht qe Hollanda rrah Spanjen ne ndeshje e pare dhe del e para duke fitu me kilin 2-1 dhe Australine raline 5-0 :P :P :P qe do te thote , brazili do ndeshet me spanjen e vendit te dyte

http://www.youtube.com/watch?v=lPrOy81hY60" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=AwZ7okYsYC4" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=hFi-9WUHcvk" onclick="window.open(this.href);return false;

Keshtu qe fatkeqesisht Germanet nuk mund ti shmangen finales me hollanden :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
http://www.youtube.com/watch?v=7p-722DQ3YY" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by fpjalmi » Mon, 26 May 2014 , 05:44

Skodrinon , edhe dicka tjeter deshta me te than . Ma thuj kur hollanda ka dal ne finale dhe nuk ka dal prap per here te dyte mbas 4 vjetesh , sepse ne tan historine e futbollit nuk e mbaj mend kurr kur hollanda ka dal ne finale dhe nuk ka dal prap mbas 4 vjetesh :P :P :P :P :P . Nuk du me te than se kete vit jena se sban ne finale sepse ishim edhe para 4 vitesh ose nese hollanda nuk do mberrinte ne finale kete here do ishte hera e pare ne histori qe do ishte ne finale dhe mbas 4 vitesh mos te shkonte ne finale prap mbas 4 vitesh , por deshta me te than qe emagjinoj nji Holland njisoj si ajaxi I van galit ku ne vitin 95 dhe 96 pushtoj gjithe boten e klubeve , me 1 moshe mesatare ne ekip 19 vjec ku ma I madhi nuk ishte ma shum se 24, Pra emagjinoj nji Holland njisoj , dhe e di qe na keni frike :) :) :P :P 8)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by fpjalmi » Mon, 26 May 2014 , 06:37

Admin , nese ke mundesi , te subjecti , shtoje (Skedina ) , ne kllapa ta bajm nji skedine . Tash rregulli dihet se si jan piket , megjithate po e kujtojm edhe 1 here . Nese Itali - Franc del 2-0 dhe ti e ke vu 2-0 , merr 3 pike . Nese e ke vu 4-2 ke marr 2 pike , nese e ke vu 2-1 0se 1-0 ose 4-3 ke marr 1 pike , kurse ne rast tjeter nuk merr asnji pike . Nese France -Itali del 0-0 dhe ti e ven 0-0 merr 3 pike , nese e ven 1-1 ose 2-2 ose 3-3 ose me cdo barazim , merr 2 pike kurse ne te kundert nuk merr asnji pike . Ai qe e fiton merr 100% ose nji bluz origjinale te kombetares se tij te preferum . Kuptohet se mund te marrin pjese kush te dojn .

12 qeshor

Brazil -Croatia =

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon =

Spain -Holland =

Chile - Australia =
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece =

Ivory Coast -Japan =

Uruguay - Costa Rica =

England - Italy =
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador =

France - Honduras =

Argentina - Bosnia Herzegovina =
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria =

Germany - Portugal =

Ghana - United States =
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria =

Russia - South Korea =

Brazil - Mexico =

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia =

Australia - Netherlands =

Spain - Chile =

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast =

Japan = Greece =

Uruguay - England =

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica =

Switzerland - France =

Honduras - Ecuador =
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran =

Nigeria - Bosnia Hercegovina =

Germany - Gana =
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal =


Belgium - Russia =


South Korea - Algeria =
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil =

Croatia - Mexico =

Australia - Spain =

Netherlands - Chile =
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia =

Greece - Ivory Coast =

Italy - Uruguay =

Costa Rica - England =
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland =

Ecuador - France =

Nigeria - Argentina =

Bosnia Herzegovina - Iran =
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany =

Portugal - Ghana =

South Korea -Belgium =

Algeria - Russia =

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by fpjalmi » Mon, 26 May 2014 , 06:39

Deshta me than qe ai qe e fiton merr 100 $

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by Edmond-Cela » Mon, 26 May 2014 , 22:47

Brazil -Croatia = 3-1

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 2-1

Spain -Holland = 2-1

Chile - Australia = 1-1
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 1-0

Ivory Coast -Japan = 2-1

Uruguay - Costa Rica = 2-0

England - Italy = 3-1
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 1-2

France - Honduras = 5-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 3-1
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 1-2

Germany - Portugal = 2-1

Ghana - United States = 1-0
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 3-0

Russia - South Korea = 2-1

Brazil - Mexico = 3-2

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 1-0

Australia - Netherlands = 0-4

Spain - Chile = 3-1

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 2-1

Japan = Greece = 1-1

Uruguay - England = 2-3

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 2-1

Switzerland - France = 1-2

Honduras - Ecuador = 1-2

21 Qeshor

Argentina - Iran = 3-1

Nigeria - Bosnia Hercegovina = 2-3

Germany - Gana =2-1
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 1-2


Belgium - Russia = 3-0


South Korea - Algeria = 1-2
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 1-2

Croatia - Mexico = 2-1

Australia - Spain = 1-2

Netherlands - Chile = 3-1
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 1-2

Greece - Ivory Coast = 2-2

Italy - Uruguay = 1-2

Costa Rica - England = 1-4
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 1-2

Ecuador - France = 1-1

Nigeria - Argentina = 1-3

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-1
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 1-3

Portugal - Ghana = 2-0

South Korea -Belgium = 0-4

Algeria - Russia = 2-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by fpjalmi » Tue, 27 May 2014 , 08:15

12 Qeshor

Brazil -Croatia =1-0

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon =1-0

Spain -Holland =0-1

Chile - Australia =1-0
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece =1-0

Ivory Coast -Japan =0-0

Uruguay - Costa Rica =1-0

England - Italy =1-0
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador =1-0

France - Honduras =1-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 2-0
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria =1-0

Germany - Portugal = 0-1

Ghana - United States =0-1
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 2-0

Russia - South Korea = 1-0

Brazil - Mexico = 1-0

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 0-1

Australia - Netherlands =0-3

Spain - Chile =1-0

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 1-0

Japan = Greece =1-0

Uruguay - England =0-1

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica =1-0

Switzerland - France =0-1

Honduras - Ecuador =0-1
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran =2-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina =1-0

Germany - Gana =1-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal =0-1


Belgium - Russia =1-0


South Korea - Algeria =1-0
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil =0-3

Croatia - Mexico =1-0

Australia - Spain =0-2

Netherlands - Chile =1-0
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia =0-0

Greece - Ivory Coast =0-0

Italy - Uruguay =1-0

Costa Rica - England = 0-1
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-1

Ecuador - France =0-1

Nigeria - Argentina = 0-2

Bosnia Herzegovina - Iran =1-0
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany =0-1

Portugal - Ghana =2-0

South Korea -Belgium =0-1

Algeria - Russia =0-1

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Boteror I futbollit Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Tue, 27 May 2014 , 17:05

Brazil -Croatia = 3-1

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 2-1

Spain -Holland = 1-1

Chile - Australia =4-1
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 0-1

Ivory Coast -Japan = 1-1

Uruguay - Costa Rica =2-0

England - Italy = 2-1
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 1-0

France - Honduras = 4-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 3-1
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 1-1

Germany - Portugal = 3-1

Ghana - United States =1-1
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 2-0

Russia - South Korea = 1-1

Brazil - Mexico = 2-1

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 1-2

Australia - Netherlands = 0-4

Spain - Chile = 1-1

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 1-1

Japan = Greece = 0-0

Uruguay - England = 1-1

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 2-0

Switzerland - France = 1-1

Honduras - Ecuador =1-2
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran = 4-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina =1-2

Germany - Gana = 2-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 1-2


Belgium - Russia = 1-1


South Korea - Algeria = 1-0
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 0-2

Croatia - Mexico = 1-1

Australia - Spain = 0-2

Netherlands - Chile = 1-1
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 1-0

Greece - Ivory Coast = 1-1

Italy - Uruguay = 1-2

Costa Rica - England = 0-3
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-2

Ecuador - France = 1-2

Nigeria - Argentina = 1-1

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-0
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 1-3

Portugal - Ghana = 2-1

South Korea -Belgium = 0-1

Algeria - Russia = 0-2
Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Altin » Thu, 05 Jun 2014 , 15:06

12 qeshor

Brazil -Croatia = 1-1

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 1-2

Spain -Holland = 1-1

Chile - Australia = 2-0
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 1-0

Ivory Coast -Japan = 2-2

Uruguay - Costa Rica = 3-1

England - Italy = 0-1
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 1-0

France - Honduras = 2-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 2-1
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 1-1

Germany - Portugal = 1-0

Ghana - United States = 1-2
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 2-0

Russia - South Korea = 1-1

Brazil - Mexico = 3-0

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 0-1

Australia - Netherlands = 0-1

Spain - Chile = 2-1

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 2-1

Japan = Greece = 1-1

Uruguay - England = 2-0

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 1-0

Switzerland - France = 1-2

Honduras - Ecuador = 1-2
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran = 2-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina = 0-1

Germany - Gana = 2-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 1-0


Belgium - Russia = 1-1


South Korea - Algeria = 1-2
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 1-3

Croatia - Mexico = 2-0

Australia - Spain = 0-2

Netherlands - Chile = 1-1
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 0-2

Greece - Ivory Coast = 0-0

Italy - Uruguay = 0-0

Costa Rica - England = 0-1
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-1

Ecuador - France = 1-1

Nigeria - Argentina = 1-2

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-1
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 1-1

Portugal - Ghana = 2-0

South Korea -Belgium = 1-3

Algeria - Russia = 0-0
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Tue, 10 Jun 2014 , 11:40

12 qeshor

Brazil -Croatia = 2-0

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 1-1

Spain -Holland = 2-1

Chile - Australia = 2-0
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 1-0

Ivory Coast -Japan = 1-1

Uruguay - Costa Rica = 3-0

England - Italy = 1-1
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 2-1

France - Honduras = 4-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 2-0
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 1-2

Germany - Portugal = 3-1

Ghana - United States = 1-0
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 2-0

Russia - South Korea = 2-0

Brazil - Mexico = 3-1

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 2-2

Australia - Netherlands = 0-3

Spain - Chile = 2-0

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 2-1

Japan = Greece = 2-0

Uruguay - England = 2-2

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 3-0

Switzerland - France = 1-2

Honduras - Ecuador = 0-1
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran = 3-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina = 1-1

Germany - Gana = 2-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 0-2


Belgium - Russia = 1-0


South Korea - Algeria = 2-2
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 1-3

Croatia - Mexico = 1-0

Australia - Spain = 0-4

Netherlands - Chile = 3-0
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 1-2

Greece - Ivory Coast = 1-1

Italy - Uruguay = 1-0

Costa Rica - England = 0-2
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-2

Ecuador - France = 0-3

Nigeria - Argentina = 0-2

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-0
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 0-3

Portugal - Ghana = 3-1

South Korea -Belgium = 0-1

Algeria - Russia = 0-1

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Admin » Tue, 10 Jun 2014 , 16:18

12 qeshor

Brazil -Croatia = 2-1

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 2-0

Spain -Holland = 1-1

Chile - Australia = 2-0
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 0-0

Ivory Coast -Japan = 3-1

Uruguay - Costa Rica = 2-0

England - Italy = 0-0
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 2-0

France - Honduras = 3-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 1-0
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 0-2

Germany - Portugal = 1-1

Ghana - United States = 0-1
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 3-0

Russia - South Korea = 3-0

Brazil - Mexico = 2-0

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 2-2

Australia - Netherlands = 0-3

Spain - Chile = 3-2

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 1-1

Japan = Greece = 0-0

Uruguay - England = 1-2

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 2-0

Switzerland - France = 1-1

Honduras - Ecuador = 0-2
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran = 3-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina = 1-2

Germany - Gana = 2-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 0-2


Belgium - Russia = 1-0


South Korea - Algeria = 0-0
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 1-3

Croatia - Mexico = 1-1

Australia - Spain = 0-3

Netherlands - Chile = 3-2
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 0-2

Greece - Ivory Coast = 1-1

Italy - Uruguay = 1-0

Costa Rica - England = 0-1
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-3

Ecuador - France = 0-2

Nigeria - Argentina = 0-2

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-0
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 0-3

Portugal - Ghana = 3-1

South Korea -Belgium = 0-2

Algeria - Russia = 0-2
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Tue, 10 Jun 2014 , 22:53

Brazil -Croatia = 2-1

-----------------------------------
13 Qeshor

Mexico - Cameroon = 2-0

Spain -Holland = 1-1

Chile - Australia = 2-0
------------------------------------
14 Qeshor

Colombia - Greece = 2-0

Ivory Coast -Japan = 3-1

Uruguay - Costa Rica = 2-0

England - Italy = 1-1
---------------------------------

15 Qeshor

Switzerland - Ecuador = 2-2

France - Honduras = 3-0

Argentina - Bosnia Herzegovina = 3-0
----------------------------------
16 Qeshor

Iran - Nigeria = 0-0

Germany - Portugal = 3-1

Ghana - United States = 2-0
----------------------------------
17 Qeshor

Belgium - Algeria = 3-0

Russia - South Korea = 2-1

Brazil - Mexico = 2-0

--------------------------
18 Qeshor

Cameroon - Croatia = 0-2

Australia - Netherlands = 0-3

Spain - Chile = 3-1

-----------------------------
19 Qeshor

Colombia - Ivory Coast = 3-1

Japan = Greece = 1-0

Uruguay - England = 1-2

-------------------------------

20 Qeshor

Italia - Costa Rica = 2-0

Switzerland - France = 1-1

Honduras - Ecuador = 0-2
-------------------------------

21 Qeshor

Argentina - Iran = 3-0

Nigeria - Bosnia Hercegovina = 1-2

Germany - Gana = 2-0
---------------------------------
22 Qeshor

United States - Portugal = 0-2


Belgium - Russia = 2-0


South Korea - Algeria = 1-0
-----------------------------------
23 Qeshor

Cameroon - Brazil = 1-3

Croatia - Mexico = 1-1

Australia - Spain = 0-3

Netherlands - Chile = 3-1
-----------------------------------
24 Qeshor

Japan - Colombia = 0-2

Greece - Ivory Coast = 1-4

Italy - Uruguay = 1-2

Costa Rica - England = 0-1
------------------------------------
25 Qeshor

Honduras - Switzerland = 0-1

Ecuador - France = 0-2

Nigeria - Argentina = 0-2

Bosnia Herzegovina - Iran = 2-0
-------------------------------------
26 Qeshor

United States - Germany = 0-3

Portugal - Ghana = 1-1

South Korea -Belgium = 0-2

Algeria - Russia = 0-2

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 13 Jun 2014 , 00:18

Brazil-Kroaci =3-1
Piket e marra jane :

Mondi 3 , Ledi 3 , Skodrinoni 2 , Vvvllaznia Admini Fpjalmi 1 , Altini 0

1..Mondi 3 pike
2..Ledi 3 pike
3..Skodrinoni 2 pike
4..Vvvllaznia 1 pike
5..Admini 1 pike
6..Fpjalmi 1 pike
7.. Altini 0 pike
----------------------------------
Gjynah Kroacia . Ka meritu ma shum se barazimi duke u ndershku direct nga albitri . Penallti stimuluese ose teatrale e marcelos dhe albitri ne vend qe te ndershkonte marcelon per stimulim , ndershkon kroacine me penallti dhe mbrojtesin me karton te verdhe pa ba asgja dhe ndershimi I albitrit nuk mbaron ketu , ku mbas 19 minutash I mohon golin e rregullt kroateve ku ne vend qe rrezultati te ishte 2-1 per kroacine , quditerisht asht per Brazilin :shock: :shock: , ku me kete gabim qe ky albiter ka ba , duhet me u hek direct nga uefa , pavaresisht se albitroj korrekt 4 vjet me pare ndeshjen Holland brazil . Ashtu si shkoi loja , me nji albiter real , kroacia asht dasht me e fitu ket ndeshje . Shof nji brazil ma te dobet se 4 vjet ma pare . Me I ra spanja tapo e shperthiq

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 13 Jun 2014 , 22:53

N0 COMMENT

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 13 Jun 2014 , 23:21

Mondi , hajt Admini , por as ti nuk ke besu tek ja hollande ? Nuk mund ta besoj qe me kan lan tifozat hollandez te forumit ne balte duke mos besu te hollanda ne skedine :) . Pse une duhet me iu than qe kja asht hollanda e johan cryfit ku pa diskutim asht ma nelt se e marko van bastenit ? Une duhet me iu than sa shpejt e harrut van galin ku me 18 vjecaret e ajaxit shkaterronte klubet ma te mira ne bote duke rrah milanin , barcelonen , rrealin e madritit ne transferte ne vitet 95 deri ne 97 ku lojtaret shkonin nga ajaxi ne barcelone ? Kush asht ajo Gazete qe ne bote nuk do te shkruajn neser , Hollanda tundi brazilin . Kush eshte ajo gazete qe nuk do te shkruajn qe hollanda nuk asht pretendetja e vetme ? Kush asht ajo gazete qe mund te vejn pretendente skuadra te tjera perveq kesaj ndeshje?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 14 Jun 2014 , 00:24

https://vine.co/v/Mj3JDYzvW70" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 14 Jun 2014 , 02:09

Mexico - Cameroon = 1-0

Spain -Holland = 1-5

Chile - Australia = 3-1
-------------------------------
Ne 3 ndeshjet qe sapo perfundune piket e marra jane :

Fpjalmi 5 pike , Ledi Admini dhe Vvvvllaznia 3 pike , Mondi Altini dhe Skodrinoni 2 pike
-------------------------------
Klasifikimi
1..Ledi 6 pike
2..Fpjalmi 6 pike
3..Mondi 5 pike
4..Skodrinoni 4 pike
5..Vvvllaznia 4 pike
6..Admini 4 pike
7.. Altini 2 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 14 Jun 2014 , 02:09

Mexico - Cameroon = 1-0

Spain -Holland = 1-5

Chile - Australia = 3-1
-------------------------------
Ne 3 ndeshjet qe sapo perfundune piket e marra jane :

Fpjalmi 5 pike , Ledi Admini dhe Vvvvllaznia 3 pike , Mondi Altini dhe Skodrinoni 2 pike
-------------------------------
Klasifikimi
1..Ledi 6 pike
2..Fpjalmi 6 pike
3..Mondi 5 pike
4..Skodrinoni 4 pike
5..Vvvllaznia 4 pike
6..Admini 4 pike
7.. Altini 2 pike

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Sat, 14 Jun 2014 , 15:59

He ma pjalm, asnji koment per 5-1-shin e? Apo rezultat i pritshem per Hollanden e madhe thuj :)

Post Reply